Informacje z dróg

17.05.2019

16:23

Nie ma utrudnień na trasie z Redy do Władysławowa.

16:20

Gigantyczny korek utworzył się w Rumi, zator ciągnie się aż do Gdyni. Zaczyna się na ulicy Morskiej na wysokości wjazdu na Obwodnicę, a kończy się w Rumi na wysokości skrzyżowania z ulicą Sabata.

16:18

Korek w Redzie - zator utworzył się na krajowej szóstce w obu kierunkach na wysokości dworca PKP. Tłoczno jest także na Obwodowej i na Puckiej. Korkuje się krajowa szóstka w Gościnie w kierunku Lęborka.

15:50

W Bieszkowicach w kierunku Chwaszczyna samochód osobowy uderzył w drzewo. Najprawdopodobniej jedna osoba została ranna.

09:28

Poranne poruszenie da się jeszcze dostrzec na ulicach Chłopskiej w Kębłowie czy Wilczka w Luzinie. Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się jednak na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem. Zator na tym odcinku w stronę Wejherowa liczy już dwa kilometry. Znacznie spokojniej jest już w samym Wejherowie. Większej liczby pojazdów można się spodziewać jeszcze na Świętego Jana, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Krajówka przytyka się w okolicach Węzła Zryw. W Redzie przytyka się remontowana Gdańska, od Łąkowej do Obwodowej, za to równoległe ulice, czyli Leśna i Obwodową, raczej świecą pustkami. W Rumi można jeszcze spodziewać się wzmożonego ruchu w okolicach węzła drogowego na wiadukcie oraz na Dąbrowskiego. Spokojniej niż przed godziną jest na ulicach Gdyni. Morska może jeszcze sprawiać trudności kierowcom na odcinku od Cisowej do Chyloni, a Hutnicza – od Puckiej do estakady. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, około kilometrowe spowolnienie uformowało się przy zjeździe na Morską. Utrudnione warunki utrzymują się też między Kowalami a Szadółkami. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma nadprogramowych utrudnień na drogach powiatu puckiego. Lekkie spowolnienie jest możliwe przy podjeździe pod Górkę Rekowską. We Władysławowie wzmożony ruch panuje na Drodze Chłapowskiej i na ulicy Starowiejskiej. Nieznacznie korkuje się pojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna.

08:27

W Wejherowie krajowa szóstka przytyka się przede wszystkim w obrębie głównych skrzyżowań. Spory ruch utrzymuje się także na ulicach śródmieścia, a więc na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Z kolei za rogatkami miasta z utrudnieniami trzeba się liczyć głównie w Bolszewie. Spore spowolnienie jest też możliwe między Kębłowem a Gościcinem, gdzie zator liczy już ponad kilometr. Utrudnień nie da się także uniknąć w Redzie. Korkuje się Pucka w okolicach przejazd kolejowego. Korek utrzymuje się też na Gdańskiej w pobliżu dworca. W tym przypadku można skorzystać z objazdu ulicą Leśną, która jest zdecydowanie mniej oblegana przez kierowców. W Rumi problemy sprawia przede wszystkim przejazd krajową szóstką w stronę Janowa. Warto zaznaczyć, że równoległa Towarowa to całkiem niezła opcja. Wzrasta też ruch na Dębogórskiej oraz na Żwirki i Wigury. W Gdyni największym wyzwaniem może być sprawne opuszczenie Obłuża i dotarcie do estakady. Nadal nie rozpędzimy się też na Morskiej i Hutniczej. W śródmieściu największy ścisk panuje na Warszawskiej i Władysława IV. Obwodnica Trójmiasta, podobnie jak przed godziną, najbardziej korkuje się między Kowalami a Szadółkami. Trwa spokojny poranek na drogach powiatu puckiego. Niewielkie spowolnienie jest możliwe między Mrzezinem a Żelistrzewem. Podobnie jest na odcinku z Darzlubia do Połczyna. Z kolei w centrum Pucka najpoważniejszy ruch da się zauważyć na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej.

07:27

Opady deszczu utrudniają dziś jazdę kierowcom na drogach regionu, gdzieniegdzie może też pojawiać się mgła, jednak korki, jak na tę godzinę, są raczej standardowe. I tak, ponad kilometrowego spowolnienia można się spodziewać na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem. Jeśli chodzi o Wejherowo, najwięcej pojazdów można obecnie napotkać na Sobieskiego i 3 Maja. W miarę sprawnie można za to przedostać się krajową szóstką w stronę Redy. Tutaj postój jest nieunikniony na wysokości dworca kolejowego, gdzie wciąż obowiązują zwężenia na obu jezdniach. Zdecydowanie mniejszy ruch panuje na równoległej ulicy Leśnej. Bez niespodzianek można przejechać przez Rumię, a ze spowolnieniem muszą się liczyć przede wszystkim kierowcy opuszczający wiadukt i udający się w stronę Janowa. Coraz większy ruch panuje też na Dąbrowskiego. W Gdyni coraz tłoczniej jest na Morskiej w Cisowej, aż do wjazdu na obwodnicę. Nie ma także szans na płynną jazdę całą długością ulicy Hutniczej. Problematyczny może być też zjazd z Obłuża na Kwiatkowskiego i przejazd Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Natomiast największe spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta dotyczy obecnie odcinka od Kowali do Szadółek, czyli jezdni w stronę Gdyni. W kierunku autostrady podróżujemy bez większych przeszkód. Poważniejszych utrudnień o poranku nie ma też na drogach powiatu puckiego. Lokalne spowolnienia są możliwe w Kosakowie, Pierwoszynie i Mrzezinie. Większe natężenie ruchu da się zauważyć na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie. Trasa z Pucka do Władysławowa jest w pełni przejezdna.

16.05.2019

16:40

Kolizja trzech aut na krajowej szóstce w Wejherowie

Trzy samochody zderzyły się na ulicy I Brygady WP w Wejherowie, na wysokości Osiedla Kaszubskiego, na pasie w stronę centrum. Możliwe są utrudnienia w ruchu. Jeden pas w kierunku Lęborka jest zablokowany.

16:28

Przejazd krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa może zająć o tej porze nieco więcej czasu niż zwykle, a to głównie za sprawą zatoru między Kębłowem a Gościcinem, który liczy sporo ponad kilometr. W przeciwnym kierunku mocno korkuje się dojazd do Górki Gościcińskiej od strony Bolszewa. W samym Wejherowie najpoważniejszego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie śródmieścia: na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. W Redzie natomiast tłoczno jest na Puckiej w okolicach przejazdu kolejowego i na Gdańskiej, którą można objechać korzystając z przejazdu ulicą Leśną. W Rumi utrzymują się bardzo duże utrudnienia na Sobieskiego, które rozciągają się już od Gdyni, od ulicy Morskiej i zjazdu z Obwodnicy. Jeśli chodzi o Gdynię, nadal nie ma szans na płynną jazdę Hutniczą, ale to samo dotyczy Unruga, Puckiej, Chylońskiej, Janka Wiśniewskiego i estakady w stronę Obłuża. Morska również jest zatłoczona od śródmieścia aż do Chyloni. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta spowolnienie odejmuje podjazd w stronę Chwarzna, a także odcinki między Osową a Matarnią oraz od Kowali do Szadółek. Na tym tle całkiem płynnie jeździ się po drogach powiatu puckiego, a spowolnienia mają przede wszystkim charakter lokalny. Tak jest m.in. na ulicy Żeromskiego w Kosakowie czy na Dworcowej w Mrzezinie. Nad samym morzem wolniej pokonamy wojewódzką 215-stkę między Karwią a Jastrzębią Górą.

15:55

Zderzenie w Gościcinie

Dwa auta zderzyły się na ulicy Brzozowej w Gościcinie. Wstępnie wiadomo o jednej osobie poszkodowanej.

15:26

Coraz trudniej jest dotrzeć do Rumi od strony Gdyni. W korku stoi Sobieskiego praktycznie na całej długości, od granic z Gdynią aż do wiaduktu. Jeśli chodzi o krajową szóstką, problemy sprawia również pokonanie ulicy Gdańskiej w Redzie, na wysokości dworca kolejowego. Tutaj zator na obu jezdniach liczy około pół kilometra. W Gdyni wyzwaniem może być dotarcie do Obłuża. Korek zaczyna się już w połowie Janka Wiśniewskiego i rozciąga się przez całą estakadę. Nie rozpędzimy się także na Hutniczej i Morskiej na Chyloni. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta najtrudniej jest pokonać odcinek między Osową a Matarnią. Spowolnienie jest też możliwe na wysokości Szadółek i przy podjeździe w stronę Chwarzna. W Wejherowie największy ruch panuje obecnie na Sobieskiego, a także na Świętego Jana, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Lekko może przytykać się dojazd do miasta od strony Pieleszewa. Z kolei za rogatkami Wejherowa przybywa pojazdów między Bolszewem a Gościcinem. Ciasno jest też na odcinku z Kębłowa do Gościcina. Inne odcinki krajowej szóstki do Lęborka są w pełni przejezdne. Na nadmorskiej 215-stce największy ruch da się zauważyć w okolicach Jastrzębiej Góry i Chłapowa. Lokalne spowolnienia są możliwe na trasie wzdłuż Półwyspu Helskiego, zwłaszcza w Jastarni i Juracie. W centrum Pucka nie odpuszczają jeszcze korki na Wojska Polskiego i Wejherowskiej.

09:27

Wciąż korkuje się w Redzie na DK6 w kierunku Rumi. Korek jest związana z robotami drogowymi przeprowadzanymi na jezdni na wysokości dworca PKP.

09:26

Do 17 maja mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na remontowanej trasie Świecino-Połchówko. Droga będzie odcinkowo zamykana, dlatego zaplanowano objazd do Połchówka przez Krokową i Kłanino, a 16 i 17 maja – również do Świecina, tą samą trasą.

08:27

Informujemy że, od 20.05.2019 r. do 25.06.2019 r. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Klonowej w Rumi. Zmiana związana jest z budową oświetlenia drogowego, realizowanego na zlecenie gminy. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

07:45

Tłoczno jest w centrum Pucka, podobnie sytuacja wygląda w Wejherowie, korki tworzą się na Sobieskiego w obu kierunkach, a także na Rzeźnickiej czy 3 Maja. Nie ma utrudnień na trasie z Krokowej do Wejherowa.