08.10.2020 07:25 0 raz

Urwać punkty Kotwicy. Gryf jedzie na Pomorze Zachodnie

fot. FB/WKS Gryf Wejherowo

Po zwycięstwie nad KP Starogard Gdański (2:1) piłkarze wejherowskiego Gryfa w dobrych nastrojach udadzą się do Kołobrzegu. W 11. kolejce spotkań III ligi grupy II żółto-czarni zmierzą się z miejscową Kotwicą. Mecz odbędzie się w sobotę, 10 października. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 15:00.

Gryf Wejherowo z Kotwicą Kołobrzeg po raz ostatni zmierzył się w sezonie 2016/2017 jeszcze na drugoligowych boiskach. Na swoich boiskach oba zespoły był gościnne dla swoich rywali. WKS u siebie przegrał z Kotwicą 0:1, z kolei w Kołobrzegu lepszy okazał się zespół ze Wzgórza Wolności wygrywając 3:1. Po tym sezonie kotwiczanie zostali zdegradowani do III ligi i ponownie piłkarze Gryfa i Kotwicy na murawie boiska spotkają się 10 października.

Po 10. kolejkach w III lidze lepiej radzi sobie najbliższy rywal wejherowian. Kołobrzeżanie są na 7. miejscu w tabeli wygrywając dotychczas cztery spotkania, pięć remisując i doznając jednej porażki. Natomiast Gryf w ligowej 22-drużynowej tabeli jest na 18. miejscu. Podopiecznym trenera Grzegorza Nicińskiego do tej pory udało się wygrać trzy spotkania (m.in. w minionej kolejce z KP Starogard Gdański), jeden mecz zremisować i sześciokrotnie boisko opuszczać na przysłowiowej „tarczy”.

Dodajmy, że sobotnia rywalizacja odbędzie się bez udziału kibiców.

W związku z zwiększoną ilością występowania wirusa SARS-CoV-2 w powiecie wejherowskim i okolicach oraz włączenia tego powiatu do strefy żółtej, decyzją Powiatowego Inspektora Saniternego mecz o mistrzostwo 2 grupy III ligi w sezonie 2020/2021 pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg a Gryfem Wejherowo, który odbędzie się na stadionie im. S. Karpiniuka w Kołobrzegu zorganizowany zostanie bez udziału kibiców drużyny gości – czytamy w komunikacie na stronie Kotwicy Kołobrzeg.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24