Informacje z dróg

21.02.2019

09:27

Nadal w miarę dobre warunki drogowe utrzymują się na północy regionu. W niektórych miejscach trzeba jednak zdjąć nogę z gazu. Tak jest m.in. na odcinku z Władysławowa do Łebcza. Przytyka się też wojewódzka 216-stka przy zjeździe z Półwyspu Helskiego. Wzmożony ruch panuje również na ulicach Pucka, zwłaszcza na 10 Lutego i Wejherowskiej. Niezłe warunki do podróżowania utrzymują się także na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Przytyka się nieco jedynie zjazd z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie również nie można narzekać na nadmierne utrudnienia w ruchu. Te mogą się pojawić na 3 Maja, Przemysłowej i Rybackiej. W Redzie nadal wolniej pojedziemy Pucką, od zjazdu od strony Rekowa aż do Gdańskiej. Przytykać mogą się też Gniewowska, Łąkowa i Obwodowa. W Rumi natomiast zmianę świateł można stracić przy zjeździe z wiaduktu, nieopodal galerii handlowej. W miarę spokojnie jest już na ulicach Gdyni. Najpoważniejszym utrudnieniem może być około półkilometrowy korek na ulicy Morskiej, który zaczyna się w okolicach skrzyżowania z Chylońską, a kończy – na Grabówku. Podobnie jak przez cały poranek, można sprawnie pokonać Obwodnicę Trójmiasta w obu kierunkach. Przytykać może się tylko zjazd na wspomnianą wcześniej Morską w Chyloni.

08:28

Pogoda nadal nie sprzyja kierującym, ale na razie nie przekłada się to na szczególne nasilenie ruchu na lokalnych drogach. Nadal bez większych niedogodności da się pokonać odcinek krajowej szóstki z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie przestoje są tylko możliwe w Kębłowie i Gościcinie. Przybyło nieco pojazdów na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie, natomiast w Wejherowie utrzymuje się większy ruch na Sobieskiego, 3 Maja i Roszczynialskiego. Wolniej pojedziemy też Przemysłową. Poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Redy. W Rumi mogą one się pojawić przede wszystkim przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa oraz na Dąbrowskiego. Podobnie jak przed godziną, ze wzmożonym ruchem trzeba się liczyć na Hutniczej i Morskiej w Gdyni. Jeśli chodzi o Morską, korkuje się fragment między Cisową a Chylonią oraz okolice estakady, na jezdni w stronę centrum. Nadal nie ma za to większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Podobnie jest na zjazdach z ekspresówki, gdzie panuje względny spokój. W powiecie puckim mogą lekko przytyka się okolice Dębogórza, Kosakowa i Pierwoszyna. Redukcję prędkości będzie też konieczna na trasach z Rekowa do Mrzezina i od Darzlubia do Połczyna. Miejscowo może korkować się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna.

07:26

Stopniowo wzrasta ruch w centrum Wejherowa, zwłaszcza na ulicach Sobieskiego, Roszczynialskiego i 12 Marca. Póki co, przez miasto można sprawnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Większych problemów nie ma też z dojazdem do Wejherowa od strony Lęborka. Wyjątkiem mogą być jedynie okolice stacji kolejowej w Gościcinie. W Redzie poważniejszego ruchu można się spodziewać na Puckiej, w pobliżu przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast przybywa aut przy dojeździe do skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy i u wylotu Towarowej na Sobieskiego. W Gdyni z każdą minutą gęstnieje ruch na głównych ulicach prowadzących do centrum, a więc na Morskiej i Hutniczej. Problemy może sprawiać też przejazd z Pogórza do Obłuża i dalej – w stronę Estakady Kwiatkowskiego. Większych niedogodności nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, choć lekko może korkować się podjazd w kierunku Chwarzna, a więc jezdnia w stronę Gdańska. Bez większych przeszkód można też pokonać krajową 20-stkę z Chwaszczyna do Gdyni. Główne drogi są w pełni przejezdne także w powiecie puckim. Wolniej pokonamy odcinek między Puckiem a Żelistrzewem. Punktowe spowolnienia są też możliwe w okolicach Połczyna, Darzlubia czy Łebcza.

20.02.2019

16:33

W Gdyni zakorkowana jest Hutnicza w obu kierunkach. Nie ma utrudnień na Morskiej i na obwodnicy.

16:30

Nie ma utrudnień na drogach w Wejherowie. Wiemy od naszych słuchaczy, że bez przeszkód można przejechać z Nowego Dworu Wejherowskiego do Wejherowa. Trasę z Redy do Wejherowa także pokonamy bez utrudnień. W samej Redzie w towarzystwie pojedziemy krajową szóstką w kierunku Wejherowa. W Rumi momentami przytyka się DK6 na Janowie i na wysokości dworca PKP w kierunku Redy.

16:26

Większy niż godzinę temu jest korek, który ustawił się na DK6 przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką w Gościcinie w kierunku Lęborka. Odpuścił zator na wysokości Luzina, wciąż spokojnie jest w Kębłowie i Strzebielinie.

15:35

W Redzie tłoczno jest na DK6, z kolei nie ma utrudnień na Puckiej czy Obwodowej. W Rumi korkuje się DK6 w okolicach zjazdu na Szmeltę w obu kierunkach. Przytyka się także ulica Dąbrowskiego w kierunku DK6. Spokojnie jest na Morskiej w Gdyni, a obwodnica przytyka się do wyjazdu w Chyloni.

15:30

Spokojnie jest na krajowej szóstce w Wejherowie, a także na trasie do Redy. Z Krokowej do Wejherowa przejedziemy bez przeszkód. W Wejherowie bez przeszkód przejedziemy ulicami Strzelecką, Chopina czy 12 Marca. Nieco większy ruch jest na Sobieskiego czy Rzeźnickiej.

15:27

Przed zjazdem na Wilczka w Luzinie w kierunku Wejherowa utworzył się zator, podobną sytuację mamy przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką w Gościcinie w kierunku Lęborka. Nie ma utrudnień natomiast w Strzebielinie czy Kębłowie.

09:27

Na północy regionu wzmożonego ruchu można się spodziewać na wojewódzkiej 213-stce między Starzynem a Krokową. Zwolnić trzeba również na 215-stce między Sławoszynem a Karwią. Większy ruch panuje też w okolicach Łebcza i Połczyna. Może również lekko przytykać się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. Nadal sprawnie można poruszać się krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, choć miejscowe utrudnienia są możliwe w Kębłowie i przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Poranne poruszenie widać jeszcze na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie, choć i tam ruch powoli się uspokaja. Podobnie jest w Wejherowie, gdzie nieco więcej aut można spotkać głównie w śródmieściu, zwłaszcza na Rzeźnickiej, Wniebowstąpienia i 12 Marca. Lekko może korkować się dojazd do miasta od strony Pieleszewa. W Redzie obecnie zwalniamy przede wszystkim na Łąkowej, a w Rumi – w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni. Co prawda, utrzymuje się jeszcze spowolnienie na Hutniczej w stronę estakady, ale za to Morską można już poruszać się całkiem sprawnie. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma też większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Wyjątkiem może być niewielki zator przy zjeździe z ekspresówki na wspomnianą wcześniej Morską w Chyloni.

08:28

Nadal niewielki ruch panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, przez miasto można spokojnie przejechać tranzytem w obu kierunkach. Większego ruchu można się spodziewać na bocznych ulicach, m.in. na Przemysłowej, 12 Marca, Chopina czy Rybackiej. W Redzie zwiększyła się liczba pojazdów na Gdańskiej, w pobliżu dojazdu do skrzyżowania z Łąkową. Nieco większy ruch da się dostrzec również na Gniewowskiej. W Rumi natomiast spowolnień można się spodziewać w okolicach wylotu Towarowej na Sobieskiego, a także na Gdańskiej i Dębogórskiej. W Gdyni utrzymują się jeszcze spowolnienia na Hutniczej, zwłaszcza na odcinku od Puckiej do estakady. Problemy z płynnością ruchu mogą się też pojawić na Morskiej, szczególnie od wylotu Chylońskiej do Grabówka. Podobnie jak przed godziną, nie ma za to trudności na Obwodnicy Trójmiasta. W powiecie puckim większy ruch panuje w okolicach Kosakowa, Pierwoszyna i Mrzezina. To samo dotyczy Darzlubia i Połczyna. Nad samym morzem lekko przytyka się zjazd wojewódzką 216-stką z Półwyspu Helskiego do Władysławowa. Wzrasta też ruch w samym centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego.

07:23

W powiecie puckim jazdę mogą utrudniać mocniejsze podmuchy wiatru, jednak nie przekłada się to szczególnie na nasilenie ruchu. Wolniej pokonamy obecnie odcinek z Łebcza do Gnieżdżewa. To samo dotyczy fragmentu drogi z Darzulubia do Połczyna. Prędkość trzeba też zredukować na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich w Celbowie. Przejazd główną trasą powiatu wejherowskiego, a więc krajową szóstką, nie przysparza na razie szczególnych trudności, przynajmniej na odcinku z Lęborka do Wejherowa. A jeśli chodzi o samo Wejherowo, może delikatnie przytykać się dojazd do miasta od strony Piaśnicy. Coraz więcej pojazdów przemierza też ulice Sucharskiego i Sobieskiego. W Redzie zmianę świateł można stracić na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką. Natomiast w Rumi stopniowo zagęszcza się ruch na Dębogórskiej, Starowiejskiej i Sobieskiego w pobliżu galerii handlowej. Większe natężenie ruchu da się już zauważyć w Gdyni na Morskiej i równoległej Hutniczej w stronę centrum. Problemy z płynnym pokonaniem trasy mogą się też pojawić między Pogórzem a Obłużem. Takich trudności nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Również na zjazdach z ekspresówki spowolnienia mają charakter tylko punktowy.

19.02.2019

16:25

Coraz trudniejsza sytuacja drogowa jest na północy Gdyni, zwłaszcza na Hutniczej, na której samochody raczej stoją niż jadą – od estakady do Puckiej. Niestety, nie lepiej jest na samej estakadzie w stronę Obłuża. Przytyło też aut na Janka Wiśniewskiego, począwszy od Węzła Ofiar Grudnia 70. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, wolniej pojedziemy przy dojeździe do Karwin, w kierunku Gdyni, oraz między Osową a Matarnią, w stronę Gdańska. Problemy może też sprawiać przejazd z Gdyni do Chwaszczyna krajową 20-stką. Korek przed rondem liczy w tym przypadku ponad kilometr. Zatorów nie ominiemy też na krajowej szóstce. Dość solidnie już przytyka się dojazd do Górki Gościcińskiej od strony Bolszewa. Na szczęście, jest to jedyny poważniejszy zator na trasie do Lęborka. W Wejherowie spowolnienia na tranzytowej szóstce można się spodziewać w okolicach Węzła Zryw. Poza tym wolniej pojedziemy 12 Marca, Chopina i Rybacką. W Redzie natomiast przybyło nieco aut na Puckiej w stronę Rekowa. Dość duży ruch panuje też na Gniewowskiej i Gdańskiej, przy dojeździe do Łąkowej. Utrzymuje się spory tłok na Sobieskiego w Rumi, od Janowa aż do centrum. Problemy z płynnością ruchu są też prawdopodobne na Dębogórskiej, Kosynierów i Dąbrowskiego. Dla odmiany, spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Większego nasilenia ruchu można się spodziewać na wojewódzkiej 215-stce, nad samym morzem, od Jastrzębiej Góry do Władysławowa. Tam jazdę dodatkowo mogą utrudniać silniejsze podmuchy wiatru. Wolniej pokonamy też odcinek ze Strzelna do Łebcza. Z koniecznością redukcji prędkości trzeba się też liczyć przed skrzyżowaniem w Celbowie.

15:27

Wolno i coraz wolniej pojedziemy krajową szóstką na odcinku od Bolszewa do Gościcina. Jadąc dalej w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie i Strzebielinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, nie można narzekać na nadmierny ścisk na ulicach. Problemy z płynnością ruchu mogą się pojawić przy zjeździe z Przemysłowej na Rondo Solidarności. Podobnie jest na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Przytykać się może też wjazd do miasta od strony Pieleszewa. W Redzie zmianę świateł można stracić na skrzyżowaniu Gdańskiej z Pucką. Wolniej pojedziemy też Łąkową i Obwodową. W Rumi natomiast coraz tłoczniej jest na Janowie, od przystanku SKM aż do wiaduktu. Coraz większy ruch panuje również na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Tradycyjnie już o tej porze problemy może sprawiać dotarcie do północnych dzielnic Gdyni. Korek rozciąga się już od terminalu kontenerowego aż do Płk. Dąbka. W żółwim tempie pojedziemy też Hutniczą, od estakady do Północnej. Nieco lepiej jest na Morskiej i Janka Wiśniewskiego, gdzie pojazdy poruszają się w miarę płynnie. Poważniejszych utrudnień nie ma też na Obwodnicy Trójmiasta. Wyjątkiem może być zjazd w Chyloni i okolice Osowej, na jezdni w stronę Gdańska. W powiecie puckim wszystkie główne drogi są w pełni przejezdne. Wolniej pokonamy odcinek z Rekowa do Mrzezina. To samo dotyczy okolic Darzlubia i Połczyna. Lekko może przytykać się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa.

09:35

Spokojnie jest na drogach w Wejherowie, w towarzystwie pojedziemy ulicami Sobieskiego czy Rzeźnicką. Z Szemuda do Wejherowa jedzie się bez utrudnień. Na drogach w Redzie ruch jest umiarkowany, nie ma żadnych zatorów. Z Redy do Władysławowa także przejedziemy bez przeszkód. Krajową szóstką w Rumi przejedziemy bez utrudnień, nie ma również utrudnień na Dębogórskiej czy Dąbrowskiego.