Informacje z dróg

18.11.2019

16:21

Zacznijmy od Gdyni bo tam stanowczo przybyło samochodów. Kwiatkowskiego na wysokości Hutniczej stoi w obi strony, podobnie jak sama Hutnicza. Zaczyna też korkować się zjazd z Obwodnicy na Morska w Gdyni. Oprócz tego gęsto jest na ulicach Cisowej i Janowa w kierunku Redy. Tak jak przed godziną nieciekawie wygląda sytuacja na Dąbrowskiego i Dębogóskiej. Dalej w stronę Redy spory ruch widać w okolicy rundy na Morskiej. Pucka w dalszym ciągu zakorkowana, ale jest też dobra wiadomość. Główne skrzyżowanie jeszcze jest w miarę spokojne. W Wejherowie sytuacja sprzed godziny się nie zmieniła. Krajowa 6 jest dalej spokojna za to na ulicach dojazdowych panuje spore zamieszanie. Ponownie we znaki dać się może rondo Św. Leona, Świętego Jana, Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego. Nieco na gorsze zmieniła się sytuacja w okolicach Górki Gościcińskiej – przybyło tam znacznie samochodów.

15:25

Wejherowo o tej godzinie wygląda jeszcze dość spokojnie. Lekki korek zaczyna się w okolicy Górki Gościcińskiej. Nieciekawie zaczyna wyglądać też Zamostna w Bolszewie. W samym Wejherowie bez większych problemów przejedziemy przez miasto. Gorzej jednak z ulicami dojazdowymi. Całkowicie zablokowane są Jana III Sobieskiego, rondo Św. Leona, Świętego Jana i Sienkiewicza. Im dalej w stronę Redy tym dłużej postoimy na głównym skrzyżowaniu i na ulicy Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W kierunku Trójmiasta dość swobodnie, nieznaczne problemy zaczną się w okolicy Cisowej, ale za to w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego nie wygląda na drogach tak dobrze. Sporo czasu możemy stracić w Grabówki przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni. Dalej przytyka się Cisowa, a zjazd SKM Janowo jeszcze na ten moment jest przejezdny. Czego nie można powiedzieć o Dąbrowskiego czy Dębogórskiej w Rumi.

09:26

Poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na ulicach Wilczka w Luzinie, Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Poprawiła się natomiast przejezdność krajowej szóstki na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienia mogą się jeszcze utrzymywać w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie poranny szczyt komunikacyjny utrzymuje się na Przemysłowej, Sobieskiego i Roszczynialskiego. Krajową szóstką można w miarę sprawnie przejechać w kierunku Redy. Tutaj w zasadzie powoli można już zapomnieć o porannych utrudnieniach. Natomiast w przypadku Rumi, przyda się jeszcze redukcja prędkości w okolicach galerii handlowej na Sobieskiego. To samo dotyczy skrzyżowania ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Coraz mniejszy ruch da się odczuć na północy Gdyni. Polepszyła się też przejezdność Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Ta ostatnia może się nieco korkować w okolicach zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta. Natomiast sama obwodnica, podobnie jak przez cały poranek, umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. Stabilizuje się też sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki, niemniej ciągle można stracić kilka dodatkowych minut na Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Wojewódzka 216-stka może się nieznacznie przytykać w Sławutówku i Celbowie. Utrzymuje się wzmożony ruch w obrębie skrzyżowania Helskiej z 10 Lutego w Pucku. We Władysławowie najwięcej pojazdów da się dostrzec na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

08:27

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się ponad kilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne utrudnienia na tej arterii mogą występować w Strzebielinie i Kębłowie. Wolniej pojedziemy ulicami Wilczka w Luzinie oraz Szkolną, Zamostną i Leśną w Bolszewie. W Wejherowie nadal zwalniamy na Przemysłowej, Chopina, Batalionu Morskiego, Sobieskiego i Sienkiewicza. W Redzie problemy może sprawiać przejazd Pucką w stronę Gdańskiej. Sama Gdańska korkuje się na wysokości Łąkowej. W Rumi natomiast największe kłopoty nadal sprawia pokonanie wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa. Zwalniamy też na skrzyżowaniu Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni poranne oblężenie przeżywa skrzyżowanie Puckiej z Hutniczą. Morska najmocniej jest zakorkowana na odcinku od Cisowej do Chyloni. Duże poruszenie panuje też na Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Nadal dobre warunki do jazdy panują na Obwodnicy Trójmiasta, a spowolnienia można się spodziewać tylko między węzłami Kowale i Południe. Wojewódzka 216-stka może nieznacznie się przytykać przed skrzyżowaniem w Celbowie. W Pucku przybyło pojazdów na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie i Żwirowej we Władysławowie. Niewielkie spowolnienia są możliwe na odcinku między Łebczem a Strzelnem.

07:28

Poranne poruszenie da się już odczuć na ulicy Puckiej w Redzie, przede wszystkim przy dojeździe do przejazdu kolejowego. W Rumi na dobre już rozkręcił się ruch na wiadukcie, w ciągu krajowej szóstki, głównie na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, stopniowo przybywa pojazdów na całej długości Hutniczej w stronę centrum. Na północy miasta nie ma szans na płynną jazdę ulicami Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego i Unruga. Morska w kierunku do śródmieścia przytyka się przede wszystkim na Cisowej i Grabówku. Na razie jedynym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest kilkusetmetrowy zator przy przed zjazdem na wspomnianą wcześniej Morską. Od dziś może jednak zmienić się organizacja ruchu w okolicach Węzła Wielki Kack. Krajowa szóstka w Wejherowie przytyka się od wylotu Puckiej do 12 Marca, na jezdni w stronę Redy. Poza tym wolniej pojedziemy ulicami Przemysłową, Sobieskiego i Chopina. Za rogatkami miasta utrudnień na krajówce można się spodziewać w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Całkiem sporo aut można też napotkać na Zamostnej w Bolszewie. Tradycyjnie już o tej porze, porannych utrudnień można się spodziewać na ulicach Chrzanowskiej i Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest na skrzyżowaniu Rumskiej i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Poważniejszych problemów nie nastręcza przejazd wojewódzką 216-stką, a jedynie pokonanie krzyżówki Helskiej i 10 Lutego w Pucku może sprawiać nieznaczne trudności. Póki co, znikomy ruch panuje na ulicach Władysławowa.

15.11.2019

15:38

Spore poruszenie widać w okolicach Górki Gościcińskiej w kierunku Lęborka i w okolicach ulicy Zamostnej w Bolszewie. Głowna krajówka w Wejherowie jeszcze nie wie co to popołudniowy ruch, choć zaczyna tutaj przybywać aut. Tych nie brakuje na Przemysłowej, Jana III Sobieskiego, Chopina, 12-go Marca. Skrzyżowanie w Redzie jeszcze na ten moment wygląda przyjaźnie. Czego nie można powiedzieć o Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Krzyżówki z Łąkową, Spokojną i Szkolną też zaczynają się przytykać. Patrząc od strony Trójmiasta, spore utrudnienia dla tych, którzy próbują się dostać w piątkowe popołudnie do Małego Trójmiasta Kaszubskiego już w Grabówku, później delikatne spowolnienia w Chyloni i dalej poczekamy w Cisowej w później i to dłuższą chwilę przy zjeździe SKM Janowo. W samej Rumi problemem będzie też płynne przejechanie ul. Dąbrowskiego czy Dębogóskiej i Kosynierów. Na nadmorskich trasach w miarę cisza i spokój. Nieznacznie przytyka się 216 w okolicy Celbowa i w okolicach Kaczego Winka.

09:27

Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, niemniej z miejscowymi spowolnieniami trzeba się jeszcze liczyć w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. O porannych utrudnieniach powoli można zapomnieć na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Te dają się jeszcze we znaki na Przemysłowej w Wejherowie. Podobnie jest na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Utrudnień w ruchu nie trzeba się obawiać na ulicach Redy. W Rumi natomiast zdecydowanie lepsza sytuacja panuje już na krajowej szóstce, które może przytykać się jeszcze na wysokości przystanku SKM na Janowie. Zwalniamy jeszcze w pobliżu skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Morską w Gdyni można już względnie płynnie dojechać od granicy z Rumią do śródmieścia. Powoli odpuszczają też korki na Hutniczej, choć wyjątkiem może być skrzyżowanie z Pucką, gdzie nadal trzeba mocno ograniczyć prędkość. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Ekspresówka umożliwia sprawny przejazd w obu kierunkach. Bez przeszkód już da się przejechać ulicę Żeromskiego w Kosakowie. Niewielkie spowolnienie jest możliwe na Kaszubskiej w Pierowszynie i Puckiej w Żelistrzewie. Utrzymuje się jeszcze nasilony ruch w obrębie skrzyżowania 10 Lutego z Helską w Pucku. Wojewódzką 216-stką sprawnie można dojechać do Władysławowa. Dopiero Gdańska może nieznacznie się przytykać przy dojeździe do ronda.

08:27

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim zjazdu z Górki Gościcińskiej, gdzie uformował się około kilometrowy zator. Poranne poruszenie jest odczuwalne także na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie najwięcej pojazdów przemieszcza się ulicami Przemysłową i Sobieskiego. Zwalniamy też w obrębie śródmieścia – na 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie, podobnie jak przed godziną, największego ruchu trzeba się spodziewać na Puckiej, a także na Gniewowskiej i Gdańskiej, na wysokości dworca. W Rumi utrzymuje się duże zagęszczenie ruchu na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki. Zwalniamy również na skrzyżowaniu u zbiegu Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni zwalniamy przede wszystkim na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. Morska w stronę centrum miejscowo przytyka się na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Podobnie jak godzinę temu, Obwodnica Trójmiasta umożliwia sprawną jazdę w obu kierunkach. W Pucku zagęścił się ruch na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest w Gnieżdżewie na Dworcowej. We Władysławowie wolniej pojedziemy Żwirową i Drogą Chłapowską. Nieznacznie może się przytykać odcinek z Mieroszyna do Jastrzębiej Góry.

07:27

Na razie jeszcze w miarę sprawnie można się poruszać ulicami Redy. Nieznaczne spowolnienie da się odczuć głównie na Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z Łąkową, oraz na Puckiej przy dojeździe do przejazdu kolejowego. Nieco większe zagęszczenie ruchu zauważalne jest na krajowej szóstce w Rumi, co dotyczy przede wszystkim jezdni w stronę Gdyni. Zwalniamy zatem przy granicy z Redą i na wiadukcie. Redukcja biegów będzie też konieczna przed rondem u zbiegu Kosynierów i Dębogórskiej. Coraz więcej problemów na północy Gdyni może sprawiać dotarcie z Pogórza do Obłuża. Poza tym przytyka się skrzyżowanie Hutniczej z Pucką, a także Morska na Cisowej i Grabówku w stronę centrum. Na nadmierne utrudnienia w ruchu nie można za to narzekać na Obwodnicy Trójmiasta. Tutaj nieznaczne spowolnienia są możliwe na wysokości Osowej i Kowali. Dość płynnie można na razie pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś trzeba się liczyć z koniecznością poważniejszej redukcji prędkości, to przede wszystkim w Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie natomiast poranne poruszenie najmocniej da się odczuć na ulicach Przemysłowej, Sucharskiego, Sobieskiego i 12 Marca. W Kosakowie mogą przytykać się o poranku ulice Żeromskiego i Chrzanowskiego. Poza tym zwalniamy na odcinku między Darzlubiem a Połczynem oraz z Łebcza do Strzelna. Utrudnień nie ma na razie na ulicach Władysławowa, natomiast może nieznacznie przytykać się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa.

14.11.2019

16:21

Bardzo duże problemy może sprawiać dotarcie do północnych dzielnic Gdyni. Korek przy dojeździe do Estakady Kwiatkowskiego zaczyna się już na Janka Wiśniewskiego. Zakorkowana jest również Morska od centrum do Grabówka oraz na Chyloni. Zator panuje także na Hutniczej, przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Na Obwodnicy Trójmiasta utrudnienia obejmują odcinki od Osowej do Karwin oraz od Matarni do Szadółek. Niewielkie spowolnienie jest też możliwe przy podjeździe w stronę Demptowa. Nie poprawiła się sytuacja na krajowej szóstce w Rumi. W korku postoimy od granic z Gdynią aż do centrum. Zwalniamy też na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie, podobnie jak przed godziną, największe trudności może sprawiać pokonanie Puckiej, od skrzyżowania z Gdańską. Natomiast w Wejherowie można utknąć w korku na Przemysłowej, Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Korkuje się już całkiem solidnie podjazd w kierunku Górki Gościcińskiej od strony Bolszewa. Krajowa szóstka do Lęborka przytyka się też w Kębłowie i Strzebielinie. Utrzymują się popołudniowe spowolnienia na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Nieznacznie może się przytykać odcinek między Pochłowem a Mrzezinem. W Pucku redukcja prędkości może być konieczna przy dojeździe do skrzyżowania 10 Lutego z Helską. We Władysławowie zwalniamy na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej.

15:27

Coraz trudniej jest przejechać krajową szóstką przez Rumię od strony Gdyni. Korek sięga praktycznie zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni i kończy się dopiero za wiaduktem. Jeśli chodzi o Gdynię, zakorkowana jest wspomniana Morska od centrum do Grabówka, a także Hutnicza, od estakady do Puckiej. To samo dotyczy Janka Wiśniewskiego. Większych utrudnień nie ma, póki co, na Obwodnicy Trójmiasta. W Redzie największe problemy kierującym może sprawiać pokonanie ulicy Puckiej, zwłaszcza w pobliżu przejazdu kolejowego. W Wejherowie natomiast największe zagęszczenie ruchu panuje na Sobieskiego, 3 Maja i Przemysłowej. Zwalniamy też na Ofiar Piaśnicy i Chopina. Za rogatkami miasta na krajowej szóstce uformowało się już kilkusetmetrowe spowolnienie między Bolszewem a Gościcinem. Jadąc w stronę Lęborka, zdejmujemy nogę z gazu w Strzebielinie. Coraz większy ruch panuje też na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W miarę spokojnie jest na głównych drogach powiatu puckiego, a spowolnienia mają charakter tylko miejscowy. Z utrudnieniami trzeba się liczyć na ulicach Żeromskiego i Chrzanowskiego w Kosakowie. Podobnie jest na Kaszubskiej w Pierwoszynie i Puckiej w Żelistrzewie. Z kolei w Pucku popołudniowe poruszenie jest dostrzegalne na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Utrudnień nie trzeba się za to obawiać na ulicach Władysławowa.

09:23

Na dobre pożegnaliśmy poranny ruch. Korki w Gdyni odpuściły, tutaj zwolnimy jedynie na krzyżówce Hutniczej z Pucką i nieco przytyka się nam odcinek na Cisowej. Bez problemów dostaniemy się do Rumi, gdzie po zatorze przy zjeździe SKM Janowo ani śladu. Przed momentem jednak na Grunwaldzkiej w Rumi doszło do zderzenia dwóch osobówek. Możliwe będą utrudnienia w ruchu. Jadąc w kierunku Redy zatrzymamy się na moment przez zjazdem na Obwodową, a przed samą główną krzyżówką wolniej pojedziemy obok Spokojnej, Szkolnej czy Łąkowej. Na Puckiej zrobiło się całkiem swobodnie podobnie jak na nadmorskich trasach. W Wejherowie też powoli żegnamy poranne poruszenie na drogach. Te widać jedynie w okolicach Sienkiewicza, Przemysłowej i Granicznej. Na krajowej 6 w stronę Lęborka delikatne spowolnienie w kierunku Wejherowa na Górce Gościńskiej.

08:25

Sytuacja na drogach nabrała tempa, ale tylko w kilku miejscach. Co widać już w \okolicach Trójmiasta. Wiejska w Pogórzu zablokowana do samego ronda. W samym Trójmieście dalej poważnie wygląda sytuacja na Hutniczej i Puckiej. Od Rumi czekają nas przystanki w Cisowej, Chyloni. Wciąż tak jak przed godziną widać ruch w okolic wiaduktu i przy ulicy Dąbrowskiego. Wciąż spokojnie i bez problemów przejedziemy przez Redę z drobnym przystankiem przy Łąkowej. Na Puckiej widać poruszenie, ale w dalszym ciągu jest w miarę swobodnie. Podobna sytuacja jest w Wejherowie, gdzie główną przejedziemy bez ściągania nogi z gazu, no chyba, że na światłach. Pamiętajmy, że te jeszcze przed godziną nie działały na głównej z krzyżówką Puckiej i Chopina. Ulice dojazdowe – na nich sytuacja też wygląda spokojniej. Sporą ilość samochodów widać na Przemysłowej czy Sienkiewicza. Na krajowej 6-stce w stronę Lęborka stracić możemy trochę czasu na Górce Gościcńskiej. Nadmorskie trasy świecą pustkami i wygląda na to, że największy tłok na drogach mamy za sobą.

07:27

Poranny ruch jest najbardziej widoczny w okolicach Rumi. Tutaj wyzwaniem dla kierowców będzie zjazd z wiaduktu, który jest zakorkowany od krzyżówki z Sabata aż do Ceynowy. Przytykać się będzie też zjazd na Towarową. Większej ilości aut możemy się spodziewać też na krzyżówce Dąbrowskiego ze Starowiejską. Spokój panuje z kolei na ulicach Redy, tam delikatne spowolnienie będzie przy łączniku z Łąkową. Na głównym skrzyżowaniu i na Puckiej jeszcze nie widać porannego szczytu. Nadmorskie trasy też wyglądają spokojnie. Aut przybywa w Połczynie na krzyżówce Puckiej z Kasztanową i w samym Pucku oraz w okolicach Krokowa i Minkowic. Jeżeli chodzi o dojazd do Wejherowa krajową 6-stką to spowalniać nas będą o tej godzinie jedynie światła, które przypomnijmy, jeszcze kilkanaście minut temu nie działały na krzyżówce krajowej z Pucką i Chopina. W centrum Wejherowa korkować będą się ulice dojazdowe w tym: 12 Marca, Jana III Sobieskiego, Przemysłowa. Samochodów też przybywa w okolicy Zamostnej w Bolszewie i Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Zajrzyjmy jeszcze do Trójmiasta. Obwodnica do samego zjazdu na Morską wygląda spokojnie, czego nie można powiedzieć o Hutniczej, na której już o tej godzinie zebrało się sporo aut. Poza tym nieznaczne przystanki czekają w Chyloni, Cisowej i Grabówku.

07:08

Problemy ze światłami na DK 6 w Wejherowie

Na skrzyżowaniu krajowej 6-tki z ul. Chopina i Pucką nie działa sygnalizacja

czytelnik