Informacje z dróg

15.10.2019

09:28

Ogromny, bo ponad siedmiokilometrowy korek utrzymuje się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni. To skutek porannego zderzenia kilku pojazdów, do którego doszło około godziny 7:00. Problemy zaczynają się już za Matarnią, a kończą – dopiero przy dojeździe do Chwarzna. Niestety, zakorkowana jest też alternatywna trasa, czyli aleja Niepodległości w Sopocie. Spokojniej niż przed godziną jest już za to na północy Gdyni, przede wszystkim na Płk. Dąbka. Spowolnienia mogą się jeszcze utrzymywać na ulicach Morskiej i Hutniczej w stronę centrum. Względny spokój panuje też na krajowej szóstce w Rumi, jednak wzmożonego ruchu wciąż trzeba się spodziewać w okolicach skrzyżowania Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma też na ulicach Redy. Nieznaczny zator jest możliwy przy dojeździe do krzyżówki Wejherowskiej i Drogowców. W miarę sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Większej liczby aut można się za to spodziewać na ulicach 3 Maja, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Przemysłowej. Za rogatkami miasta, na krajowej szóstce, prawdopodobne jest spowolnienie u wylotu Zamostnej w Bolszewie. Poza tym utrzymuje się jeszcze niewielki korek przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Poranny spokój panuje na głównych drogach powiatu puckiego. Miejscowe utrudnienia są możliwe na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. To samo dotyczy Dworcowej w Gnieżdżewie. Wojewódzka 213-stka można nieznacznie korkować się w Starzynie i Kłaninie. Większych utrudnień nie ma za to na ulicach Pucka i Władysławowa. Sprawnie można się też poruszać nadmorską 215-stką.

08:28

Po porannym zderzeniu na wysokości Wielkiego Kacka utrzymują się ogromne problemy na Obwodnicy Trójmiasta. Korek na jezdni w stronę Gdyni liczy już ponad sześć kilometrów. W przeciwnym kierunku spowolnienie dotyczy odcinka od Szadółek do Węzła Południe. W Gdyni nadal wolniej pojedziemy między Pogórzem a Obłużem. Mogą się korkować główne ulice prowadzące w stronę centrum, czyli Morska, Hutnicza i Janka Wiśniewskiego. W Rumi utrzymuje się duży ruch przy zjeździe z Sobieskiego w stronę Gdyni. Wolniej pojedziemy też Starowiejską, Dąbrowskiego i Dębogórską. W Redzie korkuje się Pucka, przy dojeździe do przejazdu kolejowego. Przytyka się może też skrzyżowanie Gdańskiej z Łąkową, a także Gniewowska. Z kolei w Wejherowie sytuacja jest w miarę stabilna. Największej liczby pojazdów można się spodziewać na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i 12 Marca. Dość sprawnie nadal można pokonać krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem. Korkować mogą się tylko okolice Kębłowa i Gościcina. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są przejezdne. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. Wojewódzka 216-stka może się lekko przytykać w Sławutówku i Celbowie. W Pucku zagęścił się nieco ruch w okolicach skrzyżowania Żarnowieckiej i Helskiej.

07:28

Z powodu zdarzenia drogowego na Obwodnicy Trójmiasta, do którego doszło około pół godziny temu na wysokości Karwin, korkuje się jezdnia ekspresówki w stronę Gdyni, na odcinku około trzech kilometrów. Stopniowo zagęszcza się ruch przy zjeździe z Puckiej na Gdańską w Redzie. Inne ulice miasta na razie są przejezdne. Poważniejsze natężenie ruchu da się już też zauważyć na Sobieskiego w Rumi, przy zjeździe z wiaduktu w stronę Gdyni. Kłopoty z płynną jazdą są też możliwe na Starowiejskiej, Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Spory ruch panuje o poranku na północy Gdyni, zwłaszcza na Płk. Dąbka i Unruga. Zator jest możliwy przy zjeździe z estakady na Janka Wiśniewskiego oraz na Hutniczej i Morskiej, w pobliżu granicy z Rumią. W miarę sprawnie można podróżować na razie krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa, choć nogę z gazu warto zdjąć w Kębłowie i Gościcinie. Przytyka się za to już dość solidnie ulica Zamostna w Bolszewie. W Wejherowie zaczynają się już korkować ulice Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Większe poruszenie widać też na Chopina, w okolicach szpitala. Całkiem sporo pojazdów można napotkać na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Z powodu remontu ruch zwalnia też na Morskiej w Rewie. Na razie wojewódzka 216-stka umożliwia sprawną podróż między Puckiem a Władysławowem. Z kolei nadmorska 215-stka może się lekko przytykać na wysokości Cetniewa.

14.10.2019

09:28

Przybyło nieco aut na ulicy Puckiej w Redzie, przede wszystkim przy dojeździe do przejazdu kolejowego. Gdańska może się przytykać w okolicach skrzyżowania z Łąkową. Poprawiła się za to przejezdność ulicy Sobieskiego w Rumi. Z utrudnieniami nadal trzeba się liczyć na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni nadal występują problemy w płynności ruchu na ulicy Morskiej, przede wszystkim na odcinku między Cisową i Chylonią oraz między Leszczynkami a Grabówkiem. W miarę sprawnie można już dotrzeć do centrum ulicą Janka Wiśniewskiego, natomiast Hutnicza może się przytykać na odcinku od Puckiej do estakady. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma za to utrudnień na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, największego ruchu trzeba się spodziewać na Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrudnienia są możliwe w Strzebielinie, gdzie doszło do kolizji dwóch osobówek. Inne odcinki krajówki są przejezdne. W Wejherowie ze spowolnieniami trzeba się liczyć na Sobieskiego, Strzeleckiej i Chopina. Tranzytową szóstką można w miarę płynnie przejechać przez miasto. W Pucku możliwe są jeszcze spowolnienia na Wojska Polskiego, 10 Lutego i Wejherowskiej. Z kolei we Władysławowie zwalniamy na Starowiejskiej i na Drodze Chłapowskiej. Bardzo spokojnie jest za to na nadmorskiej 215-stce od Władysławowa, przez Jastrzębią Górę, aż do Karwi.

08:24

Nadal bez większych problemów można poruszać się po ulicach Redy o poranku. Poważniejszego ruchu można się spodziewać dopiero w Rumi, zwłaszcza na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego, a także na Sobieskiego, u wylotu Sabata. Stopniowo korkuje się też Kosynierów i Dębogórska. W Gdyni największe problemy może sprawiać przejazd Morską w stronę centrum, od Cisowej do Chyloni i od Leszczynek do Grabówka. Tłoczno jest też na Hutniczej, w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Podobnie jak przed godziną, większych utrudnień nie ma za to na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Dość pozytywnie może zaskakiwać ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Jeśli gdziekolwiek występuje zwiększone jego nasilenie, to przede wszystkim przy zjeździe z Górki Gościcińskiej, choć i tam nie ma uciążliwego zatoru. Względny spokój panuje też na ulicach Wejherowa. Przytyka się remontowana Przemysłowa, a także końcowy odcinek Sobieskiego, przy dojeździe do 3 Maja. Zwalniamy również na Rzeźnickiej, 12 Marca i Chopina. Nieznaczne problemy mogą występować na trasie z Rekowa, przez Połchowo do Mrzezina. W Pucku przybyło pojazdów na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Spore poruszenie da się dostrzec między Gnieżdżewem a Łebczem. Spokojnie za to jest nad samym morzem, choć godziny porannego szczytu komunikacyjnego da się już zauważyć na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej we Władysławowie.

07:28

Niewielki ruch panuje na razie na krajowej szóstce, na odcinku między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznacznych spowolnień można się spodziewać z Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Przybyło nieco aut na Szkolnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie największe natężenie ruchu można zauważyć na ulicach Sobieskiego i Chopina. W Redzie zwalniamy na Puckiej, u wylot alei Lipowej i na Obwodowej, nieopodal skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast największe poruszenie o poranku panuje na Sobieskiego, w okolicach Galerii handlowej, na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, stopniowo przytykają się już główne ulice wiodące do centrum miasta, a więc Morska, Janka Wiśniewskiego i Hutnicza. Problemy może też sprawiać przejazd między Pogórzem a Obłużem. Większych utrudnień o poranku nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, z wyjątkiem końcowego zjazdu na Chyloni. Tutaj jest możliwy około półkilometrowy zator. Lepiej też omijać zjazdy z ekspresówki, przede wszystkim ulice Chwaszczyńską w Gdyni i Spacerową w Gdańsku. Spowolnień można się spodziewać na trasie z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 216-stka umożliwia sprawną jazdę, a nieznaczne spowolnienie jest możliwe przed skrzyżowaniem w Celbowie. Może lekko przytykać się dojazd ulicą Gdańską do Władysławowa. Redukcja prędkości przyda się też przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.

11.10.2019

09:27

Nie ma już poważniejszych utrudnień na krajowej szóstce w Rumi. Ulicami Grunwaldzką i Sobieskiego można sprawnie poruszać się w obu kierunkach. Utrudnienia są jeszcze możliwe na ulicach Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni problemy na Morskiej mogą występować tylko na wysokości Cisowej. Poza tym można w miarę płynnie dotrzeć tą ulicą do centrum. Coraz lepsze warunki do jazdy są też na Hutniczej i Janka Wiśniewskiego. Na Obwodnicy Trójmiasta nadal wolniej pojedziemy w okolicach Osowej i Chwarzna, na jezdni w stronę Gdyni. W kierunku bramek na autostradzie A1 można podróżować całkiem płynnie. Stopniowo stabilizuje się sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki, choć wyjątkiem jest Spacerowa w Gdańsku, która jest zatłoczona od Osowej do Oliwy. Całkiem przyzwoite warunki do jazdy panują już na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienia są możliwe tylko w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie także nie można narzekać na niespodziewane utrudnienia w ruchu. Najwięcej pojazdów da się dostrzec na Sienkiewicza, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Chopina. W Redzie natomiast może się korkować Pucka, od alei Lipowej do Kazimierskiej. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Niewielkie spowolnienia mogą się pojawić między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. Większego natężenia ruchu można się spodziewać przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu. Problemów z płynnością ruchu nie ma natomiast na wojewódzkiej 216-stce, od Pucka, przez Władysławowo, aż do Helu.

08:28

Do około kilometra zwiększył się korek na krajowej szóstce między Gościcinem a Bolszewem. W samym Bolszewie całkiem solidnie korkuje się już Zamostna, od ronda do zjazdu na krajówkę. W Wejherowie największego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Zwalniamy też na Chopina i Rybackiej. Większych utrudnień nie ma za to na krajowej szóstce w mieście. W Redzie można nieznacznie przytykać się skrzyżowanie Łąkowej z Gdańską. W Rumi natomiast utrzymuje się spore poruszenie przy zjeździe z wiaduktu w ciągu krajowej szóstki na Sobieskiego. Wolniej pojedziemy też Starowiejską i Dąbrowskiego. W Gdyni najpoważniejszego nasilenia ruchu na Morskiej należy się spodziewać na Cisowej oraz między Leszczynkami a Grabówkiem. Wolniej pojedziemy też Hutniczą w stronę estakady. Spore, około trzykilometrowe spowolnienie uformowało się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni, między Karwinami a Chwarznem. Kilometrowy zator jest też możliwy przy końcowym zjeździe z ekspresówki na Chyloni. Utrzymuje się spowolnienie na ulicy Morskiej w Rewie. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku wolnej pojedziemy ulicą Wojska Polskiego, a w Gnieżdżewie – Dworcową.

07:27

Nie ma już utrudnień na ulicy Grunwaldzkiej w Rumi, gdzie około godziny 6:00 doszło do zderzenia busa i motocykla, nieopodal skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Spowolnień w mieście można się spodziewać przede wszystkim na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej, na jezdni w stronę Gdyni. Coraz więcej aut przemierza też ulice Dębogórską, Dąbrowskiego i Starowiejską. W Redzie redukcja prędkości przyda się przed głównym skrzyżowaniem, a więc Gdańskiej z Pucką, a także na Gniewowskiej i Obwodowej. W Gdyni natomiast utrudniony może być przejazd Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. To samo dotyczy Morskiej, Hutniczej i Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Bez poważniejszych przeszkód można na razie poruszać się Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, lepiej unikać Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. W miarę sprawnie można przejechać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Ruch nieznacznie zwalnia w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Poranek daje się już we znaki kierującym na Szkolnej w Bolszewie. Z kolei w Wejherowie najmocniej korkują się ulice Sobieskiego, Strzelecka, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnicka. Wolniej pojedziemy ulicami Gdyńską i Morską między Mostami a Rewą. To skutek rozpoczęcia modernizacji pierwszej z tych ulic. W Pierwoszynie zwalniamy na Kaszubskiej, a w Kosakowie – na Żeromskiego. Póki co, poranny spokój panuje na ulicach Pucka i Władysławowa.

10.10.2019

09:28

Utrzymują się kilkusetmetrowe utrudnienia na ulicy Zamostnej w Górze. Przypomnijmy – to skutek porannego zderzenia dwóch pojazdów. Zalecamy ostrożność na tym odcinku. Wspomniana Zamostna może sprawiać też problemy kierującym w Bolszewie – od ronda do krajowej szóstki. Uspokoił się nieco ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Z miejscowymi utrudnieniami trzeba się liczyć w Kębłowie i Gościcinie. Dość sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo w obu kierunkach. Utrudnienia mogą za to występować na ulicach Sobieskiego, Strzeleckiej, 3 Maja i Roszczynialskiego. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma na krajowej szóstce w Redzie. Te mogą pojawić się przede wszystkim w pobliżu skrzyżowania z ulicą Łąkową. Przejazd przez Rumię może być jeszcze utrudniony na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej i na wysokości przystanku SKM Janowo. Poza tym tłoczno jest u zbiegu na skrzyżowaniu Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Spokojniej niż przed godziną jest na Hutniczej i Morskiej w Gdyni. Tutaj utrudnienia pojawiają się tylko miejscowo. Około półkilometrowe spowolnienie uformowało się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Na szczęście, nie ma innych problemów na pomorskiej ekspresówce. Względny spokój panuje na głównych drogach powiatu puckiego. W samym Pucku przytykają się ulice Wojska Polskiego, Helska i Wejherowska. Wolniej pojedziemy też Dworcową w Gnieżdżewie. Wojewódzka 216-stka między Puckiem a Władysławowem jest w pełni przejezdna. To samo da się powiedzieć o nadmorskiej 215-stce.

08:25

Kilkusetmetrowe utrudnienia na ulicy Zamostnej w Górze to skutek porannego zderzenia dwóch pojazdów. Zalecamy ostrożność na tym odcinku. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem z najpoważniejszymi utrudnieniami trzeba się liczyć przy zjeździe z Górki Gościcińskiej, gdzie zator liczy obecnie ponad kilometr. Przez Wejherowo można w miarę sprawnie przejechać tranzytem. Natomiast wzrasta ruch na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie coraz więcej pojazdów można napotkać na Puckiej i na Gdańskiej w okolicach wylotu Łąkowej. W Rumi natomiast coraz trudniej jest pokonać krajową szóstkę w stronę Janowa. Przytyka się też skrzyżowanie Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Obie główne arterie Gdyni, które prowadzą w stronę centrum, czyli Hutnicza i Morska, cieszą się sporym powodzeniem wśród kierujących o poranku. Poza tym utrudniony może być zjazd z Pogórza w stronę Obłuża. Spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta obejmuje przede wszystkim południowy odcinek tej trasy, między węzłami Karczemki i Południe. Korkować się może też końcowy zjazd z ekspresówki w Chyloni. Poranne spowolnienia są możliwe na Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Niewielkie utrudnienia na wojewódzkiej 216-stce są prawdopodobne w Sławutówku i Celbowie. Spory ruch o poranku panuje na ulicy Dworcowej w Gnieżdżewie i na Żwirowej we Władysławowie.

08:09

Zderzenie dwóch aut na ulicy Zamostnej w Górze. Możliwe utrudnienia w ruchu.

09.10.2019

16:24

Spory korek za to na obwodnicy trójmiasta. Zaczyna się od strony Wejherowa tuż przed zjazd z estakady i ciągnie się prawie trzy kilometry do Chwarzyna. Ci, którzy estakadą próbują się dostać na obwodnicę stracą sporo czasu, Kwiatkowskiego stoi w od Obłuża w kierunku Demptowa.

14:20

Zderzenie dwóch samochodów na krajowej szóstce, na szczycie Górki Gościcińskiej. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:28

Do kolizji samochodu i ciągnika doszło na trasie między Zamostnem a Rybnem. W tym rejonie możliwe są utrudnienia w ruchu. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego nie odpuszczają jeszcze na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Kilkusetmetrowy zator utrzymuje się też przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Może nieznacznie przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Bolszewa. Wzmożony ruch utrzymuje się też na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Wolniej pojedziemy też Chopina. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką, zwłaszcza na wysokości przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast utrzymują się utrudnienia na Starowiejskiej i przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni, na ulicach Płk. Dąbka i Unruga. Utrudnienia mogą się jeszcze utrzymywać na Hutniczej i na Morskiej, w pobliżu granicy z Rumią. Po niespokojnym poranku, ustabilizowała się już sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. Tą trasą można się już sprawnie przemieszczać w obu kierunkach. Trwa spokojny poranek na drogach powiatu puckiego. Niewielkich utrudnień można się spodziewać na odcinku między Rekowem, Połchowem i Mrzezinem. Nieznacznie może się przytykać dojazd do Pucka od strony Celbowa. Z kolei we Władysławowie zwalniamy na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej.