16.11.2019 09:13 0 Kwt/Nadleśnictwo Strzebielino

Na budowie trasy S6 stracą, przynajmniej na razie, rowerzyści

Fot. J. Kuczyńska/Nadleśnictwo Strzebielino

Zła informacja dla miłośników rowerowych wycieczek. Zamknięty został fragment niebieskiego szlaku rowerowego na odcinku od wsi Milwino do mostu na rzece Gościcinie, na drodze gruntowej Dąbrówka–Przetoczyno.

Powodem takiej decyzji jest planowana budowa drogi S6 i związane z tym zagrożenia wynikające zarówno z prac leśnych, jak i budowlanych. Zamknięty odcinek szlaku rowerowego dotyczy odcinka Milwino – most na rzece Gościcinie.

Nadleśnictwo Strzebielino informuje, że zamknięty zostaje fragment niebieskiego szlaku rowerowego na odcinku od wsi Milwino do mostu na rzece Gościcinie na drodze gruntowej Dąbrówka–Przetoczyno. Powyższa decyzja podyktowana jest udostępnieniem tego terenu pod budowę nowego odcinka trasy S6 – informuje na swojej stronie internetowej Nadleśnictwo Strzebielino.

Odcinek tego szlaku będzie zamknięty do odwołania, nawet przez 2–3 lata.

Przypomnijmy – trasa S6 połączy Bożepole z Obwodnicą Trójmiasta na węźle Gdynia Wielki Kack. Oprócz tego mają powstać węzły w Koleczkowie, Szemudzie czy Chwaszczynie. Nowa trasa S6 planowo ma powstać w ciągu dwóch najbliższych lat. Realizacja inwestycji podzielonej na trzy etapy ma się zakończyć w lipcu 2021 roku.

W przyszłości trasa będzie pełnić funkcję korytarza transportowego, który połączy Obwód Kaliningradzki z zachodem Europy. Dla mieszkańców powiatu wejherowskiego najważniejsze jest jednak odciążenie drogi krajowej nr 6, która przebiega m.in. Małe Trójmiasto Kaszubskie, Bolszewo, Gościcino czy Kębłowo. Ruch tranzytowy, który obecnie mocno daje się we znaki kierującym, zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną Trasę Kaszubską.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24