17.01.2013 12:40 0

Vistal Łączpol w Final Four Pucharu Polski

Vistal Łączpol ponownie pokonał szczypiornistki z Jeleniej Góry 38:29. Wczoraj na własnym parkiecie potwierdził wysoką formę w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Gospodynie rewanżowe spotkanie rozpoczęły od trzy punktowego prowadzenia, które jednak nie trwało zbyt długo. Jeleniogórzanki po dwukrotnym wyrównaniu udało się osiągnąć 1 oczko przewagi. Gdynianki przez ambitną grę przeciwniczek wypadły z rytmu, do którego wrócić pomogły Matesku i Krnić. Po pierwszych 30 minutach gospodynie wygrywały 20:15.

Po przerwie miejscowe nie oddały już prowadzenia, przyjezdnym odrobiły jednak 3 punkty straty do rywalek. Podopiecznym Jensa Stefensena udało się skoncentrować i przeprowadzić dwie składne akcje zakończone bramkami Katarzyn Duran i Koniuszaniec w efekcie ponownie osiągając przewagę pięciu bramek. Szczypiornistki z Jeleniej Góry były już bezsilne a końcówka spotkania zdecydowanie należała już do Vistalu.

Turniej finałowy PP odbędzie się 23 i 24 lutego. Nadal jednak nie wiadomo, w jakim mieście. Kolejne mecz Vistal zagra w środę w Gdyni. Rywalem będzie ekipa Ruchu Chorzów.

Vistal Łączpol Gdynia – KPR Jelenia Góra 38:29 (20:15)

Vistal: Gapska, Kowalczyk – Krnić 8, Mateescu 6, Zych 6, Duran 5, Kulwińska 3, Koniuszaniec 3, Królikowska 3, Pawłowska 2, Petrinja 2, Sulżycka, Andrzejewska

KPR: Kozłowska, Szalek – Galińska 7, Buklarewicz 5, Wiertelak 5, A. Mączka 4, M. Mączka 4, Rupp 2, Michalak 1, Skalska 1, Figiel, Kubicka, Rykaczewska