Informacje z dróg

26.03.2019

08:35

Poranne godziny szczytu są już odczuwalne na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Z kolei na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się około kilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie przytykają się główne zjazdy na krajówkę, a więc Przemysłowa, Chopina i Rybacka. Tłoczno jest też w obrębie śródmieścia: na Sobieskiego, 3 Maja, Roszczynialskiego i Myśliwskiej. W Redzie coraz więcej pojazdów zwalnia w okolicach dworach kolejowego. Zwiększył się także ruch na Puckiej, od Gdańskiej do alei Lipowej. W Rumi nadal można napotkać problemy z pokonaniem krajowej szóstki na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Przybyło też aut na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, wolniej pojedziemy Morską, od Cisowej do Chyloni. Nadal spory ruch utrzymuje się także na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Nogę z gazu trzeba też zdjąć na Janka Wiśniewskiego, przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70. Pojawiło się kilkusetmetrowe spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta przy podjeździe w stronę Węzła Chwarzno. Inne odcinki ekspresówki można pokonać bez nadprogramowych przestojów. W powiecie puckim spory ruch panuje na ulicy Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Zwalniamy także w okolicach Połchowa, Mrzezina i Żelistrzewa. Spowolnienie jest możliwe również na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

07:27

Stopniowo przybywa pojazdów na krajowej szóstce między Redą a Rumią. Na razie nie ma jeszcze uciążliwych zatorów w pobliżu dworca kolejowego w Redzie. Korkuje się natomiast przejazd przez wiadukt w Rumi, gdzie możemy stracić zmianę świateł. Póki co, przez miasto można jednak przejechać w miarę płynnie. Problemy z płynnością ruchu pojawiają się za to na Morskiej w Gdyni, na odcinku od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Podobnie jest przy zjeździe z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego, na Unruga i Hutniczej. Żadnych utrudnień nie ma póki co na Obwodnicy Trójmiasta, choć ulice zjazdowe z ekspresówki mogą się już dawać we znaki kierującym. Dotyczy to szczególnie Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz Spacerowej w Gdańsku. Dość dobre warunki do podróżowania panują obecnie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Tradycyjnie już o tej porze, największych problemów można się spodziewać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Korkuje się nieco dojazd do Wejherowa od strony Gowina. W samym mieście tłoczno jest już na Sobieskiego, Przemysłowej, Pomorskiej, Myśliwskiej i 12 Marca. Poważniejszych utrudnień nie ma na większości dróg powiatu puckiego. Przytykać się może wojewódzka 213-stka w Kłaninie i Starzynie. Wojewódzka 216-stka, od Pucka, przez Władysławowo, do Helu, jest w pełni przejezdna. Lekkie opóźnienie może się pojawić przed rondem w Gnieżdżewie.

25.03.2019

16:19

Tłoczno jest na krajowej szóstce w Rumi w kierunku Redy- na wysokości dworca PKP, a także przez zjazdem na ulicę Sabata w kierunku Redy.

16:18

Nie ma utrudnień na trasie z Krokowej do Wejherowa, a także na drodze z Władysławowa do Redy.

16:17

Korek na krajowej szóstce w Gościcinie w kierunku Lęborka sięga już do Bolszewa. Tłoczne jest również w centrum Wejherowa, szczególnie na ulicach Sobieskiego czy Rzeźnickiej.

15:47

Tłoczno jest na krajowej szóstce w Rumi szczególnie w kierunku Redy. W Gdyni natomiast przytyka się ulica Hutnicza w obu kierunkach, a także Morska w kierunku Rumi.

15:46

Korek na krajowej szóstce w Gościcinie w kierunku Lęborka. Korkuje się także w centrum Wejherowa, między innymi na ulicach Sobieskiego w kierunku centrum czy na Rzeźnickiej i Św. Jana.

15:28

Między Koleczkowem a Bieszkowicami auto wypadło z drogi i uderzyło w koparkę. Jedna osoba została poszkodowana. Są utrudnienia w ruchu.

15:18

Informujemy, że w związku z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej od dnia 25 marca 2019 r. Rondo Solidarności zostanie całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego na ok. 2 tygodnie. Pozostają objazdy w kierunku Władysławowa i Helu ulicami: Wejherowską, Ks. Bernarda Sychty i Małpi Gaj oraz ul. Wejherowską do ronda na ul. Helskiej (trasa 216). Do Połczyna proponujemy objazd ul. Wejherowską, ul. Topolową i ul. Swarzewską. Alternatywnie dla pojazdów do 3,5 t proponujemy objazd w kierunku Władysławowa i Helu ulicami: Morskiego Dywizjonu Lotniczego i 10-go Lutego. W kierunku centrum zostanie zorganizowany objazd ul. Małpi Gaj, ul. Ks. Bernarda Sychty i ul. Wejherowską. Zalecany dojazd do centrum miasta ul. Helską do ronda i ul. Wejherowską. Na czas trwania robót ul. Wejhera staje się dwukierunkowa i obowiązywać będzie na niej zakaz zatrzymywania się. Objazd do centrum miasta jak i wyjazd z centrum zorganizowany zostanie ulicami Dworcową, Wejhera i Wojska Polskiego.

09:27

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce w Redzie, gdzie trwa budowa węzła integracyjnego. Nadal jednak przez miasto można dość sprawnie przejechać tranzytem. Nieco większy ruch panuje na Puckiej, w okolicach skrzyżowania z aleją Lipową. Spokojniej niż przed godziną jest za to na krajówce w Rumi, choć utrzymują się jeszcze spowolnienia przed wylotem ulicy Ceynowy i w pobliżu galerii Handlowej. W Gdyni nadal nie odpuszcza zator na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Sprawniej można za to przemieszczać się już Morską w stronę centrum. Nieznaczne utrudnienia są możliwe tylko w okolicach granicy z Rumią. Około półkilometrowe spowolnienie utworzyło się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Jednak, podobnie jak przez cały poranek, ekspresówka nie sprawia większych problemów kierującym. Stabilizuje się też sytuacja na zjazdach z obwodnicy, niemniej nadal możemy stracić kilka cennych minut, przemieszczając się w stronę Witomina i Oliwy. Poranne korki stopniowo odpuszczają też na trasie z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe utrudnienia są jeszcze możliwe w Kębłowie i Gościcinie. A jeśli chodzi o Wejherowo, wolniej pojedziemy objazdem zamkniętego fragmentu ulicy 12 Marca, czyli Wniebowstąpienia, Roszczynialskiego i Myśliwską. Większe natężenie ruchu utrzymuje się też na Sobieskiego. Nadprogramowych utrudnień nie należy się obawiać na głównych drogach powiatu puckiego. Nieco zwolnić trzeba na trasie z Połchowa do Mrzezina. Podobnie jest przy dojeździe do skrzyżowania w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. Lokalne utrudnienia są też możliwe na 213-stce, między Krokową a Starzynem.

08:28

Utrzymuje się wzmożony ruch przy dojeździe krajową szóstką do Wejherowa. Najwięcej pojazdów można obecnie napotkać na odcinku z Kębłowa do Gościcina. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się też odczuć na ulicy Szkolnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo, w miarę sprawnie da się przejechać tranzytem przez miasto. Niewielkie spowolnienie jest możliwe przed Rondem Solidarności. Poza tym dość tłoczno nadal jest na Chopina, Sobieskiego, Roszczynialskiego i Myśliwskiej. Nadal niezła sytuacja panuje na krajowej szóstce w Redzie. Problemy z płynnością ruchu są za to możliwe na Gniewowskiej, Łąkowej i Obwodowej. Spowolnień nie unikniemy też na krajówce w Rumi, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z Ceynowy i na wiadukcie. A ponieważ sporo kierowców wybiera przejazd ulicą Towarową, również i tam zagęszcza się ruch. W Gdyni nie odpuszczają korki na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Meksyku do estakady. Trwa również oblężenie Unruga i zjazdu na Kwiatkowskiego z Obłuża. Na Morskiej utrudnienia są możliwe od Cisowej do Chyloni. Większych niedogodności nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o powiat pucki, niewielkie spowolnienie utworzyło się przy dojeździe do skrzyżowania w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. W Pucku przytyka się krzyżówka Helskiej i 10 Lutego. Tłoczno jest też na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Miejscowe utrudnienia są także możliwe na trasie z Władysławowa do Łebcza.

07:28

Powoli gęstnieje ruch na krajowej szóstce w Redzie, gdzie można się spodziewać przez cały dzień utrudnień związanych z budową węzła integracyjnego. Niemniej na razie przez miasto można jeszcze przejechać w miarę sprawnie. Większe problemy na krajówce pojawiają się dopiero w Rumi na wiadukcie, na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, największy ruch panuje obecnie na ulicach prowadzących w kierunku centrum, czyli na Morskiej i Hutniczej. Zwalniamy też na Płk. Dąbka na Obłużu i na Unruga. Dość dobre warunki do jazdy panują na całej długości Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym poważniejszym utrudnieniem jest lekki zator przy zjeździe na wspomnianą Morską w Chyloni. Duży ruch panuje już na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Przytyka się odcinek od Kębłowa do Gościcina, gdzie uformował się już około dwukilometrowy zator. W samym Wejherowie, tradycyjnie o tej porze, najwięcej pojazdów przemierza ulicę Sobieskiego na odcinku od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Zwalniamy też na objeździe zamkniętego fragmentu ulicy 12 Marca, czyli na Roszczynialskiego i Myśliwskiej. Spory ruch panuje także na Chopina, od ronda u zbiegu Nadrzecznej do krajówki. Względny spokój panuje o poranku na drogach powiatu puckiego. Nieco większe poruszenie jest zauważalne w okolicach Dębogórza i Kosakowa. Spowolnienie może być też odczuwalne na trasie z Rewy do Pierwoszyna. Lokalne utrudnienia są możliwe w okolicach Strzelna i Łebcza, a także nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce. Tutaj może się przytykać przejazd na wysokości Cetniewa, Rozewia i Jastrzębiej Góry.

22.03.2019

16:25

Na Obwodnicy Trójmiasta pojawiły się spore spowolnienia między Chwarznem a Karwinami, gdzie spowolnienie w stronę Gdańska liczy ponad dwa kilometry. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na Kowalach. W Gdyni trwa popołudniowy paraliż na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża, a korek zaczyna się już przy zjeździe z Janka Wiśniewskiego. Nieco sprawniej można dojechać z centrum ulicą Morską, choć utrudnień nie da się ominąć na Grabówku i Chyloni, przed wjazdem na obwodnicę. Podobnie jak przed godziną, stoi w korku ulica Sobieskiego w Rumi, w stronę centrum, i to praktycznie na całej długości. Zator pojawił się też na Dąbrowskiego i Kosynierów. W Redzie natomiast nie odpuszcza korek na Puckiej w kierunku Rekowa, aż do wylotu alei Lipowej. Pojazdy całkiem sprawnie poruszają się za to Gdańską. W Wejherowie nadal trudno jest się poruszać ulicami śródmieścia. W korku można utknąć na końcowym odcinku Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Stopniowo daje się też we znaki objazd zamkniętego odcinka ulicy 12 Marca, czyli Myśliwska i Roszczynialskiego. Za rogatkami miasta nadal duże zagęszczenie ruchu panuje na krajowej szóstce przy podjeździe pod Górkę Gościcińską. Korek uformował się też od strony Kębłowa, gdzie możemy stracić kilka minut. Dla odmiany, całkiem spokojnie jest na głównych drogach powiatu puckiego. Lekko zwalniamy przy dojeździe do Celbowa na wojewódzkiej 216-stce. Podobnie jest przed skrzyżowaniami w Łebczu, Starzynie i przed rondem w Krokowej. Nigdzie nie ma jednak uciążliwych korków.

15:27

Skoro minęła 15:30 w piątek, to oczywiście można się spodziewać utrudnień na krajowej szóstce między Bolszewem a Gościcinem. Zator na tym odcinku krajówki liczy około półtora kilometra. W samym Wejherowie największy ścisk panuje w śródmieściu, czyli na Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Krajówka może się przytykać na wysokości Węzła Zryw. W Redzie najwięcej pojazdów przemierza obecnie Pucką aż do Ciechocina. W miarę sprawnie, mimo robót drogowych można poruszać się Gdańską. Problemy z płynnością ruchu występują za to na Łąkowej i Gniewowskiej. W Rumi stoi w korku Sobieskiego praktycznie od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. Wolniej pojedziemy też Starowiejską i Dąbrowskiego. A jeśli chodzi o Gdynię, trwa paraliż Estakady Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Nie lepiej jest na Hutniczej aż do skrzyżowania z Pucką. Z kolei Morska przytyka się na Grabówku i w okolicach przejazdu pod estakadą. Piątkowe korki nie objęły jeszcze Obwodnicy Trójmiasta. Co prawda, przy zjeździe w Chyloni uformował się kilkusetmetrowy zator, ale to jedyne większe utrudnienie na tej trasie. Całkiem dobre warunki do podróżowania panują na głównych drogach powiatu puckiego. Może się przytykać dojazd do ronda w Kosakowie od strony Pogórza. Na wojewódzkiej 215-stce nieco więcej aut można napotkać w Jastrzębiej Górze. Natomiast 216-stka, od Pucka, przez Władysławowo, aż do Helu, nie sprawia praktycznie żadnych problemów kierującym.

09:23

Odpuściły korki w Wejherowie, bez przeszkód przejedziemy ulicami w centrum miasta, a także krajową szóstką. Nie ma utrudnień również na krajowej szóstce w Gościcinie, spokojnie jest na drogach w Redzie i Rumi. Nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Spokojnie jedzie się po Władysławowie i Pucku