20.07.2019 10:04 1 Kwt/UM Gdynia

Rozpoczęły się prace nad budową obwodnicy Witomina

mat.prasowe/gdynia.pl

Obwodnica Witomina zdecydowanie ograniczy ruch samochodowy na terenie tej dzielnicy oraz ułatwi dojazd do Chwarzna-Wiczlina i obwodnicy Trójmiasta. Droga połączy ulice Chwarznieńską i Kielecką i będzie miała 2,65 km długości oraz po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Na trasie znajdzie się kładka, wiadukt oraz 2 przepusty.

Nowa koncepcja tego jak ma wyglądać układ komunikacyjny na Witominie pojawiła się po unieważnieniu przetargu na ostatni etap modernizacji ulicy Chwarznieńskiej.

  • Chęć ograniczenia ruchu tranzytowego przez Witomino, a także niezwykle dynamiczny rozwój dzielnic zachodnich, stały się powodem nowego spojrzenia na kwestie transportowe w tej części Gdyni. Przygotowaliśmy optymalne rozwiązanie, oparte o wnikliwe analizy oraz strategię rozwoju transportu publicznego. Jestem przekonany, że obwodnica Witomina wpłynie na podwyższenie jakości życia gdynian i pozwoli na rozwój nowych obszarów naszego miasta. To jedna z kilku strategicznych inwestycji, które zrealizujemy w najbliższych latach – zapowiada Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Prace koncepcyjne trwały od kilku miesięcy. Poza elementami związanymi z zapewnieniem nowych rozwiązań transportowych, kluczowe było poszanowanie terenów leśnych.

  • Jednym z głównych założeń prac przygotowawczych była jak najmniejsza ingerencja w tereny zielone. Przedstawiciele Lasów Państwowych pozytywnie zaopiniowali naszą koncepcję. Dzięki dogłębnej analizie terenu, wytyczono przebieg, w którym powstaną cztery obiekty inżynieryjne, w tym kładka pieszo-rowerowa w ciągu leśnym, a także wiadukt nad ulicą Witomińską. Nowa droga będzie posiadała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a jej całkowita długość to prawie 2650 metrów – mówi wiceprezydent ds. rozwoju Marek Łucyk, odpowiedzialny za procesy inwestycyjne.

Realizacja obwodnicy oraz przebudowa ulicy Hodowlanej wpłynie na komfort życia mieszkańców Witomina. Jest to kolejny krok – po podjętej w tym roku decyzji o połączeniu Leśniczówki i Radiostacji – ku uczynieniu dzielnicy przestrzenią jeszcze bardziej przyjazną w codziennym życiu.

Do końca sierpnia gdyński Wydział Inwestycji ogłosi przetarg na przebudowę ulicy Hodowlanej. Przeprowadzony zostanie również kompleksowy remont ulicy Chwarznieńskiej, zakładający między innymi budowę nowego chodnika oraz drogi rowerowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24