Informacje z dróg

13.11.2018

16:37

Utworzył się korek na krajowej szóstce w Gościcinie przed zjazdem na ulicę Szeroką w kierunku Lęborka. Chwilami przytyka się ulica Wilczka w Luzinie przy wyjeździe na krajową szóstkę. Wciąż tłoczno jest na ulicy Zamostnej w Bolszewie w obu kierunkach.

16:36

Nie odpuściły korki w centrum Wejherowa, między innymi na ulicach Sobieskiego, 3 Maja czy Św. Jana. Bez większych utrudnień przejedziemy krajową szóstką z Redy do Wejherowa. W Redzie krajowa szóstka korkuje się przed skrzyżowaniem z ulicą Pucką w kierunku Rumi. Nie ma utrudnień na ulicach Kazimierskiej czy Obwodowej.

16:35

Przybyło aut na DK 6 w Rumi w okolicach skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego. Na samej Dąbrowskiego korkuje się w obu kierunkach. Zator utworzył się także na Sabata w kierunku krajowej szóstki oraz na Dębogórskiej w kierunku ronda Jana Pawła II.

16:28

Paraliż na Obwodnicy Trójmiasta – na wysokości Matarni korki tworzą się w obu kierunkach. W związku z tym utrudnienia występują także na innych trasach Gdańska i Gdyni.

15:35

W Rumi przytyka się Sabata do zjazdu na krajową szóstkę. W Gdyni na razie spokojnie na Morskiej, natomiast spore korki w obu kierunkach tworzą się na Hutniczej.

15:33

W Bolszewie korkuje się ulica Zamostna czy Szkolna. Tradycyjnie o tej porze korek tworzy się na krajowej szóstce w Gościcinie przed zjazdem na ulicę Szeroką w kierunku Lęborka.

15:29

Nieco wolniej, ale bez większych przeszkód przejedziemy krajową szóstką na trasie z Wejherowa do Rumi. Na spowolnienia napotkamy przed skrzyżowaniami między innymi z 12 Marca w Wejherowie, Pucką w Redzie czy Dąbrowskiego w Rumi.

09:26

Nadal spokojnie jest na drogach powiatu puckiego, choć zagęścił się ruch na wojewódzkiej 216-stce przy dojeździe do Celbowa. Nieco większy ruch da się też zauważyć w Gnieżdżewie, warto jednak podkreślić, że nigdzie na północy nie ma uciążliwych korków. Korki nadal nie chcą za to odpuścić na wiadukcie w Rumi, na jezdni w stronę Janowa. Podobnie jest na Morskiej w Gdyni, od estakady do Grabówka, gdzie jadąc w stronę centrum, możemy stracić kilka minut. Podobnie jak przez cały poranek, spokojnie jest na Obwodnicy Trójmiasta. Nadal jednak utrzymują się spore zatory na ulicach zjazdowych z ekspresówki, zwłaszcza w stronę Witomina i Oliwy. Poprawiła się nieco sytuacja przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, ale wciąż spory tłok panuje od strony Miszewa. Poranne poruszenie nadal widać na ulicach Kębłowa, Luzina i Bolszewa. Niemniej spokojniej jest już na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W Gościcinie spowolnienia mają już charakter jedynie punktowy. W Wejherowie największego zagęszczenia ruchu trzeba się spodziewać w obrębie śródmieścia, a więc na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca. Na płynną jazdę nie ma też szans na Chopina. W Redzie natomiast lekkie spowolnienie jest możliwe na krajówce, przy dojeździe do skrzyżowania z ulicą Pucką.

08:26

Poranne korki na drogach regionu już na dobre doskwierają kierowcom. W Rumi ruch spowalnia już od skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy. Zator odpuszcza dopiero w Janowie. Coraz trudniej jest poruszać się Hutniczą w Gdyni, praktycznie od granicy z Rumią aż do estakady. Z kolei na Morskiej zatłoczony jest odcinek od skrzyżowania z Kartuską do Grabówka. Nie najgorsza sytuacja drogowa panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienie jest możliwe między Matarnią a Osową, ale pozostałe odcinki S6-stki da się pokonać bez większych problemów. Trwa za to poranne oblężenie ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Najdłuższe kolejki kierujących uformowały się od strony Karczemek i Miszewa. Bez poważniejszych przeszkód da się przejechać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Podobnie jak przed godziną, największych utrudnień na tej trasie należy się spodziewać w Gościcinie. W samym Wejherowie kierujący muszą się liczyć z większym natężeniem ruchu na Sobieskiego, Chopina i na krajówce między Nanicami a centrum. W Redzie natomiast przybyło pojazdów na Puckiej, w okolicach wylotu alei Lipowej, a także na Łąkowej i Obwodowej. Na północy regionu zagęścił się ruch w centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Wolniej pojedziemy też trasą między Połchowem a Mrzezinem. Bez większych problemów da się za to pokonać drogę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu i Jastrzębiej Góry.

07:26

Wprawdzie dzisiaj mamy wtorek, ale ruch raczej na lokalnych drogach przypomina ten poniedziałkowy po długim weekendzie. Najwięcej pojazdów da się zauważyć na ulicach prowadzących w stronę Trójmiasta. O ile sprawnie i spokojnie da się jeszcze przejechać przez Redę, to obowiązkowy postój czeka nas na wiadukcie w Rumi, na jezdni w stronę Janowa. Stopniowo korkują się też Hutnicza i Morska w Gdyni, w kierunku estakady. Coraz tłoczniej jest również na Janka Wiśniewskiego oraz na Płk. Dąbka przy dojeździe do Obłuża od strony Pogórza. Względny spokój panuje na razie na Obwodnicy Trójmiasta. Jedynie między Szadółkami a Matarnią oraz na zjeździe na ulicę Morską w Chyloni czekają nas niewielkie spowolnienia. Gorzej jest ze zjazdami do poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. Korków nie ominiemy zatem na Chwarznieńskiej, Chwaszczyńskiej, Spacerowej i dolnym odcinku Słowackiego. Przybywa również aut na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Poranne poruszenie jest najmocniej odczuwalne między Kębłowem a Gościcinem. W samym Wejherowie ruch jest w miarę płynny. Najwięcej pojazdów można obecnie napotkać na Sobieskiego w stronę centrum, na Chopina i na 12 Marca. Poranny spokój drogowy panuje na północy regionu, a utrudnienia mają jedynie charakter punktowy. Nogę z gazu zdejmujemy na odcinku z Żelistrzewa do Pucka. Podobnie jest na wojewódzkiej 213-stce w okolicach Krokowej, Kłanina i Starzyna.

09.11.2018

16:27

Popołudniowy szczyt komunikacyjny w regionie trwa już w najlepsze. Problemy z płynnością ruchu pojawiły się na Obwodnicy Trójmiasta. Korkuje się odcinek od Osowej do Matarni w obu kierunkach. Na Węźle Karczemki auto uderzyło w barierę zabezpieczającą, co oznacza dalsze utrudnienia w ruchu, od Szadółek aż niemal do bramek na autostradzie. Poważne zatory tworzą się też na ulicach dojazdowych do S6-stki, zwłaszcza na Małokackiej i Wielkopolskiej w Gdyni. Jeśli chodzi o inne ulice miasta, trwa popołudniowy paraliż ulicy Janka Wiśniewskiego, praktycznie od centrum aż do Obłuża. Podobnie jest na Hutniczej, od estakady aż do granic z Rumią. W samej Rumi, podobnie jak godzinę temu, ruch zwalnia na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. Podobnie jest na Dąbrowskiego. W Redzie tłoczno jest na Puckiej, od Gdańskiej do przejazdu kolejowego. Zwalniamy też w okolicach Łąkowej. W Wejherowie tłok panuje na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Wolniej pojedziemy też Chopina i 12 Marca. Za granicami miasta spory, około dwukilometrowy zator uformował się na odcinku z Bolszewa do Gościcina na krajowej szóstce. Tłoczno jest też w Luzinie, na jezdni w stronę Wejherowa. Względny spokój panuje w powiecie puckim, a jednym wyjątkiem może być samo centrum Pucka. Nieco większe poruszenie da się też zauważyć przed rondem we Władysławowie.

15:28

Piątkowe popołudnie przed długim weekendem coraz bardziej daje się we znaki kierującym, zwłaszcza tym, którzy przemieszczają się w stronę Obwodnicy Trójmiasta. Solidnie korkują się zatem już ulice Sopocka, Wielkopolska i Małokacka w Gdyni oraz Spacerowa od Oliwy do Osowej w Gdańsku. Na szczęście, sama obwodnica nie sprawia większych problemów, a jednym większym utrudnieniem jest zjazd na ulicę Morską w Chyloni. Jeśli chodzi o Gdynię, mocno jest już zatłoczona Hutnicza, od Puckiej do estakady. Całkiem spory ruch panuje już w Rumi na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. Podobnie jest na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską. Nogę z gazu zdejmujemy też przed światłami na skrzyżowaniu Puckiej z krajówką. W Wejherowie największy ruch panuje obecnie na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Na płynną jazdę nie ma też szans na Świętego Jana, Rzeźnickiej i Chopina. Za granicami miasta, korkuje się przede wszystkim dojazd do Górki Gościcińskiej od strony Bolszewa. Dalszą część trasy do Lęborka można pokonać już bez większych przestojów. O korkach nie ma też mowy na północy regionu. Największy tłok jest obecnie zauważalny w centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Lekkie spowolnienia są też możliwe przy dojeździe do Władysławowa od strony Swarzewa.

09:27

Odpuściły korki w Rumi, bez przeszkód przejedziemy krajową szóstką w mieście. Bez utrudnień jest na Morskiej w Gdyni i Na obwodnicy Trójmiasta.

09:26

Wciąż jeszcze tłoczno jest w Gościcinie na wysokości ulicy Szerokiej w obu kierunkach. Nie ma utrudnień w Wejherowie na krajowej szóstce, a także w centrum miasta.

09:26

Przejezdna jest trasa z Krokowej do Wejherowa, a także z Pucka do Redy. W samej Redzie kierowcy nie mają powodów do narzekania – po mieście jedzie się płynnie.