Informacje z dróg

02.08.2019

09:26

Coraz większy ruch panuje nad samym morzem, zwłaszcza na wojewódzkiej 215-stce między Władysławowem a Jastrzębią Górą. Wolniej pojedziemy przede wszystkim na wysokości Chłapowa. W samym Władysławowie zwalniamy na Żwirowej i Żeromskiego. Z kolei trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego przytyka się w okolicach Chałup, Kuźnicy i Jastarni. Tłoczno jest także na wojewódzkiej 216-stce, na trasie z Gnieżdżewa do Pucka. W Redzie nadal w cierpliwość trzeba się uzbroić na Puckiej, zwłaszcza na odcinku od Alei Lipowej do zjazdu na Gdańską. W Rumi więcej aut niż przed godziną przemierza krajową szóstkę, co widać zwłaszcza wyraźnie w okolicach wiaduktu. Przybyło też pojazdów w pobliżu skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze utrudnienia na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Zwalniamy też na Hutniczej w kierunku estakady. Dobra sytuacja panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe w pobliżu Węzła Karczemki, na jezdni w stronę Gdyni. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma problemów z płynnością ruchu na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie krajówka umożliwia płynną jazdę. Zwalniamy natomiast w śródmieściu, przede wszystkim na ulicach Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i 12 Marca.

08:27

W Redzie utrzymuje się spory ruch na Puckiej, zwłaszcza w stronę Rekowa. Wolniej pojedziemy też Gdańską, w okolicach skrzyżowania z Łąkową. Całkiem sprawnie można pokonać za to ulice Rumi. Nieznaczne spowolnienie utrzymuje się jeszcze przy zjeździe z Towarowej na Sobieskiego. W Wejherowie sytuacja drogowa również jest stabilna. Nieco większe poruszenie panuje na remontowanej Przemysłowej, a także w obrębie śródmieścia, czyli na Świętego Jana, Rzeźnickiej i 12 Marca. Za rogatkami miasta, na krajowej szóstce, także nie trzeba się obawiać nieprzewidzianych utrudnień. Ze spowolnieniem trzeba się liczyć na krajowej szóstce przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. Kierowcy mogą być mile zaskoczeni sytuacją na Obwodnicy Trójmiasta – na tej trasie nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Z kolei w Gdyni zagęścił się nieco ruch na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Spowolnienie nie odpuszcza też jeszcze na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Nieco trudniejszy niż przed godziną może być przejazd tranzytem przez Puck. Na razie nie ma jeszcze korków między Puckiem a Władysławowem, choć może się lekko przytykać dojazd do miasta od strony Swarzewa. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, przybyło aut na odcinku od Karwi do Ostrowa i w pobliżu Jastrzębiej Góry. Z kolei na drodze przez Półwysep Helski utworzyło się około kilometrowe spowolnienie przy dojeździe do Chałup.

07:27

Spokojnie jest na razie na drogach prowadzących w pobliże nadmorskich plaż. Bez trudu pokonamy zatem ulicę Morską w Dębkach. Również wojewódzka 215-stka wzdłuż linii brzegowej umożliwia płynną jazdę. To samo dotyczy 216-stki od Władysławowa aż do Helu. W samym Władysławowie przytyka się dojazd do ronda u zbiegu Drogi Chłapowskiej i Żwirowej. Bez trudu można za to dotrzeć do Pucka, hamując dopiero na skrzyżowaniu Helskiej i Żarnowieckiej. Problemów nie sprawia też pokonanie odcinka z Pierwoszyna do Rewy. Poranny spokój panuje także na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie spowolnienia, które nie wpływają znacząco na płynność ruchu, są prawdopodobne jedynie w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie poranne poruszenie widać już na Sucharskiego i Sobieskiego. Może się też przytykać Chopina w okolicach szpitala. W Redzie nieco większe zagęszczenie ruchu jest zauważalne na Puckiej, od wylotu Alei Lipowej do skrzyżowania z Kazimierską. Względnie spokojnie jest w Rumi, a większą liczbę pojazdów da się dostrzec w pobliżu skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. W Gdyni hamujemy, tradycyjnie o tej porze, na początkowym odcinku Morskiej, czyli od Cisowej do Chyloni. Na odcinku pół kilometra przytyka się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską, ale jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na całej długości ekspresówki.

01.08.2019

13:23

Wypadek na DK 6 na wysokości Kębłowa - pas w kierunku Wejherowa zablokowany

Na DK 6, między ulicami Charwatyńską i Chłopską w Kębłowie doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych informacji wynika, że jedna osoba została poszkodowana. Pas w kierunku Wejherowa zablokowany.

12:45

Korek na wojewódzkiej '216' z Władysławowa do Pucka.

informuje Natalia

12:41

DK 6 od Rumi Janowo do zjazdu na obwodnicę zakorkowana.

informuje Alicja

09:27

Coraz więcej aut przemierza ulicę Pucką w Redzie, co jest zwłaszcza widoczne na pasie od Górki Rekowskiej do Gdańskiej. Bez większych problemów można dojechać do Pucka od strony Celbowa. Natomiast przytyka się lekko odcinek wojewódzkiej 216-stki między Puckiem a Władysławowem, zwłaszcza w Gnieżdżewie. Dość pusta o poranku wojewódzka 215-stka, obecnie całkiem solidnie korkuje się na wysokości Cetniewa i Chłapowa. Zagęścił się też ruch wzdłuż Mierzei Helskiej, co szczególnie dotyczy Kuźnicy, Jastarni i samego Helu. Podobnie jak przez cały poranek, względny spokój panuje na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Wyjątkiem może być zjazd z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie krajówka może się przytykać między skrzyżowaniami z ulicami Chopina i Rybacką. Poza tym nie ma szczególnych utrudnień, a ruch w mieście odbywa się płynnie. Podobnie jest w Rumi. Tutaj zmianę świateł można stracić w okolicach galerii handlowej na Sobieskiego. Wolniej pojedziemy także ulicami Starowiejską i Dąbrowskiego. W Gdyni utrzymuje się jeszcze spowolnienie na Morskiej u wylotu Chylońskiej. Podobnie jest na Hutniczej w pobliżu skrzyżowania z Pucką i przy dojeździe do estakady. Wzmożony ruch panuje też na Węźle Ofiar Grudnia 70. Obwodnica Trójmiasta może się przytykać na odcinku od Kowali do Szadółek, a także przy podjeździe w stronę Demptowa. Około półkilometrowy zator uformował się też przy zjeździe na wspomnianą Morską w Chyloni.

08:28

Godzinę temu na drogach w pobliżu plaż panowały pustki. Obecnie nieco większe poruszenie da się zauważyć na nadmorskiej 215-stce w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry. Przytyka się także dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Spowolnienia na trasie w stronę Helu są możliwe w pobliżu Chałup i Jastarni. Z kolei w Pucku większe zagęszczenie ruchu da się zauważyć na Wejherowskiej, Żarnowieckiej i Wojska Polskiego. Nieco dalej na południe regionu, przytyka się trasa między Darzlubiem a Połczynem. Podobnie jak przed godziną, całkiem sprawnie można przejechać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Przejazd tranzytem przez miasto także nie sprawia problemów. Trochę większe natężenie ruchu utrzymuje się na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Rybacką i Chopina. W Redzie wolniej pojedziemy Gniewowską i Łąkową. W Rumi natomiast przytyka się krzyżówka Grunwaldzkiej i Ceynowy. Możliwe są też lekkie utrudnienia na skrzyżowaniu Sobieskiego i Sabata. W Gdyni przybyło pojazdów na Hutniczej, przede wszystkim na odcinku między Pucką a estakadą. Z kolei na Morskiej nie odpuszcza jeszcze korek przy dojeździe do Obwodnicy Trójmiasta. Sama obwodnica może się lekko przytykać od Osowej do zjazdu na lotnisko.

07:26

Na razie nadmorskie odcinki dróg świecą pustkami. Bez trudu można więc dojechać do plaży w Dębkach. Utrudnień nie ma także na wojewódzkiej 215-stce, od Karwi, przez Jastrzębią Górę, aż do Władysławowa. To samo dotyczy drogi wzdłuż Półwyspu Helskiego, choć z nieznacznym spowolnieniem trzeba się liczyć w Jastarni, w pobliżu ronda. Bez większych przeszkód da się także przejechać między Władysławowem a Puckiem. Niespodziewanych utrudnień nie ma także na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznaczne przestoje mogą się pojawić w Kębłowie i Gościcinie, choć o kilometrowych korkach nie ma mowy. W samym Wejherowie także panuje poranny spokój na drogach. Większe problemy są możliwe w okolicach przejazdów kolejowych, a więc na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. O poważniejszych problemach w ruchu trudno mówić zarówno w Redzie, jak i w Rumi. Tutaj zmianę świateł można stracić tylko w okolicach galerii handlowej. Z kolei w Gdyni najmocniej korkuje się dojazd ulicą Morską do Obwodnicy Trójmiasta od strony Cisowej. Sama obwodnica jest w pełni przejezdna, choć przytyka się lekko zjazd na wspomnianą Morską. Względnie spokojnie jest też na ulicach prowadzących z ekspresówki do poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. Nogę z gazu trzeba zdjąć, jadąc Chwaszczyńską w stronę Witomina.

31.07.2019

09:28

Całkiem spory tłok panuje już na wojewódzkiej 216-stce, zwłaszcza między Puckiem a Władysławowem. Dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa może oznaczać stratę kilku minut. Z kolei jadąc w stronę Władysławowa, zwalniamy na odcinku około 500 metrów, mniej więcej od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Całkiem sprawnie można pokonać trasę wzdłuż Półwyspu Helskiego. Niewielkie przestoje są możliwe w Chałupach, Jastarni i w samym Helu. Znacznie bardziej jest oblegana wojewódzka 215-stka. Na płynną jazdę nie ma szans na wysokości Cetniewa, Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi. Podobnie jak przez cały poranek, kierowców pozytywnie zaskakuje krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie zwalniamy na Sucharskiego, Sobieskiego i Świętego Jana. W Redzie dość mocno przytyka się Pucka, od zjazdu z Górki Rekowskiej aż do Gdańskiej. W Rumi natomiast problemy w płynności ruchu pojawiają się przede wszystkim na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej. Względny spokój panuje na ulicach Gdyni, choć nie odpuszcza jeszcze spowolnienie na Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest na Hutniczej od Puckiej do estakady. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma także na Obwodnicy Trójmiasta.

08:25

Wzrasta ruch na wojewódzkiej 216-stce, w stronę północy naszego regionu. Spowolnienia są już odczuwalne między Swarzewem a Władysławowem. Dojazd do miasta najmocniej przytyka się od wylotu Drogi Chłapowskiej. Z kolei na wojewódzkiej 215-stce, na samym morzem, największe zagęszczenie pojazdów da się dostrzec między Karwią a Jastrzębią Górą. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego jest przejezdna, choć więcej samochodów da się już zauważyć w Chałupach i Jastarni. Poranny spokój panuje na głównej arterii powiatu wejherowskiego, czyli na drodze krajowej nr 6. Trasę z Lęborka do Wejherowa można pokonać w zasadzie bez żadnych przeszkód. W samym Wejherowie także nie ma mowy o niespodziewanych utrudnieniach. Tradycyjnie już o tej porze, wzrasta natężenie ruchu w obrębie śródmieścia, a więc na ulicach 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Bez większych problemów można się poruszać także po ulicach Redy. Z koniecznością redukcji prędkości trzeba się liczyć w pobliżu skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. Drogowych niespodzianek nie ma też w Rumi. Tutaj nieco większy ruch da się odczuć na Dębogórskiej i w okolicach krzyżówki Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Gdyni nie odpuszczają jeszcze spowolnienia na Morskiej i Hutniczej w stronę centrum. Wolniej pojedziemy także ulicą Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Węzła Ofiar Grudnia 70. Za to Obwodnica Trójmiasta praktycznie świeci pustkami na obu jezdniach.

07:24

Mimo wczesnej pory, poranne poruszenie widać już na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie, zwłaszcza przed zjazdem na krajówkę. Sama krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa umożliwia dość płynną jazdę, a niewielki przestój jest możliwy tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie coraz więcej pojazdów da się dostrzec na Sobieskiego, od wylotu Batalionu Morskiego do 3 Maja. Podobnie jest na Chopina, 12 Marca i remontowanej Przemysłowej. Poważniejszych utrudnień drogowych nie ma na razie w Redzie. To samo można powiedzieć o Rumi, gdzie jedynie w pobliżu wyjazdu z Towarowej na Sobieskiego nieco bardziej gęstnieje ruch. W Gdyni korkuje się początkowy odcinek Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Coraz większym wyzwaniem staje się też pokonanie Hutniczej, choć na razie nie ma tam zatorów uniemożliwiających jazdę. Zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską korkuje się na odcinku około pół kilometra. Nieznaczne spowolnienie da się też odczuć, jadąc od Chyloni do Demptowa. Dość duży ruch, jak na tę porę dnia, panuje już na ulicy Morskiej w Rewie. Inna ulica Morska, ta w Dębkach, na razie jest całkowicie przejezdna. Nadmorska 215-stka najmocniej korkuje się na wysokości Ostrowa. We Władysławowie wolniej pojedziemy Żwirową i Drogą Chłapowską, a w Pucku – Wojska Polskiego i Wejherowską.

30.07.2019

08:28

Udało się uprzątnąć kontener, który blokował ruch na Obwodnicy Trójmiasta w Chwarznie, na jezdni w stronę Gdyni. Obecnie ekspresówką można bez przeszkód się poruszać w obu kierunkach. Jeśli chodzi o Gdynię, korkuje się dojazd Morską do miasta od strony Rumi. Sporo aut przemierza już też Hutniczą w stronę estakady. W Rumi trwa względnie spokojny poranek na drogach. Większego poruszenia można się spodziewać w pobliżu skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską, a także przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Redzie przybyło nieco aut na Gdańskiej w okolicach krzyżówki z Łąkową i na Puckiej. Na razie sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Większe poruszenie panuje jedynie w centrum, zwłaszcza na 12 Marca, Rzeźnickiej, Świętego Jana i 3 Maja. Przybyło nieco aut na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, niemniej ruch na tej arterii odbywa się dość sprawnie. Nogę z gazu należy zdjąć w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W powiecie puckim, zagęszcza się ruch między Pochłowem a Mrzezinem. Jadąc na północ wojewódzką 216-stką, zwalniamy w Sławutówku. W miarę sprawnie można przejechać przez Puck, natomiast we Władysławowie przytykają się ulice Gdańska, Żwirowa i Droga Chłapowska. Całkiem spory ruch panuje już na wojewódzkiej 215-stce, zwłaszcza w Jastrzębiej Górze, Chłapowie i Karwi. Z kolei na trasie wzdłuż Półwyspu Helskiego zwalniamy w Chałupach i Jastarni.

07:26

Mimo dość wczesnej pory, całkiem spory ruch panuje już nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, zwłaszcza na odcinku między Karwią i Ostrowem. Większe poruszenie da się też dostrzec na Drodze Chłapowskiej we Władysławowie. Trasa w kierunku Helu na razie świeci pustkami. Bez najmniejszych problemów dotrzemy też z Władysławowa do Pucka. Nieco bardziej na południe powiatu puckiego, wzrasta ruch na trasie z Żarnowca do Krokowej. Utrudnień nie ma też na głównej arterii powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce. Odcinek z Lęborka do Wejherowa można pokonać praktycznie bez żadnych przeszkód. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, może delikatnie przytykać się dojazd do miasta od strony Bolszewa i Białej. W samym mieście panuje poranny spokój. Nieco większy ruch jest możliwy na ulicach Sobieskiego i 12 Marca. Większych utrudnień nie ma także w Redzie. Natomiast w Rumi zmianę świateł można stracić w pobliżu galerii handlowej, jadąc w kierunku Janowa. W Gdyni, tradycyjnie już o tej porze, większego nasilenia ruchu można się spodziewać na głównych ulicach prowadzących w stronę centrum, a więc na Morskiej i Janka Wiśniewskiego. Stopniowo przybywa też pojazdów na Hutniczej, zwłaszcza w okolicach Meksyku. Dość nietypowa przeszkoda utrudnia ruch na Obwodnicy Trójmiasta na wysokości Chwarzna, na jezdni w stronę Gdyni. Chodzi o kontener, który zgubił jeden z kierowców. Efektem jest ponad kilometrowy zator, który rozciąga się już od Karwin. Poza tym nie ma innych nieprzewidzianych przeszkód na pomorskiej ekspresówce.

29.07.2019

09:27

Coraz tłoczniej robi się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni, co wskazuje, że coraz więcej osób kieruje się na północ regionu. Z około dwukilometrowym spowolnieniem trzeba się liczyć na odcinku od Węzła Południe do Szadółek. Zwalniamy też w pobliżu Węzła Matarnia, na Osowej i przy zjeździe z ekspresówki na ulicę Morską w Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, na zdecydowanej większości ulic odpuściły już poranne korki. Jednak wspomniana Morska dość mocno korkuje się w stronę Cisowej. Jadąc krajową szóstką przez Rumię w stronę Redy, zwalniamy na wiadukcie, a także przed skrzyżowaniem z ulicą Ceynowy. W Redzie dość mocno korkuje się Pucka przy zjeździe z Górki Rekowskiej. Zwalniamy też w pobliżu krzyżówki Gdańskiej z Łąkową. Na wojewódzkiej 216-stce zwalniamy przed skrzyżowaniem w Celbowie. W miarę sprawnie można przejechać tranzytem przez Puck. Z kolei dojazd do Władysławowa przytyka się już od wylotu Drogi Chłapowskiej. Poza tym w mieście zwalniamy na Starowiejskiej i Żwirowej. Jadąc w stronę Helu przez półwysep, zdejmujemy nogę z gazu w Chałupach i Jastarni. Natomiast wojewódzka 215-stka jest już całkiem mocno zatłoczona od Władysławowa, przez Chałpowo, Jastrzębią Górę, Ostrowo, aż do Karwi. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma nieplanowych utrudnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie największej liczby pojazdów można się spodziewać na ulicach 3 Maja, Strzeleckiej, Rzeźnickiej i 12 Marca.