Informacje z dróg

17.01.2020

09:28

Nie ma niespodzianek na ulicach Wejherowa, gdzie w większości utrzymuje się poranny spokój. Najpoważniejszego ruchu trzeba się spodziewać w pobliżu ronda u zbiegu Sobieskiego i 3 Maja, a także na Chopina przy szpitalu. Krajowa szóstka w mieście jest przejezdna. Jadąc z Lęborka do Wejherowa, także nie trzeba się obawiać niespodziewanych utrudnień. Największe zagęszczenie ruchu utrzymuje się między Gościcinem a Bolszewem. W Redzie niewielkie utrudnienia są możliwe na Gdańskiej, przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową. Inne ulice miasta są przejezdne. W Rumi największą liczbę aut można napotkać na Dębogórskiej, Dąbrowskiego i Sobieskiego przy galerii handlowej. Względny spokój panuje już na północy Gdyni. Morska w stronę centrum może się przytykać u wylotu Chylońskiej na Cisowej. Hutnicza umożliwia w miarę płynną jazdę, choć zwalniamy przy skrzyżowaniu z Pucką. W centrum na korki ponarzekać można na Świętojańskiej i Władysława IV. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta kilkusetmetrowe spowolnienia są prawdopodobne na Karwinach, Osowej, Matarni i Kowalach. Nie ma większych utrudnień na wojewódzkiej 216-stce, od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Utrzymuje się poranne poruszenie między Władysławowem a Łebczem. Spory ruch da się też odczuć na Dworcowej w Gnieżdżewie.

08:26

Poranne utrudnienia dają się we znaki na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Może przytykać się też trasa między Robakowem a Luzinem i z Kochanowa do Kębłowa. Dość stabilna sytuacja panuje za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Najpoważniejsze utrudnienia utrzymują się na odcinku od Kębłowa, przez Gościcino, do Bolszewa. W Wejherowie przybyło pojazdów na Chopina, w okolicach szpitala. Niewielkich spowolnień można się spodziewać na 3 Maja i Roszczynialskiego. Większych utrudnień nie ma na ulicach Redy, choć nogę z gazu na pewno warto zdjąć na Gniewowskiej. W Rumi, podobnie jak przed godziną, miejscowe spowolnienie utrzymuje się na Sobieskiego, w pobliżu wylotu Towarowej i Sabata. Wolniej pokonamy też okolice skrzyżowania Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Dość sprawnie można przejechać Morską w Gdyni, w stronę centrum. Wyjątkiem jest odcinek między Cisową a Chylonią. Większy ruch utrzymuje się za to na całej długości Hutniczej. Na niespodziewane utrudnienia nie można za to narzekać na Obwodnicy Trójmiasta – ekspresówka umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. Wolniej pojedziemy trasą między Władysławowem a Łebczem. Redukcja prędkości może być też konieczna w Strzelnie i Mieroszynie. Miejscowe utrudnienia w płynności ruchu mogą się pojawić na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

07:27

Przestrzegamy przed śliskimi drogami w regionie. Po godzinie 6:00 do groźnie wyglądającego dachowania doszło na Drodze Gdyńskiej, w stronę Redłowa. Kolizja miała też miejsce na Hutniczej w Gdyni. Ta ulica jest najmocniej zatłoczona od granicy z Rumią do skrzyżowania z Pucką. Poza tym, jeśli chodzi o Gdynię, tradycyjnie o tej porze zwalniamy na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i na Grabówku, na jezdni w kierunku centrum. Względny spokój panuje na razie na Obwodnicy Trójmiasta, choć może przytykać się dojazd do Węzła Wielki Kack od strony Osowej. Wolniej pokonamy odcinek między Częstkowem, Milwinem i Sychowem. Może lekko przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Białej i Gowina. W samym mieście krajowa szóstka korkuje się na wysokości Węzła Zryw. Redukcja prędkości będzie też konieczna na 12 Marca i Sobieskiego. Nadprogramowych utrudnień nie ma, póki co, na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowych spowolnień trzeba się spodziewać w Bożympolu, Kębłowie i Gościcinie. W Redzie stopniowo zagęszcza się ruch na Puckiej w okolicach zjazdu na Gdańską. Sama Gdańska przytyka się w pobliżu dworca PKP. W Rumi natomiast nogę z gazu zdejmujemy na Dąbrowskiego i Sobieskiego u wylotu Sabata. Spokojnie jest na nadmorskich trasach. Wojewódzka 215-stka nieznacznie korkuje się na wysokości Cetniewa. We Władysławowie zwalniamy przede wszystkim na Drodze Chłapowskiej, a w Pucku – w okolicach skrzyżowania Helskiej i 10 Lutego. Nieco bardziej na południe regionu, może korkować się dojazd wojewódzką 218-stką do ronda w Krokowej.

16.01.2020

16:24

Przed 16 doszło do stłuczki na Obwodnicy Trójmiasta, do tej pory widać tego skutki. Zderzak w zderzak pojedziemy od Węzła Karwiny do zjazdu z Obwodnicy na Kwiatkowskiego. Podobnie jak przed godziną przytyka się Hutnicza w obie strony, nieco większe poruszenie widać też w Chyloni i Cisowej w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Sporo czasu możemy też stracić na zjeździe SKM Janowo i Dąbrowskiego i Dębogóskiej. Między Rumi a a Redą będziemy musieli ściągnąć nogę z gazu a największych utrudnień spodziewajmy się tradycyjnie o tej porze na głównej krzyżówce i Puckiej. Dla podróżujących 216 zwalniamy jedynie w Sławutówku i Celbowie. Stolica powiatu wejherowskiego o tej porze już wygląda na dość solidnie zakorkowaną. Większej ilości samochodów spodziewajmy się na ulicach dojazdowych w tym na Sienkiewicza, Świętego Jana, Puckiej i 12 Marca. Na krajowej 6 w centrum miasta spowalniać nam będą światła a redukcja prędkości przyda się jedynie na wysokości Górki Gościcicńskiej.

15:22

Po godz 15:30 ruch widać już na zjeździe z Obwodnicy na estakadę Kwiatkowskiego, która korkuje się także od strony Obłuża. Zakłócenia w płynności ruchu widać też na Hutniczej, która blokuje się o tej porze w obie strony. Dość sprawnie może zjechać z Obwodnicy na Morską, później przyda się jednak redukcja prędkości na Odcinku od zjazdu do samego Janowa. Tam gęstnieje ruch nie tylko przy zjeździe SKM Janowo ale także na Dąbroskiego i Dębogóskiej. Tradycyjnie o tej porze zwalniamy też na odcinku od krzyżówki z obwodową do głównego skrzyżowania w Redzie, które zaczyna nam się przytykać. Pucka o tej porze wygląda dość przejezdnie podobnie jak 216 w kierunku nadmorskich tras. Wejherowo – gęstnieje nam ruch na krajowej 6-stce gdzie kilkukrotnie można już stracić zmianę świateł. Jednej największego ruchu należy się spodziewać na Święto Jana, Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. Jak na razie górka Gościcińska nie będzie nam sprawiała większych problemów ale uważajmy na Zamostna w Bolszewie.

09:27

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Gościcinem a Bolszewem, jednak pozostałe odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. Miejscowe utrudnienia są jeszcze możliwe na Leśnej i Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo, trudno mówić o niespodziankach drogowych. Niewielkie spowolnienia są możliwe na 3 Maja, na wysokości parku, i na Chopina, w pobliżu szpitala. Przez miasto można swobodnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Poważniejszych utrudnień nie ma też w Redzie, gdzie zwalniamy głównie na Łąkowej i Obwodowej. W Rumi natomiast utrzymują się niewielkie spowolnienia na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. W miarę sprawnie można już dojechać ulicą Morską do centrum Gdyni. Utrudnienia na Hutniczej obejmują przede wszystkim odcinek między Północną a Pucką. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, przytyka się na odcinku kilkuset metrów zjazd na wspomnianą Morską w Chyloni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Niewielkich utrudnień można spodziewać się na odcinku z Rewy do Mostów. Nie ma spowolnień na całej długości wojewódzkiej 216-stki. W Pucku nadal zwalniamy na Wejherowskiej, Wojska Polskiego i Żarnowieckiej, a w Gnieżdżewie – na Dworcowej. Spokojnie jest za to na ulicach Władysławowa.

08:28

Trwa spokojny poranek na ulicach Wejherowa. Przybyło pojazdów na ulicy Chopina, w pobliżu szpitala. Zwalniamy też przy dojazdach do przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Może nieznacznie przytykać się odcinek między Robakowem a Luzinem. Miejscowe utrudnienia są też prawdopodobne na Chłopskiej w Kębłowie. Pozytywnie zaskakuje za to krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem, gdzie nie ma praktycznie żadnych przestojów. W Redzie może się przytykać Wejherowska u wylotu Drogowców. W Rumi natomiast miejscowe utrudnienia mogą dawać się we znaki na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. Wolniej pojedziemy też Starowiejską. W Gdyni przybyło aut na całej długości Hutniczej, przede wszystkim w stronę estakady. Morska w stronę centrum może utrudniać jazdę między Cisową a Chylonią. Obwodnica Trójmiasta może nieznacznie przytykać się przy podjeździe w stronę Demptowa, ale inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Z powodu robót drogowych utrudniony może być przejazd krajową 20-stką między Chwaszczynem a Gdynią. Punktowe utrudnienia mogą występować na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku poranne poruszenie da się odczuć na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej, a we Władysławowie – na Gdańskiej i Żwirowej. Niewielkie utrudnienia na nadmorskiej 215-stce mogą wystąpić na wysokości Cetniewa i Rozewia.

07:27

Praktycznie żadnych niespodziewanych utrudnień nie ma obecnie na ulicach Wejherowa. Większej liczby pojazdów można się spodziewać na ulicach Sobieskiego, Roszczynialskiego i 12 Marca. Nieznacznie może też korkować się krajowa szóstka w mieście od wylotu Rybackiej do Chopina, a więc w stronę centrum. Poważniejszych problemów nie sprawia za to dojazd krajówką do miasta od strony Lęborka. Niewielkie utrudnienia mogą zmuszać do redukcji prędkości między Gościcinem a Bolszewem. W Redzie może się przytykać zjazd na Gdańską od strony Rekowa. Na razie bez większych przeszkód można przejechać krajową szóstką przez Rumię. Wzmożonego ruchu można się już spodziewać na Dąbrowskiego i Dębogórskiej, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. Na północy Gdyni poranne poruszenie da się odczuć przede wszystkim na Płk. Dąbka i Unruga. Niewielkie utrudnienia są możliwe przy zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego na Janka Wiśniewskiego i na Hutniczej, w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Z kolei Morska jest najbardziej zatłoczona na Cisowej, u wylotu Chylońskiej. Obwodnica Trójmiasta umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. Bez przeszkód można się poruszać po zdecydowanej większości dróg powiatu puckiego. Miejscowe utrudnienia o poranku da się odczuć na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Sporo aut przemierza wojewódzką 213-stkę między Celbowem a Połczynem. Z kolei w Pucku może się przytykać skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego.

15.01.2020

15:25

W Wejherowie o tej porze nie trzeba spodziewać się dużego ruchu. Tradycyjnie o tej porze zwolnimy nieco na ulicach dojazdowych, czyli na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Świętego Jana. Na krajowej 6 w kierunku Lęborka nogę z gazu ściągniemy między Bolszewem a Gościcinem. Patrząc w drugą stronę, na ulice Redy uważajmy na Pucką w kierunku nadmorskich tras. Ta zaczyna korkować się w obie strony. Nieco większy ruch panuje także na odcinku między Łąkową a Obwodową. Zwalniamy też w Rumi. Tutaj zwiększonej ilości samochodów możemy spodziewać się na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Kilkuset metrowe zwolnienie czeka kierowców na zjeździe SKM Janowo. W Trójmieście sytuacja nie jest wcale lepsza. Zderzak w zderzak pojedziemy na Hutniczej i przez Grabówek. Oprócz tego Obwodnica Trójmiasta wydaje się spokojna, korkuje się jedynie jej zjazd na ulicę morską.

09:25

W Pucku największego zagęszczenia ruchu można się spodziewać na ulicy Wojska Polskiego. Krajowa 216-stka w stronę Władysławowa jest w pełni przejezdna. Utrudnień nie ma też na odcinku wzdłuż Półwyspu Helskiego. Może nieznacznie przytykać się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Zwalniamy też w okolicach Strzelna i Łebcza. Poza około półkilometrowym zatorem przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni, nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Spokojniej niż przed godziną jest też w samej Gdyni. W pełni przejezdne są główne ulice prowadzące do centrum, czyli Morska i Janka Wiśniewskiego. Poruszenie na Hutniczej utrzymuje się przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Nieprzewidzianych utrudnień nie ma na ulicach Rumi. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie natomiast zwalniamy na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką. Krajowa szóstka w Wejherowie może nieznacznie korkować się w pobliżu Węzła Zryw. Poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na ulicach Roszczynialskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej, choć nigdzie nie są one szczególnie uciążliwe. Podobnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Poważniejsza redukcja prędkości na tej trasie może być konieczna jedynie między Gościcinem a Bolszewem.

08:28

Poranne utrudnienia da się odczuć na ulicy Wilczka w Luzinie, przede wszystkim w okolicy przejazdu kolejowego. Wolniej pokonamy też odcinek między Milwinem a Sychowem oraz z Szemuda do Przetoczyna. Stabilna sytuacja drogowa utrzymuje się za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największych utrudnień można się spodziewać jedynie w Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się poranny spokój na ulicach. Nieznaczne spowolnienia są prawdopodobne na Chopina, na wysokości szpitala. Z kolei krajowa szóstka w mieście może się nieznacznie korkować na Nanic do centrum. Sprawnie można się poruszać ulicami Redy. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni utrzymują się miejscowe spowolnienia na Morskiej w stronę centrum, co dotyczy przede wszystkim Cisowej i Grabówka. Spore poruszenie da się odczuć na skrzyżowaniu Hutniczej z Pucką. W śródmieściu największy ruch panuje na Śląskiej i Warszawskiej. Około kilometrowe spowolnienie uformowało się przy dojeździe do Węzła Wielki Kacka na Obwodnicy Trójmiasta. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Problemów z przejezdnością nie ma też na większości głównych dróg powiatu puckiego. Poranne spowolnienia mogą się utrzymywać jeszcze na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku zagęszczenie ruchu jest odczuwalne na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Natomiast we Władysławowie zwalniamy na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:27

Drogowy poranek rozpoczął się już na ulicy Szkolnej w Bolszewie, która może nieco się przytykać. Niezłe warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a spowolnienia trzeba się spodziewać przede wszystkim w okolicach wylotu ulicy Szerokiej w Gościcinie. Względny spokój, póki co, panuje na ulicach Wejherowa. Największy ruch dotyczy ulic Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Spokojnie jest też na ulicach Redy, gdzie ruch zagęszcza się przede wszystkim na Łąkowej i Obwodowej. Niespodzianek drogowych nie ma także w Rumi. Miejscowych utrudnień można się spodziewać na skrzyżowaniu Starowiejskiej z Dąbrowskiego oraz na Dębogórskiej i Kosynierów. Jadąc ulicą Morską w stronę centrum Gdyni, zdejmujemy nogę z gazu na Cisowej i Grabówku. Coraz bardziej przytyka się też Hutnicza w kierunku estakady. To samo można powiedzieć o Janka Wiśniewskiego. Z kolei na północy miasta najwięcej problemów może sprawiać płynne pokonanie ulicy Płk. Dąbka na Obłużu. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o ulice dojazdowe do ekspresówki, mocno korkuje się przebudowywana Chwaszczyńska w Gdyni. Spokojnie jest na zdecydowanej większości dróg powiatu puckiego, a poranne utrudnienia mają przede wszystkim charakter punktowy. Można się ich spodziewać m.in. na ulicach Kaszubskiej w Pierwoszynie i Chrzanowskiego w Kosakowie. Nieznacznie może się przytykać dojazd z Połchowa do Mrzezina. Bez przeszkód można się przemieszkać drogami wojewódzkimi nr 215 i 216. Większych utrudnień nie ma też na ulicach Pucka i Władysławowa.

14.01.2020

18:53

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 6, w Bożympolu Małym, nieopodal skrzyżowania z ulicą osiedlową. Możliwe są utrudnienia w ruchu, w obu kierunkach. Wstępnie wiadomo, że jedna osoba została poszkodowana.

15:46

Za początek zaglądamy na ulice Trójmiasta. Zakłócenia w płynności ruchu będą na pewno na wysokości Grabówka w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Większych utrudnień nie ma z kolei w Chyloni i Cisowej, dość sprawnie można tez pokonać Obwodnicę Trójmiasta, która przytyka się jedynie przy zjeździe na Morską i estakadę. W Rumi popołudniowego poruszenia możemy spodziewać się przy zjeździe SKM Janowo, na ulicy Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Ciężko też o płynną jazdę z Rumi do Redy. Kilkukrotnie zmianę świateł możemy stracić na głównej krzyżówce. Redukcja prędkości przy się na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, a spoglądając na ulice Wejherowa widać spokój. Krajowa 6 w kierunku Lęborka będzie sprawiała trudności jedynie na odcinku między Bolszewem a Gościcinem. W centrum Wejherowa uważajmy na Rzeźnicką, Sobieskiego, Świętego Jana i 12 Marca.

09:27

Trwa spokojny poranek na ulicach Wejherowa. Największego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie śródmieścia – na Świętego Jana, Rzeźnickiej i 3 Maja. Bez trudu można dojechać do miasta krajową szóstką od strony Lęborka. Poważniejszy zator jest możliwy tylko na wysokości stacji kolejowej w Gościcinie. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na ulicach Redy. Nogę z gazu zdejmujemy przede wszystkim na Gdańskiej, w okolicach dworca PKP. Sprawnie można przejechać już krajową szóstką przez Rumię. Większy ruch jest natomiast odczuwalny przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Wyjątkowo spokojnie jak na tę porę dnia jest na Hutniczej w Gdyni, a niewielkie utrudnienia mogą się pojawiać przede wszystkim u wylotu Puckiej. Z kolei na Morskiej ruch może być spowolniony na odcinku od Cisowej do Chyloni. W śródmieściu najwolniej pojedziemy Władysława IV i Warszawską. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Przytykać się może jedynie końcowy zjazd z ekspresówki na ulicę Morską w Chyloni. Główna arteria powiatu puckiego, czyli wojewódzka 216-stka, jest w pełni przejezdna w obu kierunkach. Zakłócenia w płynności ruchu mogą natomiast pojawić się na odcinku z Łebcza do Starzyna. Podobnie jest przy dojeździe do Krokowej od strony Żarnowca. Większych utrudnień nie ma natomiast na ulicach Pucka i Władysławowa.