Informacje z dróg

08.10.2019

11:17

TIR najechał na osobówkę na krajowej szóstce w Wejherowie, na wysokości skrzyżowania z ulicą Chopina. Obyło się bez poszkodowanych, ale zablokowany jest lewy pas w kierunku Redy.

09:28

W miarę spokojnie można już poruszać się ulicami Redy. Sprawniej niż przed godzinę temu można też przejechać tranzytem przez Rumię. Spowolnienia są możliwe w okolicach skrzyżowań z ulicami Ceynowy i Sabata. Nadal zatłoczone jest skrzyżowanie u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni w miarę sprawnie można już poruszać się ulicą Morską w stronę centrum, a nieznaczne przestoje są jeszcze możliwe na Cisowej i Grabówku. Stopniowo odpuszczają też korki na Hutniczej. Podobnie jak przez cały poranek, praktycznie żadnych utrudnień nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, nadal lepiej unikać ulicy Spacerowej, która wciąż jest zakorkowana od Osowej aż do Oliwy. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa spowolnień można się spodziewać w Kębłowie i Gościcinie. Tłoczono jest też na Zamostnej w Bolszewie, od ronda do zjazdu na krajówkę. Natomiast w Wejherowie poważniejszy ruch utrzymuje się na ulicach śródmieścia – na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Pucku poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na ulicy Wojska Polskiego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie i na Rumskiej w Piewoszynie. Może lekko przytykać się wojewódzka 216-stka w Swarzewie oraz 213-stka, w Kłaninie i Starzynie.

08:28

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się spore poruszenie w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Kębłowo, to zwalniamy na ulicy Chłopskiej, a w Luzinie – na Wilczka. Trudno mówić o niespodziankach na ulicach Wejherowa. Redukcja prędkości będzie konieczna przede wszystkim na Chopina, na wysokości szpitala, Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie dość mocno korkuje się Pucka niemal na całej długości, od zjazdu z Górki Rekowskiej aż do Gdańskiej. W Rumi nieco płynniej niż przed godziną można przejechać krajową szóstką, choć spowolnienie ciągle obowiązuje na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Podobnie jest na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni przytyka się już Hutnicza na całej długości. Problemy z płynnością ruchu utrzymują się też na Morskiej, na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Podobnie jak przed godziną, nie trzeba się obawiać utrudnień w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienia nie da się za to uniknąć na rondzie w Chwaszczynie, u zbiegu wojewódzkiej 218-stki i krajowej 20-stki. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne, jednak możliwe są lokalne utrudnienia. To dotyczy m.in. odcinka między Połchowem a Mrzezinem. W Kosakowie zwalniamy na Żeromskiego, a w Pierwoszynie – na Rumskiej. W Pucku poranne poruszenie da się odczuć na Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:28

Względny spokój panuje na razie na ulicach Wejherowa, choć wzmożonego ruchu można się już spodziewać na ulicach Sobieskiego i 3 Maja, a także w pobliżu przejazdów kolejowych, czyli na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Może się nieco korkować dojazd do miasta od strony Bolszewa. A jeśli chodzi o inne odcinki krajowej szóstki z Lęborka do Wejherowa, największej liczby pojazdów trzeba się spodziewać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Redzie najbardziej uciążliwy może być przejazd ulicą Pucką. W Rumi natomiast całkiem solidnie korkuje się już krajówka w stronę Gdyni. Problemy z płynnością ruchu zaczynają się w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Nieco sprawniej można się poruszać dopiero na Janowie. Poza tym w cierpliwość trzeba się uzbroić na ulicach Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni największy tłok panuje obecnie na Płk. Dąbka i Unruga. Stopniowo zagęszcza się też ruch na Hutniczej i Morskiej, zwłaszcza na Cisowej i przy dojeździe do estakady. Zmianę świateł można stracić na końcowym zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Chyloni, ale poza tym nie ma większych utrudnień na ekspresówce. Gorzej jest ze zjazdami do poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. W korku można utknąć, zmierzając w stronę Witomina, Karwin, Oliwy i Wrzeszcza. W Kosakowie spory korek uformował się na ulicy Żeromskiego, w stronę Pogórza. Poranne poruszenie nie omija też ulicy Rumskiej w Pierwoszynie. Poza niewielkim spowolnieniem w Celbowie, całkiem sprawnie można poruszać się wojewódzką 216-stką na północ regionu. Redukcja prędkości będzie konieczna przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.

07.10.2019

14:02

Zderzenie dwóch aut w Luzinie

Zderzenie dwóch samochodów na ulicy Lipowej w Luzinie. Możliwe utrudnienia w ruchu.

09:28

Z powodu awarii pociągu SKM, do której doszło w Sopocie, nadal są możliwe kilkunastominutowe opóźnienia pociągów w obu kierunkach. Poprawiła się sytuacja na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe w Kębłowie. Najpoważniejszego natężenia ruchu trzeba się spodziewać między Bolszewem a Gościcinem. Spokojniej niż przed godziną jest już na ulicach Bolszewa, jednak lokalne utrudnienia są nadal możliwe na Szkolnej i Zamostnej. W Wejherowie natomiast utrudnień można się spodziewać na ulicy Chopina, w pobliżu szpitala, a także na Sobieskiego, Strzeleckiej i Roszczynialskiego. W Redzie powoli odpuszczają już korki na Puckiej. Inne ulice miasta także są przejezdne. W Rumi natomiast nadal zwalniamy na wiadukcie w ciągu krajowej szóstki, przy zjeździe w stronę Janowa. Utrudnienia o poranku nie omijają też zbiegu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Największego tłoku w Gdyni trzeba się spodziewać na Hutniczej, przy dojeździe na estakady, a także na Morskiej, od Leszczynek do Grabówka. Podobnie jak przed godziną, nie ma za to praktycznie żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, największy ścisk utrzymuje się na Spacerowej w Gdańsku – od Osowej aż do samej Oliwy. W Pierwoszynie problematyczny może być przejazd ulicą Rumską. Wojewódzka 213-stka może wymuszać redukcję prędkości na odcinku z Celbowa do Połczyna. W Pucku poranne poruszenie da się jeszcze odczuć na ulicy Wojska Polskiego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. Nieznacznie może się przytykać dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa.

08:28

Utrzymuje się duże natężenie ruchu na Grunwaldzkiej i Sobieskiego w Rumi, na jezdni w stronę Janowa. Poza tym korkuje się rondo u zbiegu Ceynowy i Dębogórskiej. Tłoczno jest też na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Redzie natomiast zwalniamy na Puckiej w okolicach przejazdu kolejowego i przy zjeździe na Gdańskiej. W Gdyni całkiem tłoczno jest już na końcowym odcinku Hutniczej, przy dojeździe do estakady. Zwalniamy też na Płk. Dąbka na Obłużu i na Unruga. Morska może sprawiać problemy od Cisowej do Chyloni, a także na Grabówku. Podobnie jak przed godziną nie ma za to praktycznie żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Utrudnienia, niestety, pojawiają się na krajowej szóstce między Kębłowem a Bolszewem, na jezdni w stronę Wejherowa. Zator na wspomnianym odcinku liczy obecnie ponad półtora kilometra. W Wejherowie nie trzeba obawiać się niespodziewanych utrudnień na ulicach. Największe natężenie ruchu da się odczuć na Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Utrzymują się spowolnienia na ulicach Żeromskiego i Kosakowie i Pomorskiej w Dębogórzu. Problemy może też sprawiać przejazd ulicą Rumską w Pierwoszynie. Na 213-stce wolniej pokonamy odcinek między Celbowem a Połczynem. Z kolei w Pucku największego natężenia ruchu można się spodziewać na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie podobna sytuacja jest możliwa na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej.

07:26

Kilkusetmetrowe spowolnienia na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem są możliwe przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie. Coraz większy ruch jest też odczuwalny na ulicy Zamostnej w Bolszewie, od ronda do zjazdu na krajówkę. Może lekko przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Bolszewa i Białej. W samym mieście nasila się przede wszystkim ruch na Sobieskiego i 12 Marca. W Redzie wolniej pokonamy Pucką i okolice skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. W Rumi natomiast przytyka się już na dobre krajowa szóstka, od skrzyżowania z Ceynowy do zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. Coraz większy ruch panuje też na Starowiejskiej i Dębogórskiej. W Gdyni stopniowo zagęszcza się ruch na Hutniczej, przede wszystkim w rejonie ulic Północnej i Puckiej. Morska przytyka się przede wszystkim przy granicy z Rumią i na Grabówku. Kłopoty z płynnością ruchu występują na Janka Wiśniewskiego, przy dojeździe do ronda Ofiar Grudnia 70. Poza około półkilometrowym korkiem przy końcowym zjeździe w Chyloni, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Te nasilają się już na ulicach zjazdowych z ekspresówki, przy czym najgorsza sytuacja panuje na Spacerowej w Gdańsku, która stoi w korku praktycznie od Osowej do Oliwy. Lokalne spowolnienia są możliwe na ulicach Żeromskiego w Kosakowie, Pomorskiej w Dębogórzu i Kaszubskiej w Pierwoszynie. W miarę sprawnie można pokonać wojewódzką 216-stkę z Pucka do Władysławowa. Tutaj przybyło pojazdów na Drodze Chłapowskiej. Nogę z gazu warto też zdjąć na głównym skrzyżowaniu w Łebczu.

04.10.2019

09:29

Utrzymuje się co najwyżej umiarkowany ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznaczne spowolnienia są możliwe w Kębłowie i Gościcinie. W Bolszewie stopniowo odpuszczają już utrudnienia na ulicy Zamostnej. Natomiast w Wejherowie poważniejszego nasilenia ruchu trzeba się spodziewać tylko na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. Wejherowska w Redzie można nieznacznie się przytykać w okolicach wylotu Rzecznej i przy wiadukcie. Spokojniej niż przed godziną jest za to na Puckiej. Nie najgorsza sytuacja panuje też na krajowej szóstce w Rumi. Tutaj niewielkich utrudnień można się spodziewać w pobliżu galerii handlowej i na wysokości przystanku SKM Janowo. Wolniej pokonamy też ulice Kosynierów, Dębogórską, Starowiejską i Dąbrowskiego. W Gdyni poranne utrudnienia są jeszcze możliwe na Puckiej, Hutniczej i punktowo na Morskiej. Zjazd z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni korkuje się na odcinku kilkuset metrów. Jednak utrudnienia na ekspresówce rozciągają się już od Węzła Karczemki, przez Matarnię, Osową, Karwiny, aż do Chwarzna. Nadal utrudnień trzeba się spodziewać na drodze łączącej Kazimierz z Pierowszynem. Lokalne spowolnienia są też możliwe na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. W miarę spokojnie jest za to w centrum Pucka i Władysławowa. Jeśli chodzi o trasę wzdłuż Półwyspu Helskiego, nieznaczne zakłócenia w ruchu mogą się pojawić w przy dojeździe do Chałup.

08:28

Względny spokój panuje na krajowej szóstce w Redzie. Porannych problemów z płynnością ruchu można natomiast się spodziewać na ulicach Puckiej, Łąkowej i Obwodowej. W Rumi podobna sytuacja dotyczy ulic Dębogórskiej, Starowiejskiej i Dąbrowskiego, a przede wszystkim – Sobieskiego w okolicach galerii handlowej. Ponad trzykilometrowe spowolnienie utrzymuje się na Obwodnicy Trójmiasta, od Węzła Karczemki aż do Osowej. To przekłada się także na utrudnienia na ulicy Słowackiego w Gdańsku, która jest zakorkowana w obu kierunkach ruchu. Nieco spokojniej jest w Gdyni, choć tutaj we znaki daje się przede wszystkim Hutnicza, która przytyka się już na całej długości w stronę estakady. Sprawniej można poruszać się w stronę centrum Morską, a lokalne utrudnienia są możliwe na Cisowej i Grabówku. Całkiem niezłe warunki do podróżowania panują obecnie na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznaczne spowolnienia są prawdopodobne w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Spory ruch utrzymuje się za to na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie największego ruchu można się spodziewać w obrębie centrum, a więc na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Utrudnienia są też możliwe na Rybackiej i Chopina. Podobnie jak przed godziną, duży ruch panuje na ulicy Rumskiej w Pierwoszynie. Wolniej pojedziemy też Kaszubską. To samo dotyczy odcinka z Mrzezina, przez Smolno do Żelistrzewa. Wojewódzka 216-stka może się przytykać przed skrzyżowaniem w Celbowie. W Pucku największą liczbę pojazdów można napotkać na Wejherowskiej, a w Gnieżdżewie – na Dworcowej. Poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Władysławowa.

07:28

W miarę płynnie można pokonać odcinek krajowej szóstki z Lęborka do Wejherowa, choć miejscowe spowolnienia są już odczuwalne w Kębłowie i Gościcinie. To samo można powiedzieć o ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie poranne poruszenie widać na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Chopina. W Redzie natomiast zwalniamy na Puckiej i Gdańskiej u wylotu Łąkowej. W Rumi problemy może sprawiać zjazd z wiaduktu w stronę Janowa. Przytykają się też już stopniowo ulice Starowiejska i Dąbrowskiego. Zjazd z północnych dzielnic Gdyni może być utrudniony między Pogórzem a Obłużem. Na razie dość sprawnie da się przejechać Hutniczą. Morska natomiast sprawia problemy z stronę centrum na odcinku od Cisowej do Chyloni i na Grabówku. Poranne utrudnienia, niestety, nie omijają Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienia są możliwe przede wszystkim na jezdni w stronę Gdyni – od Kowali do Szadółek i od Matarni niemal do Osowej. Można korkować się ulica Rumska w Pierwoszynie. Punktowe utrudnienia są też możliwe na Żeromskiego w Kosakowie i Pomorskiej w Dębogórzu. Na wojewódzkiej 213-stce redukcja prędkości będzie konieczna w Kłaninie i Starzynie. Względny spokój panuje za to na ulicach Pucka i Władysławowa.

03.10.2019

09:26

Około półkilometrowe spowolnienie utrzymuje się na krajowej szóstce, przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Poprawiła się sytuacja na ulicach Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie, choć nadal trzeba tam zredukować prędkość, by jechać bezpiecznie. W miarę spokojnie jest w samym Wejherowie. Poważniejszego nasilenia ruchu można się spodziewać na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie na pewno nie da się narzekać na niedogodności na krajowej szóstce. Nieco większe poruszenie utrzymuje się tylko na Puckiej. W Rumi natomiast odpuścił już korek na wiadukcie. Zatłoczone są za to okolice skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Gdyni przytyka się zjazd na Pucką od strony Pogórza. Spowolnienia utrzymują się jeszcze na Hutniczej, przede wszystkim w okolicach estakady, oraz na Morskiej, przy dojeździe do skrzyżowania z obwodnicą. W śródmieściu większego ruchu można się spodziewać na Dworcowej, 3 Maja i Świętojańskiej. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Nadal utrudniony jest przejazd ulicą Rumską między Pierwoszynem a Kazimierzem. Wojewódzka 216-stka lekko korkuje się w Sławutówku. Redukcja prędkości przyda się na wojewódzkiej 213-stce w Połczynie i Kłaninie. Poranny spokój panuje za to na ulicach Władysławowa oraz nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, w stronę Jastrzębiej Góry i Karwi.

08:28

Powiększył się zator na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem i obecnie liczy na tym odcinku już ponad kilometr. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie mogą występować problemy z działaniem sygnalizacji świetlnej w obrębie skrzyżowania krajówki z Tartaczną. Poza tym zwalniamy na Przemysłowej, Świętego Jana, Rzeźnickiej, Chopina i 12 Marca. W miarę spokojnie można przejechać tranzytem przez Redę. Utrudnienia są natomiast możliwe na ulicach Gniewowskiej, Łąkowej i Obwodowej. W Rumi utrzymuje się spory zator na krajowej szóstce, praktycznie od wylotu ulicy Ceynowy aż do skrzyżowania z Sabata. Poza tym tłoczno jest na Starowiejskiej, Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni problemy może sprawiać przejazd z Pogórza do Obłuża. Hutnicza przytyka się od wylotu Północnej do estakady. Morska z kolei korkuje się od Cisowej do Chyloni, a także między Leszczynkami a Grabówkiem. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Utrzymuje się spowolnienie między Kazimierzem a Pierwoszynem. Lokalne utrudnienia są też możliwe między Połchowem a Mrzezinem. Wojewódzka 216-stka może się przytykać przy dojeździe do Pucka od strony Celbowa. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma we Władysławowie. Nieznacznych utrudnień można się za to spodziewać przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.

07:56

Nie działa sygnalizacja świetlna u wylotu ulicy Tartacznej w Wejherowie. Korek zaczyna się przed Powiatowym Urzędem Pracy i liczy ponad pół kilometra.

07:28

Poranek na drogach rozpoczął się już na dobre na ulicach Wilczka w Luzinie, Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Większych utrudnień nie ma na razie na objeździe wojewódzkiej 218-stki. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, kilkusetmetrowe spowolnienie jest możliwe przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie poważniejszego ruchu trzeba się spodziewać na ulicach Sobieskiego, Strzeleckiej i Chopina. Krajowa szóstka może się przytykać na wysokości wylotu ulic 12 Marca i Rybackiej. W Redzie zwalniamy na krajówce w pobliżu skrzyżowania z Łąkową i na Puckiej. W Rumi natomiast największym wyzwaniem może być płynne pokonanie wiaduktu w stronę Janowa. Spore zagęszczenie ruchu panuje też na ulicach Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Stopniowo przybywa aut na Hutniczej w Gdyni, przede wszystkim w kierunku estakady. Morska sprawia natomiast problemy przy dojeździe do obwodnicy od strony Cisowej, a także na odcinku od Leszczynek do Grabówka. Nieznaczne spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta jest możliwe na leśnym odcinku między Karwinami a Chwarznem. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, najgorsza sytuacja panuje obecnie na Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. W Kosakowie przytykają się ulice Chrzanowskiego i Żeromskiego w kierunku Pogórza. Wolniej pojedziemy też od Kazimierza do Pierwoszyna. Lekko może się korkować skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego w Pucku. We Władysławowie to samo dotyczy zbiegu ulic Żwirowej i Żeromskiego.