Informacje z dróg

05.06.2020

16:28

Niestety, nie poprawiła się przejezdność krajowej szóstki w Rumi, która jest zakorkowana już od zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta aż do centrum. Poza tym w Rumi hamujemy przy dojeździe do skrzyżowania ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego oraz na Kosynierów. Zator nie odpuszcza też na Gdańskiej w Redzie, co dotyczy całej długości tej ulicy w stronę Puckiej. Sama Pucka korkuje się przede wszystkim przy zjeździe od strony Górki Rekowskiej. Nie ma możliwości, by szybko i sprawnie dostać się do północnych dzielnic Gdyni ulicą Janka Wiśniewskiego. Korek nie odpuszcza także na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża ani na obu jezdniach Hutniczej. Również Morska od centrum w stronę Chyloni jest solidnie zatłoczona. Z kolei jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, wolniej pokonamy odcinek między Wielkim Kackiem, Osową a Matarnią. Nadprogramowych utrudnień nie ma na krajowej szóstce z Wejherowa do Lęborka, jednak spowolnień trzeba się spodziewać Gościcinie, Strzebielinie i Bożympolu. W Wejherowie korkują się zjazdy na krajową szóstkę, czyli ulice Przemysłowa, Ofiar Piaśnicy, Rybacka i 12 Marca. Popołudniowe korku nie odpuściły jeszcze na 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce ruch odbywa się dość płynnie. Wyjątkiem jest Jastrzębia Góra, gdzie można się spodziewać większej liczby pojazdów. Jadąc w kierunku Helu przez półwysep, zwalniamy przede wszystkim w Chałupach, Jastarni i Juracie. Popołudniowy zator nie odpuścił jeszcze na odcinku z Pogórza do Kosakowa.

15:28

Umiarkowany ruch panuje na razie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Największej liczby pojazdów trzeba się spodziewać między Bolszewem a Gościcinem, a także w Kębłowie i Strzebielinie. W Bolszewie tłoczno jest już na ulicy Zamostnej. A jeśli chodzi o Wejherowo, nie ma większych niespodzianek drogowych. Największy ruch obejmuje ulice Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnicką i Chopina w okolicach szpitala. W Redzie kompletnie zatłoczona jest już Gdańska praktycznie na całej długości, na jezdni w stronę Wejherowa. Na razie niewielki ruch panuje na równoległej Leśnej. Zwalniamy za to na Gniewowskiej w stronę Zbychowa. Problemy z płynnością ruchu występują na krajowej szóstce w Rumi. I tak, Grunwaldzka przytyka się w stronę Gdyni, aż do wiaduktu. Jadąc w przeciwnym kierunku, utkniemy w korku już od Janowa. Trwa popołudniowe oblężenie ulicy Hutniczej w Gdyni. Źle jedzie się też Morską od centrum do Cisowej, a największe spowolnienia napotkamy na Grabówku i Chyloni. Opóźnień na Obwodnicy Trójmiasta trzeba się spodziewać na wysokości Chwarzna, Karwin, Osowej, Matarni i Kowali. Zakorkowany jest przejazd ulicami Wiejską i Żeromskiego z Pogórza do Kosakowa. Wojewódzka 216-stka nieznacznie przytyka się w Rekowie i Celbowie. Może lekko korkować się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. Z kolei we Władysławowie największego ruchu trzeba się spodziewać przy dojeździe do ronda u zbiegu Gdańskiej i Starowiejskiej.

11:57

Korkuje się krajowa szóstka od Wejherowa w stronę Redy. To skutek kolizji, do której doszło na ulicy Wejherowskiej w Redzie.

09:23

Całkiem spore spowolnienia pojawiają się na drodze wojewódzkiej nr 218 między Wejherowem a Piaśnicą. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa porannych utrudnień trzeba jeszcze się spodziewać w Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie sytuacja drogowa jest dość stabilna. Najpoważniejszych opóźnień spodziewajmy się zatem na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie utrzymuje się poranne poruszenie przy zjeździe ulicą Pucką w stronę Gdańskiej. Nogę z gazu zdejmujemy też na Gniewowskiej. W Rumi natomiast korkuje się dojazd do ronda u zbiegu Dębogórskiej, Kosynierów i Ceynowy. Zwalniamy też na Dąbrowskiego i Sobieskiego na Janowie. W Gdyni w miarę płynnie można już się poruszać Hutniczą. Niespodziewanych utrudnień nie ma też na Morskiej. Lekko korkuje się za to Jana z Kolna w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. Około półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą wcześniej Morską. Na szczęście, inne fragmenty ekspresówki są w pełni przejezdne. Punktowe utrudnienia mogą się utrzymywać na odcinku między Dębogórze a Kosakowem i z Kosakowa do Pogórza. W Pucku nie odpuszczają jeszcze poranne utrudnienia na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. Natomiast we Władysławowie zwalniamy przede wszystkim na Żeromskiego, Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

04.06.2020

16:26

Nie odpuszczają, niestety, popołudniowe utrudnienia na Gdańskiej w Redzie, która jest zatłoczona praktycznie na całej długości, na jezdni w stronę Wejherowa. Osoby udające się do stolicy powiatu mogą skorzystać z przejazdu ulicą Leśną, która, przynajmniej na razie, umożliwia całkiem sprawną podróż. Niewiele zmieniło się na lepsze w ciągu ostatniej godziny na Sobieskiego w Rumi, gdzie nie ma szans na płynną jazdę. Nie warto też próbować przejazdu Hutniczą, a później Dąbrowskiego, bo sytuacja na tych ulicach również nie jest najlepsza. Jeśli chodzi o Gdynię, Morska w stronę Rumi zaczyna się już korkować od Chyloni. Zwalniamy również w okolicach estakady i na Grabówku. Estakada, tradycyjnie o tej porze, korkuje się najmocniej na wysokości terminalu kontenerowego. Dodatkowe minuty możemy też stracić na Unruga i Śmidowicza. Zagęścił się również nieco ruch na leśnym odcinku Obwodnicy Trójmiasta, od Chwarzna, przez Wielki Kack aż do Osowej. Na tle tych utrudnień nie najgorzej prezentuje się sytuacja drogowa na krajowej szóstce między Wejherowem a Lęborkiem. Poza spowolnieniem przy podjeździe pod Górkę Gościcińską, nie ma praktycznie żadnych utrudnień. W samym Wejherowie, zwalniamy na krajówce od skrzyżowania z Rybacką do Chopina. Nie odpuszczają też popołudniowe niedogodności na 3 Maja i Rzeźnickiej. Opuszczając Wejherowo i jadąc wojewódzką 218-stką, zwalniamy przy dojeździe do skrzyżowania w Piaśnicy. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są przejezdne. Utrudnień można się jednak spodziewać na nadmorskiej 215-stce, co dotyczy przede wszystkim Karwi i Jastrzębiej Góry. Lekko korkuje się też dojazd do głównego skrzyżowania w Łebczu. Popołudniowe korki dają się też jeszcze we znaki na Żeromskiego w Kosakowie.

15:27

Coraz więcej aut da się dostrzec na ulicach Zamostnej w Bolszewie i Wilczka w Luzinie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Wejherowa do Lęborka, utrudnień trzeba się spodziewać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne fragmenty wspomnianej trasy są w pełni przejezdne. W samym Wejherowie trudno mówić o niespodziankach drogowych. Zakorkowana jest przede wszystkim ulica 3 Maja, a całkiem tłoczno jest też na Sobieskiego. Dojazd do miasta może być utrudniony od strony Redy. W Redzie natomiast trzeba się przede wszystkim uzbroić w cierpliwość na Gdańskiej w kierunku Wejherowa oraz na Puckiej w stronę Rekowa. Nogę z gazu zdejmujemy też na Gniewowskiej. W Rumi na dobre już rozpoczęły się problemy z przejezdnością ulicy Sobieskiego, od Janowa w kierunku centrum. Przytyka się również skrzyżowanie Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni korkuje się już solidnie Hutnicza na całej długości, Janka Wiśniewskiego w stronę estakady i estakada w kierunku Obłuża. Coraz więcej problemów sprawia też przejazd Morską od centrum do Chyloni. Utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Poza dojazdem do Pucka, nie ma większych spowolnień na wojewódzkiej 216-stce. W samym mieście można ponarzekać na popołudniowe utrudnienia na ulicach 10 Lutego, Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Tłoczno jest też na Żeromskiego w Kosakowie. Z kolei we Władysławowie wolniej pojedziemy Gdańską, Żwirową i Drogą Chłapowską. Nad samym morzem redukujemy biegi w Karwi i Jastrzębiej Górze.

09:26

Większy ruch zrobił się w okolicach Hutniczej i przy zjeździe z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Poza tym ruch nam się zdecydowanie uspokoił. W Rumi po 9:00 nie widać również większych utrudnień. Delikatnie przytykać się mogą okolice Starowiejskiej i wiadukt. W Redzie gęściej na wysokości głównej krzyżówki. Pucka z kolei będzie przejezdna. W Wejherowie nie widać szczytu porannego na drogach. Na krajowej 6-stce spowalniać nas będą jedynie światła, a w centrum miasta nogę z gazu ściągniemy jedynie na Roszczynialskiego czy Szkolnej. W dalszym ciągu utrzymuje nam się ruch na 218 przed skrzyżowaniem z Domatówkiem i w okolicach Zdrady na 213. Przy okazji czwartku gęściej także pod samym morzem, co widać po 215 Od Karwi po Władysławowo a przez Chłapowo Rozewie czy Jastrzębią Górę.

08:21

Obwodnica Trójmiasta między Dąbrową a Chwarznem będzie się przytykała w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Później nogę z gazu ściągniemy na zjeździe z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Większej ilości samochodów możemy się spodziewać na Puckiej, z kole Hutnicza będzie jeszcze pozwalała na swobodny przejazd. Punktowo przytykać się będzie Cisowa w obu kierunkach jazdy. Swobodniej o tej porze zrobiło się w Rumi, zarówno na wiadukcie jak i na Starowiejskiej, tak samo przejezdna będzie Grunwaldzka w kierunku Redy. Swobodnie dostaniemy się pod główne skrzyżowanie w Redzie gdzie możemy liczyć na niewielkie utrudnienia. W Wejherowie bez zmian, panuje cisza i spokój. Nie widać też większego poruszenia w okolicach Górki Gościcińskiej. W powiecie puckim wolniej przez Domatówko, Zdradę i Karwię.

07:28

Drogi w naszym regionie nie będą nam jeszcze sprawiały kłopotu. Większej ilości samochodów możemy się spodziewać w Rumi, w okolicach Starowiejskiej i wiaduktu ale poza tym, swobodnie dojedziemy do Redy i w drugą stronę do Gdyni. Im bliżej Trójmiasta tym jednak gęściej na trasie. Da się to odczuć na wysokości Cisowej, zjeździe z Obwodnicy na Morską czy na Starym Obłużu. W Redzie spokojnie, jedynie dojazd do głównego skrzyżowania może być o poranku małym wyzwaniem. Pucka w kierunku nadmorskich tras nie będzie o tej porze jeszcze zakorkowana. Nie inaczej wyglądają ulice w centrum Wejherowa i krajowa 6-stka, na której nogę z gazu ściągniemy jedynie na wysokości Górki Gościcińskiej. 218 przez Wielką Piaśnicę będzie dziś dość mocno oblegana o poranku, aż do skrzyżowania z Domatówkiem. Uważajmy też na 213 w okolicach Zdrady.

03.06.2020

16:29

Pogorszyły się warunki do podróżowania krajową szóstką w Redzie, w stronę Wejherowa. Dość tłoczno jest także na równoległej Leśnej, a nie odpuszcza zator również na Puckiej. W Rumi, tradycyjnie o tej porze, próbą cierpliwości może być pokonanie krajowej szóstki od Janowa do centrum. Popołudniowe poruszenie daje się też we znaki na ulicach Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Poprawiła się przejezdność ulicy Janka Wiśniewskiego w stronę Obłuża. Niestety, zatłoczona jest jeszcze estakada. Problemy na Morskiej występują przede wszystkim na odcinku od Grabówka do Chyloni. Zderzak w zderzak pojedziemy też Hutniczą. Nieco bardziej tłoczno niż przed godziną jest na Obwodnicy Trójmiasta, co dotyczy przede wszystkim remontowanego odcinka od Chwarzna do Wielkiego Kacka. Utrzymuje się spore poruszenie na krajowej szóstce między Bolszewem a Gościcinem. Udając się w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie. Jeśli chodzi o Wejherowo, biegi redukujemy na Przemysłowej, Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Krajowa szóstka, podobnie jak przed godziną, najmocniej przytyka się w mieście na wysokości Węzła Zryw. Przytyka się odcinek między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku popołudniowe poruszenie utrzymuje się na Wejherowskiej i 10 Lutego. Lekko korkuje się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Tłoczno jest też na Drodze Chłapowskiej, Żeromskiego i Żwirowej. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, spore poruszenie panuje w Karwi, Ostrowie i Jastrzębiej Górze.

15:27

Dość spokojnie jest na razie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, choć nie da się ukryć, że zagęścił się już dość mocno ruch między Bolszewem a Gościcinem. Redukcja prędkości przyda się też w Kębłowie. Poza tym zwalniamy na Zamostnej w Bolszewie, Chłopskiej w Kębłowie i Wejherowskiej w Gowinie. Może przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Pieleszewa. Jeśli chodzi o ruch w innych częściach miasta, przytykają się ulice Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnicka. W Redzie całkiem sprawnie można się poruszać Leśną. Za to Gdańska solidnie już korkuje się w stronę Wejherowa. Podobnie jest w przypadku Puckiej, w kierunku Rekowa. W Rumi gęstnieje ruch w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. Zwalniamy też na ulicach Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Sporych utrudnień trzeba się już spodziewać na Hutniczej w Gdyni, która korkuje się najmocniej przy dojeździe do granicy z Rumią i w okolicach estakady. Niemal na całej długości zakorkowana jest też Janka Wiśniewskiego i estakada w kierunku północnych dzielnic. Tłoczno jest również na Morskiej, od Grabówka, przez Chylonię, do Cisowej. Względny spokój panuje za to na Obwodnicy Trójmiasta. Problemy z płynnością ruchu występują na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Więcej pojazdów można też napotkać na Puckiej w Żelistrzewie. Jadąc wojewódzką 216-stką na północ, zwalniamy w Celbowie i na Helskiej w Pucku. Spory ruch panuje przy dojeździe do Karwi od strony Karwieńskiego Błota.

10:24

Potrącenie pieszego w Rumi na krajowej 6-stce na wysokości wiaduktu. Korek w kierunku Wejherowa, wprowadzony został objazd.

09:22

Przybyło samochodów w Redzie, gdzie po godzinie 9:00 zrobiło się gęsto na Puckiej i Gdańskiej w kierunku Wejherowa tuż przed główną krzyżówką. Dojazd do Rumi nie będzie z kolei problemem dla zmotoryzowanych, tam uważajmy z kolei na okolice wiaduktu w stronę Gdyni i rondo przy MOSiRze. W Gdyni poranne poruszenie zdaje się odpuszczać. Punktowe spowolnienia czekają nas w Chyloni, na Hutniczej i na Puckiej. Teraz, podobnie jak przez cały poranek, nie ma problemów z płynną jazdą zarówno obwodnicą jak i estakadą. W powiecie puckim zachęcamy do jazdy 216, bo będzie się korkował jej objazd Żelistrzewem, Mrzezinem i Smolnem. W dalszym ciągu widać spore poruszenie na 213 w okolicach Zdrady i Karwi na 215. W Wejherowie bez szczytu komunikacyjnego na DK6 i w centrum miasta. Przytykać może się jedynie Roszczynialskiego i Sobieskiego.

08:21

O poranku nie polecamy trasy przez 213 w okolicach Zdrady gdzie czekają nas spore utrudnienia. Poza tym w powiecie puckim możemy stracić dłuższą chwile w Pierwoszynie na krzyżówce. Większy ruch widać także w Redzie, gdzie wzrasta nam, choć delikatnie ilość samochodów na Puckiej i Gdańskiej. Nie będzie jednak większych utrudnień na krajowej 6-stce w kierunku Rumi. Te zaczną się w centrum od strony Kazimierza, na rondzie Kosynierów i Dębogórskiej. W Gdyni widać, że przybyło samochodów na Hutniczej i Puckiej, w dalszym ciągu też wzmożony ruch panuje na Starym Obłużu. Obwodnicy i estakada będą przejezdne.W Wejherowie o poranku wolniej przejedziemy krajową 6-stkę od strony Redy i Później okolice Górki Gościcińskiej.

07:22

Kilka większych utrudnień w Gdyni. Uważajmy na zjeździe z Obwodnicy na Morską i trasę od Cisowej pod Obwodnicę, która może się lekko przytykać. Większej ilości samochodów możemy się też spodziewać na Śmidowicza w obu kierunkach jazdy. Widać już tez poranne poruszenie na Hutniczej. W Rumi poranny ruch się jeszcze nie rozpoczął i swobodnie przejedziemy zarówno wiadukt jak i centrum miasta. Nie taka sytuacja czeka zmotoryzowanych w Redzie gdzie nogę z gazu ściągniemy przed główną krzyżówka, ulica Pucka jest o tej porze jeszcze przejezdna. W Wejherowie krajowa 6-stka nie będzie sprawiała kłopotów o poranku, te mogą się pojawić przy 12 od strony DK 6, czy na Sobieskiego w centrum. W powiecie puckim przejezdna zarówno 216 jak i 218 na trasie Puck- Wejherowo, zagęszczony ruch widać z kolei na 213 w okolicach Zdrady.