Informacje z dróg

07.06.2019

09:14

Nie ma już utrudnień na krajowej szóstce na trasie z Rumi do Gdyni. Wciąż korkuje się Reda w obu kierunkach na wysokości dworca PKP.

07:43

Roboty przy węźle integracyjnym w pobliżu dworca PKP w Redzie przebiegają zgodnie z planem. Od piątku 7 czerwca przywrócono ruch na obu jezdniach ulicy Gdańskiej. Należy pamiętać, że wciąż można się poruszać jednym pasem na każdej jezdni, na pasach zewnętrznych.

07:25

Przed wjazdem na obwodnicę jest zwężenie jezdni, korek tworzy się już od Rumi i ma kilka kilometrów.

06.06.2019

16:28

Największe korki na drogach regionu panują obecnie w Gdyni, przy dojeździe do północnych dzielnic. Zatłoczona jest cała estakada w stronę Obłuża. Niestety, nie lepiej jest na Hutniczej, zwłaszcza od estakady do Puckiej. Przytyka się też Morska na Grabówku i Chyloni. W miarę sprawnie można dojechać Obwodnicą Trójmiasta do bramek na autostradzie A1. Nieznaczne spowolnienia są możliwe w Demptowie, Matarni i na wysokości Węzła Karczemki. Spory korek utrzymuje się na całej długości Sobieskiego w Rumi. Kierowcy sprawniej mogą dopiero przejechać Grunwaldzką za wiaduktem w stronę Redy. Tutaj, niestety, solidnie zakorkowana jest Gdańska, a całkiem sporo pojazdów porusza się również Obwodową. Leśną da się pojechać dość płynnie, ale spowolnienie uformowało się na drogowców. Na krajowej szóstce około dwukilometrowy zator utrzymuje się od Kębłowa do Gościcina. W samym Wejherowie jazdy nie ułatwiają spowolnienia w obrębie centrum, zwłaszcza na 3 Maja i Świętego Jana. Wolniej pokonamy także końcowy odcinek Ofiar Piaśnicy, przed zjazdem na krajową szóstkę. W powiecie puckim utrudnień można się spodziewać na odcinku między Darzblubiem a Połczynem. Lekko korkuje się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Nad samym morzem największe poruszenie panuje na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Jastrzębiej Góry.

15:27

Od jutra powinna się poprawić sytuacja na ulicy Gdańskiej w Redzie. Na razie jednak przejazd główną arterią miasta może być mocno utrudniony. Znacznie mniejszy ruch panuje na Leśnej, choć lekko przytyka się dojazd od strony Drogowców. W Rumi coraz bardziej korkuje się Sobieskiego od Janowa do wiaduktu. Tłoczno jest też na Dąbrowskiego. W Gdyni trwa drogowy paraliż dojazdu do Obłuża. Korek przez wjazdem na estakadę zaczyna się już na Janka Wiśniewskiego. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej i Morskiej w pobliżu wylotu Kartuskiej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, jazdę utrudnia spowolnienie przy zjeździe na wspomnianą wcześniej Morską. Nogę z gazu zdejmujemy też przy podjeździe w stronę Demptowa i w okolicach Matarni. Stopniowo korkuje się już odcinek krajowej szóstki z Bolszewa do Gościcina. Poza tym trasa w stronę Lęborka może przytykać się w Kębłowie i Strzebielinie. W Wejherowie największy ruch obecnie panuje w obrębie centrum, a więc na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Z kolei we Władysławowie redukcja prędkości jest konieczna na Starowiejskiej i Żwirowej. Natomiast w Pucku korkują się przede wszystkim ulice Helska, Wejherowska i Wojska Polskiego. Coraz bardziej wakacyjny ruch panuje na Półwyspie Helskim. Spowolnień można się spodziewać w Chałupach i Jastarni.

05.06.2019

15:27

Przez około trzykilometrowy korek trzeba się przebić na Obwodnicy Trójmiasta, od Karwin do Chwarzna, na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o samą Gdynię, coraz większa kolejka chętnych oblega Estakadę Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej, od estakady do Puckiej. W Rumi coraz trudniej jest przebić się przez Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. Na brak drogowego towarzystwa nie można też narzekać na Sobieskiego i Dębogórskiej. W Redzie najwięcej pojazdów da się zauważyć na remontowanej Gdańskiej oraz na Puckiej w kierunku Rekowa. Spory ruch panuje też na Obwodowej. Natomiast płynność ruchu na Leśnej jest całkiem zadowalająca. Przytyka się dojazd do Wejherowa od strony Pieleszewa, lecz największe zagęszczenie ruchu panuje w śródmieściu, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta, na krajowej szóstce, najwięcej pojazdów można dostrzec przy podjeździe pod Górkę Gościcińską od strony Bolszewa. Pozostała część trasy w kierunku Lęborka jest w pełni przejezdna. We Władysławowie spory ruch panuje na Starowiejskiej i Żwirowej. W Pucku to samo dotyczy 10 Lutego, Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Na wojewódzkiej 213-stce wolniej pojedziemy w pobliżu skrzyżowania w Połczynie.

10:12

W Rekowie Górnym na trasie Reda - Puck samochód na łuku wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Jak informuje straż pożarna: „Jedna osoba jest poszkodowana, zakleszczona w aucie, bez wyraźnych oznak życia”. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga jest zablokowana. Wkrótce więcej informacji.

09:25

Odpuściły korki na krajowej szóstce w Rumi. Nie ma utrudnień na Dąbrowskiego i Dębogórskiej.

09:17

Trwa budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Zamkowej w Pucku na odcinku od ul. Morskiej do ul. Młyńskiej. Na czas robót fragment ten zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego na okres ok. 3 tygodni.

09:15

Wciąż korkuje się krajowa szóstka w Redzie, szczególnie w kierunku Wejherowa, zator zaczyna się na wysokości skrzyżowania z ulicą Obwodową i ciągnie się do skrzyżowania z ulicą Łąkową.

07:38

Jeszcze spokojnie jest na gościcińskiej górce w obu kierunkach. Przytyka się z kolei ulica Zamostna w Bolszewie. Nie ma utrudnień na drogach w Luzinie.

07:35

Z Redy do Władysławowa pojedziemy bez większych utrudnień, nie ma też korków w Pucku czy w Jastrzębiej Górze.

07:27

Nie ma utrudnień na krajowej szóstce na trasie z Wejherowa do Redy, w Redzie natomiast DK6 przytyka się w okolicach dworca PKP w obu kierunkach - bez przeszkód przejedziemy ulicami Pucką czy Obwodową.

04.06.2019

15:36

Nie działa sygnalizacja świetlna w Rumi na wysokości dworca PKP - najprawdopodobniej samochód uderzył w sygnalizator i go uszkodził.

15:27

Nie ma utrudnień na krajowej szóstce w Wejherowie, tłoczno jest natomiast w centrum miasta, na ulicach Sobieskiego, 3 Maja czy Rzeźnickiej.