Informacje z dróg

24.01.2019

10:12

Kolizja dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu Gdańskiej i Obwodowej w Redzie. Na krajowej szóstce tworzą się korki w stronę Rumi. Zalecamy objazd ulicą Leśną.

08:27

Nadal utrzymują się duże utrudnienia na trasie z Rumi do Gdyni. To skutek kolizji sprzed godziny na ulicy Morskiej, nieopodal zjazdu na ulicę Chylońską. Niestety, w stronę centrum Gdyni nie da się też sprawniej pojechać ulicą Hutniczą, która najmocniej korkuje się na odcinku od Puckiej do estakady. Zwiększył się nieco ruch na Obwodnicy Trójmiasta, co dotyczy przede wszystkim okolic podjazdu w stronę Chwarzna i Wielkiego Kacka, na jezdni w stronę Gdańska. Nadal jednak ekspresówką da się w miarę sprawnie przejechać w obu kierunkach. Przybyło też pojazdów na krajowej szóstce, na odcinku z Kębłowa do Gościcina, gdzie zator liczy obecnie około kilometra. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, poważniejsze natężenie ruchu utrzymuje się przede wszystkim w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Świętego Jana, Rzeźnickiej i 12 Marca. Poważniejszych problemów drogowych nadal nie ma w Redzie. Lekko zwolnić przy zjeździe z Gniewowskiej i na Puckiej przy wylocie alei Lipowej. W powiecie puckim większe poruszenie drogowe da się zauważyć w okolicach Dębogórza, Kosakowa i Pierwoszyna. Zwalniamy też na wojewódzkiej 216-stce przy dojeździe do Celbowa. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć nad samym morzem, na trasie z Władysławowa w stronę Jastrzębiej Góry, zwłaszcza na wysokości Cetniewa i Rozewia.

07:35

Powodem utrudnień na trasie z Rumi do Gdyni jest kolizja trzech aut, do której doszło na ulicy Morskiej w Cisowej. Jeden pas ruchu w kierunku obwodnicy jest w tej chwili zablokowany.

07:27

Duże problemy pojawiły się na Sobieskiego w Rumi, która stoi w korku mniej więcej od skrzyżowania z Sabata aż do granic Gdyni. Warto dodać, że na tę chwilę łatwiej jest dostać się z Rumi do Gdyni ulicami Dąbrowskiego i Hutniczą. Ta ostatnia korkuje się dopiero w okolicach wylotu Północnej i Puckiej. Jeśli chodzi o północ Gdyni, to korków nie da się, niestety, ominąć przy zjeździe z Obłuża na ulicę Kwiatkowskiego. Podobnie jest na Unruga. Póki co, nie ma żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym wyjątkiem może być około półkilometrowy zator przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Całkiem niezłe warunki do jazdy panują na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś pojawiają się spowolnienia, to mają one charakter punktowy. I z takimi można się spotkać m.in. w Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie krajówka może się przytykać w okolicach skrzyżowania z Batalionu Morskiego. Większe poruszenie jest też widoczne na Sobieskiego i 12 Marca. Poważniejszych problemów drogowych nie ma też w Redzie, a wyjątkiem może być spowolnienie na Puckiej, przed przejazdem kolejowym. Większych utrudnień nie ma również na drogach powiatu puckiego. Nieco bardziej nasilony ruch da się zauważyć między Władysławowem a Łebczem. Podobnie jest w okolicach Celbowa, Połczyna i Żelistrzewa.

23.01.2019

16:26

Utrzymują się ogromne problemy przy dojeździe do Rumi od strony Gdyni. Korek zaczyna się już na Morskiej, w pobliżu estakady, i rozciąga przez Chylonię, Cisową, aż do Sobieskiego na Janowie. Dopiero w okolicach wiaduktu można w miarę sprawnie poruszać się w stronę Redy. W tym przypadku dla kierowców jadących od strony Gdyni lepszym rozwiązaniem może być przejazd ulicą Hutniczą. Jeśli chodzi o Gdynię, korkuje się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Chyloni. Utrzymuje się ogromny zator w stronę Obłuża, który zaczyna się już na Janka Wiśniewskiego i rozciąga przez całą estakadę. Problemy z płynnością ruchu utrzymują się też na Hutniczej, między estakadą w Pucką. Za to Obwodnicą Trójmiasta można pojechać sprawnie w obie strony. Podobnie jak przed godziną, utrzymuje się spowolnienie na krajowej szóstce, przy dojeździe do Górki Gościcińskiej od strony Bolszewa. Na trasie do Lęborka jest też możliwe lekkie spowolnienie w Luzinie. W Wejherowie z koniecznością przymusowego postoju można się liczyć na Sobieskiego, Świętego Jana, 12 Marca i Chopina. W Redzie natomiast przytyka się krzyżówka Gdańskiej z Pucką i sama Pucka w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi problemy z płynnością ruchu występują na wspomnianej już Sobieskiego. Podobnie jest na Dębogórskiej, Dąbrowskiego oraz Żwirki i Wigury. W powiecie puckim większego ruchu można się spodziewać między Połchowem a Mrzezinem. Większe poruszenie da się też zauważyć w okolicach Połczyna, Darzlubia i w centrum Pucka.

15:29

Duże problemy drogowe pojawiły się na Sobieskiego w Rumi-Janowie, gdzie jeden z pasów ruchu w stronę centrum blokuje ciężarówka. Efektem jest korek, który sięga już zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta. Kierowcy udający się w stronę Rumi mogą spróbować przejazdu ulicą Hutniczą, którą obecnie można poruszać się nieco sprawniej. Jeśli chodzi o Gdynię, zakorkowana jest cała Janka Wiśniewskiego w stronę estakady. Nie lepiej jest na samej estakadzie w kierunku Obłuża. Kolejka oczekujących sięga tutaj terminalu kontenerowego. W żółwim tempie pojedziemy również Hutniczą, zwłaszcza między estakadą a skrzyżowaniem z ulicą Pucką. Na szczęście, nie ma obecnie poważniejszych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Nieco gorzej jest na krajowej 20-stce między Gdynią a Chwaszczynem, gdzie przy dojeździe do ronda uformował się około kilometrowy zator. Jeśli chodzi o krajową szóstkę, przybyło pojazdów na odcinku z Bolszewa do Gościcina. W samym Wejherowie nie ma większego tłoku na krajówce. Większe natężenie ruchu jest odczuwalne w obrębie śródmieścia, przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i na Rzeźnickiej. W Redzie miejscowe spowolnienia występują przy dojeździe do skrzyżowania Gdańskiej z Pucką i przy zjeździe z Gniewowskiej. Natomiast w Rumi najwięcej problemów sprawia wspomniana już Sobieskiego w Janowie. Przybywa też pojazdów na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Trwa spokojne popołudnie na drogach powiatu puckiej. Nieco większy ruch da się zauważyć nad samym morzem, zwłaszcza na 215-stce, między Rozewiem a Jastrzębią Górą. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa.

09:23

Poranne poruszenie da się jeszcze zauważyć na ulicach Bolszewa, Kębłowa czy Luzina, ale za to o korkach można zapomnieć już na krajowej szóstce. Na tę chwilę praktycznie bez żadnych przeszkód da się pokonać trasę z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie również nie ma powodów do narzekania na szczególnie uciążliwe utrudnienia. Lekkich spowolnień można się spodziewać na Puckiej, Rzeźnickiej i 12 Marca. Porannych zatorów nie ma też na ulicach Redy. Nieznaczne utrudnienia są możliwe na Gniewowskiej, Obwodowej i Morskiej. Podobnie jest w Rumi, gdzie ruch lekko zwalnia przy zjeździe z Towarowej na Sobieskiego oraz na Dębogórskiej. Korki odpuszczają również na północy Gdyni. Punktowe spowolnienia mogą być jeszcze odczuwalne na Morskiej, od Cisowej do Chyloni, oraz na Hutniczej, głównie w okolicach skrzyżowania z Pucką. Lekko przytyka się Obwodnica Trójmiasta w okolicach zjazdu do lotniska, na jezdni w kierunku Gdańska. Poza tym nie ma jednak poważniejszych utrudnień na tej trasie. Korków próżno szukać też w powiecie puckim. Lekkie spowolnienie jest możliwe na odcinku z Darzlubia do Połczyna. Podobnie jest na trasie z Łebcza do Władysławowa. Zwalniamy także w centrum Pucka, przede wszystkim na 10 Lutego i Wojska Polskiego.

08:37

Płynnie jedzie się z Wejherowa do Nowego Dworu Wejherowskiego – to informacja od naszego czytelnika. W Redzie uspokoiło się na ulicy Puckiej, przejezdna jest alternatywa do DK6, czyli Leśna – Cegielniana.

08:37

W Rumi korek utworzył się przed zjazdem na Szmeltę w kierunku Gdyni, spokojnie jest natomiast na Pomorskiej, Dąbrowskiego czy Dębogórskiej. Nie ma utrudnień na Wejherowskiej czy 10 Lutego w Pucku. W Gdyni mniej aut niż godzinę temu jest na Morskiej, wciąż korkuje się Hutnicza. Natomiast na obwodnicy mamy korek za Chwarznem w kierunku Gdańska, zator zaczyna się przy zjeździe z Trasy Kwiatkowskiego.

08:28

Spory ruch jest na drogach w Bolszewie – na ulicach Leśnej czy Zamostnej. Więcej aut niż godzinę temu jest na trasie z Gościcina do Wejherowa. W Samym Gościcinie przytyka się w okolicach ulicy Szerokiej w obu kierunkach. Nie ma utrudnień na DK 6 w Kębłowie. Przez Wejherowo przejedziemy bez przeszkód – nie ma również większych utrudnień w centrum miasta.

07:40

Nie ma utrudnień na drodze z Lęborka do Wejherowa, więcej aut obserwujemy jedynie na wysokości Luzina i Gościcina, ale nie tworzą się tam korki. Nie ma utrudnień na krajowej szóstce w Wejherowie. Nieco większy ruch jest w centrum miasta – na ulicach Sobieskiego czy 3 Maja, ale także na 12 Marca w kierunku DK 6 i w tym samym kierunku na Chopina. Nie ma utrudnień na drodze z Krokowej do Wejherowa.

07:38

Bez utrudnień jedzie się po Władysławowie i Pucku. Spokojnie jest na drogach w Redzie – nie ma utrudnień na Puckiej czy Obwodowej. W Rumi większy tłok obserwujemy w okolicach skrzyżowania z ulicą Sabata, a także na Dąbrowskiego. Korkuje się ulica Morska w Gdyni, szczególnie na wysokości Chyloni, a także wyjazd z obwodnicy na DK6.

07:37

Na drogach póki co nie ma dramatu. Otrzymaliśmy sygnał od naszego słuchacza, że bez przeszkód przejechał z Pucka do Redy.

22.01.2019

16:30

W Wejherowie tak jak godzinę temu korkuje się w centrum miasta, na Sobieskiego czy Rzeźnickiej, a także na 12 Marca czy Chopina. W towarzystwie, ale bez przeszkód pojedziemy DK6 z Wejherowa do Redy. W Redzie momentami przytyka się ulica Pucka, a także Morska.

16:28

Gorsza niż godzinę temu jest sytuacja w Gościcinie – korek na gościcińskiej górce jest już w obu kierunkach. Oprócz tego tłoczno jest na drogach w Bolszewie – na Zamostnej czy Szkolnej. Bez przeszkód przejedziemy przez Kębłowo.