Informacje z dróg

18.10.2019

15:23

Coraz większe problemy może sprawiać dotarcie do północnych dzielnic Gdyni. Estakada Kwiatkowskiego stoi w korku już od zjazdu z ulicy Janka Wiśniewskiego. Solidnie korkuje się już również Morska, od Grabówka do Chyloni. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej. Na tym tle dość dobrze wygląda sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. Niewielkich spowolnień trzeba się spodziewać tylko w pobliżu zjazdu w stronę lotniska. Znacznie większe utrudnienia występują na krajowej szóstce, przy podjeździe pod Górkę Gościcińską od strony Bolszewa. Inne odcinki krajówki w stronę Lęborka są w pełni przejezdne. Bardzo zatłoczona jest za to ulica Zamostna w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo, największy ruch panuje w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. W Redzie mocno zakorkowany jest zjazd ulicą Pucką z Górki Rekowskiej. W Rumi natomiast mocno przytyka się Sobieskiego, od Janowa aż do wiaduktu. Problemów nie da się też uniknąć na Dąbrowskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma za to na głównych drogach powiatu puckiego. W samym Pucku wolniej pokonamy ulice Wejherowską, Wojska Polskiego i 10 lutego. Wojewódzką 216-stką sprawnie można przejechać w stronę Władysławowa, i dalej – aż do Helu.

10:03

Uwaga na powalone drzewa!

Powalone dwa drzewa w Redzie na ulicy Lipowej, brak przejazdu droga zablokowana. Na miejsce jedzie straż pożarna.

09:25

Poranny ruch zdaje się już uspokajać, Przejazd od Gdyni w stronę Małego Trójmiasta Kaszubskiego odbywa się bez większych problemów. Pulsacyjne zwolnimy w Grabówku, dość płynnie przejedziemy przez Chylonię i Cisowę aż do wiaduktu w Rumi, znacznie się też zatyka zjazd z Obwodnicy Trójmiasta. W Rumi wolniej pojedziemy przez Dębogórską i Dąbrowskiego, ale główna jest jak najbardziej przejezdna. Przypominamy o incydentach na przejazdach kolejowych, otrzymaliśmy kilka niepokojących sygnałów odnośnie rogatek w Redzie oraz w Rumi, ustalamy co się stało. W drodze do Redy zwolnimy przed zjazdem na Obwodową, a później bez większych utrudnień dostaniemy się do Wejherowa. Pucka, przy głównym skrzyżowaniu w Redzie nieco się uspokoiła, a w samym Wejherowa zalecamy uważać w okolicy ronda Św. Leona i ulic Sienkiewicza Świętego Jana. Poranny ruch jest jeszcze widoczny na Zamostnej i Górce Gościcińskiej.

08:27

Coraz większy ruch panuje na ulicach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Patrząc na krajową 6 coraz więcej aut w okolicy Górki Gościcińskiej i ulicy Zamostnej w Bolszewie. Przytyka się też krzyżówka Ludowej z Wiejską w Kębłowie. Głowna w Wejherowie przytyka się najbardziej na krzyżówce z Kochanowskiego. Z kolei z ulic dojazdowych poranne oblężenie widać na 12 Marca, Puckiej, Chopina, Rzeźnickiej czy Sienkiewicza. Głowna krzyżówka w Redzie bez większego ruchu z kolei ten widać na Puckiej. Główna w Redzie korkuje się przy łąkowej i spokojnej a dalej w stronę wiaduktu jest spokojnie. Aut z kolei przybyło za wiaduktem na Dąbrowskiego, i Dębogóskiej zwłaszcza w okolicy ronda Jana Pawła II. DO Trójmiasta dojedziemy z niewielkimi przystankami w Cisowej, spokojnie już w Chyloni i Grabówku. Poranne poruszenie widać już za to dość solidnie na Hutniczej. Korkuje się też Pomorska w Debogórzu i poranne korki widoczne są także w Rewie.

07:19

Piątkowy poranek powoli budzi się do życia. Od strony trójmiasta największe utrudnienia będą w Cisowej w kierunku Trójmiasta. Dalej w miarę spokojnie przejedziemy przez Rumie, zwalniając na wysokości wiaduktu. Poranny ruch widać nieznacznie w okolicy ronda u zbiegu Gdańskiej i Pomorskiej. W drodze do Redy spowalniać nas będą światła, chwile możemy stracić na krzyżowce z Łąkową i spokojną, z kolei na głównej krzyżówce – bez większy problemów. Drogi powiatu puckiego przejezdne od Puckiej począwszy, z małym przystankiem w Celbowie. Na ulicach Wejherowa panuje względny spokój. Większej liczby aut można się spodziewać na Strzeleckiej, Jana III Sobieskiego, 12 Marca. Dalej nogę z gazu ściągniemy przy wlocie Zamostnej w Bolszewie i przy Górce Gościcińskiej. Przytykać nam się będą ulice w okolicach Pogórza, Kosakowa i Dębogórza.

17.10.2019

09:28

Nie ma już większych utrudnień w ruchu po porannej stłuczce na krajowej szóstce, w okolicach Węzła Zryw w Wejherowie. Większość ulic miasta także umożliwia płynną jazdę. Zwalniamy przede wszystkim w ścisłym centrum, a więc na końcowym odcinku Sobieskiego i 3 Maja. Krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem może się przytykać przy podjeździe pod Górkę Gościcińską od strony Bolszewa. Poza tym miejscowe spowolnienia na wspomnianej trasie są możliwe w Kębłowie i Strzebielinie. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma poważniejszych przestojów na ulicach Redy. Spokojniej niż przed godziną jest też w Rumi. Tutaj z utrudnieniami trzeba się jeszcze liczyć na Sobieskiego, przy galerii handlowej, a także na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W miarę sprawnie można już poruszać się ulicą Morską w stronę centrum Gdyni. Poranne utrudnienia są jeszcze możliwe na Hutniczej, przede wszystkim na odcinku od Puckiej do estakady. Obwodnica Trójmiasta może się korkować w okolicach Karwin, na jezdni w stronę Gdyni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Tłoczno jest też na remontowanej Morskiej w Rewie. W Pucku miejscowe spowolnienie uformowało się przed skrzyżowaniem Żarnowieckiej z Helską. W Gnieżdżewie spory ruch da się dostrzec na Dworcowej. Nadal spokojnie jest nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce. Nieco bardziej na południe regionu, może przytykać się dojazd do ronda w Krokowej od strony Lisewa.

08:28

Godziny porannego szczytu komunikacyjnego widać dość dobrze na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się około kilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki tej trasy są przejezdne. Na nadmierne utrudnienia w ruchu nie można narzekać w Wejherowie. Więcej pojazdów można napotkać przede wszystkim w śródmieściu, czyli na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Krajówka w mieście może lekko się przytykać na wysokości Węzła Zryw. W Redzie przybyło aut na Gniewowskiej oraz skrzyżowaniu Łąkowej i Obwodowej. Duże spowolnienie uformowało się na krajowej szóstce w Rumi, na jezdni w stronę Gdyni. Utrudnienia zaczynają się na wysokości skrzyżowania z ulicą Ceynowy i utrzymują się aż do galerii handlowej. Nieco sprawniej przez miasto można przejechać ulicami Cegielnianą i Towarową. W Gdyni utrzymują się utrudnienia na Morskiej w stronę centrum, od Chyloni do Grabówka. Podobnie jest na Janka Wiśniewskiego. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta nie odpuszczają utrudnienia od Węzła Południe do Węzła Karczemki. Spowolnień nie da się uniknąć na ulicy Morskiej w Rewie. Korkować się może odcinek między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku przybyło aut na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Może też korkować się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. Redukcja prędkości przyda się też przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.

07:28

Względny spokój panuje na razie na ulicach Wejherowa. Może lekko przytykać się dojazd do miasta od strony Białej i Gowina. Większej liczby pojazdów można się też spodziewać na ulicach Sobieskiego, Przemysłowej i Roszczynialskiego. Za rogatkami miasta, na krajowej szóstce, przytyka się już odcinek między Gościcinem a Bolszewem. Zwalniamy też w Kębłowie. W Redzie ruch na razie odbywa się całkiem płynnie, z wyjątkiem ulicy Puckiej. W Rumi natomiast redukcja prędkości będzie konieczna w pobliżu skrzyżowania Grunwaldzkiej i Ceynowy, a także w okolicach wylotu Towarowej na Sobieskiego. Wolniej pojedziemy też ulicą Starowiejską, gdzie, przypomnijmy, od jutra powinny zniknąć ograniczenia w ruchu związane z remontem. W Gdyni, tradycyjnie o tej porze, problemów w płynności ruchu można się spodziewać na głównych ulicach prowadzących w stronę centrum, czyli na Morskiej i Janka Wiśniewskiego. Zwalniamy także na Hutniczej, przede wszystkim w okolicach wylotu Północnej i Puckiej. Zepsuty samochód, który stoi w okolicach Kowali, blokuje ruch na południowym odcinku Obwodnicy Trójmiasta, od Węzła Południe niemal aż do Matarni, na jezdni w stronę Gdyni. Inne odcinki ekspresówki są jednak w pełni przejezdne. W Kosakowie dość mocno przytyka się ulica Żeromskiego w stronę Pogórza. Problemy z płynnością ruchu są też możliwe między Rewą, Mostami a Pierowszynem. Utrudnień w ruch nie ma na razie na wojewódzkiej 216-stce, co dotyczy obu kierunków ruchu. Ulice Pucka i Władysławowa także, póki co, umożliwiają płynną jazdę.

16.10.2019

16:20

Wypadek na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. Na Kwiatkowskiego, póki co, nie widać utrudnień. Te wyraźne są z kolei na Hutniczej, Puckiej i punktowo od Gdyni do Rumi. Dość spokojnie też wygląda zjazd SKM Janowo z wiaduktu, niepokojąco jest z kolei na Dąbrowskiego od ronda Solidarności do krzyżówki z Piłsudskiego. Głowna w Rumi przejezdna, tłoczno robi się na Obwodowej. Na ten moment Pucka stoi w obie strony od krzyżówki w Redzie do wyjazdy z Redy. Samo Wejherowo bez większych utrudnień na głównej, solidnie dają się we znaki Henryka Sienkiewicza, Świętego Jana i Jana III Sobieskiego. Na krajowej 6 zalecamy uważać w okolicach Zamostnej w Bolszewie i Górki Gościcińskiej.

15:25

Na krajowej 6 zatrzymamy się jedynie w okolicach Górki Gościcińskiej i wlotu od strony Zamostnej w Bolszewie. Dalej nieco spowolnią nas światła, ale bez większych opóźnień dojedziemy do Redy. Główne skrzyżowanie wygląda na tę chwilę zachęcająco, ale za to początek Puckiej zdecydowanie nie. W stronę Pucka korkuje nam się jedynie rondo przed ulicą Wejherowską i krzyżówka 10 lutego z 216-stką w obu kierunkach. Większy ruch panuje na ulicach Redy, gdzie między łąkowa a Świętego Wojciecha robi się mały zator w kierunku Wejherowa. Do wiaduktu w stronę trójmiasta droga spokojna, za wiaduktem gorzej. W obie strony punktowo korkuje się zjazd z SKM Janowo i Dąbrowskiego. Do samej Gdyni na tę chwilę bez większych problemów z kole z Gdyni – postoimy w Grabówku i nieco w Cisowej.

09:28

Przed godziną 9:00 samochód osobowy uderzył w latarnię przy dojeździe do krajowej szóstki w Wejherowie, od strony urzędu pracy. Na tym odcinku mogą jeszcze występować utrudnienia w ruchu. Jeśli chodzi o inne ulice miasta, tłoczno może być na Przemysłowej, Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta utrzymują się spore utrudnienia między Gościcinem a Bolszewem. Inne odcinki krajowej szóstki z Lęborka są przejezdne. Utrzymuje się za to spore natężenie ruchu na Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jak przez cały poranek, utrudnień nie trzeba się obwiać na ulicach Redy. Zdecydowanie poprawiła się też sytuacja drogowa na krajowej szóstce w Rumi. Nieznaczne spowolnienia są możliwe jedynie w pobliżu galerii handlowej. Nadal jednak nie odpuszczają korki na Starowiejskiej. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Bez przeszkód można już za to poruszać się ulicą Janka Wiśniewskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma też na Obwodnicy Trójmiasta. W powiecie puckim trwa spokojny poranek na drogach. Nieznacznie może korkować się dojazd do Pucka od strony Celbowa. Niewielkie utrudnienia są możliwe na wojewódzkiej 215-stce, w pobliżu Karwi. Bez przeszkód można za to podróżować 216-stką wzdłuż Półwyspu Helskiego.

08:55

Auto osobowe uderzyło w latanię przy zjeździe z krajowej szóstki w stronę urzędu pracy w Wejherowie. Wstępnie wiadomo o jednej osobie poszkodowanej.

08:28

Utrzymuje się ponad kilometrowy zator na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem. Inne odcinki najważniejszej arterii powiatu wejherowskiego są w pełni przejezdne. Spory tłok utrzymuje się natomiast na Zamostnej w Bolszewie, od wylotu ulicy Leśnej do krajówki. W Wejherowie spore poruszenie nadal da się zauważyć na Sobieskiego i Chopina w pobliżu szpitala. Nigdzie nie ma jednak nadprogramowych utrudnień. To samo można powiedzieć o sytuacji drogowej w Redzie, gdzie wszystkie główne ulice umożliwiają dość sprawną jazdę. Spore zakłócenia w płynności ruchu pojawiają się za to na krajowej szóstce w Rumi, przede wszystkim w okolicach wiaduktu, gdzie można stracić zmianę świateł. Tłoczno jest też na Dąbrowskiego, Starowiejskiej, a także w okolicach ronda u zbiegu Kosynierów i Dębogórskiej. Wciąż trudno jest przedostać się z Płk. Dąbka w kierunku Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni. Poranne utrudnienia obejmują też całą długość ulicy Hutniczej, a także Morską na Cisowej, Leszczynkach i Grabówku. Zwalniamy też na Janka Wiśniewskiego i Kartuskiej. Ponad kilometrowy zator utrzymuje się na końcowym zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Jeśli chodzi o ulice zjazdowe, kompletnie zakorkowana jest Spacerowa w Gdańsku, od Osowej do Oliwy. Przybyło nieco aut na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego w Pucku. Poranne poruszenie widać też na Dworcowej w Gnieżdżewie. Wojewódzka 216-stka może lekko się przytykać w Celbowie i Swarzewie. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej we Władysławowie.

07:28

Poranne zagęszczenie ruchu może się już dawać we znaki na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie, przede wszystkim przy zjeździe na krajówkę. Sama krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa korkuje się na odcinku około pół kilometra przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki tej trasy obecnie są przejezdne, mimo niewielkich spowolnień w Kębłowie. W Wejherowie wzmożonego ruchu można się spodziewać głównie na ulicach Sobieskiego, 12 Marca i 3 Maja. Przez miasto można za to w miarę sprawnie przejechać tranzytem. W Redzie nie ma na razie znaczących opóźnień w ruchu. Te pojawiają się dopiero na krajowej szóstce w Rumi, zwłaszcza u wylotu ulicy Ceynowy i na wiadukcie, na jezdni w stronę Gdyni. Poza tym zwalniamy na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, tłoczno jest na północy miasta, przede wszystkim na Płk. Dąbka, Bosmańskiej i Unruga. Stopniowo wzrasta też ruch na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. W śródmieściu z każdą minutą gęstnieje ruch na Warszawskiej i Władysława IV. Poza spowolnieniem na wysokości Szadółek, nie ma większych opóźnień na Obwodnicy Trójmiasta. Za to praktycznie wszystkie zjazdy z ekspresówki są już solidnie zakorkowane. Najgorsza sytuacja panuje obecnie na Chwarzeńskiej i Chwaszczyńskiej w Gdyni oraz Spacerowej i Słowackiego w Gdańsku. W powiecie puckim trudno mówić o niespodziewanych utrudnieniach. Wolniej pojedziemy na pewno remontowaną morską w Rewie. Poranne poruszenie da się odczuć na Kaszubskiej w Pierwoszynie oraz Żeromskiego w Kosakowie. Bez przeszkód można się przemieszczać wojewódzką 216-stką. Korków nie ma też na razie na ulicach Pucka i Władysławowa.

15.10.2019

13:33

Zderzenie na DK nr 6 przed Godętowem

Osobówka i auto ciężarowe zderzyły się na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Ługi. Możliwe są utrudnienia w ruchu, na wysokości Jeziora Lubowidzkiego.