06.05.2013 09:15 0

Tytani kończą sezon na 7. miejscu w tabeli

W meczu 26 kolejki Tytani Wejherowo pokonali na wyjeździe Alfę 99 Strzelno 27:32/14:14/. Cenne 2 punkty pozwoliły zakończyć sezon na 7. miejscu w lidze. Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich minut, na boisku przez cały mecz panowała gorąca atmosfera - dosłownie i w przenośni.

Pierwsze minuty spotkania to dominacja Tytanów i punktowanie wyłącznie do jednej bramki. W tym czasie bramkarz Krzysztof Funk bronił jak w transie. W 5 minucie po bramkach Roberta Wicona i Rafała Wickiego drużyna z Wejherowa prowadziła 4 punktami, co zmusiło trenera gospodarzy do wzięcia pierwszego czasu. Po przerwie dla gospodarzy, drużyna Alfy 99 zdobyła pierwszą bramkę. Gospodarze bronili od tego momentu podwyższoną obroną. W 15 minucie tablica wyników wyświetlała remis, a 6 minut później po raz pierwszy gospodarze wyszli na prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy Tytani wyszli na prowadzenie, jednak w 30 minucie dla gospodarzy został podyktowany karny, którego wykorzystał zawodnik Alfy 99 i pierwszą część spotkania zakończyła się remisem 14:14.

• Na początku drugiej połowy, po 6 minutach wejherowscy szczypiorniści przegrywali 20:16. Sytuacja w porównaniu do pierwszej połowy zmieniła się o 180 stopni, to my musieliśmy gonić wynik. Dopiero w 45 minucie dogoniliśmy przeciwników notując 24 trafienie. Końcówka meczu to jak zwykle dociśniecie przeciwnika ze strony Tytanów. Najpierw odskoczyliśmy rywalowi na jedno- i dwu-bramkowe prowadzenie, cały czas jednak wszystko mogło się wydarzyć i trzeba było zachować koncentrację do ostatnich minut. Dopiero w 58 minucie przy prowadzeniu 26-30 wiadomo było, że nie przegramy tego spotkania – relacjonują na swojej stronie Tytani.

Sezon 2012/2013 skończył się dla Tytanów w środku tabeli, na 7 miejscu w lidze. W ciągu tego sezonu wejherowianie rozegrali 26 meczy, z których 12 wygrali, tyle samo przegrali oraz 2 zremisowaliśmy.

• Na koniec rywalizacji legitymujemy się 26 punktami w tabeli oraz dodatnim bilansem bramek 686 rzuconych do 685 straconych, o co też zacięcie walczyliśmy – podsumowują Tytani.

Pierwsze miejsce w lidze i bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskał zespół AZS UKW Bydgoszcz. Z rozgrywek II Ligi spadły zespoły: Korona Koronowo oraz LKS Kęsowo, w przyszłym sezonie zastąpią je zespoły SMS-u Gdańsk i AZS-u Toruń.