Informacje z dróg

09.01.2020

15:22

Nieciekawie sytuacja wygląda w Trójmieście, korkuje się Hutnicza i to dość solidnie, podobnie jak Estakada Kwiatkowskiego od strony Obłuża, podobnie jest na Morskiej przy zjeździe SKM Janowo, więcej samochodów zobaczymy też na ulicach Dąbrowskiego i Dębogórskiej w Rumi. W drodze do Redy zwolnimy znacznie przy krzyżówce z Obwodową w kierunku głównej krzyżówki. Wolniej pokonamy też rondo przy Morskiej. Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie nam się już przytykać w obu kierunkach, a patrząc na Wejherowo to centrum – pogrążą się w korkach. Sobieskiego, Świętego Jana, Pucka, Rzeźnicka 12 Marca Chopina, te będą z pewnością najtłoczniejsze. Na krajowej 6 zderzak w zderzak pojedziemy na Górce Gościcińskiej.

09:27

Poranny spokój utrzymuje się na drogach powiatu puckiego. Bez przeszkód można pokonać wojewódzką 215-stkę od Karwi do Władysławowa. Utrudnień nie ma też na trasie do Helu. Miejscowe spowolnienia są możliwe między Strzelnem a Łebczem. W Pucku natomiast zwalniamy przede wszystkim na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. W Gdyni mogą się jeszcze utrzymywać utrudnienia przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Wolniej pojedziemy też Pucką, Hutniczą i Płk. Dąbka przy dojeździe do Kwiatkowskiego. Większych niedogodności drogowych nie ma natomiast na Obwodnicy Trójmiasta. Redukcja prędkości na S6-stce może być konieczna jedynie w pobliżu modernizowanego Węzła Wielki Kack. W Luzinie większe poruszenie da się jeszcze zauważyć na Wilczka, w pobliżu przejazdu kolejowego. Płynnie natomiast można pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Jeśli gdzieś trzeba się obawiać większego zatoru, to jedynie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie trwa spokojny poranek na drogach. Największy ruch panuje, tradycyjnie, w śródmieściu, na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie najwolniej pojedziemy Pucką, od Kazimierskiej do alei Lipowej. Z kolei w Rumi krajowa szóstka może się przytykać w pobliżu wylotu ulicy Ceynowy i galerii handlowej.

08:28

Spory ruch da się zauważyć na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największego poruszenia można się spodziewać w Strzebielinie i Gościcinie. W samym Wejherowie krajówka może się przytykać w okolicach Węzła Zryw. Poza tym spore poruszenie panuje na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. W Redzie przybyło pojazdów na Puckiej, w pobliżu wylotu alei Lipowej. Z kolei na Gdańskiej zwalniamy na wysokości dworca PKP. W Rumi natomiast największy ruch utrzymuje się na Sobieskiego, u wylotu Towarowej, oraz na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Względnie stabilna sytuacja panuje na głównych ulicach Gdyni. Morska w stronę centrum może się przytykać na Cisowej, Leszczynkach i Grabówku. Hutnicza jest najbardziej zatłoczona w okolicach skrzyżowania z Pucką. Obwodnica Trójmiasta przytyka się przy dojeździe do Kowali, na jezdni z stronę bramek na autostradzie. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Na przejezdność nie można też narzekać na większości głównych dróg powiatu puckiego. Miejscowe utrudnienia mogą występować na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 216-stka lekko przytyka się przed skrzyżowaniem w Celbowie. We Władysławowie wolniej pojedziemy Żwirową i Drogą Chłapowską.

07:27

Poranny przegląd sytuacji drogowej zaczynamy od Wejherowa, gdzie największą liczbę pojazdów da się dostrzec w okolicy przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Spory ruch panuje też jednak już na Chopina i Sobieskiego. Póki co, dojazd do miasta od strony Lęborka krajową szóstką nie nastręcza większych trudności, choć miejscowych spowolnień trzeba się spodziewać w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Stopniowo korkuje się też ulica Zamostna w Bolszewie. Korków nie ma na razie w Redzie, natomiast w Rumi najpoważniejsze zakłócenia w płynności ruchu dotyczą odcinka krajowej szóstki od zjazdu z wiaduktu do przystanku SKM na Janowie. Na północy Gdyni kierującym może doskwierać zator na Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Poranne utrudnienia dają się też we znaki na Hutniczej, Janka Wiśniewskiego i Morskiej w stronę centrum. W śródmieściu największy ruch panuje na 3 Maja i Wójta Radtkego. Ruch na Obwodnicy Trójmiasta nie jest szczególnie utrudniony. Kilkusetmetrowe spowolnienia są możliwe tylko na Karwinach i w pobliżu Kowali. Miejscowe spowolnienia są możliwe na trasie między Połchowem a Mrzezinem. To samo dotyczy odcinka z Łebcza do Gnieżdżdewa. Wojewódzka 213-stka może nieznacznie korkować się w Połczynie, Kłaninie i w pobliżu Żarnowca. Z kolei we Władysławowie najwięcej pojazdów można napotkać na ulicy Żeromskiego.

08.01.2020

16:25

Popołudniowym wyzwaniem pozostaje dotarcie ulicą Morską z centrum Gdyni do Chyloni. Korek nie odpuszcza już od dworca głównego aż do estakady. Ruch jest nieco bardziej płynny na Janka Wiśniewskiego. Natomiast sama estakada jest mocno zatłoczona w stronę Obłuża. Nie ma też szans na płynną jazdę Hutniczą, przede wszystkim na odcinku od estakady do Puckiej. Jak na tę porę dnia, dość sprawny ruch odbywa się na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienia są możliwe w okolicach Chwarzna, Wielkiego Kacka i Osowej. Podobnie jak przed godziną, zatłoczona jest Sobieskiego w Rumi, od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. Tłoczno jest także na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Kosynierów. W Redzie natomiast najpoważniejszego spowolnienia trzeba się spodziewać na Puckiej, co dotyczy obu kierunków ruchu. W Wejherowie korek na krajowej szóstce rozciąga się od Węzła Zryw do wylotu Rybackiej. Poza tym zwalniamy w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta nie da się uniknąć spowolnienia między Bolszewem a Gościcinem. Jadąc w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie i Bożympolu.

15:50

Potrącenie na krzyżówce Sucharskiego i Kotłowskiego. Możliwe utrudnienia

15:22

Spore natężenie ruchu w Trójmieście. Zatłoczony jest Grabówek w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Dalej przytykać nam się będzie Morska przy zjeździe z Obwodnicy i obustronnie zwolnimy w Cisowej. Hutnicza o tej porze wygląda już na solidnie zakorkowaną. W Rumi uważajmy za większą ilość aut na zjeździe SKM Janowo i na Dąbrowskiego oraz Dębogórskiej. Do Redy będziemy punktowo zwalniali i dłuższy przestanek zrobimy sobie na głównej krzyżówce. W Wejherowie w miarę spokojnie jak na 15:30. Po krajowej 6-stce będziemy poruszać się bez większych problemów, te pojawią się na ulicach dojazdowych. Uważajmy na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej. Dodatkowym utrudnieniem dla kierowców będzie Górka Gościcińska i ulica Zamostna w Bolszewie. Na nadmorskich trasach na 216 zrobimy sobie przystanek w Sławutowie i Widlinie.

09:26

Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na ulicach Redy. Może się przytykać Pucka u wylotu alei Lipowej. W Rumi mogą natomiast utrzymywać się jeszcze utrudnienia na krajowej szóstce, zwłaszcza na odcinku od skrzyżowania z Ceynowy do wiaduktu. Wolniej pojedziemy też Dębogórską i Kosynierów. Odpuściły już korki na Morskiej w Gdyni, którą można w miarę sprawnie dojechać do centrum. Punktowe spowolnienia są jeszcze możliwe na Cisowej i Grabówku. Dość spokojnie jest też na Hutniczej, choć nogę z gazu trzeba jeszcze zdjąć w okolicach skrzyżowania Hutniczej z Pucką. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o dojazdy do ekspresówki, zwraca uwagę korek na Chwaszczyńskiej, na Karwinach. Niespodziewanych korków na pewno nie ma na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe utrudnienia są możliwe w Strzebienie i Gościcinie. Również w Wejherowie nie ma mowy o niespodziankach na ulicach. Poranne poruszenie daje się jeszcze we znaki na Sobieskiego, Wniebowstąpienia i Chopina. Wojewódzką 216-stką można bez większych przeszkód poruszać się na północ regionu, choć może lekko korkować się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Miejscowo może przytykać się trasa między Połchowem a Mrzezinem. Zwalniamy też na Wojska Polskiego w Pucku.

08:28

Przybyło pojazdów na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim Gościcina, gdzie zator liczy kilkaset metrów. Inne odcinki wspomnianej arterii są jednak przejezdne. Spore zagęszczenie ruch da się też dostrzec na ulicach Chłopskiej w Kębłowie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie przybyło pojazdów na ulicy Chopina, przede wszystkim na wysokości szpitala, a także na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. W Redzie punktowo mogą się przytykać Gdańska i Pucka. W Rumi natomiast zwalniamy na Dąbrowskiego i Sobieskiego u wylotu Towarowej. Na północy Gdyni utrzymuje się duże poruszenie przy zjeździe z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. To samo dotyczy skrzyżowania Hutniczej i Puckiej. Zakłócenia w płynności ruch na Morskiej w stronę centrum występują przede wszystkim na Cisowej, Leszczynkach i Grabówku. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta jedyny zator, o długości ponad kilometra, można napotkać przy dojeździe do Wielkiego Kacka od strony Osowej. Może przytykać się odcinek między Darzlubiem a Połczynem. Można sprawnie poruszać się nadmorską 215-stką, a większe natężenie ruchu jest możliwe tylko na wysokości Cetniewa. We Władysławowie przytyka się Gdańska u wylotu Drogi Chłapowskiej. Spory ruch panuje też na Dworcowej w Gnieżdżewie i Wejherowskiej w Pucku.

07:28

Na razie poranny spokój panuje na ulicach Wejherowa. Nieznacznie może się przytykać dojazd do miasta od strony Białej. W samym mieście, tradycyjnie o tej porze, najpoważniejszych zakłóceń w płynności ruchu można się spodziewać na ulicy Sobieskiego. Na korki nie można, póki co, narzekać też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe utrudnienia są możliwe przed przejazdem kolejowym w Bożympolu, a także w Kębłowie i Gościcinie. Na razie całkiem płynnie można się poruszać ulicami Redy. Nieco większy ruch da się już zauważyć w Rumi, co dotyczy przede wszystkim Sobieskiego w okolicach dojazdu do skrzyżowania z Ceynowy i wiaduktu, zwłaszcza jezdni w stronę Janowa. Na dobre rozpoczął się już drogowy poranek na północy Gdyni, a to oznacza utrudnienia na Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego i Unruga. Stopniowo zagęszcza się też ruch na Morskiej w stronę centrum i Hutniczej. Spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jedynie w okolicach Węzła Wielki Kack trzeba zdjąć nogę z gazu – można tam napotkać pracujących drogowców. Poranne poruszenie może dawać się we znaki na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu, Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie oraz Kaszubskiej w Pierwoszynie. Poranny spokój panuje na razie na ulicach Pucka i Władysławowa. Natomiast wojewódzka 216-stka może nieznacznie korkować się w Celbowie i Sławutówku. Wolniej pokonamy też odcinek z Mieroszyna do Strzelna i Łebcza.

07.01.2020

16:24

W Gdańsku zwalniamy na wysokości Galerii Bałtyckiej, zderzak w zderzak jedziemy al. Żołnierzy Wyklętych w kierunku Niedźwiednika. Al. Grunwaldzka przytkana jest w stronę centrum. Kierowcy stoją na Kartuskiej od strony Kokoszek.Nie zmienia się sytuacja w Gdyni: zakorkowana jest Chwaszczyńska, Hutnicza (w obu kierunkach) i Estakada Kwiatkowskiego - w kierunku Dąbka. Rumia – niestety też bez zmian, poczekamy na Dąborskiego i Dębogórskiej, a w Redzie nie będzie już spokojnie jak przed godziną. Korkuje się główna i Łąkowa a także krzyżówka i ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie jakby w innej galaktyce, na głównej w miarę spokojnie, ale jak spojrzymy na ulice dojazdowe to będzie szybki powrót na ziemię. Całkowicie zablokowana jest Rzeźnicka, Świętego Jana, Sobieskiego, Chopina i 12 Marca. Sytuacja na Górce Gościcińskiej też się nie poprawiła, a większej ilości samochodów możemy się też spodziewać na Zamostnej w Bolszewie.

15:25

Trójmiasto będzie dawało się we znaki tym, którzy próbują z niego się wydostać, w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Najciężej będą mieli Ci, którzy znajdują się w okolicy Grabówka i na Estakadzie Kwiatkowskiego. Podobnie trudna sytuacja na drogach panuje na Hutniczej, która nie wybiera i korkuje się w obie strony. Poza tym, Obwodnica Trójmiasta, jej zjazd na Morską i reszta odcinka od Gdyni do Rumi – w miarę przejezdna. Zjazd SKM Janowo będzie nam się przytykać, ale o tej porze sytuacja nie wygląda najgorzej. Źle z kolei jest na Dąbrowskiego i podobnie na Dębogórskiej. Na szczęście im bliżej Redy tym spokojniej na drogach. Uważajmy jedynie na Pucką w kierunku nadmorskich tras, na których z kolei cisza i spokój, do Pucka. W mieście powiatowym pojedziemy nieco wolniej niż na wspomnianej przed chwilą 216-stce. Wejherowo – tutaj spokojnie na krajowej 6-stce, i wolniej jak o tej porze na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Chopina, 12 Marca. Górka Gościcińska będzie nam sprawiała już o tej porze problemy, podobnie jak na Zamostnej w Bolszewie.

09:27

Niewielkie utrudnienia w ruchu mogą utrzymywać się na trasie łączącej Szemud z Częstkowem. Powodem jest zdarzenie drogowe z udziałem ciężarówki, która wpadła do rowu. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie i Gościcinie. Nadal sporo aut można napotkać na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Kębłowie, choć sytuacja drogowa poprawia się tu z każdą minutą. Tranzytowa szóstka w Wejherowie może nieznacznie przytykać się na Śmiechowie, w pobliżu Węzła Zryw. Poza tym zwalniamy na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Większych utrudnień nie ma na ulicach Redy. Wzmożonego ruchu można spodziewać się jedynie na Łąkowej, Obwodowej i Gdańskiej w okolicach dworca. Sprawniej niż przed godziną można już przejechać krajową szóstką przez Rumię w stronę Gdyni, niemniej spowolnień trzeba się spodziewać w okolicach wylotu Ceynowy i na wiadukcie. Poranne utrudnienia nie odpuszczają też jeszcze na Dąbrowskiego. W miarę sprawnie można już dotrzeć ulicą Morską do centrum Gdyni. Wzmożony ruch utrzymuje się jeszcze na całej długości Hutniczej. Niewielki ruch panuje na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynie na Wielkim Kacku można się spodziewać nieco większego poruszenia. Punktowe spowolnienia mogą się pojawić na trasie z Rewy, przez Mosty do Pierwoszyna. W Pucku przybyło pojazdów na ulicach Wejherowskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego. Wojewódzka 216-stka może nieznacznie przytykać się w Swarzewie. Natomiast we Władysławowie zwalniamy przede wszystkim na Żwirowej.

08:51

Jak informuje p. Michał, słuchacz Norda FM, na trasie Szemud – Częstkowo TIR wypadł z drogi. Występują lekkie utrudnienia w ruchu.

08:26

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim odcinka między Kębłowem a Gościcinem. Poranne utrudnienia nie odpuszczają też na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Krajowa szóstka w Wejherowie może się przytykać przede wszystkim w okolicach Węzła Zryw. Poza tym zwalniamy na ulicach Sobieskiego, 12 Marca i Chopina, w pobliżu szpitala. W Redzie redukcja prędkości przyda się na Gdańskiej, na wysokości dworca kolejowego. W Rumi natomiast utrzymuje się wzmożony ruch na Sobieskiego, od skrzyżowania z Ceynowy do galerii handlowej. Wolniej pojedziemy też równoległą Towarową. Sporo aut można napotkać na Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Na dobre korkuje się już Hutnicza, przede wszystkim na odcinku od Puckiej do estakady. Wolniej pojedziemy też Morską w stronę centrum, głównie na Cisowej i Grabówku. Ponad dwukilometrowy zator utrzymuje się na Obwodnicy Trójmiasta, od zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego do Chwarzna. Przytyka się też leśny odcinek między Osową a Karwinami. Miejscowe spowolnienia są możliwe na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Kaszubskiej w Pierowszynie. Może się przytykać dojazd do Pucka od strony Żelistrzewa. W Pucku poranne poruszenie da się dostrzec na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. Z kolei na wojewódzkiej 215-stce zwalniamy przy dojeździe do Sławoszyna.