Informacje z dróg

11.04.2019

16:35

Korek na Obwodnicy Trójmiasta do wyjazdu na DK6 w Chyloni ma ponad kilometr.

16:27

Korkuje się krajowa szóstka w Rumi - zator tworzy się przed skrzyżowaniem z ulicą Sabata w obu kierunkach.

16:26

przytyka się krajowa szóstka w Wejherowie przed skrzyżowaniem z ulicą Sienkiewicza w kierunku Redy. Zator utworzył się także na gościcińskiej górce.

15:23

Spokojnie jest na krajowej szóstce w Gościcinie, nie ma również utrudnień na drogach w Wejherowie.

15:23

W Redzie przytyka się krajowa szóstka na wysokości dworca PKP w obu kierunkach. Podobnie sytuacja wygląda na DK6 w Rumi, tutaj korkuje się w kierunku Redy.

11:20

Dzisiaj podczas trwania prac budowlanych związanych z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej wystąpiły komplikacje. W związku z koniecznością zamknięcia ul. Młyńskiej Wykonawca odstępuje od zamknięcia ul. 10-go Lutego na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Generała Józefa Hallera do czasu zakończenia prac na ul. Młyńskiej. Celem wyjazdu z miasta w stronę Władysławowa, Helu, należy kierować się ul. Zamkową do parkingu naprzeciwko Urzędu Gminy Puck. Na czas prowadzenia prac na ul. Młyńskiej, ul. 10-go Lutego zostaje przejezdna. Prosimy przewidzieć więcej czasu na dojazd do pracy i szkoły. O kolejnych etapach prac będziemy informować na bieżąco.

11:09

W niedzielę 14 kwietnia 2019 roku droga prowadząca na Stadion WKS Gryf Wejherowo będzie zamknięta dla ruchu pojazdów, poza posiadaczami identyfikatorów.

09:28

Zwalniamy na ulicy Gdańskiej w Redzie, na wysokości nowo powstającego węzła integracyjnego. Nieco większe poruszenie da się zauważyć na Leśnej, choć tą ulicą da się pojechać zdecydowanie bardziej płynnie. Spokojniej niż przed godziną jest na ulicach Rumi, niemniej zmianę świateł wciąż można stracić przy zjeździe z wiaduktu na Sobieskiego. Możliwe są też utrudnienia przy dojeździe do skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy. Całkiem niezła sytuacja drogowa panuje na ulicach Gdyni. Punktowe spowolnienia są jeszcze możliwe na Morskiej, od Cisowej do Chyloni oraz na Grabówku. Jeśli chodzi o śródmieście, największe poruszenie utrzymuje się na Warszawskiej i Władysława IV. Podobnie jak przez cały poranek, niewielki ruch panuje na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynym utrudnieniem może być odcinek między Kowalami a Szadółkami. Całkiem płynnie można też pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. Poważniejsze spowolnienie jest prawdopodobne tylko w Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo większy ruch da się jeszcze odczuć w śródmieściu, a także na Przemysłowej, przy zjeździe na krajówkę. Na północy regionu ruch z reguły odbywa się płynnie. Niewielkie utrudnienia są możliwe nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, od Jastrzębiej Góry do Władysławowa. Wolniej pojedziemy też między Piaśnicą a Leśniewem. Delikatnie może się też przytykać wojewódzka 216-stka.

08:28

Utrzymuje się co najwyżej umiarkowany ruch na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Z koniecznością redukcji biegów na tej trasie trzeba się liczyć przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, krajówka możne lekko się korkować na wysokości przystanku SKM Śmiechowo. Spokojnie jest za to na innych ulicach, choć z lokalnymi utrudnieniami trzeba się liczyć na Świętego Jana, Rzeźnickiej, Chopina i Sobieskiego. W Redzie ruch zwalnia na Puckiej, w okolicach skrzyżowania z Kazimierską, a także na Gdańskiej, gdzie pracują drogowcy. Znacznie mniej pojazdów można napotkać na Leśnej i Obwodowej. W Rumi zdecydowanie przybyło aut przed wjazdem na węzeł drogowy na wiadukcie. Zator w stronę Janowa liczy około pół kilometra. Na szczęście, jest to jedyne tak poważne utrudnienie w całym mieście. Dość spokojnie jest o poranku w Gdyni. Co prawda, punktowe spowolnienia utrzymują się jeszcze na Morskiej, Hutniczej i Unruga, ale jazda w stronę centrum, choć nieco wolniejszym tempem, odbywa się w miarę płynnie. Jeśli chodzi o śródmieście, korki utrzymują się na Warszawskiej i Świętojańskiej. Na Obwodnicy Trójmiasta nadal wolniej pojedziemy między Kowalami a Szadółkami. Niewielkie spowolnienie jest możliwe przy dojeździe w stronę Chwarzna. Niewielki ruch utrzymuje się na drogach powiatu puckiego. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe na ulicy Pomorskiej w Dębogórzu. Wolniej pojedziemy też między Połchowem a Mrzezinem. Lekko może się przytykać odcinek od Celbowa do Pucka oraz z Połczyna do Darzlubia.

07:25

Kierowcy wyjechali już na drogi, a wzmożony ruch o poranku da się odczuć na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie czy Zamostnej w Bolszewie. Poranne poruszenie jest też widoczne na krajowej szóstce, przede wszystkim przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Jeśli chodzi o Wejherowo, w mieście nie ma nadprogramowych utrudnień. Spowolnień można się spodziewać przede wszystkim na Sucharskiego i Sobieskiego, a także na Myśliwskiej i przy wylocie 12 Marca. Ruch na krajówce zwalnia też w pobliżu Węzła Zryw. W Redzie coraz tłoczniej jest w pobliżu dworca kolejowego, na obu jezdniach. W Rumi natomiast nie można narzekać na szczególnie uciążliwe korki. Niemniej zmianę świateł można stracić w pobliżu galerii handlowej. W Gdyni najwięcej pojazdów da się napotkać na Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Stopniowo gęstnieje też ruch na całej długości Hutniczej oraz na Unruga i Płk. Dąbka. Poważniejszych utrudnień nie ma na Obwodnicy Trójmiasta, choć może lekko się korkować jezdnia między Kowalami a Szadółkami. Spokojnie jest na drogach powiatu puckiego. Nogę z gazu trzeba zdjąć przed skrzyżowaniem w Piaśnicy i na ulicy Puckiej w Leśniewie. Nieznacznie może się przytykać dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa, od wylotu Drogi Chłapowskiej do ronda. Możliwe są też punktowe spowolnienia na wojewódzkiej 213-stce – w Połczynie, Starzynie i Krokowej.

10.04.2019

16:30

Nie ma utrudnień na trasie z nowego Dworu Wejherowskiego do Wejherowa oraz na drodze z krokowej do Wejherowa i z Własławowa do Redy.

16:23

Na zator napotkamy na krajowej szóstce w Redzie - korkuje się na wysokości dworca PKP w obu kierunkach.

16:22

korkuje się krajowa szóstka przed skrzyżowaniem z ulicą Wilczka w Luzinie w kierunku Wejherowa. Korek jest również na DK 6 na gościcińskiej górce w obu kierunkach.

15:27

Nie ma utrudnień na krajowej szóstce na trasie z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie korkuje się w centrum miasta na ulicach Sobieskiego, 3 Maja czy Rzeźnickiej. w Redzie przytyka się na krajowej szóstce na wysokości dworca PKP w obu kierunkach.

09:28

Drogowcy mogą się pojawiać na obu nitkach ulicy Gdańskiej w Redzie, na wysokości dworca kolejowego, a to może oznaczać utrudnienia w ruchu. W tej chwili więcej aut stoi w korku w stronę Rumi. Jeśli chodzi o samą Rumię, sytuacja drogowa jest w miarę stabilna i nie ma poważniejszych problemów na drogach. Większe poruszenie utrzymuje się jeszcze tylko w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Gdyni również nie ma powodów do narzekania na nadmierne korki. Co prawda, nie odpuszcza jeszcze zator na Hutniczej między Pucką a estakadą, ale Morską można już się poruszać całkiem sprawnie w stronę śródmieścia. Tam jest już nieco gorzej, zwłaszcza na Śląskiej i Warszawskiej. Za to na Obwodnicy Trójmiasta, podobnie jak przez cały poranek, panuje całkowity spokój. Podobnie jest na zjazdach z S6-stki, choć na Spacerowej w stronę Oliwy można jeszcze stracić kilka nadprogramowych minut. Względny spokój panuje także na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznaczne spowolnienia utrzymują się tylko w Gościcinie. W samym Wejherowie punktowe utrudnienia są możliwe na wysokości przystanku SKM na Śmiechowie i przy Węźle Zryw. Jeśli chodzi o powiat pucki, lekko może się przytykać wojewódzka 216-stka w Rekowie i Celbowie. Zwalniamy też na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie i w samym centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego.