Informacje z dróg

18.09.2019

14:28

Wypadek w Redzie koło kościoła

Korek na DK6 w Redzie, od zjazdu do Centrum Handlowego w Rumi do kościoła. To skutek kolizji dwóch aut, do której doszło po 14.

RP/widz

09:28

Duży spokój utrzymuje się na drogach powiatu puckiego. Co prawda, przybyło nieco pojazdów na ulicy Starowiejskiej we Władysławowie, ale do Helu nadal można dojechać bez przeszkód. W Pucku warto zdjąć nogę z gazu na Helskiej i Wojska Polskiego. Z kolei na wojewódzkiej 216-stce, nieco bardziej na południe, redukcja prędkości będzie konieczna przed skrzyżowaniem w Celbowie. Nadal sprawnie można się poruszać krajową szóstką na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Nieco większe natężenie ruchu jest możliwe tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Powoli odpuszczają już korki na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo, tutaj również nie trzeba się obawiać niespodziewanych utrudnień. Krajowa szóstka w mieście korkuje się przede wszystkim w pobliżu głównych skrzyżowań. Wolniej pojedziemy też ulicą Chopina. W Redzie największe poruszenie panuje na Puckiej, przed przejazdem kolejowym, oraz na Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast nie ma już większych problemów w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. Kłopoty z płynnością w ruchu utrzymują się jeszcze na Starowiejskiej. Spokojniej niż przed godziną jest już na Hutniczej w Gdyni. Wolniej pojedziemy Morską u wylotu Chylońskiej na Cisowej. Z kolei zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni korkuje się na odcinku około 500 metrów. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze spowolnienie na całej pomorskiej ekspresówce. Stabilizuje się też sytuacja na zjazdach z obwodnicy, a największy tłok utrzymuje się jeszcze na Spacerowej w Gdańsku.

08:28

Nadal pozytywnie zaskakuje kierujących krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem. Tą trasą można przejechać praktycznie bez żadnych poważniejszych przeszkód. Takiego komfortu nie ma, niestety, na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie, gdzie coraz bardziej zagęszcza się ruch. W Wejherowie także bez niespodzianek. Wolniej pojedziemy zatem w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Nadal bardzo spokojnie o poranku jest na ulicach Redy. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa, a także na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni natomiast zwalniamy punktowo na Morskiej, w kierunku centrum. Większe natężenie ruchu panuje na Hutniczej – zakorkowany jest pas w stronę estakady, od skrzyżowania z Pucką. Nadal bardzo spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Korkują się za to już solidnie praktycznie wszystkie zjazdy z ekspresówki w Gdyni i Gdańsku. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się dostrzec na ulicy Żeromskiego w Kosakowie i Pomorskiej w Dębogórzu. Wolniej pokonamy odcinek między Pierwoszynem a Rewą. To samo dotyczy trasy z Rekowa, przez Połchowo do Mrzezina. Lekkie spowolnienie utrzymuje się na ulicy Helskiej w Pucku. Natomiast wojewódzka 216-stka w stronę Władysławowa i dalej – do Helu, umożliwia bezproblemową jazdę.

07:27

Przybywa aut na krajowej szóstce, na jezdni prowadzącej w stronę Gdyni. O ile w miarę sprawnie da się jeszcze przejechać przez Redę, o tyle w Rumi to zadanie wymaga już większej cierpliwości. Ruch zagęszcza się od skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Co najmniej zmianę świateł można stracić na wiadukcie, a przymusowy postój będzie też konieczny w okolicach przystanku SKM na Janowie. Poza tym, jeśli chodzi o Rumię, coraz więcej pojazdów da się zauważyć na Starowiejskiej, Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Póki co, w miarę płynnie można pokonać ulicę Morską w Gdyni, w stronę centrum. Znacznie bardziej tłoczno jest na Hutniczej, od granicy z Rumią do estakady. Zwalniamy też na Płk. Dąbka, przy dojeździe do Kwiatkowskiego, oraz na Unruga. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma na razie na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, najgorsza sytuacja panuje na Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Na krajowej szóstce w Wejherowie największego ruchu można się spodziewać od przystanku SKM na Śmiechowie do granic z Redą. Poza tym przybywa pojazdów na Chopina i Sobieskiego. W Bolszewie coraz bardziej we znaki daje się ruch na Szkolnej i Zamostnej. Za to trasa z Lęborka do Wejherowa jest w pełni przejezdna. To samo można powiedzieć o wszystkich głównych drogach powiatu puckiego. Nieznacznie może się przytykać Gdańska we Władysławowie. Podobna sytuacja panuje na Helskiej w Pucku czy na ulicy Chrzanowskiego w Kosakowie.

17.09.2019

09:27

Po upływie ponad dwóch godzin, niestety, niewiele zmieniło się na lepsze, jeśli chodzi o przejezdność krajowej szóstki w Rumi. Korek nadal rozciąga się niemal od granicy z Rumią aż do Janowa. Nadal względnie sprawnie można pokonać tę niedogodność, korzystając z przejazdu ulicami Leśną, Cegielnianą i Towarową, choć może się korkować zjazd z tej ostatniej na ulicę Sobieskiego. Tłoczno jest także na Kosynierów i Starowiejskiej. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na głównych arteriach prowadzących w stronę centrum, a więc na Morskiej i Hutniczej. Zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni korkuje się na odcinku około kilometra. Inne odcinki pomorskiej ekspresówki są jednak w pełni przejezdne. Dobra przejezdność jest też zachowana na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienie jest odczuwalne już tylko w Gościcinie. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień w Wejherowie. Wzmożony ruch da się odczuć przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. W Redzie natomiast większą liczbę pojazdów można zauważyć na Puckiej, w okolicach wylotu alei Lipowej. Żadnych niepokojących zdarzeń nie odnotowujemy na głównych drogach powiatu puckiego. W samym Pucku redukcja prędkości przyda się przy dojeździe do skrzyżowania Helskiej z Żarnowiecką, a także na Wojska Polskiego. Wojewódzką 216-stką bez trudu można dotrzeć do Władysławowa i dalej – do Helu.

08:28

To nie jest łatwy poranek dla kierowców przejeżdżających przez Rumię. Utrzymuje się poranny paraliż krajowej szóstki w stronę Gdyni. Korek sięga w tej chwili granicy z Redą i kończy się dopiero za przystankiem SKM na Janowie. To skutek porannej kolizji auta dostawczego z osobówką i zablokowania jednego z pasów ruchu. Zalecamy przejazd ulicami Leśną w Redzie oraz Cegielnianą i Towarową. Równoległa Kosynierów w Rumi, niestety, również jest mocno zatłoczona. Lepiej też omijać remontowaną Starowiejską i Dąbrowskiego. W Gdyni problemy może sprawiać płynny przejazd z Pogórza do Obłuża. Ciasno jest też na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku między Pucką a estakadą. Z kolei Morska w stronę centrum przytyka się od Leszczynek do Grabówka. Ponad półkilometrowy zator uformował się przy końcowym zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na pomorskiej ekspresówce. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa zagęścił się ruch przy zjeździe z Górki Gościcińskiej, gdzie korek liczy obecnie ponad kilometr. Nie odpuszczają też utrudnienia na ulicach Bolszewa, co dotyczy przede wszystkim Szkolnej i Zamostnej. W samym Wejherowie, podobnie jak przed godziną, największego ruchu można się spodziewać na ulicach Sobieskiego i 3 Maja. Na tranzytowej szóstce zwalniamy w mieście przede wszystkim w pobliżu głównych skrzyżowań. Wojewódzka 216-stka może lekko przytykać się w Sławutówku i Celbowie. Nogę z gazu warto też zdjąć przez skrzyżowaniem w Łebczu. W Pucku większego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na ulicach Żarnowieckiej i 10 Lutego, a we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:38

Korek na DK6 w Rumi, w kierunku Gdyni

Ponad dwa kilometry liczy już korek na DK6 w Rumi, na jezdni w stronę Gdyni. To skutek kolizji dwóch aut, do której doszło o poranku. Zator można ominąć ulicami Cegielnianą i Towarową.

07:27

Obecnie niemal całkowicie zatłoczona jest krajowa szóstka w Rumi, na jezdni w stronę Gdyni, niemal od granic z Redą aż do wysokości przystanku SKM na Janowie. Zalecamy objazd ulicami Cegielnianą i Towarową, który pozwala ominąć ten ponad dwukilometrowy korek. Jak na razie całkiem sprawnie można pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie. Znanie bardziej utrudniony jest przejazd ulicą Zamostną w Bolszewie, która mocno korkuje się od ronda do zjazdu na krajówkę. W Wejherowie największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na ulicach Batalionu Morskiego, Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. Przez miasto można za to sprawnie przejechać tranzytem w stronę Redy. Tutaj poważniejszego natężenia ruchu trzeba się spodziewać głównie na Puckiej, na Ciechocinie. W Gdyni poranne problemy pojawiły się już na całej długości Hutniczej w stronę estakady. Względna płynność ruchu zachowana jest na Morskiej, niemniej nie obejdzie się bez redukcji prędkości na Chyloni i Grabówku. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Lepiej jednak unikać niektórych zjazdów z ekspresówki, głównie ulicy Spacerowej w Gdańsku, która korkuje się już od Osowej aż do samej Oliwy. W Kosakowie większe poruszenie o poranku da się dostrzec na ulicy Żeromskiego. Niewielkie spowolnienie jest prawdopodobne przed skrzyżowaniem na wojewódzkiej 216-stce w Celbowie. Warto też zwolnić przed główną krzyżówką w Połczynie.

16.09.2019

09:28

Poranne korki utrzymują się jeszcze na ulicy Puckiej w Redzie, a najmocniej zatłoczony jest zjazd na Gdańską. Poprawiła się za to przejezdność krajowej szóstki w Rumi. Nadal jednak nie ma szans na płynne pokonanie jezdni w stronę Janowa na wiadukcie. Spore zagęszczenie ruchu utrzymuje się także na Starowiejskiej. Lepsza sytuacja niż przed godziną panuje już na Hutniczej W Gdyni. Poranne poruszenie da się jeszcze odczuć na odcinku między Pucką a estakadą. Sprawniej da się też już pokonać Morską, a utrudnienia, przede wszystkim na Cisowej i Chyloni, mają już tylko charakter punktowy. Na południowym odcinku Obwodnicy Trójmiasta, jazdę utrudnia około trzykilometrowe spowolnienie między Straszynem a Szadółkami. Inne odcinki pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największy ruch utrzymuje się na odcinku z Gościcina do Bolszewa. Przez Wejherowo bez większego trudu można przejechać tranzytem. Większą liczbę aut można natomiast napotkać na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina, w okolicach szpitala. W Pucku wolniej pojedziemy ulicami Wejherowską, 10 Lutego i Wojska Polskiego. We Władysławowie większe nasilenie ruchu jest możliwe na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Nigdzie jednak na północy regionu nie ma uciążliwych korków.

08:28

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, zwłaszcza w Kębłowie i Gościcinie. Nadal jednak ruch na tej arterii odbywa się płynnie. Tego nie da się powiedzieć o ulicy Zamostnej w Bolszewie, która nadal jest dość mocno zakorkowana. W Wejherowie coraz mocniej zagęszcza się ruch w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na ulicach Sobieskiego i 3 Maja. Przymusowy postój może być też konieczny przed przejazdami kolejowymi na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. W Redzie wolniej pokonamy Pucką, między aleją Lipową a Kazimierską. Redukcja prędkości będzie też konieczna na Gniewowskiej. W Rumi natomiast trwa poranne oblężenie krajowej szóstki w okolicach wiaduktu. Korek w stronę Janowa liczy ponad kilometr i zaczyna się w okolicach Hipolita. Lepiej też omijać o poranku remontowaną Starowiejską. Nie najlepsze warunki do jazdy wciąż panują na Hutniczej w Gdyni, od granicy z Rumią aż do estakady. Nieco sprawniej da się przejechać Morską w stronę centrum, choć spowolnień nie unikniemy na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Jeśli gdziekolwiek trzeba się liczyć ze spowolnieniami na Obwodnicy Trójmiasta, to dopiero na południowym odcinku tej trasy, w okolicach Węzła Kowale. Inne odcinki pomorskiej ekspresówki są w pełni przejezdne. Pełna przejezdność panuje też na drogach powiatu puckiego. Redukcja biegów może być konieczna na ulicach Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Wojewódzka 216-stka może się lekko przytykać przed skrzyżowaniem w Celbowie. Dojazd z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu, nie sprawia jednak kierującym praktycznie żadnych trudności.

07:26

Jak informuje SKM Trójmiasto, możliwe są jeszcze niewielkie, kilkuminutowe opóźnienia pociągów SKM odjeżdżających w kierunku Gdańska. Na razie bez większych problemów można poruszać się ulicami Redy. Na większe zagęszczenie ruchu można natrafić dopiero na krajowej szóstce w Rumi – w okolicach skrzyżowania z ulicą Ceynowy i przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Problemy z płynnością ruchu nie omijają też remontowanej ulicy Starowiejskiej. W Gdyni, mimo dość wczesnej pory, na dobre już korkuje się ulica Hutnicza, na całej długości. Wolniej pokonamy także Morską, od Cisowej do Chyloni, oraz Janka Wiśniewskiego, przy zjeździe z estakady. Póki co, spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Natomiast na zjazdach z ekspresówki największego ruchu trzeba się spodziewać na Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Bez poważniejszych przestojów można się poruszać krajową szóstką między Lęborkiem a Wejherowem. Z koniecznością większej redukcji prędkości trzeba się liczyć dopiero w Gościcinie. W Bolszewie kierującym dość solidnie daje się we znaki Zamostna, od ronda do zjazdu na krajówkę. W Wejherowie natomiast trudno mówić o niespodziankach drogowych, a ruch zagęszcza się głównie na Sobieskiego. Porannych korków nie trzeba się obawiać na większości dróg powiatu puckiego. Nieco więcej aut da się dostrzec między Mrzezinem, Smolnem a Żelistrzewem. Podobnie jest w okolicach skrzyżowania w Łebczu. Przestojów nie ma za to ani na wojewódzkiej 215-stce, ani na 216-stce.

13.09.2019

11:32

Zderzenie dwóch ciężarówek w Zęblewie. Wstępnie wiadomo o dwóch osobach poszkodowanych.

09:27

Powoli stabilizuje się już sytuacja na krajowej szóstce w Gościcinie. Co prawda, nie da się tam jeszcze uniknąć utrudnień, ale zator w tym miejscu liczy nie więcej niż pół kilometra. Inne odcinki na trasie z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. Nadal nie odpuszcza jeszcze poranne spowolnienie na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W samym Wejherowie utrzymuje się dość dobra przejezdność krajowej szóstki, ale spowolnienia są możliwe na wysokości Węzła Zryw. Utrudnienia są jeszcze możliwe także w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie zwalniamy na Puckiej, przy zjeździe z Górki Rekowskiej, a także na Gdańskiej, w okolicach krzyżówki z ulicą Łąkową. W Rumi natomiast spowolnienie jest możliwe na Grunwaldzkiej, od wysokości centrum handlowego do wjazdu na wiadukt. Wolniej pojedziemy też remontowaną ulicą Starowiejską i Dąbrowskiego. W Gdyni stopniowo odpuszczają utrudnienia na Hutniczej i Morskiej, nadal jednak są możliwe lokalne spowolnienia na tych dwóch arteriach. Na Obwodnicy Trójmiasta utworzyło się około trzykilometrowe spowolnienie między węzłami Południe a Karczemki. Wolniej pojedziemy też w okolicach Matarni. Poranny spokój utrzymuje się na większości dróg powiatu puckiego. Nogę z gazu warto zdjąć w pobliżu głównego skrzyżowania w Pierwoszynie. Wojewódzka 216-stka może się przytykać w Swarzewie. Wolniej pokonamy też odcinek między Celbowem a Puckiem.

08:28

W Redzie zagęścił się ruch na ulicy Puckiej, zwłaszcza w pobliżu wylotu alei Lipowej. Poza tym nie ma większych utrudnień w ruchu na terenie miasta. W Rumi, podobnie jak przed godziną, największym wyzwaniem może być pokonanie ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Zmianę świateł można też stracić przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Gdyni na dobre już korkuje się Hutnicza w kierunku estakady. Z utrudnieniami trzeba też liczyć się na Morskiej, na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Z kolei w obrębie śródmieścia największy ruch jest odczuwalny na Warszawskiej i Władysława IV. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem ruch jest już bardziej nasilony niż godzinę temu. Kilkusetmetrowe spowolnienie dotyczy przede wszystkim Górki Gościcińskiej. W Bolszewie wciąż nie ma szans na sprawne pokonanie ulicy Zamostnej w stronę zjazdu na krajówkę. W miarę sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Zdecydowanie większy ruch panuje w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Nadal bardzo spokojnie jest na głównych trasach powiatu puckiego. Redukcja prędkości z pewnością przyda się przed rondem w Krokowej. To samo dotyczy skrzyżowania Rozewskiej z Pucką w Jastrzębiej Górze. We Władysławowie zwalniamy na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej. Bez większego trudu można za to dotrzeć do Helu wzdłuż półwyspu. Jeśli chodzi o Puck, najbardziej zwalniamy na Żarnowieckiej. Może się też przytykać dojazd do miasta od strony Celbowa.

07:27

Na dobre rozkręcił się już poranek na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Dojazd do krajowej szóstki wymaga cierpliwości i pokonania około półkilometrowego zatoru. Na samej krajówce z Lęborka do Wejherowa panuje na razie względny spokój, a nieznacznych spowolnień można się spodziewać w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie coraz więcej pojazdów przemierza ulice Sobieskiego i 3 Maja. Zwalniamy też w pobliżu przejazdów kolejowych – na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. W Redzie, póki co, nie ma większych utrudnień w ruchu. W Rumi natomiast problemy w płynności ruchu pojawiają się przede wszystkim na Starowiejskiej, Dąbrowskiego oraz Sobieskiego u wylotu Towarowej i Sabata. Tradycyjnie już o poranku w Gdyni przytyka się Hutnicza, praktycznie na całej długości. Problemy występują też na początkowym odcinku Morskiej, przy granicy z Rumią, a także na Grabówku. Takich kłopotów nie ma, na szczęście, na Obwodnicy Trójmiasta. Lepiej jednak unikać niektórych zjazdów z ekspresówki, zwłaszcza ulic Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku, które są mocno zakorkowane. O takich korkach nie ma mowy na większości dróg powiatu puckiego. Jeśli gdzieś pojawiają się utrudnienia, to mają one charakter punktowy. Tak jest m.in. na odcinku od Rekowa, przez Połchowo, do Mrzezina. W centrum Pucka przytyka się ulica 10 Lutego, a we Władysławowie – Droga Chłapowska. Spory ruch panuje także na początkowym odcinku wojewódzkiej 215-stki, w Sławoszynie.