26.02.2021 07:07 0 raz

Biało-zieloni zagrają z „czerwoną latarnią”

pixabay.com

Ostatni zespół tabeli PKO Ekstraklasy będzie najbliższym rywalem Lechii Gdańsk. W spotkaniu 19. kolejki biało-zieloni zmierzą się ze Stalą Mielec.

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec przyznał, że jego zespół spodziewa się „zdesperowanego rywala, który będzie walczyła o sportowe życie.”

— Ostatni okres, który już za nami sprawił, że na pewno jesteśmy mocniejsi. Nie zabraknie nam koncentracji i konsekwencji. Znamy trenera Ojrzyńskiego i wielu zawodników, którzy występowali w Gdyni. To jest drużyna nieobliczalna, która przegrywała w końcówkach, ale potrafiła wygrać na Łazienkowskiej, co też ma swoją wymowę – mówił Stokowiec. - Spodziewamy się twardego boju, bo Stal gra futbol niebezpieczny, bezpośredni, wiele piłek kierowanych jest do Koleva i często trzech napastników jest w polu karnym. Na pewno musimy uważać na stałe fragmenty gry. Spodziewamy się twardej walki, ale jesteśmy na to gotowi, bo ostatnio życie nas też nie rozpieszczało i na pewno postaramy się dalej utrzymać tę konsekwencję w grze i koncentrację.

W sobotnim spotkaniu trener biało-zielonych nie będzie mógł skorzystać z powodu kartek z Kenny’ego Saiefa oraz Bartosza Kopacza. Nie wiadomo, czy zagra Łukasz Zwoliński.

— Po ostatnim meczu jest dużo zbić. Wiemy, jak długo dochodził do pełnej dyspozycji Łukasz Zwoliński, który już wraca do 20 meczowej. Ostatnie godziny będą decydować, jak ona będzie ostatecznie wyglądać, ale na pewno zmiany będą – chociażby te wymuszone kartkami – mówił Piotr Stokowiec. - Mamy pomysł na Stal, na ten mecz. Losy niektórych zawodników ważą się jeszcze w gabinetach lekarskich, ale podchodzę do tego na spokojnie. Zdrowie zawodników jest na pierwszym miejscu. Wolę zawodnika zdrowego na 100%, od którego mogę wymagać, niż zawodnika, który z tyłu głowy ma jakieś alibi. Zdrowie jest podstawą, wtedy zawodnik może wejść i pokazać, czy zasługuje na kolejną szansę. Są kolejni zawodnicy, którzy czekają na swoją szansę i staramy się korzystać z zawodników, których mamy do dyspozycji.

Początek spotkania Stal Mielec – Lechia Gdańsk w sobotę, 27 lutego, o godz. 15:00. Gdańszczanie z 26. punktami na koncie obecnie zajmują 5. miejsce w tabeli.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24