Informacje z dróg

12.08.2020

09:25

Nadal sporo czasu spędzimy czekając na zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii. Tam przyda się spora doza cierpliwości. Kto może niech omija ulicę Pucką w Redzie, tam korek ma około 2 kilometrów długości. W Wejherowie „na luz” wrzucamy na dojazdach do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja oraz na Świętego Jana. Swoje odczekać trzeba także na Zamostnej w Bolszewie chcąc włączyć się do ruchu na krajowej szóstce. We Władysławowie jedynkę wrzucamy na Żeromskiego, Gdańskiej i Starowiejskiej.

08:27

Nadal spokojnie można przemieszczać się trasami nadmorskimi, czyli drogami nr 215 i 216. Niewielkie spowolnienia napotkamy we Władysławowie na ulicy Gdańskiej jadąc w stronę ronda, i w Juracie. W Pucku więcej niż zawsze samochodów można spotkań na ulicy Wejherowskiej. Wzmaga się także ruch na ulicy Puckiej w Redzie. Dużo cierpliwości przyda się kierowcom opuszczającym Obwodnicę Trójmiasta w Chylonii. Tam korek ma już około 4 kilometrów długości.

07:28

Spokojnie rozpoczyna się środa na drogach Kaszub Północnych. Bez kłopotów możemy przejechać regionalnym odcinkiem drogi krajowej nr 6, przyhamować trzeba jedynie na czerwonym świetle. Z kolei na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii właśnie na sygnalizacji świetlnej ustawia się coraz dłuższa kolejka samochodów. Coraz więcej samochodów pojawia się na ulicy Puckiej w Redzie, ale póki co trasa na Półwysep Helski jest czysta. Podobna sytuacja panuje w nadmorskich kurortach – drogami nr 215 i 216 spokojnie możemy przejechać szukając dogodnego miejsca do plażowania.

11.08.2020

16:29

Droga nr 215 pomiędzy Karwią z Jastrzębią Górą to niemal parking samochodów. Tam trzeba mieć dużo cierpliwości. Jeszcze gorzej jest w samej Jastrzębiej Górze na ulicy Rozewskiej. We Władysławowie stoi ulica Żeromskiego i Starowiejska od strony Helu. Zakorkowane jest centrum Jastarni i wjazd do Helu. W około dwukilometrowym korku stoimy na ulicy Puckiej w Redzie na pasie w stronę Trójmiasta. W Rumi nadal sznur pojazdów ciągnie się od Janowa do wiaduktu na krajowej szóstce. W Wejherowie swoje odstoimy na Ofiar Piaśnicy w Stronę DK 6, lepiej tez omijać Świętego Jana o Rzeźnicką. W kolejce czekamy też na Batalionu Morskiego. Kto może lepiej nie planuje podróży przez ulice Zamostną w Bolszewie.

15:29

Korkuje się droga krajowa nr 6 pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem na wysokości Gościcina. Sporo czasu ‘na luzie’ trzeba też spędzić na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie cierpliwość przyda się na Ofiar Piaśnicy i Chopina jadąc w stronę krajowej szóstki, oraz na Jana III Sobieckiego, Sienkiewicza i 3 Maja. Zablokowana jest ulica Pucka w Redzie w obu kierunkach. W Rumi z kolei stoimy od Janowa niemal do wiaduktu na Jana III Sobieskiego. Lepiej także omijać Kosakowo, a szczególnie ulice Derdowskiego i Żeromskiego jadąc w kierunku Pierwoszyna. Klimatyzacja przyda się także kierowcom i pasażerom stojącym w kolejce ze zjazdu z Półwyspu Helskiego do Władysławowa. W tym mieście zderzak w zderzak posuwamy się powoli również na Żeromskiego. Podobnie jak na Rozewskiej w Jastrzębiej Górze.

12:19

Utrudnienia w Redzie: „Z uwagi na awarię rogatek przy przejeździe kolejowym w Redzie (przy alei Lipowej) nasze autobusy linii 650 jeżdżą opóźnione w obie strony (w kier. Karwi i Gdyni) o ok. godzinę”- poinformował PKS Gdynia.

09:31

Coraz więcej kierowców wsiada w swe maszyny i wyjeżdża na nadmorskie trasy powiatu puckiego. Zwalniamy w nadbałtyckich kurortach w ciągu drogi nr 215 w Karwi, Jastrzębiej Górze, Rozewiu, Chłapowie. W tej miejscowości przytyka się także ulica Władysławowska. We Władysławowie hamujemy przed wjazdem na rondo główne. Jeśli chodzi o drogę nr 216 to redukujemy biegi w Chałupach, Kuźnicy i przy wjeździe do Helu. Spore utrudnienia czekają kierowców jadących ulicą Pucką, w Redzie, tam korek ma już około 3 kilometry.. Zakorkowany jest także wiadukt na krajowej szóstce w Rumi.. W Wejherowie natomiast nie rozpędzimy się na Rzeźnickiej, Puckiej i Granicznej.

08:21

W Helu zator tworzy się na ulicy Helskiej i Steyera. Postoimy tez na drodze nr 216 w Chałupach. Swoje odczekać trzeba również na ulicy Gdańskiej we Władysławowie jadąc w stronę ronda. Przytyka się także ulica Rozewska w Jastrzębiej Górze. Hamujemy jadąc w kierunku Półwyspu Helskiego na wysokości Pucka na drodze nr 216. Tłoczno też robi się na ulicy Puckiej w Redzie na pasie prowadzącym do Władysławowa. W Wejherowie postoimy na Rzeźnickiej i Świętego Jana. Gęsto od pojazdów robi się na rondzie na skrzyżowaniu Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja.

07:27

W Wejherowie coraz więcej samochodów pojawia się na ulicy Jana III Sobieskiego, Świętego Jana i Ofiar Piaśnicy. Powoli popularnością kierowców zaczyna się cieszyć Zamostna w Bolszewie. W Rumi zwalniamy już w Janowa jadąc w stronę Redy, trójkę i czwórkę wrzucamy dopiero za wiaduktem. Swoje odstać trzeba z kolei na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii. Spowolnienia należy się także spodziewać na dojazdach do ronda głównego we Władysławowie i na Steyera w Helu.

10.08.2020

16:28

Nadal mamy do czynienia ze sporymi utrudnieniami na drogach regionu. Korek na ulicy Puckiej w Redzie ma już około 3 kilometrów długości w stronę Trójmiasta. Niewiele lepiej jest jadąc w stronę Półwyspu Helskiego. Nadal stoimy przesuwając się żółwim tempem od Cisowej do wiaduktu na krajowej szóstce w Rumi. Nie lepiej jest na ulicach Derdowskiego o Żeromskiego w Kosakowie jadąc w stronę Pierwoszyna. Niższe biegu musimy wrzucić też we Władysławowie na dojazdach do ronda głównego, zderzak w zderzak przesuwamy się powoli jadąc od strony Helu. W Karwi kolejka pojazdów ustawiła się na ulicy Kopernika, tam przyda się również sporo cierpliwości. W Wejherowie swoje odczekać trzeba na ulicy Ofiar Piaśnicy jadąc w stronę krajowej szóstki, podobnie jak na tejże trasie pomiędzy właśnie Wejherowem a Lęborkiem na wysokości Gościcina.

15:33

Przybywa samochodów na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem na wysokości Gościcina. Korkuje się ulica Zamostna w Bolszewie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na ulicach Świętego Jana, Rzeźnickiej, Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego oraz 3 Maja. Lepiej omijać także ulice Pucką w Redzie, tam korek w obu kierunkach ma blisko 2 kilometry długości. Na jedynce toczymy się także po ulicy Gdańskiej w stronę Półwyspu Helskiego, oraz po ulicy Morskiej. Sznur samochodów zderzak w zderzak snuje się także od Cisowej do wiaduktu na Jana III Sobieskiego w Rumi. Sporo czasu również stracimy na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii. Cierpliwość, i to sporo, przyda się na ulicy Żeromskiego o Derdowskiego w Kosakowie jadąc w stronę Pierwoszyna. Na hamulec musimy naciskać na drodze nr 216 na wysokości Pucka. We Władysławowie stroi ulica Żeromskiego, Starowiejska i Gdańska, podobnie jak ulica Rozewska w Jastrzębiej Górze.

07:29

Bez utrudnieniem można podróżować całym kaszubskim odcinkiem drogi krajowej nr 6, postać nam przyjdzie jedynie na czerwonych światłach. Spokojnie jest także na ulicach Wejherowa, jedynkę wrzucamy jedynie przy dojazdach do „szóstki” na Ofiar Piaśnicy i Chopina. Na nadmorskich trasach powiatu puckiego powoli ruch się wzmaga, ale póki co nie napotkamy zatorów. Samochodów przybywa w centrach kurortów – we Władysławowie na dojazdach do ronda głównego i a ulicy Żeromskiego, W Chłapowie na Władysławowskiej, W Jastrzębiej Górze na Rozewskiej i Puckiej. Jeśli chodzi o Półwysep Helski, to zwolnić trzeba w Juracie na drodze nr 216 i w Helu na ulicy Steyera.

07.08.2020

16:28

Spory ruch panuje na nadmorskich trasach regionu. Stoimy na ulicy Steyera w Helu, podobnie jak w Juracie i Jastarni w ciągu drogi nr 216. Zakorkowane jest Władysławowo - ulice Żeromskiego, Gdańska i Starowiejska. Taka sama sytuacja panuje w Jastrzębiej Górze na ulicy Rozewskiej i w Karwi na Wojska Polskiego. Jeszcze większy niż godzinę temu korek usadowił się na ulicy Puckiej w Redzie, w tym mieście stoi także ulica Gdańska w stronę Półwyspu Helskiego. W Rumi żółwim tempem przesuwamy się od samej Cisowej do wiaduktu na krajowej szóstce, cierpliwość przyda się także na Dąbrowskiego. W Wejherowie swoje odstać trzeba na dojazdach do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. Spore utrudnienia napotkamy też na Chopina i Ofiar Piaśnicy. Tradycyjnie kolejka samochodów ustawia się na ulicy Zamostnej w Bolszewie i na drodze krajowej nr 6 w okolicach Gościcina.

15:32

Sporo samochodów jedzie z Wejherowa w kierunku Lęborka drogą krajową nr 6. Tłoczno też jest na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Zakorkowana jest ulica Batalionu Morskiego w Wejherowie, podobnie jak 3 Maja i Sienkiewicza oraz Świętego Jana. Postoimy również na Ofiar Piaśnicy i Chopina i Puckiej. Lepiej omijać także ulice Pucką w Redzie, tam korek ma blisko 2 kilometry. Nie warto też planować jazdy ulicą Morską. W Rumi na jedynce jedziemy od Janowa do wiaduktu na krajowej szóstce, podobnie jak na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Przytyka się ulica Żeromskiego w Kosakowie, a we Władysławowie cierpliwość przyda się na Żeromskiego, Starowiejskiej i Gdańskiej. Sznur samochodów łączy Jastrzębią Górę z Karwią w ciągu drogi nr 215, a na drodze 216 redukujemy biegi w Chałupach, Jastarni i Juracie.

09:33

Przytyka się ulica Zamostna w Bolszewie na pasie prowadzącym w kierunku krajowej szóstki. W Wejherowie hamujemy na Ofiar Piaśnicy i Chopina, tłoczno jest też na dojazdach do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. Nadal na jedynce jedziemy Świętego Jana i Rzeźnicką. Kto może , niech omija ulicę Pucką w Redzie, tam korek ma ponad kilometr długości. Postoimy też na ulicy Gdańskiej w stronę Półwyspu Helskiego. Sznur samochodów wlecze się także na drodze krajowej nr 6 na niemal całym rumskim odcinku tej trasy. Zator tworzy się także na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. Utrudnień trzeba także spodziewać się na rondzie wjazdowym do Pucka. Sporo samochodów przemieszcza się drogą nr 215 pomiędzy Jastrzębią Górą a Władysławowem, zakorkowana w tym mieście jest ulicą Żeromskiego, Gdańska i Starowiejska.