Informacje z dróg

17.10.2018

09:27

Zdecydowanie sprawniej niż przed godziną można już przejechać przez Rumię drogą krajową nr 6. Niewielkie spowolnienia są jeszcze możliwe na wiadukcie oraz w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską i na Dębogórskiej. Powoli rozpraszają się też poranne utrudnienia w Gdyni. Tutaj nadal zwolnić trzeba przede wszystkim na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Natomiast Morska w stronę centrum nie sprawia poważniejszych problemów – jeśli są gdzieś utrudnienia, to tylko punktowe. To samo można powiedzieć o Obwodnicy Trójmiasta i krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie również jest dość spokojnie. Najbardziej zatłoczona obecnie jest ulica Chopina – od szpitala aż do krajowej szóstki. W Redzie natomiast większego natężenia ruchu można się spodziewać na Puckiej i na Łąkowej, przy wjeździe na Gdańską. Na północy regionu zwolnić należy w pobliżu Żelistrzewa. Poranne poruszenie jest też widoczne w centrum Pucka oraz w okolicach Gnieżdżewa i Łebcza. Bez większych przeszkód da się za to pokonać nadmorskie trasy, czyli wojewódzką 215-stkę i 216-stkę.

08:26

Trwają utrudnienia w ruchu pociągów na trasie z Wejherowa do Redy. Do skutek śmiertelnego wypadku, do którego doszło tuż przed godziną 7:00 nieopodal przystanku Nanice. Z kolei około godziny 7:30 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na ulicy Wejherowskiej w Sychowie. Jedna osoba została lekko poszkodowana, ruch w tym miejscu prowadzony jest wahadłowo. Utrudnienia drogowe nie omijają też Rumi. Po zderzeniu na wiadukcie korkuje się ulica Grunwaldzka w stronę Janowa. Tłoczno jest też na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Przybyło również aut na Hutniczej w Gdyni, od granic z Rumią aż do estakady. Poważniejszych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, podobnie jak na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie nie rozpędzimy się na Przemysłowej, Chopina, Sobieskiego oraz 3 Maja, od parku aż do Świętego Jana. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej w pobliżu przejazdu kolejowego oraz w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Rzemieślniczą. Nadal spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Lekki zator jest możliwy przed rondem w Połczynie oraz między Swarzewem a Władysławowem, choć nigdzie nie ma uciążliwych korków.

07:29

Z powodu wypadku z udziałem człowieka, do którego doszło tuż po godzinie 7:00 na torach kolejowych, 20 metrów od peronu SKM Wejherowo-Nanice, ruch pociągów na trasie Wejherowo–Reda jest prowadzony wahadłowo. Opóźnienia pociągów mogą wynieść około 15 minut. Na razie w miarę sprawnie można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, a opóźnienia są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie, mimo wczesnej pory, dość duży ruch panuje już na Przemysłowej, Sobieskiego i Chopina. Względnie spokojnie jest w Redzie, za to w Rumi uformował się około kilometrowy korek na jezdni w stronę Gdyni, który zaczyna się przed wiaduktem, a kończy – dopiero za skrzyżowaniem z ulicą Sabata. To skutek zdarzenia drogowego, do którego doszło na samym wiadukcie. O płynnej jeździe nie ma też mowy na Dąbrowskiego i dalej na Hutniczej w Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, to w miarę przejezdna jest Morska w stronę śródmieścia. Gorzej jest na odcinku z Pogórza do Obłuża. Poranny spokój panuje na razie na Obwodnicy Trójmiasta, choć korkują się już zjazdy do poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. Tłoczno jest też przed rondem w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, i to praktycznie dotyczy wszystkich dojazdów do tego węzła drogowego. Dla odmiany, spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Lekkie spowolnienie jest możliwe na odcinku z Łebcza do Gnieżdżewa.

16.10.2018

15:26

Przed ulicą Szeroką w Gościcinie utworzył się już korek w obu kierunkach. Tłoczno jest na Zamostnej w Bolszewie, przytyka się także Szkolna. W Redzie z minuty na minutę przybywa aut na krajowej szóstce.

15:26

W Redzie duży ruch obserwujemy na ulicy Puckiej i na krajowej szóstce. Nie ma utrudnień na Obwodowej czy Kazimierskiej.

15:26

W Rumi spory korek utworzył się na krajowej szóstce w kierunku Redy. Korek zaczyna się już w Janowie a kończy na wysokości skrzyżowania z Dąbrowskiej.

15:24

Trwa remont nawierzchni  drogi wojewódzkiej 218 w ciągu ulic:  Sienkiewicza, 3 Maja i Wybickiego w Wejherowie.  Prace potrwają do 24 października br. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na  nowe tymczasowe oznakowanie.

09:27

Wygląda na to, że poranne utrudnienia na większości odcinków lokalnych dróg powoli przechodzą do historii. Nie oznacza to jednak, że wszędzie można się poruszać płynnie i bez przeszkód. Po stłuczce na ulicy Morskiej zakorkowany jest odcinek od śródmieścia do Grabówka. Jeśli chodzi o Gdynię, zakorkowana jest ulica Hutnicza, od Puckiej do estakady. Problemy mogą wystąpić przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. W miarę uspokoiła się sytuacja drogowa w Rumi, gdzie niewielkie spowolnienia są możliwe jeszcze na ulicy Dąbrowskiego. W Redzie nieznaczne utrudnienia można napotkać w okolicach skrzyżowania Puckiej z aleją Lipową. Spokojniej niż przed godziną jest też w centrum Wejherowa, gdzie większe natężenie ruchu panuje przede wszystkim na 12 Marca. Spory ruch panuje również na remontowanej ulicy Chopina. Bez większych przeszkód można za to pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, a punktowe spowolnienia są możliwe tylko w Gościcinie. Podobnie jak przez cały poranek, spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Lekkie spowolnienia są możliwe na odcinku z Połczyna do Celbowa. Korków nie ma za to na nadmorskich trasach, od Karwi do Jastrzębiej Góry i Władysławowa, a także dalej – do Helu.

08:28

Trwają utrudnienia w ruchu SKM między Sopotem a Gdańskiem, choć przywrócono już ruch dwutorowy, po usunięciu składu, który uległ awarii. Opóźnienia mogą potrwać do godziny 9:00. Do tego czasu też honorowane są bilety SKM w pojazdach ZTM oraz w pociągach Przewozów Regionalnych. Nadal spokojnie jest na północy regionu. Przybyło nieco aut na wojewódzkiej 213-stce między Połczynem a Celbowem. Spory ruch panuje też w samym centrum Pucka, zwłaszcza na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Tłoczniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim Kębłowa i Gościcina. Tutaj zator liczy około kilometra. Dość spokojnie jest na ulicach Wejherowa. Podobnie jak godzinę temu, większej liczby pojazdów można się spodziewać na Sobieskiego i Chopina. Lekko korkuje się też krajowa szóstka w okolicach skrzyżowania z 12 Marca. W Redzie zwalniamy w pobliżu krzyżówki Gdańskiej z Rzemieślniczą i Pucką, w Rumi natomiast nadal najpoważniejszym wyzwaniem może być opuszczenie wiaduktu na jezdni w stronę Janowa. W Gdyni wolniej pojedziemy Morską, od Cisowej do Chyloni, a także Hutniczą, od Puckiej do estakady. Ciasno jest też na Unruga i przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Na szczęście, sama obwodnica umożliwia w miarę płynną jazdę. Wyjątkiem mogą być okolice Kowali, na jezdni w stronę bramek na autostradzie.

07:27

Z powodu awarii składu SKM na przystanku Gdańsk-Żabianka, między Sopotem a Gdańskiem-Oliwą na torach obecnie obowiązuje ruch wahadłowy. Opóźnienia pociągów mogą sięgać kilkunastu minut. Na razie nie ma większych problemów z pokonaniem krajowej szóstki na trasie z Lęborka do Wejherowa. Około półkilometrowe spowolnienie jest możliwe w Gościcinie. Póki co, w samym Wejherowie nie ma powodów, by narzekać o poranku na nadmierne korki. Większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć na Przemysłowej, Sobieskiego i Chopina. W Redzie symptomy porannego poruszenia widać w pobliżu zbiegu ulic Łąkowej i Obwodowej. W Rumi natomiast przybywa aut w okolicach ronda przy Dębogórskiej, Kosynierów i Ceynowy. Zwalniamy też przy zjeździe z wiaduktu w kierunku Janowa. W Gdyni punktowo przytyka się Hutnicza od granicy z Rumią aż do estakady. Tłoczno jest też na Morskiej, od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Cierpliwość kierowców może być także wystawiona na próbę na odcinku z Pogórza do Obłuża. Jeśli ktoś wybiera się w podróż Obwodnicą Trójmiasta, to nie musi się obawiać utrudnień na tej trasie. Problematyczny może być jedynie zjazd z ekspresówki, zwłaszcza na Witominie, Karwinach i w Oliwie. Poważniejszych problemów drogowych nie ma za to w powiecie puckim. Nieco wolniej trzeba pokonać odcinek z Połchowa do Mrzezina. Niewielki zator utworzył się też przy wjeździe do Pucka od strony Gnieżdżewa. Punktowe spowolnienia są również możliwe na wojewódzkiej 213-stce – od Krokowej, przez Kłanino, Starzyno, aż do Połczyna i Celbowa.

15.10.2018

15:35

Przed ulicą Szeroką w Gościcinie także utworzył się już korek w kierunku Lęborka. Tłoczno jest na Zamostnej w Bolszewie, przytyka się także Szkolna. W Redzie z minuty na minutę przybywa aut na krajowej szóstce.

15:27

Korkuje się krajowa szóstka w Wejherowie przed skrzyżowaniem z ulicą 12 Marca w obu kierunkach. Korki są także w centrum miasta, między innymi na ulicach Sobieskiego. 3 Maja czy Rzeźnickiej.

15:27

W Rumi na Dąbrowskiego mamy już korek w obu kierunkach. Korkuje się także na krajowej szóstce na wysokości skrzyżowania z Dąbrowskiego w kierunku Redy.

15:22

Nie ma już utrudnień po zderzeniu śmieciarki z busem do którego doszło na trasie Rumia- Łężyce, przypomnijmy, że tam przez jakiś czas droga była całkowicie zablokowana.

13:30

Na trasie Rumia-Łężyce śmieciarka zderzyła się z busem. Droga jest całkowicie zablokowana.