Informacje z dróg

03.12.2019

09:28

Duży ruch utrzymuje się na odcinku między Barłominem a Luzinem. Podobnie jest między Zelewem, Kochanowem a Kębłowem. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największego spowolnienia trzeba się spodziewać w Luzinie i Gościcinie. W samym Wejherowie jest względnie spokojnie. Największą liczbę pojazdów da się dostrzec na ulicach Przemysłowej, Sobieskiego i 3 Maja, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków. W Redzie utrzymuje się spowolnienie na Puckiej, przed dojazdem do przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast wciąż sprawia problemy płynny przejazd krajową szóstką w kierunku Gdyni. Zator na Grunwaldzkiej można ominąć, wybierając trasę ulicami Cegielnianą i Towarową. W Gdyni korkuje się jeszcze Morska w stronę centrum, co dotyczy przede wszystkim odcinka od granicy z Rumią od wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Zdecydowanie mniejszy ruch panuje już za to na Hutniczej. Uspokoiła się też sytuacja na północy miasta. Obwodnica Trójmiasta może się przytykać na wysokości Karwin, Matarni i Kowali. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Lekko może się korkować trasa między Dębogórzem a Kosakowem. Podobnie jest na odcinku z Mrzezina, przez Smolno, do Żelistrzewa. Podobnie jak przez cały poranek, utrzymuje się spowolnienie na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie. Nieco problemów może też sprawiać dojazd do tej miejscowości od strony Darzlubia. W Pucku natomiast utrzymuje się spore natężenie ruchu na ulicy Wojska Polskiego.

08:28

Spore natężenie ruchu utrzymuje się na odcinku między Wyszecinem, Barłominem a Luzinem. Podobnie jest na Chłopskiej w Kębłowie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie wzmożonego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na Przemysłowej, Chopina, Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Krajowa szóstka w mieście może się przytykać na wysokości Węzła Zryw. W Redzie może nieznacznie korkuje się Pucka, na wysokości wylotu alei Lipowej. W Rumi natomiast utrzymują się problemy z płynnością ruchu na krajowej szóstce, od skrzyżowania z ulicą Ceynowy do galerii handlowej na Sobieskiego. Duży tłok panuje też u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni wciąż nie ma mowy o płynnej jeździe ulicami Hutniczą, Pucką i Morską w stronę centrum. Nie odpuszczają jeszcze problemy komunikacyjne na północy miasta, co dotyczy przede wszystkim ulicy Płk. Dąbka. Ponad trzykilometrowe spowolnienie utrudnia jazdę na obu jezdniach Obwodnicy Trójmiasta, na odcinku od Osowej do Matarni. Inne, miejscowe utrudnienia są możliwe na Karwinach i Kowalach. W Kosakowie utrzymuje się duże natężenie ruchu na Żeromskiego w kierunku Pogórza. Lokalne spowolnienia pojawiają się na trasie z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. To samo można powiedzieć o odcinku między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. Czujność należy zachować na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie. W Pucku natomiast zagęścił się już na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:26

Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa całkiem solidnie korkuje się już na odcinku z Kębłowa do Gościcina. Poza tym miejscowych utrudnień trzeba się spodziewać w Strzebielinie i Charwatyni. Nogę z gazu na pewno trzeba zdjąć na leśnych odcinkach drogi wojewódzkiej nr 224 między Szemudem, Przetoczynem a Sopieszynem. Dojazd do Wejherowa może się przytykać od strony Białej i Gowina. W samym Wejherowie wolniej pokonamy ulice Przemysłową, Chopina, Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie w Redzie. Natomiast w Rumi problemy sprawia przejazd przez miasto krajową szóstką, która korkuje się w stronę Gdyni od wylotu ulicy Ceynowy do Janowa. Spory ruch panuje już na północy Gdyni, co dotyczy ulic Płk. Dąbka, Unruga i Bosmańskiej. Poza tym gęstnieje ruch na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum, zwłaszcza na odcinku od Cisowej do Chyloni oraz od Leszczynek do Grabówka. Umiarkowane nasilenie ruchu da się zauważyć na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnień trzeba się spodziewać w okolicach Karwin, Osowej, Szadółek i Kowali. Poranne utrudnienia mogą się dawać kierującym we znaki na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu oraz Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Zwolnić trzeba też na Kaszubskiej w Pierwoszynie. Wolniej pojedziemy też trasą z Żelistrzewa do Pucka. W kolei wojewódzka 213-stka może się przytykać w Połczynie i Starzynie. Spory ruch, jak na tę porę dnia, jest odczuwalny też na 216-stce w Gnieżdżewie.

02.12.2019

16:22

Ulice w Wejherowie są poniedziałkowym koszmarem dla kierowców, 12 Marca, Rzeźnicka, Pucka, Świętego Jana i tak niestety możemy wymieniać dalej, bo jeszcze Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza, Batalionu Morskiego i Przemysłowa. Podobnie ciężko jest w okolicach Górki Gościcińskiej i Zamostnej, jak przed godziną. W kierunku Trójmiasta poczekamy na pewno na krzyżówce z Redą i na Puckiej, jeżeli ktoś się wybiera na pustą i przejezdną 216 w kierunku nadmorskich tras. Reda wygląda niebezpiecznie jedynie w okolicy Morskiej przy aquaparku, a z kolei Rumia niebezpieczeństwo skrywa za wiaduktem w kierunku Gdyni. Tam przytykać się będzie zjazd SKM Janowo, Dębogórska i Dąbrowskiego. W samy Trójmieście uważajmy na Grabówek, zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską i na Hutniczą.

15:42

Poniedziałek i Gdynia daje się ze znaki. Cały Grabówek w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego będzie niezłym wyzwaniem dla kierowców. Pod estakadą Kwiatkowskiego (na której dość spory ruch) sytuacja na głównej się uspokaja. Przez Chylonię i Cisowę czekają nas małe przystanki i dłuższy postój dopiero na zjeździe SKM Janowo. Sporej ilości samochodów w okolicy MOSiRu w Rumi i Dąbrowskiego. Na krajowej 6stce w stronę Redy, bez większych utrudnień. Te dopiero na głównej krzyżówce i na Puckiej. Tak samo sytuacja wygląda w Wejherowie, dopóki jedziemy główna to jest spokojnie, ale jak zboczymy z trasy – gorzej. Uważajmy zwłaszcza na Świętego Jana, Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i Batalionu Morskiego. O tej porze sporo problemów sprawia też Górka Gościcińska i Zamostna w Bolszewie.

09:27

Podobnie jak przez cały poranek, kierujących pozytywnie zaskakuje krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie. Spokojnie jest w samym Wejherowie. Nieco większe nasilenie ruchu jest odczuwalne głównie w obrębie śródmieścia – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Zwalniamy też na Przemysłowej. W Redzie zagęścił się nieco ruch na Gdańskiej, w okolicach skrzyżowania z Łąkową, a także na Gniewowskiej i Obwodowej. Utrzymują się za to spore problemy na krajowej szóstce w Rumi, na jezdni w stronę Gdyni. Zator utrudnia jazdę na odcinku od wylotu ulicy Ceynowy aż do skrzyżowania z Sabata. Można go ominąć, jadąc ulicami Cegielnianą i Towarową. W Gdyni ustąpiły poranne problemy komunikacyjne na Morskiej w stronę centrum. Większe natężenie ruchu da się jeszcze odczuć na Hutniczej i Puckiej. Poważniejszych niedogodności nie trzeba się obawiać także na Obwodnicy Trójmiasta. Jedynym większym utrudnieniem może być około kilometrowy zator przy zjeździe na wspomnianą Morską w Gdyni-Chyloni. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Większe nasilenie ruchu utrzymuje się jeszcze na trasie z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. Redukcja prędkości może być konieczna na wojewódzkiej 213-stce, na odcinku z Celbowa do Połczyna. Warto zwolnić także przed dojazdem do ronda w Krokowej. Większych utrudnień nie ma na ulicach Władysławowa. Natomiast w Pucku poranne poruszenie widać jeszcze na ulicach 10 Lutego, Wojska Polskiego i Wejherowskiej.

08:27

Godziny porannego szczytu komunikacyjnego nadal są najmocniej odczuwalne na krajowej szóstce w Rumi, która jest zakorkowana już niemal od granicy z Redą. Równoległe ulice, czyli Cegielniana i Towarowa, umożliwiają całkiem sprawny przejazd przez miasto. Dla odmiany, nie ma większych utrudnień na ulicach Redy. Wyjątkiem może być Pucka, zwłaszcza okolice przejazdu kolejowego. Przybyło aut na Morskiej w Gdyni, przede wszystkim od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Tłoczno jest już także na całej długości Hutniczej oraz na zjeździe z estakady na Janka Wiśniewskiego. Utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta obejmują przede wszystkim jezdnię w kierunku Gdyni. Spowolnień można się spodziewać na Kowalach, na odcinku od Matarni do Osowej oraz na Karwinach. Poranne poruszenie da się dostrzec na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Niezła sytuacja utrzymuje się na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Podobnie jak przed godziną, największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie panuje względny spokój o poranek. Więcej pojazdów da się zauważyć na Przemysłowej, Sobieskiego, Chopina i 3 Maja. Miejscowe spowolnienia mogą się pojawić na trasie z Dębogórza do Kosakowa. Podobnie jest na odcinku z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. Spowolnień trzeba się spodziewać także na trasie z Żelistrzewa do Pucka. We Władysławowie zwalniamy na Żwirowej. Redukcja prędkości przyda się też przed głównym skrzyżowaniem z Łebczu.

07:25

Na razie nie ma poważniejszych problemów komunikacyjnych na ulicach Redy. Za to ponad kilometrowy zator utrudnia przejazd krajową szóstką przez Rumię. Kłopoty z płynnością ruchu zaczynają się już na wysokości Białej Rzeki, a kończą – dopiero za skrzyżowaniem z ulicą Sabata. Ponownie zwalniamy jednak przy dojeździe do granicy z Gdynią. Jeśli chodzi o Gdynię, umiarkowane nasilenie ruchu można zaobserwować na ulicy Morskiej w stronę centrum. Podobnie jest na całej długości Hutniczej. Sporą liczbę aut da się już dostrzec na północy miasta, na ulicach Płk. Dąbka i Unruga. Jazda Obwodnicą Trójmiasta zmusza do zwiększonej uwagi. Zator są możliwe przy dojeździe od Chyloni do Demptowa, na wysokości Wielkiego Kacka, Osowej i Kowali. Nie najgorzej wygląda sytuacja drogowa na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Najpoważniejsze spowolnienie dotyczy obecnie zjazdu z Górki Gościcińskiej. Przybywa stopniowo aut na Szkolnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie to samo dotyczy ulic Sucharskiego, Sobieskiego, Przemysłowej i 12 Marca. Wojewódzka 216-stka może nieznacznie przytykać się w Rekowie i Celbowie. Natomiast na 213-stce redukcja prędkości może być konieczna w Starzynie i Kłaninie. Spokojnie na razie jest na ulicach Władysławowa. Niewielkie spowolnienie jest możliwe przy dojeździe do Pucka od strony Gnieżdżewa. W samym mieście największy ruch panuje obecnie na Wejherowskiej.

29.11.2019

16:20

Sytuacja sprzed godziny wcale się nie polepszyła. Rumia i Gdynia są sparaliżowane w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Gdynia Głowna stoi od Grabówka, z małym, w miarę przejezdnym odcinkiem w Chyloni a później od jazdu z Obwodnicy na Morską, poczekamy i powolnym ruchem doturlamy się do zjazdu SKM Janowo. Słabe szanse na przejechanie sprawnie Dąbrowskiego w kierunku wiaduktu i na Dębogóskiej też stracimy sporo czasu. Jeszcze przed godziną Reda, była zagrożona przystankami i na światłach, teraz sytuacja się tam jeszcze bardziej zagęściła. Podobnie z objazdem Obwodową, tam też możemy sporo czasu stracić. Główna w Wejherowie w centrum wygląda spokojnie, przed krzyżówką z Redą zaczniemy znacznie zwalniać. Na ulicach Wejherowa dalej panuje niemałe zamieszanie, a korki w okolicach Górki Gościcińskiej robią już kilometrowe wrażenie. Na nadmorskich trasach 216 jest przejezdna ale za to objazd Mrzezinem, Smolnem i Żelistrzewem zaczyna się przytykać. Podobnie jak krzyżówka Pucka w Połczynem na 216.

15:25

Rumia stoi w korkach. Sporo czasu możemy stracić od samego zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Gdyni aż po sam zjazd SKM Janowo. Dopiero za zjazdem w kierunku Redy sytuacja zaczyna się poprawiać. Podobnie jest na Dąbrowskiego i Dębogórskiej w okolic MOSiRu i ronda. Kilka przystanków czeka nas w Redzie zanim dojedziemy do głównej krzyżówki. Pucka – zakorkowana. W samym Wejherowie na szczęście jest w miarę spokojnie, z wyjątkiem ulic dojazdowych: Przemysłowa, Jana III Sobieskiego, Świętego Jana i Sienkiewicza, na nich powinniśmy uważać. Tak samo jak w okolicach Górki Gościcińskiej, na której już o tej godzinie panuje spory ruch.

09:26

Stopniowo odpuszczają utrudnienia na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Niewielkich spowolnień można się spodziewać tylko w okolicach Górki Gościcińskiej. Stabilizuje się też sytuacja na Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jak przed godziną, nie ma poważniejszych utrudnień na ulicach Wejherowa. Przejazd przez miasto tranzytem nie przysparza większych problemów. Wzmożony ruch da się jeszcze odczuć na ulicach Przemysłowej, Sobieskiego i 3 Maja. W Redzie mogą nieznacznie przytykać się ulice Pucka i Gniewowska. W Rumi natomiast redukcja biegów i prędkości może być konieczna na krajowej szóstce, od Białej Rzeki do Janowa. W Gdyni w miarę sprawnie można już dojechać do śródmieścia ulicą Morską. Poranne utrudnienia są jeszcze możliwe na Hutniczej, Puckiej i Północnej. Względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowe utrudnienia są możliwe przy podjeździe w stronę Demptowa, na Wielkim Kacku, Osowej i Matarni. Jeśli chodzi o ulice zjazdowe z ekspresówki, największy korek panuje na Chwarznieńskiej w stronę Witomina, a także na Spacerowej w kierunku Oliwy. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są przejezdne. Nieznacznie może się przytykać odcinek między Kosakowem a Pogórzem. W Pucku poranne poruszenie da się dostrzec na ulicach Wojska Polskiego i 10 Lutego. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, ponad kilometrowe spowolnienie utrzymuje się na wysokości Ostrowa.

08:27

Ponad kilometrowy zator utrzymuje się na odcinku krajowej szóstki z Kębłowa do Gościcina. Inne odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są przejezdne. W Bolszewie przybyło pojazdów na Szkolnej i Zamostnej. Jeśli chodzi o Wejherowo, przez miasto można sprawnie przejechać tranzytem. Spowolnień trzeba spodziewać się przede wszystkim w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Przytykają się też zjazdy na krajówkę, czyli ulice Przemysłowa i Ofiar Piaśnicy. Poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Redy. W Rumi natomiast krajowa szóstka przytyka się od wiaduktu do przystanku SKM Janowo. Spory ruch panuje też na Dąbrowskiego. Główne ulice prowadzące w stronę śródmieścia Gdyni, a więc Morska i Janka Wiśniewskiego, mogą się punktowo korkować, uniemożliwiając płynną jazdę. Tradycyjnie już o tej porze, spory ruch panuje na Hutniczej, co dotyczy obu kierunków ruchu. Ponad trzykilometrowy zator uformował się na południowym odcinku Obwodnicy Trójmiasta, od Węzła Karczemki do Straszyna, czyli w stronę bramek na autostradzie A1. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Nieznaczne spowolnienia są prawdopodobne na odcinku z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. Redukcja prędkości może być też konieczna między Rekowem a Połchowem. Na wojewódzkiej 213-stce zwalniamy w Połczynie, Kłaninie i przy dojeździe do ronda w Krokowej. Bez większych utrudnień można za to poruszać się wojewódzką 216-stką na północ regionu.

07:28

Deszcz na pewno nie ułatwia kierującym poruszania się po drogach regionu w piątkowy poranek, choć, jak się zdaje, sytuacja nie odbiega znacząco od normy. W Redzie spowolnienie na krajowej szóstce jest możliwe na jezdni w stronę Rumi, od dworca PKP do wylotu Obwodowej. Jeśli chodzi o Rumię, zwalniamy przede wszystkim w okolicach węzła drogowego na wiadukcie i w przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni, tradycyjnie o tej porze, duże natężenie ruchu da się odczuć na odcinku z Pogórza do Obłuża. Stopniowo korkuje się też Hutnicza w okolicach wylotu Północnej i Puckiej, a także Morska, na Cisowej i Grabówku, na jezdni w stronę centrum. Redukcja prędkości będzie konieczna na Obwodnicy Trójmiasta. Dotyczy to przede wszystkim podjazdu od strony Gdyni w kierunku Chwarzna oraz okolic Osowej i Wielkiego Kacka. Większych niespodzianek nie ma na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Na pewno zwolnić należy przed przejazdem kolejowym w Bożympolu i na odcinku z Kębłowa do Gościcina. W samym Wejherowie najwięcej pojazdów da się zauważyć na Przemysłowej, Chopina, Sucharskiego, Sobieskiego i 3 Maja. Poranne utrudnienia mogą się dawać we znaki na Pomorskiej w Dębogórzu, Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Miejscowe spowolnienia są możliwe na odcinku z Pochłowa do Mrzezina. Podobnie jest na trasie z Darzlubia do Połczyna i z Łebcza do Gnieżdżewa. Większych niedogodności o poranku nie ma na ulicach Pucka i Władysławowa.

28.11.2019

16:26

W Redzie na krajowej 6 przed wiaduktem zderzyły się 3 samochody w kierunku Gdyni.

15:42

Spory zator na Górce Gościcińskiej w kierunku Lęborka na krajowej 6stce. Jeżeli chodzi o Wejherowo to główna jest jeszcze o tej porze przejezdna, uważałabym na Sucharskiego, Jana III Sobieskiego, Świętego Jana i Przemysłowej. Do Redy spokojnie dojedziemy, a później zatrzymamy się na Puckiej, na której już o tej porze spory ruch. W druga stronę, korek utrzymuje się w samej Redzie przed skrzyżowaniem. W Rumi spore zamieszanie na Dębogórskiej w okolic MOSiR i na Dąbrowskiego. Zaczynają się przytykać okolice zjazdy SKM Janowo. W Trójmieście nerwowo może być przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. Podobnie jest na estakadzie Kwiatkowskiego. Uważajmy też na wysokości Grabówka w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego.