Informacje z dróg

18.02.2019

09:27

W powiecie puckim większego natężenia ruchu można się spodziewać w okolicach Dębogórza, Kosakowa i Pierwoszyna. Wolniej pokonamy też odcinek między Darzlubiem a Połczynem. Lekko może korkować się zajazd z Półwyspu Helskiego w stronę Władysławowa. Główna trasa powiatu wejherowskiego, a więc krajowa szóstka, nie sprawia większych problemów kierującym na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Poważniejsze spowolnienie da się zauważyć tylko w pobliżu stacji kolejowej w Gościcinie. W samym Wejherowie nie ma również większych utrudnień. Punktowo zwalniamy przy dojeździe do Ronda Solidarności i skrzyżowania z Chopina. Nieznaczne spowolnienie widać też na Sobieskiego, Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie obecnie nie ma poważniejszych zatorów na ulicach. W Rumi natomiast zwalniamy na wysokości Białej Rzeki, a także w okolicach węzła na wiadukcie, przede wszystkim przy zjeździe w stronę Janowa. Spokojniej niż przed godziną jest też na północy Gdyni. Co prawda, utrzymują się jeszcze spowolnienia na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum, ale można się poruszać się w miarę płynnie. Wyjątkiem mogą być okolice estakady, gdzie można stracić zmianę świateł. Podobnie jak przez cały poranek, żadnych problemów nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

Powoli zanikają poranne mgły, jednak widoczność nadal jest jeszcze daleka od optymalnej. Wciąż zalecamy więc wzmożoną ostrożność na drogach regionu. Podobnie jak przed godziną, nie trzeba się obwiać utrudnień drogowych na Obwodnicy Trójmiasta. Nieco większy ruch panuje na północy Gdyni. Przytyka się zatem Morska od Cisowej do Chyloni, a także w okolicach estakady. Wolniej pojedziemy również Hutniczą, zwłaszcza w pobliżu skrzyżowania z Północną i Pucką. W Rumi zagęścił się nieco ruch na Sobieskiego, w okolicach krzyżówki z Sabata. Podobnie jest przy dojeździe do skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy. W Redzie zwalniamy przede wszystkim na Gdańskiej, dojeżdżając do wylotu Puckiej. W Wejherowie większego ruchu można się spodziewać na krajowej szóstce w pobliżu Węzła Zryw i na odcinku od Rybackiej do Chopina, w stronę centrum. Lekki korek jest też możliwy na 12 Marca, od Myśliwskiej do krajówki. Dość spokojnie jest na krajowej szóstce za granicami miasta. Poważniejszych spowolnień można się spodziewać tylko w Gościcinie i w okolicach Strzebielina. W powiecie puckim wzmożonego ruchu można się spodziewać na wojewódzkiej 215-stce, od Sławoszyna do Karwi. Punktowe spowolnienia są też prawdopodobne między Żarnowcem a Krokową. Lekko może się również korkować dojazd do Pucka od strony Celbowa.

07:27

O poranku kierowcom jazdę dość mocno utrudniają mgły i zamglenia. Najmocniej są one odczuwalne od Redy do Wejherowa. Jeśli chodzi o sytuację drogową, może korkować się dojazd do Wejherowa wojewódzką 218-stką od strony Piaśnicy. W samym mieście nie ma poważniejszych korków, choć stopniowo przybywa aut na Sobieskiego i 12 Marca. Z kolei na krajowej szóstce z Lęborka największe poruszenie panuje obecnie w Kębłowie i Gościcinie. W Redzie zwalniamy na Gdańskiej w okolicach skrzyżowania z Łąkową, a także przy zjeździe z Puckiej na krajówkę. W Rumi natomiast ze spowolnieniami trzeba się liczyć na Kosynierów, Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni dość solidnie zaczynają się już korkować Morska i równoległa Hutnicza w stronę centrum. Problemy może być sprawiać przejazd z Pogórza do Obłuża i opuszczenie Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Warto jednak zaznaczyć, że na samej ekspresówce nie ma poważniejszych trudności drogowych. Tę trasę można sprawnie pokonać w obu kierunkach. Mgły mogą też utrudniać jazdę w powiecie puckim. Na razie nie przekłada się to jednak na większe zatory na drogach. Spowolnienia mają raczej charakter punktowy. Tak jest m.in. na wojewódzkiej 215-stce w Sławoszynie czy między Darzlubiem a Połczynem. Powoli zwiększa się też ruch w centrum Pucka.

15.02.2019

09:29

Podobnie jak przez cały poranek, na drogach powiatu puckiego panuje spokój. Trochę większe poruszenie da się zauważyć na odcinku z Łebcza do Starzyna. Lokalne spowolnienia są również prawdopodobne na trasie z Żarnowca do Krokowej i w pobliżu Połczyna. W powiecie wejherowskim także powoli można już zapomnieć o porannych utrudnieniach, które dziś zresztą nie były szczególnie uciążliwe. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa próżno szukać kilometrowych korków. Niewielkie spowolnienia są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się jeszcze nieco bardziej wzmożony ruch w obrębie śródmieścia, głównie na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Zwalniamy też na Przemysłowej i Rybackiej. W miarę sprawnie można pokonać ulice Redy. Poważniejsze spowolnienie jest odczuwalne na krajowej szóstce, od skrzyżowania z Rzemieślniczą do Puckiej. W Rumi natomiast nogę z gazu zdejmujemy na Dąbrowskiego i Grunwaldzkiej w pobliżu Ceynowy. Spokojniej niż przed godziną jest też na północy Gdyni. Większy ruch da się jeszcze zauważyć na Hutniczej, Puckiej i Chylońskiej. Około półkilometrowy korek uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską w Chyloni. Na szczęście, podobnie jak przez cały poranek, jest to w zasadzie jedyne większe spowolnienie na całej ekspresówce.

08:29

Spory ruch panuje już na północy Gdyni. Zjazd z Obłuża na Kwiatkowskiego może oznaczać stratę kilku minut. Nadal też utrzymuje się spory ruch na ulicy Morskiej, przede wszystkim na odcinku od Cisowej do Chyloni. Poranne poruszenie utrzymuje się też na Hutniczej, głównie na Meksyku. Na szczęście, Obwodnica Trójmiasta, podobnie jak godzinę temu, nie sprawia praktycznie żadnych problemów kierującym. Nadal dobre warunki drogowe utrzymują się na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Większe utrudnienia są możliwe tylko w Kębłowie i Gościcinie, ale i tam nie ma szczególnie uciążliwych korków. W samym Wejherowie o poranku również jest spokojnie. Nieco większy ruch można zauważyć na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. W Redzie przybyło nieco aut na Puckiej, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast poważniejszy ruch jest odczuwalny na Dąbrowskiego i Sobieskiego, w okolicach skrzyżowania z Sabata. Jeśli chodzi o powiat pucki, trwa poranny spokój na drogach. Trochę większego nasilenia ruchu można się spodziewać na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest w okolicach Żelistrzewa, Mrzezina, Połczyna i Darzlubia.

07:26

Praktycznie żadnych utrudnień nie ma na razie na ulicach Redy. Delikatne spowolnienie może się pojawić dopiero w okolicach granicy z Rumią, a więc w pobliżu skrzyżowania ulic Gdańskiej i Obwodowej. Jeśli chodzi o Rumię, również nie można o tej porze narzekać na nadmierny ruch. Zmianę świateł można stracić tylko nieopodal galerii handlowej. Trochę większy ruch panuje już w Gdyni, choć praktycznie nigdzie nie ma drogowego paraliżu. Lekko już korkuje się Morska od Cisowej do Chyloni. Podobnie jest na Hutniczej, od Północnej w stronę centrum. Poranne poruszenie widać też na Obłużu, zwłaszcza na Płk. Dąbka i Bosmańskiej. Znikomy ruch panuje za to na Obwodnicy Trójmiasta, która umożliwia sprawną jazdę w obie strony. Poważniejszych utrudnień drogowych nie ma też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Delikatne spowolnienia mogą się pojawić w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. A jeśli chodzi o samo Wejherowo, przytyka się lekko dojazd do miasta od strony Białej. W mieście większy ruch można zauważyć na Sobieskiego, Przemysłowej i Chopina. Dużego nasilenia ruchu nie trzeba się też obawiać na drogach powiatu puckiego. Nieco więcej pojazdów przemierza o poranku odcinek między Darzlubiem a Połczynem. Stopniowo gęstnieje też ruch w centrum Pucka, zwłaszcza na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Niewielkie utrudnienia są też prawdopodobne na odcinku z Łebcza do Gnieżdżewa.

14.02.2019

16:35

W Redzie dość tłoczno jest na ulicy Puckiej, nie ma utrudnień na Kazimierskiej czy Obwodowej. Z Pucka do Redy jedzie się płynnie. Z kolei w Rumi na krajowej szóstce utworzył się spory zator w kierunku Redy – przed światłami na skrzyżowaniu z ulicą Sabata.

16:32

W Gdyni wciąż mamy korki na Hutniczej, a także na estakadzie o zjazdu z Janka Wiśniewskiego aż do Obłuża. Nie ma utrudnień na Obwodnicy.

16:29

Korkuje się DK6 przed skrzyżowaniem z ulicą Wilczka w Luzinie w kierunku Wejherowa, korki tworzą się również w Gościcinie w obu kierunkach. W Wejherowie nieco większy ruch obserwujemy na ulicach Sobieskiego w kierunku centrum czy na Pomorskiej i 12 Marca. Nie ma utrudnień na trasie z Krokowej do Wejherowa.

15:36

Nie ma utrudnień w Pucku oprócz ulicy Nowy Świat, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Męczenników Piaśnicy do alei Lipowej – gdzie trwają roboty drogowe. W Gdyni korkuje się ulica Morska od Cisowej do Chyloni w kierunku centrum miasta. Nie ma utrudnień na obwodnicy.

15:33

W Rumi korkuje się ulica Dąbrowskiego w kierunku skrzyżowanie z DK6. Na krajowej szóstce przybywa aut przed skrzyżowaniem z ulicą Sabata – tutaj korki zaczynają się tworzyć w obu kierunkach.

15:28

Nie ma utrudnień na trasie z Lęborka do Wejherowa, przytyka się natomiast na ulicy Zamostnej w Bolszewie w kierunku DK6. Przez Wejherowo do Redy przejedziemy bez większych przeszkód, w mieście w towarzystwie przejedziemy natomiast ulicą 12 Marca, Rzeźnicką czy Św. Jana, spory ruch jest także na Sobieskiego, szczególnie w kierunku centrum miasta.

15:20

Trasa z Krokowej do Wejherowa jest przejezdna. Natomiast w Redzie spory ruch jest na ulicy Puckiej, nie ma utrudnień na Obwodowej czy Leśnej i Cegielnianej.

11:08

Na skrzyżowaniu krajowej szóstki z ulicą Orzeszkowej w Wejherowie zderzyły się cysterna z samochodem osobowym - nie ma utrudnień w ruchu.

09:28

Trwa spokojny poranek na drogach. Symptomy porannego poruszenia da się zauważyć na ulicy Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Natomiast na krajowej szóstce panuje spokój. Z nieco większym spowolnieniem trzeba się liczyć przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. W samym Wejherowie również nie ma niespodzianek na drogach. Lekko może się korkować tranzytowa szóstka od Rybackiej w kierunku centrum. Spokojnie jest na ulicach Redy. Punktowe spowolnienia są możliwe na Puckiej, Obwodowej i Łąkowej. W Rumi lekko zwalnia ruch na Grunwaldzkiej przed skrzyżowaniem z Ceynowy. Podobnie jest na Sobieskiego u wylotu Sabata. Jeśli chodzi o Gdynię, nadal wolniej pojedziemy Hutniczą, zwłaszcza od Północnej do estakady. Lekko przytyka się też Morska na Cisowej. Z kolei jedynym utrudnieniem na Obwodnicy Trójmiasta jest zjazd na wspomnianą wcześniej Morską. Poza tym ekspresówką można sprawnie poruszać się w obu kierunkach. W powiecie puckim również nie ma poważniejszych utrudnień na drogach. Nieco większego nasilenia ruchu można się spodziewać w pobliżu Mrzezina, Żelistrzewa i Celbowa. Zwalniamy też od Darzlubia do Połczyna.