Informacje z dróg

15.10.2018

09:27

Uspokoiła się sytuacja na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdzie trzeba się liczyć z utrudnieniami na tej trasie, to w Luzinie i Gościcinie. Nadal utrzymuje się spory ruch na Zamostnej w Bolszewie, zwłaszcza przy zjeździe na krajówkę. W Wejherowie odpuściły nieco korki w śródmieściu, ale wciąż nie rozpędzimy się na remontowanej ulicy Chopina. Podobnie jak przez większość poranka, nie ma poważniejszych zatorów drogowych w Redzie. Mniejszy ruch niż przed godziną panuje też w Rumi, gdzie przede wszystkim przytyka się skrzyżowanie Sobieskiego i Sabata. W Gdyni utrzymuje się spory ruch na Hutniczej między Pucką a estakadą. Spowolnienie można też napotkać przy zjeździe z Obłuża na Kwiatkowskiego. W cierpliwość muszą się uzbroić kierowcy podróżujący Obwodnicą Trójmiasta w stronę Gdyni. Z powodu awarii ciężarówki utrzymuje się ogromny zator na odcinku od Matarni do Wielkiego Kacka. Nie odpuszczają też korki na zjazdach z ekspresówki, zwłaszcza w stronę Wrzeszcza i Oliwy. Na korki nie można narzekać nad samym morzem. Sprawnie pojedziemy więc wojewódzką 215-stką z Karwi do Jastrzębiej Góry i dalej – do Władysławowa. Bez problemów da się również pokonać trasę przez Półwysep Helski.

08:27

Po zderzeniu osobówki z busem, do którego doszło przed godziną 7:00 na drodze krajowej nr 6 w Kębłowie, nadal mogą się utrzymywać utrudnienia w ruchu, zwłaszcza na pasie w stronę Lęborka. Zalecamy ostrożność na tym odcinku. Poza tym kilkusetmetrowy zator utrzymuje się w kierunku Wejherowa. Tłoczno jest też na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, ciasno jest przy zjeździe z Przemysłowej na Rondo Solidarności, a także na Sobieskiego, 3 Maja, 12 Marca i Chopina. W miarę sprawnie można na razie pokonać ulice Redy, natomiast w Rumi zdecydowanie zagęścił się ruch w okolicach węzła drogowego na wiadukcie. Powoli przemieszczamy się też Dąbrowskiego i Pomorską w stronę Gdyni. Coraz tłoczniej jest też na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Nie rozpędzimy się też na Morskiej w stronę śródmieścia. Trwają poważne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta na jezdni w kierunku Gdyni, od Matarni do Wielkiego Kacka. Powodem jest awaria ciężarówki, która blokuje jeden z pasów ruchu. Nie ma również szans na szybkie dotarcie do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce. Dojazd do tego węzła drogowego korkuje się niemal z każdej strony. Nadal spokój panuje na drogach północy regionu. Wolniej pojedziemy przede wszystkim w centrum Pucka, zwłaszcza na 10 Lutego i Wojska Polskiego, oraz na remontowanej ulicy Puckiej w Darżlubiu.

07:27

Pociągi SKM w kierunku Gdańska od strony Gdyni Głównej kursują nieregularnie. Opóźnienia mogą sięgać około 10 minut. Wzrasta powoli natężenie ruchu na głównych drogach regionu. Poniedziałkowe poruszenie widać już na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, gdzie sporo pojazdów można zauważyć w Kębłowie i Gościcinie. Również w samym Wejherowie coraz więcej kierowców wyjechało na ulice. Powoli korkuje się zatem Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja. Ciasno jest też przy zjeździe z Przemysłowej na krajówkę i na Chopina. W Redzie zwalniamy w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Rzemieślniczą oraz w pobliżu Łąkowej. W Rumi natomiast przytyka się zjazd z Towarowej na Sobieskiego. Sznur pojazdów powoli sunie też w stronę Gdyni Dąbrowskiego, wspomnianą Sobieskiego i dalej – Morską w kierunku skrzyżowania z obwodnicą. Jeśli chodzi o Gdynię, nie rozpędzimy się też na odcinku z Pogórza do Obłuża. Spory zator utworzył się na Obwodnicy Trójmiasta, między Osową a Karwinami, czyli na jezdni w stronę Gdyni. Przytykają się też zjazdy z ekspresówki w stronę Karwin i Oliwy. W miarę spokojnie jest na północy regionu. Coraz więcej aut da się zauważyć w centrum Pucka. Z koniecznością redukcji biegów trzeba się też liczyć przed rondem w Gnieżdżewie. Nadmorskie trasy są za to w pełni przejezdne.

12.10.2018

16:25

W Gdyni utrzymuje się duże natężenie ruchu w kierunku Obłuża. Zator rozpoczyna się już na Janka Wiśniewskiego, a kończy – dopiero za skrzyżowaniem Kwiatkowskiego z Płk. Dąbka. Nie ma mowy o płynnej jeździe również na Morskiej, zwłaszcza na Grabówku. Na szczęście, cały czas przejezdna jest Obwodnica Trójmiasta w obu kierunkach, a niewielkie spowolnienie jest możliwe tylko w Demptowie. W Rumi można ponarzekać na korki od Janowa do centrum, co dotyczy zarówno Sobieskiego, jak i Dąbrowskiego. W Redzie natomiast wolniej pojedziemy Gdańską od Obwodowej do Łąkowej i Pucką w stronę Rekowa. Przypominamy, że w Wejherowie rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 218 w ciągu ulic: Sienkiewicza, 3 Maja i Wybickiego. Prace potrwają do 24 października. O tej zatłoczona jest przede wszystkim 3 Maja od Świętego Jana do parku. Wolniej pojedziemy też Chopina i Sobieskiego. Na krajowej szóstce postoimy przy dojeździe do Gościcina od strony Bolszewa i Kębłowa. Dłuższą chwilę pod światłami można też spędzić w Luzinie. Nadal spokojnie jest na północy regionu, choć nie odpuszczają korki w centrum Pucka. Nadal lekko przytyka się dojazd do ronda w Krokowej od strony południa. Nie rozpędzimy się także przed skrzyżowaniami w Starzynie i Łebczu.

15:25

Piątkowe popołudnie coraz bardziej daje się we znaki kierującym. W Gdyni coraz trudniej jest dotrzeć na Obłuże Estakadą Kwiatkowskiego, która stoi w korku już od terminalu kontenerowego. Tłoczno jest również na Hutniczej i na Janka Wiśniewskiego. Na Obwodnicy Trójmiasta coraz więcej pojazdów da się zauważyć od Osowej do Matarni. Biegi redukujemy też przy dojeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdyni. Zakorkowana jest krajowa 20-stka, od wylotu ulicy Rdestowej w Dąbrowie aż do ronda w Chwaszczynie. W Rumi tradycyjnie już korkuje się Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. W Redzie natomiast coraz ciaśniej jest na Puckiej, od skrzyżowania z Gdańską do przejazdu kolejowego. W Wejherowie z najpoważniejszymi utrudnieniami trzeba się liczyć na Sobieskiego, od Batalionu Morskiego do 3 Maja, a także na Chopina. Korkuje się również krajowa szóstka w stronę Śmiechowa, od Puckiej do 12 Marca. Ze spowolnieniem na krajowej szóstce trzeba się też liczyć ze granicami miasta, od Bolszewa do Gościcina. Spokój panuje na drogach powiatu puckiego. Lekko przytyka się dojazd do ronda w Krokowej na wojewódzkiej 218-stce. Sporo aut można też napotkać w samym centrum Pucka.

13:01

Zderzenie dwóch pojazdów w Dobrzewinie, możliwe utrudnienia w ruchu.

09:28

Na drodze wojewódzkiej nr 218 w Piaśnicy wpadła do rowu ciężarówka, możliwe są utrudnienia w ruchu. Zalecamy ostrożność, ponieważ drogi, zwłaszcza na odcinkach leśnych, mogą być śliskie. W sporą dawkę cierpliwości muszą się uzbroić kierowcy udający się w stronę Trójmiasta. Solidnie korkuje się Morska od Chyloni do Grabówka, a powodem są trwające już od kilku tygodni roboty drogowe na tej arterii. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej, od granic z Rumią do estakady. Na szczęście, poważniejszych problemów nie ma na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie sprawnie można się poruszać w obu kierunkach. Powoli odpuszczają też korki przed rondem w Chwaszczynie, choć nadal postoimy od strony Miszewa. Całkiem płynnie można też podróżować krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, a z koniecznością przymusowego postoju trzeba się liczyć jedynie w Gościcinie. W samym Wejherowie korkuje się tranzytowa szóstka między ulicami Chopina i Ofiar Piaśnicy. Duże zagęszczenie ruchu panuje też na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie wolniej pojedziemy Gdańską od Łąkowej do Puckiej, natomiast w Rumi – przy dojeździe Dąbrowskiego do Starowiejskiej i na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sabata. W powiecie puckim wszystkie główne drogi są w pełni przejezdne, a nieco większe nasilenie ruchu da się dostrzec przede wszystkim w centrum Pucka.

08:35

Nie ma utrudnień na rondzie w Gnieżdżewie. Korkuje się ulica Zamostna w Bolszewie, tłoczno jest na ulicy Szkolnej. W Wejherowie przytyka się ulica Sobieskiego.

08:30

W Rumi tradycyjnie przytyka się ulica Sobieskiego przed zjazdem na Sabata w kierunku Gdyni.

Nie ma utrudnień na trasie z Władysławowa do Redy.

08:26

Bez większych utrudnień jest na trasie z Gościcina do Redy. Uwaga na skrzyżowaniu krajowej szóstki i Rybackiej tam przy lewoskręcie na ulicę 12 Marca pracują drogowcy. Nie ma utrudnień na skrzyżowaniu z ulicą Orzeszkowej.

11.10.2018

16:27

W Gdyni udało się już odkorkować Estakadę Kwiatkowskiego na jezdni w stronę obwodnicy. Koszmary korek uformował się za to na Janka Wiśniewskiego, już od ulicy Polskiej aż do estakady i dalej – w stronę Obłuża. Niestety, nie poprawiła się też sytuacja na Hutniczej, gdzie raczej postoimy niż pojedziemy. Nieco sprawniej da się przejechać Morską od centrum do Chyloni, choć na Grabówku nie da się uniknąć przymusowego postoju w korku. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, to podobnie jak przed godziną, nogę z gazu należy zdjąć w Demptowie. Ekspresówka korkuje się też na odcinku z Osowej do Matarni. Z kolei krajowa 20-stka stoi w korku od Dąbrowy do ronda w Chwaszczynie. W Rumi wciąż wolniej pojedziemy Sobieskiego od Janowa do wiaduktu, a także Dąbrowskiego i Dębogórską. W Redzie natomiast przytyka się Morska, Łąkowa i Gdańska w okolicach skrzyżowania z Pucką. W Wejherowie korkuje się dojazd do miasta od strony Pieleszewa. Na płynną jazdę nie ma też szans na 3 Maja, od ronda u zbiegu 10 Lutego i Świętego Jana do parku. Na krajowej szóstce tłoczno jest między Bolszewem a Gościcinem w obu kierunkach. Dość ciasno jest także w Luzinie. W powiecie puckim przytyka się lekko dojazd do ronda w Krokowej. Nadal nie odpuszczają też korki w centrum Pucka. Wolniej pokonamy również trasę z Łebcza do Gnieżdżewa.

15:26

Popołudniowy szczyt komunikacyjny zdecydowanie już nabiera rumieńców, a to, niestety, oznacza zakłócenia w ruchu. Przegląd sytuacji drogowej zaczynamy od Gdyni, gdzie po kolizji dwóch aut częściowo zablokowana jest Estakada Kwiatkowskiego w stronę obwodnicy. Największe utrudnienia są możliwe w pobliżu zjazdu z Hutniczej. Niestety, w kierunku Obłuża również czeka nas potężny korek, który zaczyna się już na Janka Wiśniewskiego. Zderzak w zderzak pojedziemy też wspomnianą Hutniczą od estakady do skrzyżowania z Pucką. Utrudnienia nie omijają również Obwodnicy Trójmiasta. Najgorsza sytuacja panuje obecnie między Matarnią a Osową. Tłoczno jest także przy dojeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdańska. W Rumi wzrasta natężenie ruchu na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu. Ciasno jest też na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie natomiast nie rozpędzimy się na Puckiej, od skrzyżowania z Gdańską do przejazdu kolejowego. W Wejherowie trzeba się liczyć z punktowymi spowolnieniami na krajowej szóstce, od Ronda Solidarności do Śmiechowa. Tłoczno jest także na Sobieskiego, 3 Maja i Chopina. Za granicami miasta stopniowo korkuje się dojazd do Górki Gościcińskiej, a jadąc w stronę Lęborka, zatrzymamy się na światłach w Luzinie i Strzebielinie. W powiecie puckim przytyka się dojazd do Celbowa od strony Sławutówka. Popołudniowe spowolnienie jest też możliwe w samym centrum Pucka oraz przed rondem w Gnieżdżewie.

09:35

Nie ma utrudnień w Redzie. W Rumi odpuścił korek na krajowej szóstce. Nie ma utrudnień również na trasie Leśna-Cegielniana.

W Wejherowie wciąż tłoczno jest w centrum miasta, między innymi na Rzeźnickiej i Sobieskiego.

09:27

Bez utrudnień pokonamy trasę Pucka do Redy. Na głównych drogach wojewódzkich powiatu puckiego jest spokojnie. Wszystkie trasy są tutaj w pełni przejezdne i nigdzie nie występują poważniejsze problemy z płynnością ruchu.

09:26

Ruch na wysokości Bolszewa jest umiarkowany, więcej aut można zaobserwować na krajowej szóstce na wysokości ulicy Orzeszkowej. Na skrzyżowaniu 12 Marca ruch utrudnia koparka, która prowadzi roboty drogowe.