Informacje z dróg

19.03.2020

16:29

W dalszym ciągu spory korek rozciąga się od skrzyżowania z centrum handlowym między Redą w Rumią po samo skrzyżowanie DK6 i Puckiej. Ruch w tym miejscu prowadzony jest tylko jednym pasem. Więcej samochodów można zaobserwować także na Puckiej w kierunku nadmorskich. Podobnie gęściej w Wejherowie, choć i tak ruch na krajowej 6-stce odbywa się płynnie. Nogę z gazu ściągniemy jedynie na wysokości Górki Gościcińskiej w kierunku Lęborka. W Rumi dłużej przejedziemy przez Starowiejską i Dąbrowskiego, spędzimy też więcej czasu n wiadukcie w kierunku Redy.

15:27

spory ruch wiadać na ulicach Redy, korkuje się - dość solidnie - dojazd do głównego skrzyżowania DK6 z Pucką. 216-stka będzie się przytykać jedynie na początku Puckiej, później będzie przejezdna. Dojazd do Rumi będzie spokojny, w centrum poczekamy dłuższą chwilę na Starowiejskiej, Dąbrowskiego czy na wysokości wiaduktu.W Gdyni wolniej przejedziemy zjazd z Obwodnicy na Morską i Hutniczą w obu kierunkach. W Wejherowie z kolei cisza i spokój, zarówno n krajowej 6-stce, jak i w centrum miasta. Okolice Górki Gościcińskiej o tej porze również przejezdna.

13:49

Kolizja na DK nr 6 w Wejherowie

Kolizja osobówki z samochodem ciężarowym na DK nr 6 w Wejherowie, u wylotu ulicy Orzeszkowej. Jeden pas ruchu w stronę centrum jest zablokowany.

09:27

Bez przeszkód można poruszać się głównymi drogami powiatu puckiego. We Władysławowie największe natężenie ruchu panuje obecnie na Drodze Chłapowskiej. Utrudnień nie ma na nadmorskiej 215-stce. Nieznacznie przytyka się dojazd wojewódzką 218-stką do ronda w Krokowej. W Pucku zwalniamy na Wejherowskiej i Helskiej. Lekko korkuje się ul. Wilczka w Luzinie, przy dojeździe do przejazdu kolejowego. Podobnie jak przez cały poranek, większych problemów nie sprawia przejazd krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Największy ruch panuje obecnie w Gościcinie i Bolszewie. W Wejherowie największą liczbę aut można napotkać na Przemysłowej, Sobieskiego i Chopina. Przez miasto można przejechać sprawnie tranzytem w obu kierunkach. W Redzie miejscowe spowolnienia są możliwe na Gdańskiej, na jezdni w stronę Wejherowa. Spokojnie jest w Rumi. Ruch zagęszcza się nieco bardziej na Sobieskiego, na wysokości galerii handlowej. Podobnie jest na skrzyżowaniu Dąbrowskiego ze Starowiejską. Uspokoiła się sytuacja na północy Gdyni. Jedynie na skrzyżowaniu Płk. Dąbka i Kwiatkowskiego trzeba się spodziewać zatoru. Spokój panuje na Hutniczej. Morska natomiast korkuje się głównie na odcinku od Cisowej do Chyloni. Żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta.

08:44

Trwa jeszcze usuwanie skutków wypadku na drodze wojewódzkiej nr 224 w Łebieńskiej Hucie. W tym miejscu warto zachować szczególną ostrożność. Jeśli chodzi o powiat wejherowski, przybyło pojazdów na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Krajowa szóstka na odcinku z Lęborka do Wejherowa lekko korkuje się między Gościcinem a Bolszewem. W Wejherowie nie ma obecnie praktycznie żadnych niespodziewanych utrudnień. Mogą się przytykać dojazdy do przejazdów kolejowych na Puckiej i 12 Marca. W Redzie również panuje poranny spokój na drogach. W Rumi jest podobnie, a spowolnienia trzeba się spodziewać przede wszystkim w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. Na północy Gdyni problemy może sprawiać sprawny przejazd ul. Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Wyjątkowo spokojnie jest za to na Hutniczej. Jeśli chodzi o Morską, opóźnienie jest możliwe na odcinku od Cisowej do Chyloni. Z kolei Obwodnica Trójmiasta świeci pustkami. Poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na Pomorskiej w Dębogórzu i Chrzanowskiego w Kosakowie. Nieznaczne spowolnienia są możliwe na odcinku między Mostami a Pierwoszynem. W Pucku nieco większe poruszenie można zauważyć na ul. Wejherowskiej. We Władysławowie może lekko przytykać się skrzyżowanie Gdańskiej i Drogi Chłapowskiej. Niewielkie utrudnienia utrzymują się na trasie z Łebcza do Strzelna.

07:37

Utrudnienia pojawiły się na drodze wojewódzkiej nr 224 w Łebieńskiej Hucie po wypadku samochodu osobowego. Wstępnie wiadomo o dwóch osobach poszkodowanych. Na miejscu pracują służby. Spowolnienia na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem mają charakter tylko punktowy i można je odczuć w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. W Wejherowie najwięcej pojazdów da się dostrzec na Sobieskiego, Roszczynialskiego i przy zjeździe z Rybackiej na DK nr 6. W Redzie przytyka się głównie Gdańska w stronę Wejherowa. W Rumi natomiast nieznaczne utrudnienia są możliwe w okolicach skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. W Gdyni, póki co, nie ma większych utrudnień na Morskiej i Hutniczej. Janka Wiśniewskiego może się przytykać w pobliżu Węzła Ofiar Grudnia 70. Obwodnica Trójmiasta lekko korkuje się przy podjeździe od Chyloni w stronę Demptowa. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Nogę z gazu warto zdjąć w okolicach skrzyżowania Rumskiej z Kaszubską w Pierwoszynie. Podobnie jest na Kasztanowej w Żelistrzewie. Poranny spokój panuje na razie na ulicach Pucka. Może natomiast korkować się dojazd do głównego skrzyżowania w Łebczu.

18.03.2020

16:32

Awaria sieci trakcyjnej SKM na stacji Gdynia Cisowa. Uszkodzenie nie ma wpływu na ruch pociągów pomiędzy Gdynią Chylonią a Redą / Wejherowem / Lęborkiem. Dotyczy to tylko pociągów zaczynających / kończących bieg w Gdyni Cisowej.W Trójmieście solidnie przytyka się jazd na estakadą Kwiatkowskiego. Dalej spore utrudnienia czekają na kierowców w Rumi od zjazdu SKM Janowo, ze względu na roboty drogowe.

15:36

Po południu dość spory ruch widać w Rumi. Korkuje się wiadukt w kierunku Redy, większej ilości samochód możemy się także spodziewać na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie nogę z gazu ściągniemy na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Korkować może się także Łąkowa i okolice skrzyżowania DK6 z Pucką. Krajowa 6-stka w Wejherowie nie będzie sprawiała większych kłopotów, a w centrum miasta zwolnimy na Sobieskiego, Rzeźnickiej czy Sienkiewicza. W kierunku Lęborka kierowców czeka dłuższy postój przy Gościcinie i Bolszewie. W Gdyni zakorkowana jest solidnie Hutnicza w obu kierunkach i Pucka od krzyżówki z Chylońska. Dłużej niż zazwyczaj zajmie nam zjazd z Obwodnicy na Morską.

09:39

Utrzymuje się duży spokój na głównych drogach powiatu puckiego. Wojewódzka 215-stka może nieznacznie przytykać się między Jastrzębią Górą a Rozewiem. Lekko korkuje się dojazd wojewódzką 218-stką do ronda w Krokowej. We Władysławowie zwiększonego ruchu można się spodziewać na Żwirowej, a w Pucku – na Wojska Polskiego. Wojewódzka 216-stka może lekko korkować się w Celbowie i Sławutówku. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma poważniejszych utrudnień na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. W samym Wejherowie również jest dość spokojnie. Zwiększonego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na Sobieskiego i Roszczynialskiego; nigdzie nie ma jednak nasilonych korków. Na utrudnienia nie można też narzekać na ulicach Redy. W Rumi natomiast może się przytykać skrzyżowanie ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Inne ulice miasta są w pełni przejezdne. Bardzo sprawnie można już się poruszać Hutniczą w Gdyni. Morska może jeszcze sprawiać trudności kierującym na odcinku między Cisową a Chylonią. Praktycznie żadnych spowolnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta.

08:45

Zagęścił się ruch na Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Niewiele zmieniło się natomiast na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Nieco większe poruszenie można zauważyć tylko w Gościcinie. Spokojnie jest na ulicach Wejherowa. Większy ruch jest możliwy tylko na ulicy Sobieskiego. Zwalniamy też w pobliżu przejazdów kolejowych – na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Bez zbędnych przestojów można się poruszać ulicami Redy. Podobnie jest w Rumi, gdzie zwalniamy przede wszystkim na końcowym odcinku Towarowej i na Starowiejskiej. Uspokoiła się sytuacja drogowa w północnych dzielnicach Gdyni. Przybyło za to pojazdów na Hutniczej, przede wszystkim w okolicach dojazdu do estakady. Punktowe spowolnienia na Morskiej da się odczuć przede wszystkim na Cisowej i Chyloni, ale jeśli chodzi o tę arterię, można poruszać się sprawnie. W centrum największy ruch panuje obecnie na Władysława IV. Podobnie jak przed godziną, pustkami świeci Obwodnica Trójmiasta. Miejscowe spowolnienia są możliwe na trasie z Kosakowa do Pogórza. Tłoczno jest też na Kwietniowej w Kazimierzu. W Pucku zwalniamy na Wejherowskiej, Wojska Polskiego i Żarnowieckiej, a we Władysławowie – na Żwirowej.

07:29

Niewielki ruch panuje o poranku na ulicach Wejherowa. Nieco większe nasilenie ruchu można dostrzec tylko na ul. Sobieskiego i w pobliżu Ronda Solidarności. Bez żadnych przeszkód można dotrzeć także do miasta krajową szóstką z Lęborka. Spokojnie jest na razie także na ulicach Kębłowa, Luzina i Bolszewa. Zwalniamy za to na Wejherowskiej w Gowinie. W Redzie nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Podobnie jest w Rumi, gdzie nieco więcej aut pojawia się tylko w okolicach skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. W Gdyni większego natężenia ruchu można spodziewać się na północy miasta, na ulicach Śmidowicza i Unruga. Dość sprawnie można na razie poruszać się Hutniczą, choć coraz więcej pojazdów można zauważyć w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Bez większego trudu dotrzemy za to ulicą Morską do centrum. Również w śródmieściu nie ma nieprzewidzianych niedogodności. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma też na obu jezdniach Obwodnicy Trójmiasta. Na razie pustkami świeci wojewódzka 216-stka, od Redy, przez Puck, Władysławowo, aż do Helu. Miejscowe spowolnienia mogą się pojawić na odcinku między Żarnowcem a Krokową. Wojewódzka 215-stka może się nieznacznie przytykać w Sławoszynie i przy dojeździe do Karwi.

17.03.2020

16:09

W dalszym ciągu widać spokój na ulicach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Nieco samochodów przybyły w Redzie w okolicach głównego skrzyżowania, czy ulicy Łąkowej i jej wlotu na Gdańską. W Rumi nogę z gazu ściągniemy na Dąbrowskiego i przy krzyżowce w Ceynowy. Wiadukt będzie przejezdny w obie strony. W Gdyni wolniej kierowcom minie czas na Hutniczej, w okolicach Obłuża i przy zjeździe z Obwodnicy na Morską. Punktowe spowolnienia czekają także zmotoryzowanych na odcinku Morskiej w Cisowej w kierunku Rumi. W Wejherowie z kolei cisza i spokój. Nieznacznie przybyło samochodów na ulicach dojazdowych i na krajowej 6-stce na wysokości Gościcina. W powiecie puckim korkować się będzie w Sławoszynie i w mieście powiatowym.

15:08

Ulice Trójmiasta wyglądają dość spokojnie we wtorkowe popołudnie. Spokojnie, bez większych problemów przejedziemy Obwodnicę Trójmiasta, podobnie jak ulice Gdyni. Korki czekają na kierowców tradycyjnie o tej porze na Hutniczej. W Rumi jeszcze większy spokój na drogach. Bez problemów przejedziemy wiadukt w Rumi, w centrum nogę z gazu ściągniemy jedynie na Starowiejskiej. Do Redy obejdzie się bez redukcji prędkości, zarówno na Gdańskiej, Łąkowej jak i przy głównym skrzyżowaniu. Pustoszała też ulica Pucka i Wejherowo. Krajowa 6-stka będzie się przytykać jedynie na wysokości Gościcina, a ulice dojazdowe – jak nigdy – będą przejezdne w centrum

09:38

Poranny spokój utrzymuje się na drogach powiatu puckiego. Może nieznacznie przytykać się dojazd wojewódzką 215-stką do Karwi od strony Karwieńskiego Błota. Nad samym morzem nieco więcej aut da się dostrzec na wysokości Rozewia i Cetniewa. We Władysławowie może się przytykać ulica Żwirowa. Miejscowe utrudnienia mogą się pojawić między Władysławowem a Łebczem. Podobnie jest na 213-stce między Celbowem a Połczynem. W Pucku porannego poruszenia trzeba się spodziewać na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Spowolnienie jest prawdopodobne w Gościcinie. W Wejherowie również trudno mówić o niespodziankach na drogach. Większe poruszenie jest możliwe na Sobieskiego, Przemysłowej i w okolicach przejazdów kolejowych – na Batalionu Morskiego, Puckiej, Sienkiewicza i 12 Marca. Utrudnień nie ma Redzie. Sprawnie można poruszać się również po ulicach Rumi. W Gdyni dość spokojnie jest na Hutniczej. Morska przytyka się przede wszystkim na Cisowej i Chyloni. Spory tłok panuje natomiast na Puckiej. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta.

08:27

Miejscowe spowolnienia są możliwe na Zamostnej w Bolszewie. Niewiele zmieniło się natomiast na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Tę trasę można pokonać praktycznie bez żadnych przeszkód. Utrudnień nie ma także na ulicach Wejherowa. Nieco większe natężenie ruchu jest prawdopodobne na Roszczynialskiego, Sobieskiego i Ofiar Piaśnicy. Względny spokój panuje na ulicach Redy, a większego natężenia ruchu trzeba się spodziewać przede wszystkim na Kazimierskiej. Podobnie jest w Rumi. Przez miasto można sprawnie przejechać krajową szóstką w obu kierunkach; niewielkie opóźnienie jest możliwe w okolicach wylotu ulicy Sabata. Utrudnień w Gdyni trzeba się spodziewać przede wszystkim na Puckiej. Dość spokojnie jest zarówno na Morskiej, jak i na Hutniczej. W śródmieściu największy ruch panuje na Warszawskiej i Władysława IV. Podobnie jak przed godziną, praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Może nieco korkować się skrzyżowanie ulic Rumskiej i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Przytyka się też ul. Kwietniowa w Kazimierzu i Dworcowa w Gnieżdżewie. Utrzymuje się niewielki ruch na ulicach Pucka i Władysławowa. Punktowo może się korkować odcinek z Łebcza do Strzelna.