Informacje z dróg

22.06.2020

08:28

Więcej samochodów widać na trasie do Redy, od strony powiatu puckiego. 216-stka przytyka się od wlotu na Pucką. Objazd Mrzezinem, Smolnem, Żelistrzewem też może się wydłużyć ze względu na większą ilość samochodów. Na trasie do Władysławowa w dalszym ciągu postoimy na tym odcinku 216-stki. W Małym Trójmieście Kaszubskim gęściej w Rumi na krajowej 6-stce przed wiaduktem. Gęsto, jak przed godziną na samym wiadukcie i Starowiejskiej. W Gdyni punktowe spowolnienia na Hutniczej i Cisowej. Poza tym obwodnica i estakada będą pozwalały na swobodny [przejazd o poranku. Większą ilość samochodów spotkamy na głównej w Wejherowie, w centrum ruch się na szczęście rozłożył i nogę z gazu ściągniemy na Przemysłowej czy Chopina. Nie widać utrudnień w okolicach Górki Gościcińskiej.

07:26

Zaczynamy od wciąż sporych utrudnień w Redzie. Kilkukilometrowe spowolnienie czeka na zmotoryzowanych na krajowej 6-srce w kierunku Rumi od Pieleszewa, do głównego skrzyżowania. Ruch powoli się w tym miejscu normuje, a my przypominamy o możliwości ominięcia go ulicą Drogowców. Na trasie do Gdyni nogę z gazu ściągniemy jeszcze na wysokości wiaduktu w Rumi i w samym centrum miasta. Wolniej przejedziemy Starowiejską i Dębogórską. Przed wjazdem na obwodnicę na Morską w Gdyni dłużej postoimy w Cisowej, a poza tym – ulice w Gdyni będą przejezdne. Na Hutniczej punktowe spowolnienia w obu kierunkach jazdy. W Wejherowie bez utrudnień na DK6, kilka spowolnień czeka nas jednak w mieście, na Sobieskiego, 12 Marca czy Przemysłowej. W okolicach powiatu puckiego bez obaw o płynny przejazd 218 czy 216. Jeżeli ktoś się wybiera o poranku nad morze, nieco wolniej przejedzie okolice Władysławowa i Jastrzębiej Góry.

19.06.2020

15:28

Coraz więcej pojazdów widać na odcinku Bolszewo–Zamostne. Wolniej pojedziemy też Pomorską w Gniewinie czy Wilczka w Luzinie. Niespodziewanych utrudnień nie ma na krajowej szóstce z Wejherowa do Lęborka, a spośród tych typowych – trzeba pamiętać o spowolnieniu przy podjeździe pod Górkę Gościcińską. Redukcja prędkości przyda się też w Kębłowie. Korkują się zjazdy na krajową szóstkę w Wejherowie, co dotyczy ulic Przemysłowej, Ofiar Piaśnicy i Rybackiej. Poza tym nie rozpędzimy się na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i 12 Marca. Korkuje się dość mocno Gdańska w Redzie, w stronę Wejherowa. Mniej cierpliwym kierowcom zalecamy przejazd ulicą Leśną. Stopniowo rozkręca się też ruch na Sobieskiego w Rumi, od Janowa do centrum. Coraz bardziej utrudniony jest dojazd ulicą Hutniczą w Gdyni do granicy z Rumią. O płynnej jeździe na razie można też zapomnieć na Morskiej – od dworca głównego do Grabówka i na Chyloni. Mocno korkuje się już estakada w stronę Obłuża, przede wszystkim na wysokości terminalu kontenerowego. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta trzeba się spodziewać utrudnień między Chwarznem a Karwinami oraz przy dojeździe do Węzła Południe. Popołudniowy szczyt komunikacyjny widać już na dobre na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Bez większych przestojów można na razie poruszać się wojewódzką 216-stką w stronę Pucka i Władysławowa. Tutaj hamujemy przed rondem na Gdańskiej i na Starowiejskiej. Jadąc w stronę Helu przez półwysep, trzeba pamiętać o możliwych utrudnieniach w Chałupach i Juracie. W pobliżu linii brzegowej, na wojewódzkiej 215-stce, zwalniamy głównie w Karwi i Jastrzębiej Górze.

09:26

Dachowanie samochodu w Żelistrzewie na ul. Kasztanowej. Wjazd od drogi wojewódzkiej DW 216. Jedna osoba poszkodowana, ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają jeszcze godzinę.

09:23

Sytuacja w Małym Trójmieście Kaszubskim nabrała tempa. Przytyka się Redzka i Gniewowska w obu kierunkach między Redą z Zbychowem. Sporo czasu możemy też stracić na dojeździe z Rumi do Redy, a objazd Kosynierów, Morską i Obwodową jest o tej porze przejezdny. Główne skrzyżowanie w Redzie i Pucka tez dają się we znaki kierowcom. Widać, że pomimo przejezdnej 216-stki spore poruszenie widoczne jest nad morzem. 215-stka od Władysławowa po Karwię przyciągnęła sporo samochodów, podobnie jak okolice Karwieńskich Błot. Spore zamieszanie tez w centrum Wejherowa, na Rzeźnickiej, Sobieskiego, Sienkiewicza 12 Marca i Przemysłowej na łączniku ze Szkolną. Krajowa 6-stka pełna samochodów, najwięcej z nich napotkamy klasycznie na Górce Gościcińskiej.

08:33

Więcej zamieszania zrobiło się w okolicach Rumi. Przytka się wiadukt, objazd Kosynierów i Dębogóskiej, a krajowa 6-stka wciąż punktowo będzie spowalniać, choć głównie na światłach. Gęściej też w Gdyni, na Hutniczej i na zjeździe z Obwodnicy. Estakada Kwiatkowskiego będzie przejezdna. Nieco wolniej dojedziemy do okolic Pierwoszyna przez ulicę Wiejską w Kosakowie. W Redzie spore korki na Łąkowej i na głównym skrzyżowaniu. Ruch na Puckiej w kierunku nadmorskich tras nieco nam się zagęścił, ale trasa 216-stką pozwoli na szybką jazdę. Bez zmian w Wejherowie, co jest dobrą informacją dla zmotoryzowanych i spóźnialskich. Nogę z gazu ściągniemy na wysokości Gościcina i Bolszewa na DK6.

07:25

Piątkowy uch zaczyna się powoli kształtować na Nordzie. O poranku zwolnimy jadać krajową 6-stką od Rumi po główną krzyżówkę w Redzie kilkukrotnie, choć nie będą to długie przystanki. Tych spodziewajmy się w centrum Rumi, zwłaszcza w obrębie ulic: Starowiejskiej, Kosynierów, czy Gdyńskiej. Krzyżówka w Redzie będzie pusta o tej godzinie, podobnie jak Pucka w kierunku nadmorskich tras. 216-stka bez korków, a w powiecie puckim wolniej przejedziemy jedynie okolice Starzyna czy Sławoszyna. W Wejherowie dość gęsto już po 7:00. Krajowa 6-stka dość tłoczna, podobnie jak ulice dojazdowe: 12 Marca, Sobieskiego czy Przemysłowa. Dłuższą chwilę stracimy także na Górce Gościcińskiej. W Gdyni widać już sznurek samochodów na Puckiej i na zjeździe z Obwodnicy na Morską. Zaczyna nam się także korkować Hutnicza w obu kierunkach na wysokości krzyżówki z Pucką.

18.06.2020

16:27

Niestety, nie poprawił się dojazd krajową szóstką do Rumi od strony Gdyni. Wspomniana arteria jest zatłoczona już od zjazdu z obwodnicy w Gdyni-Chyloni, a na nieco płynniejszą jazdę w stronę Redy możemy liczyć dopiero za rumskim wiaduktem. Zakorkowana jest również równoległa Hutnicza, a jeśli chodzi o Gdynię, wolniej pojedziemy też Chylońską, Pucką i estakadą w stronę Obłuża. Redukcja prędkości będzie też konieczna na Obwodnicy Trójmiasta, przede wszystkim od Chwarzna do Karwi, a także na Osowej i Matarni. W Redzie utrzymuje się popołudniowy zator na Puckiej, głównie na wysokości Ciechocina. Wolniej pojedziemy też Gdańską u wylotu Łąkowej. W miarę sprawnie da się przejechać tranzytem przez Wejherowo, ale nie odpuściły jeszcze utrudnienia na Sobieskiego i 3 Maja. Nogę z gazu trzeba też zdjąć na Ofiar Piaśnicy i Chopina. Jadąc krajową szóstką w stronę Lęborka, nie rozpędzimy się między Bolszewem a Gościcinem. Redukcja biegów będzie też konieczna w Kębłowie i Strzebielinie. Całkiem spory tłok utrzymuje się na nadmorskich trasach. Zwalniamy więc na Morskiej w Dębkach. Na szybką jazdę nie ma też szans w Karwi, Jastrzębiej Górze i Chłapowie. We Władysławowie przytyka się Starowiejska na wysokości portu. Wolniej pojedziemy też Gdańską i Drogą Chłapowską. Na szczęście, utrudnień nie ma na odcinku wojewódzkiej 216-stki z Pucka do Władysławowa. A w samym Pucku nadal trzeba zachować czujność na 10 Lutego i Wojska Polskiego.

15:26

W Redzie całkiem mocno korkuje się już zjazd ulicą Pucką od strony Rekowa. W Rumi natomiast coraz bardziej dają się we znaki utrudnienia na krajowej szóstce, od Janowa do centrum. Poza tym zwalniamy na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni coraz mocniej korkuje się już Hutnicza, przede wszystkim od skrzyżowania z Pucką do granic Rumi. Tłoczno jest też na Morskiej, na Chyloni i Grabówku. O płynnej jeździe nie ma też mowy na północy miasta. W korku utkniemy na końcowym odcinku Janka Wiśniewskiego, przed estakadą oraz na samej estakadzie, w stronę Obłuża. Na tym tle nie najgorzej wygląda Obwodnica Trójmiasta. Spowolnienia trzeba się spodziewać tylko między Chwarznem a Karwinami. Większych niespodzianek nie ma też na krajowej szóstce z Wejherowa do Lęborka. Tradycyjnie o tej porze, około półkilometrowego spowolnienia trzeba się spodziewać przy podjeździe pod Górkę Gościcińską. Zwalniamy również, skręcając w Zamostną w Bolszewie i w Wilczka w Luzinie. Może przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Pieleszewa. Poza tym hamujemy przede wszystkim w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Jadąc przez półwysep w stronę Helu, redukujemy biegi w Chałupach i Jastarni. Przytyka się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Wolniej pokonamy też nadmorską 215-stkę w Chłapowie, Jastrzębiej Górze i Karwi. Spory ruch da się odczuć na trasie z Pucka do Żelistrzewa. Podobnie jest na odcinku między Pogórzem a Kosakowem.

10:06

Spore utrudnienia na głównym skrzyżowaniu w Redzie. Doszło do kolizji dwóch samochodów na Gniewowskiej przy wlocie na DK6.

09:39

W Gdyni największego zamieszania możemy się spodziewać w okolicach zjazdu z obwodnicy i na ulicy Północnej. Korki na Hutniczej powoli odpuszczają, a nogę z gazu ściągniemy jeszcze na wysokości Cisowej. W Rumi ruch widoczny jest w centrum miasta na Starowiejskiej czy Kosynierów. Do Redy dojedziemy bez większych problemów, uspokoiła się nam sytuacja na głównym skrzyżowaniu i Puckiej. W Wejherowie gęsto w centrum miasta, gdzie ruch przeniósł nam się z krajowej 6-stki. Więcej samochodów na Sobieskiego, 12 Marca czy Przemysłowej. Nogę z gazu ściągniemy jeszcze na wysokości Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie. Przypominamy także o niebezpiecznym skrzyżowaniu w Bolszewie Ludowej i Wiejskiej gdzie przed niespełna godziną doszło do kolizji. W powiecie puckim w dalszym ciągu sznurek samochód na 215 – Od Władysławowa po Jastrzębią Górę. Punktowe spowolnienia widać także w Karwi i Karwieńskich Błotach.

08:41

Większej ilości samochodów możemy się spodziewać na wysokości wiaduktu, w centrum panuje względny spokój. W Gdyni Przybyło samochodów na Hutniczej w kierunku centrum, i w Chyloni w tym samym kierunku. Nie widać też dużego poruszenia na zjeździe z Obwodnicy na Morską. Najwięcej aut w Redzie napotkamy przed główną krzyżówką i na Puckiej, ta będzie się przytykać punktowo. Podobnie jak geście zrobiło nam się w Wejherowie o poranku, na krajowej 6-stce delikatne spowolnienia, w centrum wolniej Przemysłową, Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. W powiecie puckim wciąż utrzymują się utrudnienia w Jastrzębiej Górze czy w okolicy Sulicic na 213.

08:11

Wypadek z udziałem autobusu w Rumi. Jak informują strażacy, przed godziną 8:00 na ulicy Pomorskiej w Rumi doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym. Poszkodowane są trzy osoby. Możliwe utrudnienia w ruchu.

07:27

Większego ruchu o poranku możemy spodziewać się w okolicach Starego Obłuża i Hutniczej. Ta zaczyna się punktowo przytykać od strony Pomorskiej w Rumi. Morska będzie nam o poranku pozwalała na w miarę płynny ruch w obu kierunkach. Dłuższy przystanek zrobią sobie ci, którzy poruszać się będą zjazdem z obwodnicy na Morską, z kolei estakada będzie pozwalała nam na dociśnięcie nogi na gaz. W Rumi zwalniamy na wiadukcie, a później jadąc w głąb miasta na Starowiejskiej. Nie ma potrzeby kierować się równoległą do DK6 Kosynierów czy Obwodową, bo na głównej nie stracimy więcej czasu. Możliwy jedynie krótki przystanek na głównym skrzyżowaniu, podyktowanym światłami. Widać większą ilość samochodów na Puckiej, ale 216 będzie o tej porze dnia przejezdna. Brak korków w Wejherowie, zarówno na krajówce jak i w centrum, gdzie nogę z gazu ściągniemy jedynie na Sobieskiego czy Chopina. Większą ilość samochodów niż zwykle możemy też zaobserwować w powiecie puckim niedaleko morza: Swarzewo, Jastrzębia Góra – tutaj powoli zaczynami kolejny, przedostatni weekend czerwca.

17.06.2020

16:28

Utrzymuje się dość stabilna sytuacja drogowa na krajowej szóstce między Wejherowem a Lęborkiem. Utrudnień trzeba się spodziewać przede wszystkim między Bolszewem a Gościcinem. Korkuje się też skrzyżowanie z ulicami Chłopską i Wilczka na pograniczu Kębłowa i Luzina. Jeśli chodzi o Wejherowo, w korku postoimy jeszcze na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Chopina. W Redzie trwa popołudniowe oblężenie Puckiej, od Ciechocina aż do zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast dość mocno korkuje się przejazd krajową szóstką od granic z Gdynią do wiaduktu w centrum. Spory ruch panuje również przy dojeździe do ronda u zbiegu Starowiejskiej, Dębogórskiej, Kosynierów i Ceynowy. Wzmożony ruch na Morskiej w Gdyni da się odczuć przede wszystkim między Grabówkiem a Chylonią i na Cisowej. Zakorkowane są też ulice Hutnicza i Pucka na całej długości. Poza tym dość mocno przytkany jest zjazd na Obwodnicę Trójmiasta od strony estakady. Sama obwodnica zakorkowana jest aż do Karwin, choć warto wspomnieć, że poza tym na ekspresówce nie ma poważniejszych utrudnień. Utrzymuje się jeszcze spore poruszenie między Pogórzem a Kosakowem. W Rewie większego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na Morskiej. W Pucku nogę z gazu zdejmujemy na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Dość spokojnie jest we Władysławowie, na nieco więcej aut można napotkać na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, przytyka się przede wszystkim odcinek od Jastrzębiej Góry do Karwi.