Informacje z dróg

11.10.2018

08:35

W Wejherowie wciąż duży ruch jest na Sobieskiego, Św. Jana czy 12 Marca. Kierowcy stracą kilka minut na Chopina. Przypomnijmy, że tam wciąż trwa remont.

08:27

Korkuje się krajowa szóstka w Gościcinie w obu kierunkach. Spokojnie jest na drogach w Luzinie. W Bolszewie przytyka się ulica Zamostna i Szkolna.

08:24

W Redzie momentami przytyka się ulica Pucka w kierunku krajowej szóstki. Natomiast w Rumi mamy korek na wysokości skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego w kierunku Gdyni.

07:35

Przejezdna jest krajowa szóstka z Gościcina do Rumi, jedynie w Rumi napotkamy na utrudnienia przed skrzyżowaniem z ulicą Sabata w kierunku Gdyni. Tłoczno jest również dalej na Morskiej.

07:33

W Wejherowie kierowcom więcej czasu niż zazwyczaj zamie przejazd ulicą Sobieskiego czy 12 Marca. Spokojnie jedzie się ulicami Redy, W Rumi korkuje się ulica Dąbrowskiego i dalej Hutnicza w Gdyni.

07:26

Gęsta mgła ogranicza widoczność, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Bardzo mało widać, właśnie przejechałem przez Wejherowo i trzeba naprawdę uważać, widoczność jest dosłownie na kilkanaście metrów – poinformował nas Pan Marcin.

07:16

Zarząd dróg wojewódzkich w Gdańsku rozpoczął remont drogi nr 218

Informujemy, że rozpoczął się remont nawierzchni drogi wojewódzkiej 218 w ciągu ulic: Sienkiewicza, 3 Maja i Wybickiego. Prace potrwają do 24 października br.

Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Rejon Dróg Wojewódzkich w Pucku, a wykonawcą robót budowlanych jest firma Kruszywo Sp.z o. o. z siedzibą w Lini.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na nowe tymczasowe oznakowanie.

10.10.2018

15:35

Na krajowej szóstce w Redzie przytyka się przed zjazdem na Pucką w kierunku Rumi. Na Puckiej również mamy wzmożony ruch.

Ciasno robi się w Gościcinie przed skrzyżowaniem z ulicą Szeroką w kierunku Lęborka.

15:30

Przybywa aut na Zamostnej w Bolszewie w obu kierunkach, podobną sytuację mamy przy wyjeździe z Sucharskiego w Wejherowie na krajówkę.

15:27

W Rumi tłoczno jest na Sobieskiego na wysokości z krzyżowania z Dąbrowskiego. Na samej Dąbrowskiego również mamy już korki w obu kierunkach.

15:26

Korkuje się centrum Wejherowa, szczególnie ulice Sobieskiego, 3 Maja czy Rzeźnicka. Krajowa szóstka w mieście jest przejezdna chociaż jest bardzo tłoczno.

09:28

Utrzymuje się spory ruch na krajowej szóstce między Bożympolem a Strzebielinem, ale w stronę Wejherowa można już dotrzeć całkiem sprawnie. W samym Wejherowie najpoważniejsze natężenie ruchu da się zauważyć na 3 Maja i Sobieskiego, a więc w obrębie śródmieścia. Zwalniamy też na Chopina oraz na tranzytowej szóstce między Rybacką a Chopina. W miarę spokojnie jest na ulicach Redy, zmalał też ruch w Rumi. Tutaj z niewielkimi utrudnieniami trzeba się liczyć na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Do zderzenia dwóch aut doszło na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Kosynierów, ale oba samochody stoją obecnie na poboczu. Spore problemy pojawiły się za to przy na Morskiej w Gdyni, gdzie z powodu stłuczki korkuje się odcinek od Cisowej do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Sama obwodnica przytyka się przy dojeździe do Dąbrowy, na jezdni w stronę Gdańska. Na północy regionu, podobnie jak przez cały poranek, nie ma powodu do narzekania na drogowe utrudnienia. Zwalniamy w centrum Pucka i na nadmorskiej 215-stce z Władysławowa do Jastrzębiej Góry. Nigdzie nie ma jednak uciążliwych korków.

08:27

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce w Gościcinie, gdzie zator na jezdni w kierunku Wejherowa liczy około kilometra. Dość tłoczno jest też w Bolszewie, zwłaszcza na Szkolnej i Zamostnej. W samym Wejherowie poranne poruszenie jest widoczne głównie na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej, od przejazdu kolejowego do zjazdu na Gdańską, w Rumi natomiast, podobnie jak przed godziną, największe natężenie ruchu panuje wokół węzła drogowego na wiadukcie. W korku stoi też Dąbrowskiego w stronę Gdyni. I tutaj utrzymują się utrudnienia na Hutniczej, zwłaszcza w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Z kolei Morska w kierunku śródmieścia najmocniej przytyka się w okolicach skrzyżowania z Obwodnicą Trójmiasta oraz na Grabówku. Nadal można sprawnie pokonać wspomnianą obwodnicę w obu kierunkach. Niestety, tłoczno jest na zjazdach w stronę dzielnic Gdyni i Gdańska. Taka sytuacja potrwa jeszcze co najmniej przez godzinę. To samo dotyczy dojazdu do ronda w Chwaszczynie. W powiecie puckim nadal nie ma powodów do narzekania na zwiększony ruch na drogach. Lekko zwolnić należy przy dojeździe do ronda w Krokowej. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć na wojewódzkiej 213-stce między Starzynem a Połczynem. Bez przeszkód podróżujemy za to z Pucka do Władysławowa czy też w stronę Helu.

07:26

Poranne korki dają się już we znaki kierowcom podróżującym w kierunku Gdyni od strony Rumi. Problemy zaczynają się na wiadukcie oraz na Pomorskiej i Dąbrowskiego. Dalej, już w obrębie Gdyni, postoimy na Hutniczej do skrzyżowania z Pucką, a także na Morskiej, do wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Wolniej pokonamy również odcinek między Pogórzem a Obłużem. Póki co, wspomniana obwodnica nie sprawia większych problemów kierujących, ale, tradycyjnie już o tej porze, korkują się ulice zjazdowe z ekspresówki, zwłaszcza Chwarznieńska w Gdyni i Spacerowa w Gdańsku. Nie ma również szans na sprawne dotarcie do ronda w Chwaszczynie, zwłaszcza od strony Karczemek i Miszewa. Dla odmiany, całkiem dobre warunki drogowe panują na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś trzeba się liczyć z większymi utrudnieniami na tej trasie, to przede wszystkim w Gościcinie. W Wejherowie sporo aut można napotkać na 3 Maja, od parku do ronda u zbiegu 10 Lutego i Świętego Jana. Nie rozpędzimy się również na remontowanej ulicy Chopina i przy dojeździe do granic miasta od strony Pieleszewa. W powiecie puckim nie trzeba się obawiać porannych zatorów. Nieco bardziej wzmożony ruch da się zauważyć na wojewódzkiej 213-stce między Wierzchucinem a Żarnowcem. Wszystkie główne trasy nadmorskie są w pełni przejezdne.

09.10.2018

09:26

Przed godziną 9:00 doszło do zderzenia dwóch osobówek na prawoskręcie drogi krajowej nr 6 w Redzie, nieopodal restauracji Burger King. Na szczęście, oba auta nie tamują ruchu, więc nie ma w tym miejscu utrudnień. Uspokoiła się sytuacja drogowa w Rumi, gdzie większych utrudnień można się spodziewać jedynie w okolicach wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa, oraz na Dąbrowskiego. W Gdyni z powodu kolizji na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni uformował się ponad kilometrowy korek. Jest to najpoważniejsze utrudnienie drogowe w tym rejonie miasta. Wolniej pojedziemy też Hutniczą, od Puckiej do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta, poza wspomnianym zjazdem w Chyloni. Stabilizuje się też sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki, niemniej w korku postoimy jeszcze na Witominie, Karwinach i w Oliwie. Całkiem nieźle wygląda też dojazd do ronda w Chwaszczynie. Bez przeszkód pokonamy też krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, z największymi spowolnieniami trzeba się liczyć na 3 Maja, od parku do Świętego Jana, oraz na Chopina. Trwa poranny spokój na drogach powiatu puckiego, choć zwiększył się nieco ruch na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza między Chłapowem a Jastrzębią Górą. Wolniej pojedziemy też od Dębogórza do Kosakowa. Nogę z gazu trzeba zdjąć na wojewódzkiej 213-stce w Sulicicach.