Informacje z dróg

11.06.2019

16:20

Korek na DK6 w Rumi - zator tworzy się od granicy z Gdynią i ciągnie się do skrzyżowania z ulicą Sabata. Oprócz tego tłoczno jest na Dębogórskiej i Dąbrowskiego.

16:14

Korkuje się krajowa szóstka w Redzie w obu kierunkach. Zator utworzył się na ulicy Puckiej, nie ma utrudnień na Obwodowej, Leśnej i Cegielnianej.

15:30

Z Redy do Pucka pojedziemy bez utrudnień, w Pucku duży tłok jest w centrum miasta. Nie ma utrudnień we Władysławowie. Spory ruch jest na trasie z Władysławowa do Jastrzębiej Góry.

09:28

Coraz bardziej zagęszcza się ruch na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza między Jastrzębią Górą a Chłapowem. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego jest przejezdna, choć niewielkie utrudnienia występują w Jastarni i Juracie. We Władysławowie tłoczno jest na Żwirowej i Starowiejskiej, a w Pucku – na Wojska Polskiego i 10 Lutego. Na większości dróg powiatu wejherowskiego można już zapomnieć o porannych utrudnieniach, które dzisiaj i tak nie były szczególnie uciążliwe. Większe poruszenie panuje jeszcze na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Natomiast krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa może się jeszcze przytykać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W samym Wejherowie utrzymuje się jeszcze wzmożony ruch na Sobieskiego i Chopina. Krajówka w mieście może lekko się korkować u wylotu 12 Marca i w okolicach Węzła Zryw. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką, od skrzyżowania z aleją Lipową do zjazdu na Gdańską. Gdańska korkuje się w okolicach dworca, natomiast całkiem sprawnie można pokonać ulicę Leśną. Niewielki ruch panuje też na Obwodowej. Spokojniej niż przed godziną jest też w Rumi, a większego ruchu można się spodziewać w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Co prawda, utrzymuje się jeszcze spory ruch na końcowym odcinku Hutniczej w Gdyni, ale pozostałe główne arterie w mieście są w pełni przejezdne. Bez problemów można też przemieszczać się Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach.

08:28

Przybyło pojazdów na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, przede wszystkim na odcinku między Kębłowem a Gościcinem. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się odczuć na ulicach Wilczka w Luzinie czy Zamostnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie sytuacja drogowa jest dość stabilna i nie ma nadprogramowych utrudnień. Najpoważniejszego ruchu można się spodziewać na Sobieskiego, Wniebowstąpienia i Roszczynialskiego. W Redzie ruch zwalnia przy zjeździe z Puckiej na Gdańską. Sama Gdańska także jest dość mocno zatłoczona, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z Obwodową. Sporo aut da się dostrzec też na Gniewowskiej. Dość płynnie można przejechać przez Rumię tranzytem, a zmianę świateł można stracić tylko w pobliżu galerii handlowej na Sobieskiego. W Gdyni natomiast przytyka się Morska na Cisowej i Grabówku w stronę śródmieścia. Poranne korki nie odpuszczają też na Hutniczej, zwłaszcza od Puckiej do estakady. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Gorzej wygląda sytuacja na zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza w stronę Witomina i Oliwy, gdzie można stracić kilka dodatkowych minut. Nad samym morzem spory ruch panuje na wojewódzkiej 215-stce w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry. Lekko przytyka się dojazd ulicą Gdańską do ronda we Władysławowie, całkiem spore poruszenie panuje też na Drodze Chłapowskiej. W Pucku natomiast korkuje się skrzyżowanie Helskiej z Żarnowiecką oraz ulica Wojska Polskiego.

07:26

Całkiem dobre warunki do jazdy panują obecnie na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzieś pojawiają się nieznaczne spowolnienia, to przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie. W samym Wejherowie również nie można narzekać na uciążliwe korki o poranku. Obecnie największy ruch da się odczuć na Sucharskiego, Sobieskiego i Chopina. Z kolei tranzytowa szóstka może delikatnie przytykać się w okolicach Węzła Zryw. W Redzie korkuje się nieco Pucka przy zjeździe z Górki Rekowskiej, przed przejazdem kolejowym. Problemy sprawia też płynne pokonanie remontowanej Gdańskiej. W Rumi natomiast najwięcej pojazdów przemierza ulice Kosynierów i Dębogórską. W Gdyni uformowało się spowolnienie na odcinku od Pogórza do Obłuża. Morska może się korkować na Cisowej, u wylotu Chylońskiej. Gęstniej też ruch na Hutniczej, zwłaszcza na końcowym odcinku tej ulicy, przy dojeździe do estakady. Poważniejszych problemów nie ma na Obwodnicy Trójmiasta, choć jest możliwe spowolnienie na Kowalach, na jezdni z stronę Gdyni. Stopniowo korkuje się też zjazd na wspomnianą Morską na Chyloni. W powiecie puckim sporym powodzeniem kierowców cieszą się ulice Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. Nieznacznie przytyka się dojazd do Jastrzębiej Góry od strony Mieroszyna. Punktowe spowolnienia są też prawdopodobne na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

10.06.2019

12:39

W Połczynie na wojewódzkiej drodze nr 213 samochód osobowy wjechał w płot, jedna osoba została poszkodowana. Są utrudnienia w ruchu.

09:28

Podobnie jak przez cały poranek, wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Nad samym morzem wojewódzka 215-stka przytyka się na wysokości Cetniewa. Z kolei w Pucku poranne poruszenie da się jeszcze zauważyć na ulicach Wejherowskiej, Helskiej i Wojska Polskiego. Nieznacznie może przytykać się dojazd do skrzyżowania w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. Około kilometrowe spowolnienie utrzymuje się na głównej drodze powiatu wejherowskiego, czyli na krajowej szóstce. Mowa o odcinku między Kębłowem a Gościcinem. Pozostałe fragmenty trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. W samym Wejherowie utrzymuje się wzmożony ruch na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie duże spowolnienie obejmuje ulicę Gdańską, praktycznie na całej długości. Lepszą opcją może być przejazd ulicami Leśną i Obwodową. W Rumi natomiast poważniejszego poruszenia można się spodziewać na Dąbrowskiego i Sobieskiego w pobliżu galerii handlowej. Stopniowo uspokaja się ruch w Gdyni. Hutnicza jest jeszcze zakorkowana, ale przede wszystkim na odcinku od Puckiej do estakady. Jeśli chodzi o Morską, największe problemy z płynnością ruchu występują na Cisowej, u wylotu Chylońskiej. Względny spokój panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Stabilizuje się też sytuacja na zjazdach do poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. Największy ruch panuje jeszcze na Spacerowej w Gdańsku, od Osowej do Oliwy.

08:28

Sytuacja przy wjeździe do wejherowskiego tunelu jest w pełni opanowana i można bezpiecznie przedostać się ze śródmieścia pod drogą krajową numer sześć. Jeśli chodzi o Wejherowo, duży ruch utrzymuje się na Świętego Jana, Rzeźnickiej i Wniebowstąpienia. Przybyło aut na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem, gdzie zator liczy obecnie ponad dwa kilometry. W Redzie, podobnie jak przed godziną, największym wyzwaniem może być sprawne pokonanie Gdańskiej. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie. W Gdyni dość sprawnie można dotrzeć Morską do centrum. Wyjątkiem jest większy tłok między Cisową a Chylonią. Zakorkowana jest także Hutnicza w stronę estakady. Bez większych problemów można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta w kierunku Gdańska. Zwalniamy natomiast od Kowali do Szadółek, na jezdni w stronę Gdyni. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na głównych drogach powiatu puckiego. Jeśli gdzieś pojawiają się spowolnienia, to mają one charakter jedynie punktowy. Tak jest m.in. na ulicy Dworcowej w Gnieżdżewie. Wolniej pojedziemy Drogą Chłapowską we Władysławowie. Redukcja prędkości przyda się też na wojewódzkiej 215-stce w Sławoszynie.

07:50

Ciężarówka zakleszczyła się przy wjeździe do tunelu do strony ul. św. Jana w Wejherowie. Możliwe są poważne utrudnienia w ruchu.

07:28

Stopniowo zagęszcza się ruch w poniedziałkowy poranek na drogach regionu. Widać to już na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Co prawda, wspomniany odcinek da się jeszcze pokonać w miarę płynnie, ale z lokalnymi utrudnieniami trzeba się liczyć w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie przybyło pojazdów przede wszystkim na Sobieskiego. Natomiast krajówka korkuje się lekko na wysokości skrzyżowania z Rybacką i 12 Marca. Niewielki zator utworzył się też na końcowym odcinku ulicy Chopina. W Redzie około półkilometrowe spowolnienie obowiązuje na Gdańskiej, na wysokości dworca PKP. W Rumi natomiast największym powodzeniem kierujących cieszy się zjazd z wiaduktu w stronę Janowa. Stopniowo przytyka się już Hutnicza na całej długości w Gdyni. Na płynną jazdę nie ma też szans na Morskiej, na Cisowej, a także na Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. W śródmieściu na razie jest dość spokojnie, choć zagęszcza się ruch na Warszawskiej i Świętojańskiej. Większych utrudnień nie ma na razie na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę autostrady. W przeciwnym kierunku spowolnienie jest możliwe od wiaduktu na Kowalach do Szadółek. Poranny spokój panuje na większości dróg powiatu puckiego. Niewielkie utrudnienia są możliwe na trasie z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna i Kosakowa. We Władysławowie większy ruch da się dostrzec na Drodze Chłapowskiej. Zwalniamy też przed skrzyżowaniem w Łebczu.

07.06.2019

16:26

Zła wiadomość dla podróżujących w stronę autostrady A1. Po zderzeniu na wysokości Szadółek utrzymują się utrudnienia w ruchu w stronę Kowali. W przeciwnym kierunku Obwodnica Trójmiasta przytyka się od Straszyna do Węzła Karczemki. Spowolnienie jest też możliwe od Osowej do zjazdu na lotnisko. Co prawda, odpuściły nieco utrudnienia na Janka Wiśniewskiego w stronę Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni, ale sama estakada nadal jest mocno zakorkowana w kierunku Obłuża. Nie poprawiła się też sytuacja na Hutniczej, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania z Pucką. Popołudniowe korki nie odpuszczają też na Sobieskiego w Rumi. Nieco mniejszy ruch panuje dopiero za wiaduktem, w stronę Redy. W samej Redzie zwalniamy Morskiej, Obwodowej i Leśnej. Nieco lepiej niż w ostatnich dniach wygląda sytuacja na Gdańskiej. Dość mocno korkuje się za to Pucka w stronę Rekowa. Podobnie jak przed godziną, największy ruch w Wejherowie panuje w śródmieściu, zwłaszcza na 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Krajówka przytyka się przede wszystkim przy dojeździe do Chopina i w okolicach Węzła Zryw. Z rogatkami Wejherowa, na krajowej szóstce, korkuje się odcinek między Bolszewem a Gościcinem. Dojazd do Gościcina jest też mocno zakorkowany od strony Kębłowa. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne, choć gdzieniegdzie pojawiają się lokalne utrudnienia. Tak jest m.in. na ulicach Helskiej, 10 Lutego i Wejherowskiej w Pucku. Natomiast we Władysławowie przytykają się ulice Starowiejska i Żwirowa. Nogę z gazu warto też zdjąć na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

15:29

Około godziny 15:00 doszło do kolizji na Obwodnicy Trójmiasta, na wysokości Szadółek, na jezdni w stronę autostrady. Efektem są utrudnienia w obu kierunkach ruchu, aż do Straszyna. Wzrasta ruch na krajowej szóstce w Rumi. Obecnie Sobieskiego stoi w korku praktycznie na całej długości – od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. Jeśli chodzi o Gdynię, coraz trudniej jest dostać do północnych dzielnic miasta. Korek w stronę Obłuża zaczyna się już na Janka Wiśniewskiego i rozciąga na całą Estakadę Kwiatkowskiego. Trudna sytuacja jest także na początkowym odcinku Hutniczej i na Morskiej, na Cisowej. Krajowa szóstka z Lęborka do Wejherowa najbardziej przytyka się w Kębłowie. Wzrasta także ruch przy dojeździe do Górki Gościcińskiej od strony Bolszewa. W Wejherowie największych utrudnień trzeba się spodziewać na Sobieskiego i 3 Maja. Wolniej pokonamy także ulice Ofiar Piaśnicy i Chopina. Dość mocno przytyka się również dojazd do miasta krajową szóstką od strony Pieleszewa. W Redzie można utknąć w korku na Puckiej, na pasie w stronę Rekowa. Pojazdy poruszają się też w spowolnionym tempie Gdańską i Obwodową. Jeśli chodzi o powiat pucki, spory ruch panuje na ulicach Żeromskiego w Kosakowie i Gdyńskiej w Mrzezinie. Lekko korkuje się dojazd ulicą Gdańską do ronda we Władysławowie. Nad samym morzem przyda się redukcja prędkości na wojewódzkiej 215-stce w Chłapowie i Jastrzębiej Górze.

09:30

Odpuściły korki w centrum Wejherowa, nie ma również utrudnień na krajowej szóstce w mieście, spokojnie jest także na gościcińskiej górce.

09:14

W Kębłowie na wysokości stacji benzynowej zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy.