Informacje z dróg

15.01.2020

09:25

W Pucku największego zagęszczenia ruchu można się spodziewać na ulicy Wojska Polskiego. Krajowa 216-stka w stronę Władysławowa jest w pełni przejezdna. Utrudnień nie ma też na odcinku wzdłuż Półwyspu Helskiego. Może nieznacznie przytykać się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Zwalniamy też w okolicach Strzelna i Łebcza. Poza około półkilometrowym zatorem przy zjeździe na ulicę Morską w Gdyni-Chyloni, nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Spokojniej niż przed godziną jest też w samej Gdyni. W pełni przejezdne są główne ulice prowadzące do centrum, czyli Morska i Janka Wiśniewskiego. Poruszenie na Hutniczej utrzymuje się przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Nieprzewidzianych utrudnień nie ma na ulicach Rumi. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie natomiast zwalniamy na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką. Krajowa szóstka w Wejherowie może nieznacznie korkować się w pobliżu Węzła Zryw. Poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na ulicach Roszczynialskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej, choć nigdzie nie są one szczególnie uciążliwe. Podobnie jest na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Poważniejsza redukcja prędkości na tej trasie może być konieczna jedynie między Gościcinem a Bolszewem.

08:28

Poranne utrudnienia da się odczuć na ulicy Wilczka w Luzinie, przede wszystkim w okolicy przejazdu kolejowego. Wolniej pokonamy też odcinek między Milwinem a Sychowem oraz z Szemuda do Przetoczyna. Stabilna sytuacja drogowa utrzymuje się za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największych utrudnień można się spodziewać jedynie w Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się poranny spokój na ulicach. Nieznaczne spowolnienia są prawdopodobne na Chopina, na wysokości szpitala. Z kolei krajowa szóstka w mieście może się nieznacznie korkować na Nanic do centrum. Sprawnie można się poruszać ulicami Redy. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni utrzymują się miejscowe spowolnienia na Morskiej w stronę centrum, co dotyczy przede wszystkim Cisowej i Grabówka. Spore poruszenie da się odczuć na skrzyżowaniu Hutniczej z Pucką. W śródmieściu największy ruch panuje na Śląskiej i Warszawskiej. Około kilometrowe spowolnienie uformowało się przy dojeździe do Węzła Wielki Kacka na Obwodnicy Trójmiasta. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Problemów z przejezdnością nie ma też na większości głównych dróg powiatu puckiego. Poranne spowolnienia mogą się utrzymywać jeszcze na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku zagęszczenie ruchu jest odczuwalne na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Natomiast we Władysławowie zwalniamy na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:27

Drogowy poranek rozpoczął się już na ulicy Szkolnej w Bolszewie, która może nieco się przytykać. Niezłe warunki do podróżowania panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a spowolnienia trzeba się spodziewać przede wszystkim w okolicach wylotu ulicy Szerokiej w Gościcinie. Względny spokój, póki co, panuje na ulicach Wejherowa. Największy ruch dotyczy ulic Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Spokojnie jest też na ulicach Redy, gdzie ruch zagęszcza się przede wszystkim na Łąkowej i Obwodowej. Niespodzianek drogowych nie ma także w Rumi. Miejscowych utrudnień można się spodziewać na skrzyżowaniu Starowiejskiej z Dąbrowskiego oraz na Dębogórskiej i Kosynierów. Jadąc ulicą Morską w stronę centrum Gdyni, zdejmujemy nogę z gazu na Cisowej i Grabówku. Coraz bardziej przytyka się też Hutnicza w kierunku estakady. To samo można powiedzieć o Janka Wiśniewskiego. Z kolei na północy miasta najwięcej problemów może sprawiać płynne pokonanie ulicy Płk. Dąbka na Obłużu. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o ulice dojazdowe do ekspresówki, mocno korkuje się przebudowywana Chwaszczyńska w Gdyni. Spokojnie jest na zdecydowanej większości dróg powiatu puckiego, a poranne utrudnienia mają przede wszystkim charakter punktowy. Można się ich spodziewać m.in. na ulicach Kaszubskiej w Pierwoszynie i Chrzanowskiego w Kosakowie. Nieznacznie może się przytykać dojazd z Połchowa do Mrzezina. Bez przeszkód można się przemieszkać drogami wojewódzkimi nr 215 i 216. Większych utrudnień nie ma też na ulicach Pucka i Władysławowa.

14.01.2020

18:53

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 6, w Bożympolu Małym, nieopodal skrzyżowania z ulicą osiedlową. Możliwe są utrudnienia w ruchu, w obu kierunkach. Wstępnie wiadomo, że jedna osoba została poszkodowana.

15:46

Za początek zaglądamy na ulice Trójmiasta. Zakłócenia w płynności ruchu będą na pewno na wysokości Grabówka w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Większych utrudnień nie ma z kolei w Chyloni i Cisowej, dość sprawnie można tez pokonać Obwodnicę Trójmiasta, która przytyka się jedynie przy zjeździe na Morską i estakadę. W Rumi popołudniowego poruszenia możemy spodziewać się przy zjeździe SKM Janowo, na ulicy Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Ciężko też o płynną jazdę z Rumi do Redy. Kilkukrotnie zmianę świateł możemy stracić na głównej krzyżówce. Redukcja prędkości przy się na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, a spoglądając na ulice Wejherowa widać spokój. Krajowa 6 w kierunku Lęborka będzie sprawiała trudności jedynie na odcinku między Bolszewem a Gościcinem. W centrum Wejherowa uważajmy na Rzeźnicką, Sobieskiego, Świętego Jana i 12 Marca.

09:27

Trwa spokojny poranek na ulicach Wejherowa. Największego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie śródmieścia – na Świętego Jana, Rzeźnickiej i 3 Maja. Bez trudu można dojechać do miasta krajową szóstką od strony Lęborka. Poważniejszy zator jest możliwy tylko na wysokości stacji kolejowej w Gościcinie. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na ulicach Redy. Nogę z gazu zdejmujemy przede wszystkim na Gdańskiej, w okolicach dworca PKP. Sprawnie można przejechać już krajową szóstką przez Rumię. Większy ruch jest natomiast odczuwalny przy dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Wyjątkowo spokojnie jak na tę porę dnia jest na Hutniczej w Gdyni, a niewielkie utrudnienia mogą się pojawiać przede wszystkim u wylotu Puckiej. Z kolei na Morskiej ruch może być spowolniony na odcinku od Cisowej do Chyloni. W śródmieściu najwolniej pojedziemy Władysława IV i Warszawską. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Przytykać się może jedynie końcowy zjazd z ekspresówki na ulicę Morską w Chyloni. Główna arteria powiatu puckiego, czyli wojewódzka 216-stka, jest w pełni przejezdna w obu kierunkach. Zakłócenia w płynności ruchu mogą natomiast pojawić się na odcinku z Łebcza do Starzyna. Podobnie jest przy dojeździe do Krokowej od strony Żarnowca. Większych utrudnień nie ma natomiast na ulicach Pucka i Władysławowa.

08:27

Sporo pojazdów da się dostrzec na trasie między Kochanowem a Kębłowem. Podobnie jest na odcinku z Robakowa do Luzina. Stabilna sytuacja panuje za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największy ruch jest odczuwalny między Bolszewem a Gościcinem, ale inne odcinki wspomnianej arterii są w pełni przejezdne. W samym Wejherowie trudno mówić o drogowych niespodziankach. Najpoważniejsze natężenie ruchu jest odczuwalne na Chopina w okolicach szpitala, a także na Batalionu Morskiego, Sobieskiego i 3 Maja. Większych utrudnień nie ma obecnie w Redzie. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne na Puckiej i Gniewowskiej. W Rumi krajowa szóstka może się przytykać na wysokości skrzyżowania z Ceynowy i w pobliżu galerii handlowej. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze poranne utrudnienia na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku między Pucką a estakadą. Na północy miasta zwalniamy na Unruga i Kwiatkowskiego. Około półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Chyloni, choć warto podkreślić, że jest to jedyne poważniejsze spowolnienie na całej długości ekspresówki. Lokalne spowolnienia mogą utrudniać jazdę na ulicy Pomorskiej w Dębogórzu. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. Wojewódzka 216-stka może się przytykać przy dojeździe do skrzyżowania w Celbowie. Z kolei we Władysławowie przybyło aut na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:27

Nieco większe poruszenie da się zauważyć o poranku przy dojeździe do Wejherowa ulicą Szkolną od strony Bolszewa. Krajowa szóstka z Lęborka jest w pełni przejezdna, choć niewielkie utrudnienia w ruchu są możliwe w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. Jeśli chodzi o ulice Wejherowa, największe natężenie ruchu można odczuć na Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. W Redzie zwalniamy na Wejherowskiej przed światłami i na Gdańskiej, przy dojeździe do skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast zakłócenia w płynności ruchu są możliwe na I Dywizji Wojska Polskiego, Starowiejskiej i Sobieskiego, u wylotu Sabata. W Gdyni na razie dość sprawnie można dotrzeć do centrum ulicą Morską. Gęstnieje za to ruch na całej długości Hutniczej. Trudno jest też przedostać się o poranku z Pogórza na Obłuże ulicą Płk. Dąbka. Praktycznie żadnych większych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, najmocniej zatłoczone są Chwarznieńska w Gdyni i Spacerowa w Gdańsku. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są przejezdne. Redukcja prędkości na pewno przyda się na ulicy Kaszubskiej w Pierwoszynie. To samo można powiedzieć o Wojska Polskiego i Wejherowskiej w Pucku. Podróżując wojewódzką 213-stką, zwalniamy przy dojeździe do Połczyna i Krokowej. Z kolei nadmorska 215-stka może się przytykać na wysokości Cetniewa i Rozewia. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego na razie świeci pustkami.

13.01.2020

16:21

Trójmiasto dalej wygląda dosyć gęsto zwłaszcza w Grabówku i przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Dalej stoi Hutnicza w obie strony, a im bliżej centrum Rumi tym wolniej przejedziemy zjazd SKM Janowo. Dąbrowskiego, Dębogórska i kosynierów będą o tej porze sprawiały nam trudności. Zmianę świateł może kilkukrotnie stracić próbując dojechać do głównego skrzyżowania w Redzie. Te przejedziemy z dużym spowolnienie. Pucka w kierunku nadmorskich tras nie będzie wyglądała najgorzej, ale zdecydowanie przybyło tam samochodów. W stolicy powiatu wejherowskiego tłoczniej niż przed godziną. Na krajowej 6 z wyjątkiem spowolnienia w kierunku samego Wejherowa na odcinku pomiędzy Gościcinem a Bolszewem uważajmy na krzyżówkę z Rybacką, na której przed godziną doszło do kolizji. W samym centrum będzie przytykać nam się Świętego Jana, Rzeźnicka, Pucka i 12 Marca. Popołudniowy ruch można powiedzieć, że klasycznie nam się oby szybko i klasycznie zniknął.

15:25

Za początek zajrzyjmy do stolicy powiatu wejherowskiego, na której o tej porze panuje względny spokój. Tradycyjnie o tej porze zwolnimy nieco na ulicach dojazdowych, czyli na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Świętego Jana. Na krajowej 6 w kierunku Lęborka nogę z gazu ściągniemy między Bolszewem a Gościcinem. Patrząc w drugą stronę, na ulice Redy uważajmy na Pucką w kierunku nadmorskich tras. Ta korkuje się w obie strony. Nieco większy ruch panuje także na odcinku między Łąkową a Obwodową. Zwalniamy też w Rumi. Tutaj zwiększonej ilości samochodów możemy spodziewać się na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Kilkuset metrowe zwolnienie czeka kierowców na zjeździe SKM Janowo. W Trójmieście sytuacja nie jest wcale lepsza. Zderzak w zderzak pojedziemy na Hutniczej i przez Grabówek. Oprócz tego Obwodnica Trójmiasta wydaje się spokojna, korkuje się jedynie jej zjazd na ulicę morską.

11:59

Na Rondzie Solidarności w Wejherowie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych – citroena i peugeota. Korkuje się krajowa szóstka w stronę Bolszewa. Zator można ominąć, jadąc ulicami Ofiar Piaśnicy, Graniczną i Przemysłową.

09:28

Największe poruszenie na północy regionu da się dostrzec w Pucku, gdzie przytykają się ulice Wejherowska i Wojska Polskiego. Sporo pojazdów można też napotkać na Dworcowej w Gnieżdżewie. Trasa między Puckiem a Władysławowem jest w pełni przejezdna, choć może lekko przytykać się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Natomiast jadąc w stronę Helu przez półwysep, zwalniamy tylko w Jastarni. Niewiele się zmieniło na głównej arterii powiatu puckiego, czyli krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Największego nasilenia ruchu na tej trasie można się spodziewać między Gościcinem a Bolszewem. W samym Wejherowie także utrzymuje się poranny spokój. Najwięcej aut można napotkać na Chopina, na wysokości szpitala, a także na Rzeźnickiej, Wniebowstąpienia i Roszczynialskiego. W Redzie poważniejszego nasilenia ruchu można się spodziewać na ulicach Gniewowskiej, Łąkowej i Obwodowej. W Rumi natomiast może przytykać się skrzyżowanie u zbiegu Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Korkuje się też nieznacznie Sobieskiego od galerii handlowej do Janowa. W Gdyni odpuściły już poranne utrudnienia na Morskiej, a punktowe spowolnienia w stronę centrum są odczuwalne głównie na Grabówku. Poza tym największy ruch panuje na Hutniczej i Chylońskiej. Praktycznie żądnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

Może nieco korkować się dojazd do Luzina od strony Barłominia. Miejscowe utrudnienia są też odczuwalne między Częstkowem a Milwinem. Więcej pojazdów da się dostrzec już na ulicach Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. Podobnie jak przed godziną, spokój panuje za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największego natężenia ruchu na tej arterii trzeba się spodziewać w Gościcinie, u wylotu ulicy Szerokiej. Nieznaczny ruch panuje też na ulicach Wejherowa. Tranzytową szóstką można sprawnie przejechać przez miasto w obu kierunkach. Miejscowe utrudnienia da się odczuć na Ofiar Piaśnicy i Chopina, a wyjątkowo spokojnie jest dziś na Sobieskiego. W Redzie może się nieco przytykać Gniewowska, a także Gdańska u wylotu Obwodowej. W Rumi redukcja prędkości przyda się przy dojeździe do ronda u zbiegu Kosynierów, Ceynowy i Dębogórskiej. Zwalniamy też na wysokości galerii handlowej na Sobieskiego. Względny spokój panuje także na większości głównych ulic Gdyni. Morska może się przytykać na odcinku od Cisowej do wjazdu na obwodnicę. Zagęszczenie ruchu na Hutniczej widać przede wszystkim przy dojeździe do estakady. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta ruch odbywa się bez poważniejszych zakłóceń. Wyjątkiem może być dojazd do Węzła Wieki Kack, gdzie obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Niewielkie utrudnienia mogą się pojawić na odcinku między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Podobnie jest na trasie z Połchowa do Mrzezina. Wojewódzka 213-stka lekko korkuje się między Celbowem a Połczynem. Poranne poruszenie widać też na skrzyżowaniu Helskiej i 10 Lutego w Pucku. Podobnie jest na Starowiejskiej i Żwirowej we Władysławowie.

07:28

Może nieco korkować się leśny odcinek wojewódzkiej 218-stki między Nowym Dworem Wejherowskim a Wejherowem. W samej stolicy powiatu wejherowskiego nie trzeba się obawiać poważniejszych utrudnień na drogach. Lekko przytyka się ulica Sobieskiego. Przestoje są też możliwe w pobliżu przejazdów kolejowych na Puckiej, Sienkiewicza i 12 Marca. Praktycznie bez żadnych przeszkód można za to dotrzeć do Wejherowa krajową szóstką od strony Lęborka. Nieznaczne spowolnienia są jeszcze możliwe w Kębłowie i Gościcinie. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy. Z kolei w Rumi zmianę świateł można stracić przy zjeździe z wiaduktu na krajowej szóstce, na jezdni w stronę Gdyni. Zwalniamy też na Gdańskiej, Pomorskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni, tradycyjnie o tej porze, przytyka się ulica Płk. Dąbka na Obłużu. Morska w stronę centrum sprawia przede wszystkim problemy na odcinku od Cisowej do Chyloni, a Hutnicza – w okolicach skrzyżowania z Pucką. Kilkusetmetrowe spowolnienie przy zjeździe na wspomnianą Morską to jedyne utrudnienie o poranku na Obwodnicy Trójmiasta. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Niewielkie utrudnienia w ruchu da się odczuć na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku przytyka pojazdów na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Na razie pustkami świeci wojewódzka 216-stka między Puckiem a Władysławowem. Nieco większy ruch da się odczuć przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.

10.01.2020

16:20

Sytuacja w Trójmieście nam się nieco uspokoiła sytuacja drogowa. Dalej ciężko o płynny przejazd przez Grabówek i ciężko o swobodną jazdę Kwiatkowskiego od Obłuża, Hutnicza i Chylońska – bez zmian, w dalszym ciągu ciężko płynny przejazd. Zderzak w zderzak pojedziemy przez zjazd SKM Janowo. Uważajmy na piątkowy ruch w centrum Rumi, mowa tutaj o Starowiejskiej, Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Im bliżej Redy tym tłoczniej o czym informują już nas nasi słuchacze. Uważajmy na główna i na objazd Morską. Pucka w porównaniu do sytuacji przed godziną się nam uspokoiła. W Wejherowie na głównej krajówce, uważajmy na odcinku od Orzeszkowej do krzyżówki z Drogowców. W centrum Wejherowa uważajmy na Świętego Jana, Rzeźnicką, Sobieskiego i Partyzantów. Na górce Gościcińskiej nieco lepiej, ale korki nie odpuszczają i to w obie strony