11.09.2023 10:00 0 Tomasz Smuga

Trzy jedenastki i zwycięstwo Stolema. Piłkarze Wikędu cieszyli się z pierwszego punktu

pixabay

W odmiennych nastrojach niż biało-czerwoni po porażce z Albanią (0:2) byli piłkarze III-ligowych Stolema Gniewino i Wikędu Luzino. Gniewinianie odnieśli pierwsze zwycięstwo od początku sierpnia, a zawodnicy Wikędu cieszyli się z pierwszego punktu w sezonie.

A w nowy tydzień wchodzimy tak - napisał w poście w swoich mediach społecznościowych Stolem Gniewino, po wygranej w 7. kolejce III ligi nad Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Ale po pierwszej połowie sobotniego (9 września) spotkania podopieczni trenera Arkadiusza Gaffka nie mieli powodów do radości. W 40. minucie po rzucie karnym na prowadzenie wyszła Pogoń. Na listę strzelców wpisał się Daniel Kaczmarek. Na wyrównującą bramkę Stolem czekał aż do 89. min. Arbiter główny podyktował 'jedenastkę', a ją na gola zamienił Patryk Soboczyński. Po chwili ponownie pod bramką Pogoni sędzia wskazał na jedenasty metr. Tym razem skutecznym egzekutorem stałego fragmentu gry był Mateusz Gułajski. Ostatecznie Stolem wygrał 2:1. Z ośmioma punktami gniewinianie plasują się na 14. miejscu.

Z pierwszego punktu w sezonie 2023/2024 cieszył się Wikęd Luzino. Zawodnicy grający pod batutą trenera Macieja Plińskiego bezbramkowo zremisowali u siebie z Sokołem Kleczew.

MKS Władysławowo górą. Gryf 'na tarczy'

Drugie zwycięstwo z rzędu i w sezonie odnieśli zawodnicy MKS Władysławowo. W 7. kolejce IV ligi pokonali przed własną publicznością Bałtyk Gdynia 3:2. Po pierwszych 45. minutach prowadzili przyjezdni 2:1 po trafieniach Szymona Rychłowskiego i Krzysztofa Iwanowskiego. Po stronie MKS na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Proena. Gospodarzom do wyrównania udało się doprowadzić w 66. minucie (gol Domminika Klechy). Szalę zwycięstwa na swoją stronę MKS przechylił w 89. minucie. Wynik spotkania ustalił Konrad Bizewski. Dzięki wygranej Władysławowo dopisało sobie kolejne trzy punkty i łącznie z siedmioma 'oczkami' plasuje się 14. miejscu.

Tym razem punktów nie dopisał sobie Gryf Wejherowo. Żółto-czarni wprawdzie od 51. minucie prowadzili 1:0 po golu Krystiana Faltyńskiego, ale Chojniczanka II Chojnice nie złożyła broni i na Wzgórzu Wolności wygrała 2:1.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.