Informacje z dróg

28.11.2019

09:28

Podobnie jak przez cały poranek, poważniejszych utrudnień drogowych nie ma w Redzie. Na pewno warto zachować czujność i zredukować prędkość na Gdańskiej, w pobliżu skrzyżowania z Łąkową. Spokojniej niż godzinę temu jest na krajowej szóstce w Rumi. Nieznaczne spowolnienie jest prawdopodobne tylko w okolicach galerii handlowej na Sobieskiego. Zwalniamy też u zbiegu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Powoli odpuszczają poranne niedogodności na Hutniczej w Gdyni. Natomiast na Morskiej utrzymuje się jeszcze spory ruch, co dotyczy przede wszystkim Cisowej i Grabówka. Poza półkilometrowym korkiem przed końcowym zjazdem z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni, nie ma poważniejszych utrudnień na pomorskiej ekspresówce. Niespodzianek drogowych nie ma też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe spowolnienia są możliwe głównie w Strzebielinie i Gościcinie. Na nadmierne utrudnienia nie można też narzekać w samym Wejherowie, gdzie ruch odbywa się normalnie. Nogę z gazu na pewno warto jednak zdjąć na Przemysłowej, Ofiar Piaśnicy i Chopina. Zwalniamy też w obrębie śródmieścia – na Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Nieznacznie może się korkować dojazd do ronda w Krokowej od strony Lisewa. W Pucku poranne poruszenie utrzymuje się jeszcze na ulicach Wojska Polskiego, Wejherowskiej i Helskiej. Miejscowe spowolnienia są możliwe na Dworcowej w Mrzezinie i Pomorskiej w Dębogórzu.

08:27

W Rumi mocno zagęścił się ruch na krajowej szóstce, na jezdni w stronę Janowa. Utrudnień trzeba się spodziewać na odcinku od skrzyżowania z Ceynowy do zjazdu z wiaduktu. W Redzie więcej aut niż przed godziną można zauważyć na Puckiej, przede wszystkim w pobliżu przejazdu kolejowego. W Gdyni korkuje się już Hutnicza na całej długości. Przejazd Morską może sprawiać najwięcej problemów na odcinku od Cisowej do Chyloni oraz na Grabówku. Niezłe warunki do sprawnej jazdy utrzymują się na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienie jest możliwe tylko na południowym odcinku tej trasy, od Kowali do Węzła Karczemki. Stabilna sytuacja panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Największego ruchu trzeba się spodziewać między Kębłowem a Gościcinem. Niewielkie spowolnienia są też prawdopodobne w Strzebielinie. W Wejherowie zwalniamy na Przemysłowej i Sobieskiego, a także na 12 Marca, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Z kolei krajowa szóstka może się przytykać w okolicach przystanku SKM na Śmiechowie. W Kosakowie poranne spowolnienie da się odczuć na ulicy Żermoskiego. Podobnie jest na Kaszubskiej w Pierwoszynie. Miejscowe utrudnienia są możliwe między Połchowem a Mrzezinem. Przytykać się może dojazd do Pucka od strony Celbowa. Spory ruch da się też odczuć na Dworcowej w Gnieżdżewie.

07:27

Coraz bardziej wzrasta zagęszczenie ruchu na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Największe, bo kilkusetmetrowe spowolnienie daje się we znaki na Górce Gościcińskiej, ale zwalniamy też w Kębłowie i Strzebielinie. W Wejherowie, tradycyjnie o tej porze, największego ruchu trzeba się spodziewać na Przemysłowej i Sobieskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma na razie w Redzie. W Rumi natomiast może się korkować przede wszystkim wylot ulicy Towarowej na Sobieskiego, a także skrzyżowanie Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Na północy Gdyni utrudniony jest przejazd Płk. Dąbka, od Obłuża w stronę Kwiatkowskiego. Tłoczno jest na Hutniczej. Morska korkuje się przede wszystkim na odcinku między Cisową a Chylonią, natomiast Janka Wiśniewskiego – w okolicach Węzła Ofiar Grudnia 70. Praktycznie żadnych większych utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Gorzej jest z ulicami zjazdowymi z ekspresówki. Strata kilku minut jest nieunikniona m.in. na Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Wojewódzka 216-stka może się przytykać między Rekowem a Sławutówkiem. Z kolei na 213-stce spowolnienie jest możliwe między Celbowem a Połczynem. Lokalne utrudnienia występują też na trasie z Władysławowa do Łebcza. Niewielki korek uformował się również przy dojeździe do Pucka od strony Gnieżdżewa.

27.11.2019

16:26

Popołudniowym wyzwaniem pozostaje dotarcie ulicą Morską z centrum Gdyni do Chyloni. Korek nie odpuszcza już od dworca głównego aż do estakady. Ruch jest nieco bardziej płynny na Janka Wiśniewskiego. Natomiast sama estakada jest mocno zatłoczona w stronę Obłuża. Nie ma też szans na płynną jazdę Hutniczą, przede wszystkim na odcinku od estakady do Puckiej. Jak na tę porę dnia, dość sprawny ruch odbywa się na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienia są możliwe w okolicach Chwarzna, Wielkiego Kacka i Matarni. Podobnie jak przed godziną, zatłoczona jest Sobieskiego w Rumi, od granicy z Gdynią aż do wiaduktu. Tłoczno jest także na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Kosynierów. W Redzie natomiast najpoważniejszego spowolnienia trzeba się spodziewać na Puckiej, co dotyczy obu kierunków ruchu. W Wejherowie korek na krajowej szóstce rozciąga się od Węzła Zryw do wylotu Rybackiej. Poza tym zwalniamy w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Za rogatkami miasta nie da się uniknąć spowolnienia między Bolszewem a Gościcinem. Jadąc w kierunku Lęborka, zwalniamy też w Kębłowie i Bożympolu. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, około kilometrowe spowolnienie jest możliwe w Ostrowie. Z kolei nieco bardziej na południe, na 216-stce, nogę z gazu trzeba zdjąć przed rondem w Gnieżdżewie. W Pucku nadal tłoczno jest na Wejherowskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego.

15:25

Jadąc krajową szóstką z Wejherowa w stronę Lęborka, trzeba się liczyć już z około kilometrowym spowolnieniem między Bolszewem a Gościcinem. Przybywa też z każdą minutą aut na Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o samo Wejherowo, największe zagęszczenie ruchu da się odczuć na ulicach Przemysłowej, Chopina, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Tranzytowa szóstka w mieście, póki co, jest przejezdna. W Redzie najwolniej pokonamy odcinek Puckiej, od wylotu Kazimierskiej do alei Lipowej. Zwalniamy też na Gdańskiej, na wysokości dworca. W Rumi natomiast stopniowo korkuje się Sobieskiego, od Janowa do centrum. Coraz większy ruch jest odczuwalny także na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. Coraz trudniej jest dotrzeć Morską w Gdyni z centrum w stronę Chyloni. Korek rozciąga się praktycznie od dworca aż do estakady. Sama estakada w stronę Obłuża jest już zakorkowana od terminalu kontenerowego. Lepsza sytuacja panuje na Janka Wiśniewskiego. Natomiast na Hutniczej auta jadą w zderzak w zderzak, przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Pucką. Względnie sprawnie można się poruszać Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach. Nieznaczne spowolnienia są możliwe na wysokości Demptowa, Karwin i Matarni, a także przy zjeździe w Chyloni. Stopniowo korkuje się już Żeromskiego w Kosakowie, na pasie od strony Pogórza. Wojewódzką 216-stką bez większych przeszkód można dotrzeć do Pucka. W samym Pucku warto zredukować prędkość na Wojska Polskiego, 10 Lutego i Wejherowskiej. We Władysławowie to samo dotyczy Żwirowej i Drogi Chłapowskiej.

09:34

O zatorze na Górce Gościcińskiej ani śladu, podobnie jak spokojnie jest również na krajowej 6stce na wysokości Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie sytuacja na drogach też nam się uspokoiła, sporą ilość samochód widać jednak na Puckiej i Sienkiewicza. 218stka w kierunku Wielkiej Piaśnicy jest całkowicie przejezdna podobnie jak 216 w kierunku nadmorskich tras, tutaj zwolnimy jedynie w okolicach Sławutowa. Nieznaczny ruch widać na głównym skrzyżowaniu w Redzie a poranne poruszenie wciąż utrzymuje się na Puckiej. Do Rumi dojedziemy z małymi przystankami na sygnalizacji świetlnej, za to w samej Rumi korkują się najbardziej skrzyżowanie Dąbrowskiego ze Starowiejską i rondo przy MOSiRze. Zjazd SKM Janowo spokojny już o tej porze dnia podobnie jak sytuacja w Gdyni. Delikatne spowolnienie czeka nas w Cisowej w kierunku Trójmiasta, później bez większych problemów dostaniemy się do centrum. Zjazd z Obwodnicy na Morską też pusty wygląda na to, że najgorsze na drogach mamy za sobą.

08:20

Gęściej zrobiło się w okolicach Górki Gościcińskiej w kierunki Wejherowa, jeżeli ktoś jedzie właśnie tamtędy do pracy, albo po kawę to zalecamy wyjechać nieco szybciej. Zamostna w Bolszewie nieco się uspokoiła i po sporym porannym ruchu nie ma już śladu. W Wejherowie sytuacja bez zmian, krajowa 6 da się przejechać sprawnie i bez problemów. Większy opór sprawiać będą ulice dojazdowe: Przemysłowa, Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego. Brak porannego poruszenie na głównym skrzyżowaniu w Redzie i na ulicy Puckiej też w miarę spokojnie. Obwodowa na krzyżówce z Łąkową w Redzie może, jako jedyna, sprawiać drogowe problemy. Tych na szczęście więcej do Rumi nie będzie. Sytuacja na zjeździe SKM Janowo w obu kierunkach również złagodniała, a patrząc na trójmiasto delikatnie korkuje się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta i Cisowa w kierunku Gdyni Głównej.

07:25

Zacznijmy od Gdyni, która od Rumi będzie się przytykać delikatnie przed zjazdem z Obwodnicy i pod estakadą. O tej godzinie jednak spory ruch widać już na Hutniczej i na zjeździe SKM Janowo w kierunku Trójmiasta. Patrząc na Rumię, to tutaj bez korkowego szaleństwa, gdzieniegdzie, jak na przykład przy krzyżówce Kosynierów i Kościuszki będziemy musieli ściągnąć nogę z gazu. Podobnie jest przy rondzie na Dębogórskiej i na krzyżówce Dąbrowskiego ze Starowiejską. Do Redy śmiało pojedziemy bez większych problemów, zatrzymamy się jedynie przed krzyżówką ze spokojną i Łąkową. Pucka o tej porze przejezdna podobnie jak nadmorska 216stka, którzy przytyka się jedynie przy wlocie na Celbowo. W Wejherowie przystanki zrobimy sobie tylko na czerwone światło sygnalizatora, a oprócz tego poranny ruch widać na Jana III Sobieskiego, 12 Marca, Przemysłowej czy Chopina. Ostrożnie jedźmy przez krajową 6stkę w kierunku Lęborka, tam zwolnimy w Bolszewie przy Zamostnej i w okolicach Górki Gościcińskiej.

26.11.2019

16:35

Dalej gęsto w Kębłowie i na wysokości Górki Gościcińskiej. Zamostna w Bolszewie rozbujała się na dobre i ciężko tamtędy płynnie przejechać. Na szczęście w samym Wejherowie sytuacja wygląda lepiej, tutaj jeżeli nie wjedziemy na Przemysłową, Sienkiewicza, Świętego Jana czy Jana III Sobieskiego, to w miarę szybko dojedziemy do Redy. Tam zrobimy sobie przystanek na głównej krzyżówce, na Pucką nie wjedziemy tak szybko przez Redę i Rumie bez większych kłopotów w obie strony. Samochodów w dalszym ciągu przybywa za wiaduktem przy zjeździe SKM Janowo i na Dąbrowskiego oraz Dębogóskiej. Gdynia nadal zakorkowana, wolno jest przy krzyżówce Morskiej i Wiejskiej tam funkcjonuje jeden pas, przez co korkuje się zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Na szczęście zjazd z Obwodnicy jest już przejezdny.

15:34

Gęsta sytuacja jest w okolicach Gorki Gościcińskiej, a patrząc dalej na krajową 6stkę w kierunku Wejherowa to Zamostna w Bolszewie jeszcze na tę chwilę nie sprawia większych problemów. W centrum Wejherowa uważajmy nie na główna, ale na ulice dojazdowe, w tym: Jana III Sobieskiego, Świętego Jana, Przemysłową. Do Redy dojedziemy bez większych kłopotów i utrudnień na drodze, uważajmy jedynie przed główna krzyżówką z Pucką. Ta z kolei o tej porze już zaczyna się korować. Przez Redę do Rumi z górki, w Rumi za wiaduktem już gorzej. Spore utrudnienia w obu kierunkach zarówno przy zjeździe SKM Janowo jak i na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Najgorzej sytuacje wygląda w Trójmieście. Sparaliżowana jest Morska od samej Cisowej po Gdynię Główną w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Stoi też Hutnicza, Chylońska i zjazd z Obwodnicy na Morską. Uważajmy i jedźmy ostrożnie.

14:51

Zderzenie w Kębłowie

Zderzenie samochodu osobowego z autem dostawczym na ulicy Wiejskiej w Kębłowie. Na miejscu pracują służby, są utrudnienia w ruchu.

13:38

Wypadek z udziałem radiowozu na ul. Morskiej w Gdyni

Do poważnego wypadku z udziałem policyjnego radiowozu doszło na ulicy Morskiej w Gdyni, na wysokości wylotu ulicy Wiejskiej. Zablokowany jest jeden z pasów ruchu.

09:28

O porannych utrudnieniach, które i tak nie były zbyt uciążliwe, można już zapomnieć na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Trasa na całej długości umożliwia płynną jazdę. Stabilizuje się też sytuacja na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie największego natężenia ruchu można się spodziewać w samym centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Może nieznacznie przytykać się dojazd do miasta od strony Białej, natomiast tranzytowa szóstka nie sprawia poważniejszych problemów kierującym. W Redzie utrzymują się jeszcze niewielkie utrudnienia na Puckiej i Gniewowskiej. Podobnie jest w Rumi na Sobieskiego, na wysokości galerii handlowej, gdzie wciąż można stracić zmianę świateł. Inne ulice miasta są już jednak przejezdne. Poważniejszych problemów z płynnością ruchu nie ma już na północy Gdyni. Z kolei Morska może się nieco korkować od granicy z Rumią do wjazdu na obwodnicę. Poza tym nogę z gazu trzeba zdjąć na Puckiej i Hutniczej. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma za to na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Niespodzianek drogowych nie ma też na większości głównych dróg powiatu puckiego. Niewielkie spowolnienie jest prawdopodobne na wojewódzkiej 216-stce w Swarzewie. We Władysławowie nieznacznie nasilony ruch utrzymuje się na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej. Podobnie jest na Wojska Polskiego i Wejherowskiej w Pucku.

08:28

Względny spokój utrzymuje się na ulicach Redy. W Rumi natomiast problemy może sprawiać przejazd krajową szóstką, przede wszystkim w stronę Gdyni. Spory korek utrzymuje się na wiadukcie. Szans na płynną jazdę nie ma również na Dąbrowskiego. W Gdyni w miarę płynnie można dotrzeć do centrum ulicą Morską. Korkuje się jeszcze natomiast Hutnicza na całej długości, a problemy może wiąż sprawiać płynny przejazd z Pogórza do Obłuża. Około półkilometrowy zator utrzymuje się przed końcowym zjazdem z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Niewielkie spowolnienia na ekspresówce są też możliwe w Demptowie i Wielkim Kacku. Poranne poruszenie można odczuć na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. W miarę stabilna sytuacja panuje na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Największe spowolnienie jest możliwe przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie poranne utrudnienia są możliwe na Przemysłowej, Sobieskiego i 3 Maja. Przez miasto można za to w miarę płynnie przejechać tranzytem. Niespodziewanych utrudnień nie ma też na większości głównych dróg powiatu puckiego. Niewielkie spowolnienia są możliwe na ulicach Dworcowej w Połchowie i Puckiej w Mrzezinie. W Pucku warto zwolnić przed skrzyżowaniem Helskiej z 10 Lutego. Zagęścił się nieco ruch na Gdańskiej i Drodze Chłapowskiej we Władysławowie. Większego poruszenia można się też spodziewać na Żeromskiego w Cetniewie.

07:26

Na razie nie nastręcza większych trudności przejazd krajową szóstką z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienia są możliwe jedynie na odcinku z Kębłowa do Gościcina. Jeśli chodzi o sytuację drogową w Wejherowie, dość tłoczno jest już w pobliżu przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Zwalniamy również na Przemysłowej, Rybackiej i Chopina. W Redzie nieznacznie może się przytykać Pucka i Gniewowska. W Rumi natomiast coraz bardziej gęstnieje ruch na Sobieskiego, od wiaduktu w stronę Janowa. Poranne poruszenie jest też widoczne na Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni, tradycyjnie o tej porze, problemy może sprawiać przejazd Płk. Dąbka między Pogórzem i Obłużem. Poza tym wzrasta natężenie ruchu na Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. W śródmieściu największych utrudnień trzeba się spodziewać na Władysława IV i Warszawskiej. Poważniejszych niedogodności nie ma za to na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Redukcja prędkości będzie konieczna na odcinku między Pierwoszynem a Kosakowem. Niewielkie utrudnienia są prawdopodobne na wojewódzkiej 216-stce w Celbowie. Z kolei na 213-stce warto zdjąć nogę z gazu w Kłaninie i Starzynie. Póki co, spokojnie jest na ulicach Pucka i Władysławowa. Przybywa natomiast pojazdów w pobliżu głównego skrzyżowania w Łebczu.