Informacje z dróg

25.02.2020

16:22

Zdecydowanie przybyło nam samochodów w okolicach Rumi. Korkuje nam się zarówno zjazd z wiaduktu aż do krzyżówki z Ceynowy jak i centrum: Dąbrowskiego, Dębogórska i Kosynierów. Bez większych problem dojedziemy później do Redy, ale tam z kolei czekają na spowolnienia zarówno w jedną jak i drugą stronę. Przytkać się będzie także Łąkowa u wylotu na Gdańską i główna krzyżówka. Więcej samochodów spotkamy też o tej porze na Puckiej w kierunku nadmorskich tras i na samej 216, która spowolni nas przed krzyżówką z Celbowem. Gęściej też w Wejherowie na krajowej 6, gdzie jeszcze kilkanaście minut temu interweniowali strażacy na krzyżówce z Batalionu Morskiego z związku z plamą oleju. Ta rasa będzie się przytkać jeszcze na wysokości Górki Gościcińskiej a kierowcy mogą mieć jeszcze problem z płynnym przejazdem przez centrum, zwłaszcza okolice Rzeźnickiej, Sobieskiego i 12 Marca.

15:23

Gęsto robi się na ulicach Trójmiasta zwłaszcza w okolicy estakady Kwiatkowskiego, która będzie nas spowalniać od strony Obłuża czy na Hutniczej, która przytyka się w obu kierunkach. Wolniej przejedziemy też trasę od Grabówka do krzyżówki z Chylońską. Trasa do Rumi nie będzie sprawiała nam większych problemów, te widoczne będą w okolicach wiaduktu i na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Poza tym większej ilości samochodów możemy się spodziewać się można na Kosynierów i dalej patrząc na trasie do Redy też na Obwodowej. W samej Redzie przytykać nam się będzie Łąkowa. Na głównej nie będzie większych problemów z płynnością ruchu. Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie o tej porze przejezdna, ale znając popołudniowy ruch- niezbyt długo. W Wejherowie spowalniać nas będą głównie światła. Ich zmianę będziemy mogli stracić przy Rybackiej, a dalej w kierunku Lęborka na krajowej 6-stce będzie nieoznaczane spowolnienie w okolicy Górki Gościcicńskiej.

09:28

Utrzymują się jeszcze utrudnienia w ruchu na ulicy Kamiennej między Rumią a Łężycami. To efekt usuwania skutków zderzenia dwóch pojazdów, do którego doszło około godziny 8:00. Poza tym nie odpuszcza jeszcze korek na wiadukcie, w ciągu krajowej szóstki, na jezdni w stronę Janowa. Zwalniamy też w pobliżu skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Poważniejszych problemów w płynnością ruchu nie ma za to w Redzie. Wyjątkiem mogą być okolice przejazdu kolejowego w ciągu ulicy Puckiej. Utrzymuje się jeszcze spore poruszenie przy zjeździe z Zamostnej na krajową szóstkę z Bolszewie. Jeśli chodzi o trasę z Lęborka do Wejherowa, sytuacja raczej nie zaskakuje. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne w Strzebielinie i Gościcinie. O zaskoczeniach trudno mówić też na ulicach Wejherowa. Największego poruszenia trzeba się spodziewać na Sobieskiego i 3 Maja, natomiast przez miasto można w miarę sprawnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. W Gdyni utrzymuje się jeszcze spory ruch na Hutniczej i Morskiej, przede wszystkim na odcinku od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Sama ekspresówka jest w pełni przejezdna. Nieznaczne opóźnienia są możliwe między Połchowem a Mrzezinem. Wojewódzka 216-stka przytyka się przy dojeździe do skrzyżowania w Celbowie. W Pucku nie odpuszczają jeszcze poranne utrudnienia na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie podobnie jest na Drodze Chłapowskiej.

08:26

Do potrącenia pieszego doszło na ulicy Łąkowej w Redzie. W tym rejonie miasta występują utrudnienia w ruchu. Z kolei w Rumi dwa samochody osobowe zderzyły się na ulicy Kamiennej. Wstępnie wiadomo, że w tym zdarzeniu drogowym nikt nie ucierpiał. Poza tym, jeśli chodzi o Rumię, największy ruch panuje na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki, na jezdni w stronę Janowa. Wolniej pojedziemy też Starowiejską i Dąbrowskiego. Zagęścił się ruch na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Szkolnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać w Gościcinie, gdzie uformowało się około kilometrowe spowolnienie. W samym Wejherowie nie ma większych niespodzianek drogowych. Największe natężenie ruchu panuje na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Wolniej pojedziemy też Strzelecką. Na północy Gdyni nadal występują problemy z płynnością ruchu między Pogórzem a Obłużem. Hutnicza przytyka się przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką, a Morska – na odcinku od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Większych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Wyjątkiem może być zjazd na wspomnianą Morską. W Pierwoszynie przytyka się dojazd do skrzyżowania u zbiegu ulic Kaszubskiej i Rumskiej. Wojewódzka 216-stka może się nieco korkować w Sławutówku. W Pucku przybyło pojazdów na Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. Nieco bardziej na południe, miejscowe utrudnienia pojawiają się na trasie z Żarnowca do Krokowej.

08:15

Potrącenie pieszego przy ulicy Łąkowej w Redzie.

08:14

Zderzenie dwóch osobówek na ulicy Kamiennej w Rumi. Prawdopodobnie nikt nie ucierpiał.

07:27

Korkuje się nieco krajowa szóstka w Wejherowie, co dotyczy przede wszystkim jezdni w stronę Śmiechowa, od wylotu Puckiej do 12 Marca. Poza tym większe poruszenie o poranku w mieście da się dostrzec na ulicy Chopina. Może już przytykać zjazd z Zamostnej na krajówkę w Bolszewie. Natomiast trasa między Lęborkiem a Wejherowem może się korkować przede wszystkim w Bożympolu i Gościcinie. Poranne utrudnienia w Redzie obejmują przede wszystkim zjazd z Górki Rekowskiej ulicą Pucką, a także okolice skrzyżowania Gdańskiej i Łąkowej. Solidnie korkuje się już krajowa szóstka w Rumi, od Białej Rzeki aż do Janowa. Wolniej pojedziemy też Dąbrowskiego i Pomorską. Na północy Gdyni duże zagęszczenie ruchu panuje na Płk. Dąbka, Śmidowicza i Unruga. Coraz więcej aut da się zauważyć na całej długości Hutniczej. Morska natomiast sprawia problemy kierującym od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę i na Grabówku. Wspomniana Obwodnica Trójmiasta może się przytykać między Matarnią a Osową, a także na wysokości Kowali. Skutki porannego szczytu komunikacyjnego można odczuć na Gdyńskiej w Mostach i Kaszubskiej w Pierwoszynie. To samo dotyczy odcinka między Dębogórzem a Kosakowem. Dość spokojnie jest na razie na ulicach Pucka i Władysławowa. Nadmorska 215-stka może się przytykać głównie na wysokości Cetniewa.

24.02.2020

16:23

Ruch nam się zagęścił na krajowej 6-stce między Bolszewem a Gościcinem. W centrum miasta najgorzej będzie w okolicy Świętego Jan a, Puckiej, Rzeźnickiej, czy Sobieskiego. Poza tym trasa z Wejherowa Do Redy będzie wyglądała dość spokojnie. W Reedzie i Rumi kierowcy mają nie małe wyzwanie. Ruch zaczyna się już na głównym skrzyżowaniu i ciągnie się do krzyżówki z Obwodową w kierunku Wejherowa. Dalej spory ruch napotkamy w Rumi na wiadukcie i na Dąbrowskiego oraz Dębogórskiej. W Trójmieście kierowcy też będą mieli nie mały kłopot z przejazdem. Zwłaszcza w okolicy estakady Kwiatkowskiego i Hutniczej. Oprócz tego Obwodnica Trójmiasta będzie przejezdna, ładnie ze zjazdem na Morską w Gdyni.

15:03

Przy ul. Wejherowskiej w Nowym Dworze Wejherowskim samochód osobowy wypadł z drogi i znalazł się w rowie. Wstępnie wiadomo o jednej osobie poszkodowanej. Na miejscu pracują służby, możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:27

Poranny spokój utrzymuje się na ulicach Wejherowa. Przez miasto można sprawnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Jeśli chodzi o natężenie ruchu na innych ulicach, zwalniamy przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Odpuściły już poranne utrudnienia na Zamostnej w Bolszewie. Większych opóźnień nie ma także na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Miejscowe spowolnienia są jeszcze prawdopodobne w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Redzie utrudnień trzeba się spodziewać w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. W Rumi natomiast podobna sytuacja panuje u zbiegu ulic Kościuszki i Kosynierów oraz Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni utrzymują się spore utrudnienia na Janka Wiśniewskiego, co dotyczy przejazdu w stronę centrum. Poza tym wolniej pojedziemy Morską na Cisowej i Grabówku, a także Hutniczą w pobliżu ulicy Puckiej. Poważniejszych zakłóceń w płynności ruchu nie ma za to na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowe utrudnienia mogą wystąpić jeszcze na trasie z Kosakowa do Pogórza. Podobnie jest na odcinku między Smolnem a Żelistrzewem. W Pucku poranne poruszenie da się jeszcze odczuć na Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a w Gnieżdżewie – na Dworcowej. Z kolei nadmorska 215-stka może się nieznacznie przytykać na wysokości Karwi i Jastrzębiej Góry.

08:26

Dość sprawnie można się poruszać krajową szóstką między Lęborkiem a Wejherowem. Spowolnienia, podobnie jak przed godziną, można się spodziewać na wysokości Gościcina. Porannych utrudnień trzeba się za to spodziewać na Wilczka i Młyńskiej w Luzinie oraz na Zamostnej w Bolszewie. Względny spokój panuje na ulicach Wejherowa. Większe spowolnienia są możliwe na ulicach Sobieskiego, 12 Marca i Rybackiej. W Redzie natomiast przybyło aut na Gdańskiej, przede wszystkim na wysokości dworca kolejowego. Z kolei w Rumi zagęścił się ruch na Sobieskiego, na jezdni w stronę Janowa. Tłoczno jest również na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Najwięcej kłopotów kierującym w Gdyni sprawia przejazd ulicą Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Problemy z płynnością ruchu utrzymują się również na Morskiej, na Cisowej i Chyloni. Utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, podobnie jak przed godziną, mogą dawać się we znaki na Matarni, Osowej i Wielkim Kacku. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, najgorsza sytuacja panuje na Spacerowej i Słowackiego w Gdańsku. W Dębogórzu może się lekko korkować Pomorska, a w Kosakowie – Żeromskiego. Zwalniamy też na trasie z Rewy, przez Mosty do Pierwoszyna. Wojewódzka 216-stka może się nieznacznie przytykać w Celbowie. Z kolei we Władysławowie przybyło pojazdów na Żwirowej. Na wojewódzkiej 215-stce wolniej pojedziemy między Sławoszynem a Karwieńskim Błotem.

07:25

Krajowa szóstka w Wejherowie może się przytykać między wylotem Puckiej i 12 Marca, na jezdni w stronę Śmiechowa. Poza tym wolniej pojedziemy, tradycyjnie o tej porze, Sobieskiego i 3 Maja. Dojazd krajową szóstką do miasta przytyka się w Bolszewie, a ponad półkilometrowego spowolnienia nie unikniemy w Gościcinie. Na szczęście, inne fragmenty trasy z Lęborka są przejezdne. Korkuje się za to Zamostna w Bolszewie, przy zjeździe na krajówkę. Na razie większych utrudnień nie ma na ulicach Redy. W Rumi natomiast coraz więcej aut można zauważyć na Kosynierów, Kościuszki i Dębogórskiej. Przytyka się też wiadukt w ciągu krajowej szóstki, na jezdni w stronę Janowa. Poranne utrudnienia pojawiają się też na Morskiej w Gdyni, przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Podobnie jest już na całej długości Hutniczej. Na północy miasta problemy może sprawiać przejazd ulicą Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. Z kolei Obwodnica Trójmiasta może się przytykać na wysokości Kowali, a także między Matarnią i Osową oraz na wysokości Wielkiego Kacka. Bez większych przeszkód można na razie poruszać się wojewódzką 216-stką. Miejscowe utrudnienia są za to możliwe na trasie z Łebcza do Władysławowa. Całkiem tłoczno jest już na Dworcowej w Gnieżdżewie i Wojska Polskiego w Pucku. Z porannymi niedogodnościami trzeba się też liczyć na Kaszubskiej w Pierwoszynie i Chrzanowskiego w Kosakowie.

21.02.2020

15:21

Spore korki w Trójmieście. Korkuje się estakada Kwiatkowskiego od strony Obłuża. Dość spokojnie póki co na Hutniczej i na trasie z Trójmiasta w kierunku Rumi. Wolniej przejedziemy wiadukt w Rumi i centrum zwłaszcza w okolicach Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Kosynierów. Główne skrzyżowanie w Redzie będzie stwarzało o tej porze kłopoty, których później nie widać na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Spokój panuje także w Wejherowie. Na Sobieskiego, Puckiej i Sienkiewicza możemy stracić trochę czasu, pozostałe ulice wyglądają dość spokojnie. Większą ilość samochodów widać z kolei na trasie z Bolszewa do Gościcinem na Krajowej 6-stce w kierunku Lęborka.

09:26

W Pucku poranne poruszenie utrzymuje się jeszcze na ulicach Wojska Polskiego, Wejherowskiej i Helskiej. Może przytykać się odcinek z Łebcza, przez Strzelno, do Mieroszyna. Względny spokój o poranku panuje we Władysławowie. Niewielkie utrudnienia mogą się pojawiać na wojewódzkiej 215-stce w Jastrzębiej Górze i przy dojeździe do Karwi od strony Karwieńskiego Błota. Na głównej arterii powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce, sytuacja drogowa jest dość stabilna. Największego, około półkilometrowego spowolnienia trzeba się spodziewać w Gościcinie. Inne odcinki trasy między Lęborkiem a Wejherowem są przejezdne. Trwa spokojny poranek drogowy w Wejherowie. Podobnie jak przed godziną, największego ruchu trzeba się spodziewać na Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie natomiast nadal korkuje się zjazd z Puckiej na Gdańską. Na samej Gdańskiej zwalniamy w pobliżu dworca kolejowego. W Rumi uspokoiła się sytuacja na krajowej szóstce. Spowolnienia utrzymują się jeszcze na ulicach Kosynierów, Starowiejskiej i Dębogórskiej. Odpuszczają stopniowo korki na Morskiej w Gdyni, w stronę centrum. Hutnicza natomiast może jeszcze przytykać się w okolicach skrzyżowania z Pucką. Wolniej pojedziemy też Chylońską. Spokojnie jest także na Obwodnicy Trójmiasta. Jedynie w pobliżu Węzła Wieki Kack może być konieczna większa redukcja prędkości.

08:27

Nie odpuszczają problemy na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie zator liczy około kilometr. Na szczęście, inne odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. W samym Wejherowie nie ma większych niespodzianek na ulicach. Duże zagęszczenie ruchu da się odczuć przede wszystkim w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie największy ruch jest odczuwalny na Puckiej przy zjeździe w stronę Gdańskiej. Sama Gdańska najmocniej przytyka się przy dojeździe do Łąkowej. W Rumi natomiast tłoczno jest na Kosynierów Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Utrzymuje się też wzmożony ruch na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki, na jezdni w stronę Janowa. Nie najgorsza sytuacja drogowa utrzymuje się na Hutniczej w Gdyni. Zwalniamy za to na Puckiej i Morskiej, na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Niezłe warunki do podróżowania panują na Obwodnicy Trójmiasta. Na ekspresówce w zasadzie nie ma większych spowolnień, choć redukcja prędkości może się przydać w pobliżu remontowanego Węzła Wieki Kack. Może przytykać się dojazd z Kosakowa do Pogórza. Podobnie jest na odcinku z Rewy, przez Mosty do Pierwoszyna i na trasie z Połchowa do Mrzezina. Na wojewódzkiej 213-stce największy ruch da się odczuć w okolicach Połczyna i Starzyna. Natomiast w Pucku zwalniamy na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. W Gnieżdżewie wolniej pojedziemy ulicą Dworcową, a we Władysławowie – Żwirową i Drogą Chłapowską.