Informacje z dróg

09.09.2020

08:28

Spokojnie zrobiło się na ulicach Wejherowa, po mieście samochodami przemieszczamy się bez większych utrudnień. Jeżeli trzeba się zatrzymać, to na czerwonym świetle. Podobnie jak niemal na całym regionalnym odcinku drogi krajowej nr 6 w wyjątkiem rumskiego jej fragmentu – tam korek sięgnie się od centrum do samego Janowa jadąc w kierunku Trójmiasta. Z tego względu przytyka się także ulica Dąbrowskiego i Hutnicza w kierunku Gdyni.

07:27

Na spore utrudnienia trafimy na drodze krajowej nr 6 w Rumi. Sznur samochodów ciągnie się na pasie prowadzącym do Trójmiasta od zjazdu na ulice Ceynowy do Janowa. Pozostałym regionalnym fragmentem szóstki jedziemy bez utrudnień. W Wejherowie przybywa samochodów na ulicy Jana III Sobieskiego i na dojazdach do wspomnianej już drogi krajowej na ulicy Chopina, 12 Marca i Ofiar Piaśnicy. Spory ruch panuje w okolicach ronda na skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie.

08.09.2020

16:25

Nadal potężne utrudnienia napotkamy w Kosakowie na ulicy Żeromskiego oraz Derdowskiego na pasach prowadzących w kierunku Rewy. Na luz wrzucamy już na rogatkach Gdyni. W Rumi nadal zderzak w zderzak suniemy powoli pomiędzy Janowem i wiaduktem nad torami na Jana III Sobieskiego. W cierpliwość uzbroić się też trzeba na Dąbrowskiego. W Redzie w korku utniemy na Morskiej i Gdańskiej w kierunku zjazdu na Półwysep Helski. Stoi niemal cały odcinek tej trasy. Gęsto od pojazdów jest także na ulicy Puckiej, podobnie jak w Wejherowie na ulicach Rzeźnickiej i Świętego Jana. Jedynkę wrzucamy na Batalionu Chłopskiego w kierunku drogi krajowej nr 6. Jeśli z kolei mowa o tej trasie, to na utrudnienia trzeba się przygotować na wysokości Gościcina w obu kierunkach. Zatkana jest też ulica Zamostna w Bolszewie.

15:28

Zwalniamy na krajowej szóstce na wysokości Gościcina, jadąc zarówno w stronę Lęborka, jak i Wejherowa. Na jedynce powoli zmierzamy w kierunku ronda i zbiegu ulic Sienkiewicza, 3 Maja i Jana III Sobieskiego w Wejherowie. W tym mieście sporo samochodów napotkamy także na Partyzantów i Chopina. W Redzie na ulicy Puckiej zderzak w zderzak w żółwim tempie jedziemy na pasie w kierunku Trójmiasta. Natomiast ulica Gdańska korkuje się od samej Rumi w kierunku Półwyspu Helskiego. Jeśli chodzi o to miasto, to na obu pasach stoimy w korku pomiędzy Janowem a wiaduktem nad torami na Jana III Sobieskiego. Lepiej omijać Kosakowo jadąc od strony Gdyni – zapchana jest ulica Derdowskiego i Żeromskiego w kierunku Rewy.

09:26

Nieco spokojniej w okolicach Wejherowa. Nie widać już spowolnienia na Dk6 na wysokości Górki Gościcińskiej. Podobnie pusto zrobiło się w mieście. Redukcja biegów przyda się jednak na Sobieskiego, Rzeźnickiej czy 12 marca. W Redzie po 9:00 dość płynnie przejedziemy główną krzyżówkę i Pucką w kierunku nadmorskich tras. Trasa do Rumi będzie przebiegała spokojnie. Zatrzymamy się jedynie na wiadukcie w Rumi i w centrum przy krzyżówce Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Zaglądając do Gdyni widać poruszenie poranne na hutniczej i przy wlocie na Obwodnice. Nie ma za to korków na Starym Obłużu czy estakadzie.

08:26

Spore korki po godzinie 8:00 na wysokości Górki Gościcińskiej. Na DK6 w mieście bez problemów, te widać w centrum na Sobieskiego, Rzeźnickiej, 12 marca, Sikorskiego. W Redzie przy Łąkowej nieco więcej zamieszania. W Rumi bez zmian, tych najlepsze – wciąż korki na wysokości wiaduktu. W centrum zderzak w zderzak o poranku przejedziemy Pomorską i Dąbrowskiego u wlotu na Hutniczą. Im bliżej Trójmiasta tym więcej aut na Hutniczej. Ściągniemy nogę z gazu na wlocie na Morską od strony obwodnicy. Estakada i obwodnica będą jednak przejezdne. W powiecie puckim zredukujemy biegi w Kosakowie, Pucku czy Darzlubiu.

07:24

Największych utrudnień o poranku możemy się spodziewać na Sobieskiego w Rumi na wysokości wiaduktu. Poza tym spokojnie będziemy poruszać się po centrum miasta. Gdyni kłopoty z płynnym przejazdem rozpoczną się na Hutniczej od strony Rumi i w okolicach Starego Obłuża. Po godzinie 7:00 zatrzymać nas może jeszcze zjazd z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Bez niespodzianek w Redzie, choć przed zjazdem na Kazimierką na Puckiej możemy nieco dłużej poczekać. DK6 w Wejherowie nie będzie nas za to zatrzymywać, uważajmy jedynie na centrum miasta: Sobieskiego, 12 Marca czy Batalionu.

07.09.2020

16:37

Coraz większe utrudnienia czekają na kierowców jadących z Wejherowa do Lęborka krajową szóstką, w długiej kolejce czekamy na dojazd do Gościcina. Korek ustawił się także na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Na ulicach Wejherowa trochę się przerzedziło na Jana II Sobieskiego i 3 Maja, oraz Chopina, ale za to postoimy na 12 Marca. W Redzie z kolei zator powstał na ulic Puckiej w obu kierunkach, nadal w długim korku stoimy na ulicy Gdańskiej jadąc w kierunku Półwyspu Helskiego. Kto może niech omija Kosakowo – coraz większy sznur pojazdów sunących zderzak w zderzak pojawia się na ulicach Derdowskiego i Żeromskiego w stronę Rewy.

15:27

Spory ruch panuje na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem na wysokości Gościcina. Przybywa też pojazdów na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na Jana III Sobieskiego i 3 Maja, korkuje się Rzeźnicka, Świętego Jana, Pucka oraz Chopina w kierunku drogi krajowej. Niższe biegi wrzucamy na ulicy Puckiej w Redzie w kierunku Trójmiasta, a w korku stoimy na Gdańskiej już od Obwodowej do zjazdu na Półwysep Helski. W Rumi cierpliwość przyda się na Jana III Sobieskiego pomiędzy wiaduktem a Janowem w obu kierunkach. Z kolei w Kosakowie hamujemy na Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Pierwoszyna.

09:36

Przy poniedziałku ruch nie bardzo chce się nam uspokoić. Wiać utrudnienia na Hutniczej w Gdyni. Widać tez większa ilość samochodów na zjeździe z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Brawa za cierpliwość dla kierowców w Rumi na wiadukcie. Spowolnienia w tym miejscu liczą kilka kilometrów. Nieco spokojniej w centrum Rumi, podobnie jak nie ma większych utrudnień w Redzie w okolicach głównej krzyżówki. Zdecydowanie mniej samochodów widać także po 9:00 w Wejherowie. Nogę z gazu ściągniemy na Sobieskiego czy Sienkiewicza.

08:34

wypadek w Godętowie o 7:00, po którym widać jeszcze utrudnienia na DK6 w kierunku Wejherowa, podobnie gęsto na krajówce na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum Wejherowa nogę z gazu ściągniemy na 12 marca, Sobieskiego i Rybackiej. W Redzie na głównej krzyżowce bez większych problemów. Te zaczną się w okolicach wiaduktu, poranne poruszenie widać także na rondzie przy MOSiRze i na Dąbrowskiego i Pomorskiej. W Gdyni i po godzinie 8:00 widać spory ruch na Hutniczej i Puckiej i widać także większą ilość samochodów na Starym Obłużu.

07:20

Poniedziałkowy ruch bez niespodzianek, co nie oznacza, ze bez korków . Te widać w okolicach wiaduktu w Rumi, dla zmotoryzowanych szykuje się kilkukilometrowe spowolnienie. Przytyka się przez to również centrum: na Dąbrowskiego i Pomorskiej w kierunku Gdyni. Im bliżej Trójmiasta tym mniejsze korki na Morskiej czy wspomnianej Hutniczej. Obwodnica i estakada bez problemów pozwolą nam na płynny przejazd. W Redzie bez porannego poruszenia, nieco wolniej wyjedziemy z Łąkowej na Pucką. Gęsto po godzinie 7:00 w Wejherowie. Na krajowej 6-stce zatrzyma się na światłach, a nieco dłużej na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum nogę z gazu ściągniemy na 12 marca czy Sobieskiego. W powiecie puckim cisza i spokój, największego ruchu możemy się spodziewać Pucku na krzyżówce przed wyjazdem na 216-stkę w kierunku Władysławowa.

04.09.2020

15:27

Korki zaczynają się tworzyć nie tylko w Rumi na wiadukcie, ale także w okolicy głównego skrzyżowania w Redzie i Górki Gościcińskiej w kierunku Lęborka. W Gdyni auta wolniej jadą Morską, Wielkopolską i Chwaszczyńską. Zwalniamy na ul. Hutniczej, Kwiatkowskiego oraz Władysława IV. Na obwodnicy nogę z gazu zdejmujemy przed Karwinami w kierunku Gdańska.

09:30

Widać, że po porannym poruszeniu w Wejherowie ani śladu. Nieco więcej samochodów widać jeszcze na Rzeźnickiej, Sienkiewicza i 12 Marca. Przy głównej krzyżowce w Redzie będzie można swobodnie przejechać, podobnie jak na Łąkowej czy Puckiej. Cenny minuty jednak przydadzą się w Rumi na wysokości wiaduktu, choć zdecydowanie mniej w tym miejscu samochodów niż przed godziną. To samo można powiedzieć o przejezdnej już Hutniczej i korkach, które odpuściły na Starym Obłużu. Zwolnimy tylko przez wjazdem na Obwodnicę Trójmiasta a na niej z kolei pamiętajmy o zablokowanym zjeździe na wysokości Wielkiego Kacka.

08:23

Korek w Rumi rośnie, podobnie jak na Pomorskiej i Hutniczej. Gęściej także na Starym Obłużu na wlocie przy estakadzie. Dojazd do Gdyni Głównej utrudniony także na wysokości Grabówka. W Rumi z wyjątkiem DK6 nogę z gazu ściągamy także na Dębogórskiej i Ceynowy. Spokój i cisza w Redzie. Redukcja biegów przyda się jedynie przed główną krzyżówka. Wejherowo: Bez problemów na Dk6, ale w centrum nieco wolniej na Sobieskiego, Sienkiewicza i 12 Marca.