10.11.2019 11:43 0 NW/ Wejherowskie Centrum Kultury

W Wejherowie po raz XIV powalczą o nagrodę Pegaza

Fot. Przemysław Burda

XIV edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka coraz bliżej. W czwartek (14 listopada) do Wejherowa zjadą się najlepsze polskie młodzieżowe zespoły teatralne i monodramiści. Artyści powalczą o prestiżową nagrodę Pegaza.

Temat tegorocznego Przeglądu nawiązuje do tematu VIII edycji OMFT: „Śmiech w literaturze i poza nią”. Na deskach Wejherowskiego Centrum Kultury z całą pewnością zagości dużo śmiechu i radości.

Fot. Przemysław Burda

Nowością w tym roku będą dodatkowe nagrody, jakie przyzna m.in. specjalnie powołane młodzieżowe jury.

Przed nami dwa dni prezentacji konkursowych. Będziemy gościli zespoły z całego kraju – od Suwałk, przez Lublin po Tarnów, ale nie tylko. Nie zabraknie bowiem przedstawicieli naszego regionu z Trójmiasta czy z Wejherowa. Cieszymy się, że zespoły do nas wracają – jak choćby zeszłoroczni laureaci – Zespół Teatralny BIS. Tegoroczne spektakle są niezwykle różnorodne, zatem zgromadzona publiczność z całą pewnością nie będzie się nudzić. – mówi Adam Szulc, kierownik działu marketingu i promocji Filharmonii Kaszubskiej.

Fot. Przemysław Burda

W programie przewidziano szereg dodatkowych atrakcji – koncerty, pokaz charakteryzacji zorganizowany przez Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych, strefa gier planszowych, pokazy baristyczne czy degustacja kawy z wejherowskiej palarni PP Brothers.

Impreza poniekąd obchodzi swoje 20-lecie, ponieważ prócz czternastu edycji, odbyło się dotychczas także sześć edycji regionalnych. Dlatego, jak podkreślają organizatorzy, warto wybrać się do Filharmonii, by zobaczyć młode talenty „w akcji”, na scenie.

Fot. Przemysław Burda

Za stołem jurorskim zasiądą aktorka filmowa i teatralno-musicalowa oraz wokalistka Aneta Todorczuk, aktor filmowy i teatralny Grzegorz Sierzputowski oraz współtwórca Ogólnopolskich spotkań Teatralnych WTOOPA Michał Stachowski.

Na scenie Filharmonii zaprezentuje się także wyżej wspomniana Aneta Todorczuk ze swoim recitalem „Projekt kOFFta”.

Aktorka wybrała najbardziej emocjonalne i kobiecie utwory Jonasza Kofty. Doskonale zdaje sobie sprawę, że poeta świetnie rozumiał płeć piękną, a przy tym jego teksty brzmią niezwykle uniwersalnie; odbiera się je tak, jakby napisane były wczoraj. A jeśli do tego doda się wspaniałą muzykę elektroniczną, skomponowaną przez Tomasza Krezymona to wieczór ten zaliczyć będzie można tylko do udanych – komentuje WCK.

Fot. Przemysław Burda

Wstęp na wszystkie spektakle konkursowe jest wolny. Natomiast ci, którzy chcieliby zobaczyć na scenie mistrza- jurora przeglądu muszą zakupić bilety, które dostępne są na stronie WCK-u bądź bezpośrednio w kasie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24