Informacje z dróg

25.11.2019

08:25

Dość pozytywnie zaskakuje sytuacja drogowa na krajowej szóstce. Niewielkie spowolnienie jest prawdopodobne tylko u wylotu ulicy Szerokiej w Gościcinie. Przybyło natomiast aut na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie na ulicach Wejherowa. Największego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie śródmieścia, a więc na Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Zwalniamy też na Ofiar Piaśnicy i Chopina. W Redzie wolniej pojedziemy ulicami Pucką, Łąkową, Obwodową i Gniewowską. W Rumi natomiast redukcja prędkości będzie konieczna przede wszystkim na Sobieskiego, na wysokości galerii handlowej, na jezdni w stronę Gdyni. Poza tym zwalniamy na Dębogórskiej, Dąbrowskiego i I Dywizji Wojska Polskiego. Najpoważniejszego nasilenia ruchu na Morskiej w Gdyni trzeba się spodziewać na początkowym odcinku tej ulicy, a więc od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Hutnicza natomiast najmocniej przytyka się od Puckiej do estakady. Jeśli chodzi o samą Obwodnicę Trójmiasta, spowolnień trzeba się spodziewać na wysokości Wielkiego Kacka, Matarni i Kowali. Poranne poruszenie jest widoczne na Kaszubskiej w Pierwoszynie. Przybyło pojazdów na ulicach 10 Lutego i Wejherowskiej w Pucku. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. We Władysławowie poranne utrudnienia można odczuć na Żeromskiego i Żwirowej.

07:28

Duży, bo ponad trzykilometrowy korek rozciąga się na leśnym odcinku Obwodnicy Trójmiasta, od Osowej aż do Karwin, czyli na jezdni w stronę Gdyni. Powodem jest awaria auta, które blokuje jeden z pasów. Inne odcinki ekspresówki są w miarę przejezdne. Coraz bardziej zagęszcza się ruch na ulicach prowadzących w stronę Trójmiasta. Widać to już wyraźnie na Sobieskiego i Dąbrowskiego w Rumi. W Gdyni coraz wolniej pojedziemy Morską i Hutniczą, a nieco bardziej na północ miasta – Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Póki co, poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Redy. W Wejherowie natomiast krajowa szóstka może się przytykać na wysokości Węzła Zryw i u wylotu Rybackiej. Zwalniamy też na Przemysłowej i Chopina. Jeśli chodzi o ruch na krajówce między Lęborkiem a Wejherowem, największej liczby samochodów trzeba się spodziewać na odcinku z Kębłowa do Gościcina. Inne fragmenty wspomnianej trasy są przejezdne. Coraz więcej pojazdów da się dostrzec na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Niewielkie spowolnienia są odczuwalne między Rewą a Pierwoszynem. Stopniowo zagęszcza się też ruch na Wojska Polskiego w Pucku.

22.11.2019

16:28

Na krajowej szóstce w kierunku Lęborka utrzymuje się kilkusetmetrowe spowolnienie przy podjeździe pod Górkę Gościcińską. Poza tym miejscowe utrudnienia są możliwe w Kębłowie i Strzebielinie. Popołudniowy korek uformował się już na Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo – utrzymuje się duży ruch w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Zwalniamy też na Przemysłowej. W Redzie najwięcej problemów może sprawiać sprawne pokonanie Puckiej. Wolniej pojedziemy też Gdańską w okolicach dworca kolejowego. W Rumi natomiast nie ma szans na płynną jazdę na Sobieskiego, od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. W Gdyni, w żółwim tempie pojazdy przemieszczają się Hutniczą, co dotyczy obu kierunków ruchu. Problemy sprawia również przejazd od strony śródmieścia ulicami Morską i Janka Wiśniewskiego. Zakorkowana jest też estakada w kierunku Obłuża. Przybyło pojazdów na Obwodnicy Trójmiasta, co dotyczy przede wszystkim jezdni w stronę autostrady. Problemy z płynnością ruchu mogą się pojawić na wysokości Chwarzna, Wielkiego Kacka, Osowej i Kowali. Znacznie spokojniej jest na większości głównych dróg powiatu puckiego. Powolnienie jest możliwe między Pogórzem a Kosakowem. Wojewódzka 216-stka korkuje się nieco w Sławutówku, a prawie kilometrowe spowolnienie jest też prawdopodobne w Celbowie. Popołudniowe utrudnienia są jeszcze odczuwalne na ulicach Pucka – na Wejherowskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego. Poważniejszych niedogodności drogowych nie ma za to we Władysławowie.

15:23

Nie najgorsza sytuacja panuje obecnie na Obwodnicy Trójmiasta. Punktowe spowolnienia są możliwe na Matarni i Osowej. Rosną za to korki na ulicach dojazdowych do ekspresówki i nie da się ich uniknąć m.in. na Małokackiej czy Sopockiej w Gdyni oraz Słowackiego i Spacerowej w Gdańsku. Jeśli chodzi o Gdynię, estakada w stronę Obłuża przytyka się już od zjazdu z Janka Wiśniewskiego. Morska jest już zatłoczona od centrum do Chyloni. Hutnicza natomiast stoi w korku od estakady do Puckiej. Krajowa szóstka w Rumi jest mocno przytkana od Janowa do centrum. Zwalniamy też na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie spowolnienia trzeba się spodziewać na Gdańskiej, przy dojeździe do Łąkowej, a także na Puckiej. W Wejherowie natomiast popołudniowe utrudnienia najmocniej dają się we znaki na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Duże zagęszczenie ruchu da się już odczuć na Zamostnej w Bolszewie. Z kolei krajowa szóstka w stronę Lęborka najmocniej przytyka się na odcinku między Bolszewem a Gościcinem. Redukcja prędkości może być też konieczna w Strzebielinie. Wojewódzka 216-stka może lekko korkować się w Sławutówku. Popołudniowe utrudnienia są też możliwe na skrzyżowaniu Łąkowej z Kasztanową w Żelistrzewie. W Pucku ruch zwalnia na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Podobnie jest na Gdańskiej we Władysławowie, przy dojeździe do ronda.

12:33

W Kostkowie samochód osobowy uderzył w drzewo. Jedna osoba jest zakleszczona. Na miejscu pracują służby.

09:21

Sytuacja na drogach powoli wraca na spokojne tory. Po dość sporym zatorze w okolicach Górki Gościcińskiej ani śladu, podobnie jak spokojne są ulice Wejherowa. Sytuacja na drogach nie uspokoiła się jednak na Przemysłowej, Rzeźnickiej, czy Jana III Sobieskiego, choć jest tam zdecydowanie mniej samochodów niż przed godziną. Spokojna jest też krzyżówka w Redzie i ulica Pucka, na którą aż miło się spogląda tak przejezdną. Poranne poruszenie widoczne jest jedynie w Rumi w okolicach wiaduktu oraz przy krzyżówce Dąbrowskiego ze Starowiejską. W kierunku Gdyni zatrzymamy się na dłuższą chwilę jedynie w okolicy Cisowej. Korkuje się też, nieznacznie, zjazd z Obwodnicy Trójmiasta. Na 216 w kierunku nadmorskich tras przytykać się będą okolice Widlina i Rekowa Górnego.

08:23

Coraz więcej samochodów na naszych Nordowych trasach. Gęściej zrobiło się w Rumi, nie tylko przy wiadukcie stronę Trójmiasta, ale też na głównej przy krzyżówce z Ceynowy czy za wiaduktem przy krzyżówce ze Starowiejską. W Redzie na głównej zrobimy sobie kilka przystanków przy Spokojnej i Łąkowej. Wolniej przejedziemy też Gniewowską na łączniku z Leśną. Pucka w kierunku nadmorskich tras wygląda dobrze, w tamtym rejonie przytykać się będzie tylko wjazd do Redy od strony Górki Rekowskiej. 216 przejezdna, przystanki zrobimy sobie jedynie w okolicach Celbowa. Bardziej martwiłabym się o objazd Żelistrzewem, Smolnem i Mrzezinem, tam dość sporo samochodów. Patrząc na 218 w Wielkiej Piaśnicy problemem może być krzyżówka na wysokości Domatówka. Później już wszystkie drogi zmierzają do Wejherowa, gdzie na samej głównej nie ma większych problemów. Te zaczynają się na Przemysłowej, a większą liczbę aut widać na Jana III Sobieskiego czy Puckiej. Porannym problemem może być przejechanie płynnie krajową 6stką Górki Gościcińskiej w kierunku Wejherowa.

07:22

Piątkowy poranek powili widać na drogach, na szczęście jedynie w kilku miejscach. Nieznaczne poruszenie widać w Okolicach Górki Gościcińskiej oraz na krajowej 6 przez krzyżówką z Zamostną w Bolszewie. Podobne zaczyna się coś dziać na ulicach Wejherowa. Tutaj od samego rana sporo samochodów na Przemysłowej, Jana III Sobieskiego, Świętego Jana czy Sienkiewicza. Głowna – jeszcze o tej porze nie będzie sprawiała większym problemów. Zaglądamy do Redy, tutaj wzmożony ruch widać jednie w okolicach Łąkowej i przy krzyżówce z Obwodową. W Rumi przytykać się będzie Dębogórska i krzyżówka Kosynierów z Kościuszki, poza tym najwięcej samochodów spotkamy na zjeździe z wiaduktu w Rumi od strony SKM Janowo. Dalej w stronę Trójmiasta zrobimy sobie kilka przystanków przez Cisową i w samym Grabówku. Oprócz tego Obwodnica Trójmiasta jak najbardziej przejezdna. Poranne poruszenie widać też w Pierwszynie na krzyżówce i Minkowicach. Na światłach w Pucku też możemy stracić dłuższą chwilę.

21.11.2019

16:25

Gęsto zrobiło się na ulicach Wejherowa, zwłaszcza w okolicy ronda Świętego Leona, Jana III Sobieskiego, czy Sienkiewicza. Dalej sporo samochodów widać na Przemysłowej i w okolicy Górki Gościcińskiej. Do Redy dojedziemy z nieco większymi przystankami. Poczekamy trochę na głównej krzyżówce, o tej godzinie już nie wjedziemy spokojnie na Pucką. Na samej 216 też przybyło nieco aut, ta trasa nie zajmie więcej czasu, ale kilkukrotnie zdejmiemy nogę z gazu. Gdynia, tutaj też gęściej niż przed godziną. Dalej stoi Grabówek, Cisowa i Chylonia, Korkuje się też zjazd z Obwodnicy i jej odcinek przy zjeździe na estakadę. Im dalej w stronę Rumi tym wolniej. No może nie żółwim ale na pewno spokojnym tempem jedziemy pod zjazd SKM Janowo na wiadukt. Za nim, do Redy pojedziemy normalnym tempem. Przytykać się też będą okolice aquaparku w Redzie i MOKSiRu w Rumi.

15:23

Czwartkowe popołudnie powoli nam się rozkręca. W Gdyni o tej porze już tłoczno na wysokości Grabówka w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Obwodnica Trójmiasta i estakada wyglądają na ten czas spokojnie, Korkuje się sam zjazd w Gdyni na Morską i od tego miejsca czekają nas też dłuższe przystanki ciągnące się przez SKM Janowo aż do zjazdu w Rumi. Podobnie tłoczno jest na całej długości Dąbrowskiego i Dębogórskiej między rondem a MOKSiRem. Do Redy dojedziemy bez większych problemów, zatrzymując się przed głównym skrzyżowaniem. Sporą ilość samochodów widać na Puckiej, ale ta, jeszcze jest w miarę przejezdna. W Wejherowie sytuacja jest najspokojniejsza. Tutaj główna krajówka nie stwarza większych problemów. Uważajmy jedynie na popołudniowy ścisk na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Świętego Jana i Przemysłowej. Tłoczniej też zaczyna się robić przy Górce Gościcińskiej. Spoglądamy jeszcze na 216 – w kierunku nadmorskich tras, jeżeli przedostaniemy się przez Pucką – to będzie już z Górki, podobnie jak 218 przez Piaśnicę, zielono aż miło.

09:27

W Wejherowie nadal największe kłopoty może sprawiać pokonanie ulicy Przemysłowej. Wolniej pojedziemy także ulicami Ofiar Piaśnicy, Sobieskiego i 3 Maja. O porannych utrudnieniach można już zapomnieć na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Stabilizuje się też sytuacja na Zamostnej w Bolszewie. Powodów do niepokoju kierowcy nie powinni mieć w Redzie, gdzie zdecydowana większość ulic jest w pełni przejezdna. Miejscowe spowolnienia są możliwe na Puckiej i Gniewowskiej. W Rumi natomiast poważniejsze utrudnienia są możliwe na I Dywizji Wojska Polskiego, Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W miarę sprawnie można już dotrzeć Morską do centrum Gdyni. Większego zagęszczenia ruchu można się jeszcze spodziewać w obrębie skrzyżowania Puckiej z Hutniczą. Utrudnień nie ma też na Obwodnicy Trójmiasta – jedynie przy zjeździe w Chyloni trzeba się liczyć z kilkusetmetrowym zatorem. Poranny spokój panuje także na większości dróg i ulic powiatu puckiego. Punktowe spowolnienia mogą utrudniać jazdę na Rumskiej w Pierwoszynie czy Dworcowej w Mrzezinie. Wojewódzka 216-stka umożliwia sprawną jazdę na północ regionu. Jedynie przejazd przez Puck może być nieco bardziej problematyczny. Poważniejszych utrudnień nie ma na nadmorskiej 215-stce, od Karwi, przez Jastrzębią Górę, aż do Władysławowa.

08:25

Poranne utrudnienia można odczuć na odcinku między Barłominem a Luzinem. Tłoczno jest też na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę, przybyło aut przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa, gdzie zator liczy ponad kilometr. W samym Wejherowie utrzymuje się duży ruch na ulicy Przemysłowej, a także na Chopina i Sobieskiego. W centrum wolniej pojedziemy 3 Maja, Rzeźnicką i Wniebowstąpienia. W miarę spokojnie jest w Redzie, gdzie zwalniamy przede wszystkim na Puckiej, przy dojeździe do przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast utrudnień trzeba się spodziewać w okolicach skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego oraz przed rondem u zbiegu Dębogórskiej i Ceynowy. W Gdyni najpoważniejszych utrudnień trzeba się spodziewać na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Na płynną jazdę nie ma też szans na początkowym odcinku Morskiej, od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Jeśli chodzi o ekspresówkę, kilkusetmetrowe spowolnienia są możliwe w okolicach Wielkiego Kacka i Osowej, na jezdni w stronę Gdyni. Miejscowe spowolnienia są możliwe między Połchowem a Mrzezinem, a także w Żelistrzewie. W Pucku zagęścił się ruch na ulicach Helskiej, Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. Natomiast we Władysławowie zwalniamy na Żwirowej. Nogę z gazu warto też zdjąć między Łebczem a Strzelnem.

07:26

Ponad kilometrowe spowolnienie utrudnia jazdę kierującym na Obwodnicy Trójmiasta, w okolicach Wielkiego Kacka, na jezdni w stronę Gdyni. To efekt dwóch porannych stłuczek, do których doszło kilkadziesiąt minut temu. Na szczęście, inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Morska w Gdyni, w stronę centrum najmocniej korkuje się na Cisowej. Coraz więcej aut pojawia się też w okolicach skrzyżowania Puckiej z Hutniczą. W Rumi natomiast mogą się przytykać okolice wylotu Towarowej na Sobieskiego. Póki co, większych utrudnień nie ma na ulicach Redy. W Wejherowie na poranne utrudnienia można już ponarzekać na Przemysłowej, Batalionu Morskiego i Sobieskiego. W Bolszewie to samo dotyczy ulic Szkolnej i Zamostnej. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, nie występują większe niedogodności w ruchu. Miejscowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie i Gościcinie. Poranne utrudnienia dają się już we znaki na ulicach Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Przytyka się może również odcinek między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Zwalniamy przed skrzyżowaniem Kasztanowej z Łąkową w Żelistrzewie. Redukcja prędkości przyda się też na odcinku z Darzlubia do Połczyna.

20.11.2019

16:23

Zaczynamy od sporych korków w Redzie, z informacji od naszych słuchaczy wynika, że ciężarówka blokuje przejazd przy krzyżówce w Obwodową. Tym miejscu ruch może być utrudniony. Zawsze zostaje objazd Drogowców, Gniewowską i Leśną. Sporo aut przybyło także w okolicy wiaduktu w Rumi, zwłaszcza przy zjeździe SKM Janowo i Dąbrowskiego czy Kosynierów. W trójmieście również się zagęściło. Grabówek praktycznie stoi od samej Gdyni Głównej w kierunku Wejherowa. Nieco lepiej jest w przypadku Chyloni i Cisowej. Pucka w Redzie już zwalnia, tam już jest komplet samochodów i trochę poczekamy. Na szczęście jeżeli chodzi o Wejherowo, tutaj nie ma aż takiego wielkiego problemu. Z wyjątkiem Jana III Sobieskiego, Rzeźnickiej, Sienkiewicza i świętego Jana to na pozostałych ulicach nie stracimy zbyt wiele czasu. Ten możemy stracić z kolei w okolicach Górki Gościcińskiej.

15:22

Środa na drogach Trójmiejskich wygląda jeszcze dość spokojnie. Punktowe spowolnienia będą na wysokości Grabówka a dalej Chyloni i Cisowej w stronę Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Na tę chwilę zjazd SKM Janowo wygląda jeszcze dość spokojnie. Tłoczniej jest w samym centrum Rumi na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Podobnie jest na rondzie przy Kosakowie. Trasa z Rumi do Redy wygląda przyjaźnie, korki zaczną się przed głównym skrzyżowaniem w Redzie. Na puckiej też przybyło znacznie samochodów. Patrząc dalej na krajową 6stkę myślę, że śmiało można tędy przejechać a zatrzymywać się jedynie na światłach. Nogę z gazu będzie trzeba zdjąć jednak przy rondzie Św. Leona, na Świętego Jana, Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego i Przemysłowej. Na ulicach powiatu puckiego nieznaczne poruszenie w okolicach Zdrady, Połczyna i samego Pucka. Z kolei w obrębie Górki Gościcińskiej już nie wygląda tak dobrze. Spore korki w jedną i w drugą stronę.