22.04.2019 10:04 2 Kwt/gdynia.pl

Trójmiejska komunikacja na Mapach Google

Fot. google.com/gdynia.pl

Rozkłady jazdy trójmiejskiej komunikacji miejskiej są już dostępne na Mapach Google. To niezwykle pomocne rozwiązanie dla wszystkich, którzy podróżują komunikacją miejską w Trójmieście.

Teraz po Trójmieście podróżuje się łatwiej i przyjemniej. Wystarczy wpisać na mapie adres, aby pojawiła się lokalizacja najbliższych przystanków i obsługujących je linii komunikacji miejskiej.

Gdańsk i Gdynia od wielu lat konsekwentnie stawiają na rozwój komunikacji miejskiej. Służą temu nie tylko inwestycje w rozwój infrastruktury, nowych linii autobusowych, tras trolejbusowych i tramwajowych czy zakupy taboru, ale też system TRISTAR – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Mapy zostały uzupełnione o przebiegi linii autobusowych, tramwajowych, i trolejbusowych, rozkłady jazdy, trasy przejazdów oraz przystanki.

  • Świat pędzi do przodu – jeszcze kilka lat temu wystarczał nam rozkład jazdy umieszczony w widocznym miejscu na przystanku autobusowym, teraz ogromna większość do planowania podróży, nawet tej krótkiej, niewykraczającej poza granice własnego miasta, wykorzystuje smartfon i Mapy Google – zauważa Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – Dajemy więc naszym mieszkańcom dosłownie „do ręki” kolejne nowoczesne narzędzie ułatwiające poruszanie się po Trójmieście.

Tym samym informacja o rozkładach jazdy trafi do większej liczby potencjalnych pasażerów. To kompleksowe rozwiązanie idealne także dla turystów. Na mapie wyświetlą się najbliższe przystanki komunikacji miejskiej wraz ze wskazówkami, jak do nich dojść. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie opcji odjazdów ze wskazaniem rozkładowego czasu, co ułatwia zaplanowanie czasu podróży. Obecnie trwają prace nad rozszerzeniem funkcjonalności o czas rzeczywisty, pochodzący z systemu Tristar.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24