Informacje z dróg

09.09.2020

07:27

Na spore utrudnienia trafimy na drodze krajowej nr 6 w Rumi. Sznur samochodów ciągnie się na pasie prowadzącym do Trójmiasta od zjazdu na ulice Ceynowy do Janowa. Pozostałym regionalnym fragmentem szóstki jedziemy bez utrudnień. W Wejherowie przybywa samochodów na ulicy Jana III Sobieskiego i na dojazdach do wspomnianej już drogi krajowej na ulicy Chopina, 12 Marca i Ofiar Piaśnicy. Spory ruch panuje w okolicach ronda na skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie.

08.09.2020

16:25

Nadal potężne utrudnienia napotkamy w Kosakowie na ulicy Żeromskiego oraz Derdowskiego na pasach prowadzących w kierunku Rewy. Na luz wrzucamy już na rogatkach Gdyni. W Rumi nadal zderzak w zderzak suniemy powoli pomiędzy Janowem i wiaduktem nad torami na Jana III Sobieskiego. W cierpliwość uzbroić się też trzeba na Dąbrowskiego. W Redzie w korku utniemy na Morskiej i Gdańskiej w kierunku zjazdu na Półwysep Helski. Stoi niemal cały odcinek tej trasy. Gęsto od pojazdów jest także na ulicy Puckiej, podobnie jak w Wejherowie na ulicach Rzeźnickiej i Świętego Jana. Jedynkę wrzucamy na Batalionu Chłopskiego w kierunku drogi krajowej nr 6. Jeśli z kolei mowa o tej trasie, to na utrudnienia trzeba się przygotować na wysokości Gościcina w obu kierunkach. Zatkana jest też ulica Zamostna w Bolszewie.

15:28

Zwalniamy na krajowej szóstce na wysokości Gościcina, jadąc zarówno w stronę Lęborka, jak i Wejherowa. Na jedynce powoli zmierzamy w kierunku ronda i zbiegu ulic Sienkiewicza, 3 Maja i Jana III Sobieskiego w Wejherowie. W tym mieście sporo samochodów napotkamy także na Partyzantów i Chopina. W Redzie na ulicy Puckiej zderzak w zderzak w żółwim tempie jedziemy na pasie w kierunku Trójmiasta. Natomiast ulica Gdańska korkuje się od samej Rumi w kierunku Półwyspu Helskiego. Jeśli chodzi o to miasto, to na obu pasach stoimy w korku pomiędzy Janowem a wiaduktem nad torami na Jana III Sobieskiego. Lepiej omijać Kosakowo jadąc od strony Gdyni – zapchana jest ulica Derdowskiego i Żeromskiego w kierunku Rewy.

09:26

Nieco spokojniej w okolicach Wejherowa. Nie widać już spowolnienia na Dk6 na wysokości Górki Gościcińskiej. Podobnie pusto zrobiło się w mieście. Redukcja biegów przyda się jednak na Sobieskiego, Rzeźnickiej czy 12 marca. W Redzie po 9:00 dość płynnie przejedziemy główną krzyżówkę i Pucką w kierunku nadmorskich tras. Trasa do Rumi będzie przebiegała spokojnie. Zatrzymamy się jedynie na wiadukcie w Rumi i w centrum przy krzyżówce Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Zaglądając do Gdyni widać poruszenie poranne na hutniczej i przy wlocie na Obwodnice. Nie ma za to korków na Starym Obłużu czy estakadzie.

08:26

Spore korki po godzinie 8:00 na wysokości Górki Gościcińskiej. Na DK6 w mieście bez problemów, te widać w centrum na Sobieskiego, Rzeźnickiej, 12 marca, Sikorskiego. W Redzie przy Łąkowej nieco więcej zamieszania. W Rumi bez zmian, tych najlepsze – wciąż korki na wysokości wiaduktu. W centrum zderzak w zderzak o poranku przejedziemy Pomorską i Dąbrowskiego u wlotu na Hutniczą. Im bliżej Trójmiasta tym więcej aut na Hutniczej. Ściągniemy nogę z gazu na wlocie na Morską od strony obwodnicy. Estakada i obwodnica będą jednak przejezdne. W powiecie puckim zredukujemy biegi w Kosakowie, Pucku czy Darzlubiu.

07:24

Największych utrudnień o poranku możemy się spodziewać na Sobieskiego w Rumi na wysokości wiaduktu. Poza tym spokojnie będziemy poruszać się po centrum miasta. Gdyni kłopoty z płynnym przejazdem rozpoczną się na Hutniczej od strony Rumi i w okolicach Starego Obłuża. Po godzinie 7:00 zatrzymać nas może jeszcze zjazd z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Bez niespodzianek w Redzie, choć przed zjazdem na Kazimierką na Puckiej możemy nieco dłużej poczekać. DK6 w Wejherowie nie będzie nas za to zatrzymywać, uważajmy jedynie na centrum miasta: Sobieskiego, 12 Marca czy Batalionu.

07.09.2020

16:37

Coraz większe utrudnienia czekają na kierowców jadących z Wejherowa do Lęborka krajową szóstką, w długiej kolejce czekamy na dojazd do Gościcina. Korek ustawił się także na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Na ulicach Wejherowa trochę się przerzedziło na Jana II Sobieskiego i 3 Maja, oraz Chopina, ale za to postoimy na 12 Marca. W Redzie z kolei zator powstał na ulic Puckiej w obu kierunkach, nadal w długim korku stoimy na ulicy Gdańskiej jadąc w kierunku Półwyspu Helskiego. Kto może niech omija Kosakowo – coraz większy sznur pojazdów sunących zderzak w zderzak pojawia się na ulicach Derdowskiego i Żeromskiego w stronę Rewy.

15:27

Spory ruch panuje na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem a Lęborkiem na wysokości Gościcina. Przybywa też pojazdów na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na Jana III Sobieskiego i 3 Maja, korkuje się Rzeźnicka, Świętego Jana, Pucka oraz Chopina w kierunku drogi krajowej. Niższe biegi wrzucamy na ulicy Puckiej w Redzie w kierunku Trójmiasta, a w korku stoimy na Gdańskiej już od Obwodowej do zjazdu na Półwysep Helski. W Rumi cierpliwość przyda się na Jana III Sobieskiego pomiędzy wiaduktem a Janowem w obu kierunkach. Z kolei w Kosakowie hamujemy na Żeromskiego i Derdowskiego w kierunku Pierwoszyna.

09:36

Przy poniedziałku ruch nie bardzo chce się nam uspokoić. Wiać utrudnienia na Hutniczej w Gdyni. Widać tez większa ilość samochodów na zjeździe z Obwodnicy na Morską w Gdyni. Brawa za cierpliwość dla kierowców w Rumi na wiadukcie. Spowolnienia w tym miejscu liczą kilka kilometrów. Nieco spokojniej w centrum Rumi, podobnie jak nie ma większych utrudnień w Redzie w okolicach głównej krzyżówki. Zdecydowanie mniej samochodów widać także po 9:00 w Wejherowie. Nogę z gazu ściągniemy na Sobieskiego czy Sienkiewicza.

08:34

wypadek w Godętowie o 7:00, po którym widać jeszcze utrudnienia na DK6 w kierunku Wejherowa, podobnie gęsto na krajówce na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum Wejherowa nogę z gazu ściągniemy na 12 marca, Sobieskiego i Rybackiej. W Redzie na głównej krzyżowce bez większych problemów. Te zaczną się w okolicach wiaduktu, poranne poruszenie widać także na rondzie przy MOSiRze i na Dąbrowskiego i Pomorskiej. W Gdyni i po godzinie 8:00 widać spory ruch na Hutniczej i Puckiej i widać także większą ilość samochodów na Starym Obłużu.

07:20

Poniedziałkowy ruch bez niespodzianek, co nie oznacza, ze bez korków . Te widać w okolicach wiaduktu w Rumi, dla zmotoryzowanych szykuje się kilkukilometrowe spowolnienie. Przytyka się przez to również centrum: na Dąbrowskiego i Pomorskiej w kierunku Gdyni. Im bliżej Trójmiasta tym mniejsze korki na Morskiej czy wspomnianej Hutniczej. Obwodnica i estakada bez problemów pozwolą nam na płynny przejazd. W Redzie bez porannego poruszenia, nieco wolniej wyjedziemy z Łąkowej na Pucką. Gęsto po godzinie 7:00 w Wejherowie. Na krajowej 6-stce zatrzyma się na światłach, a nieco dłużej na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum nogę z gazu ściągniemy na 12 marca czy Sobieskiego. W powiecie puckim cisza i spokój, największego ruchu możemy się spodziewać Pucku na krzyżówce przed wyjazdem na 216-stkę w kierunku Władysławowa.

04.09.2020

15:27

Korki zaczynają się tworzyć nie tylko w Rumi na wiadukcie, ale także w okolicy głównego skrzyżowania w Redzie i Górki Gościcińskiej w kierunku Lęborka. W Gdyni auta wolniej jadą Morską, Wielkopolską i Chwaszczyńską. Zwalniamy na ul. Hutniczej, Kwiatkowskiego oraz Władysława IV. Na obwodnicy nogę z gazu zdejmujemy przed Karwinami w kierunku Gdańska.

09:30

Widać, że po porannym poruszeniu w Wejherowie ani śladu. Nieco więcej samochodów widać jeszcze na Rzeźnickiej, Sienkiewicza i 12 Marca. Przy głównej krzyżowce w Redzie będzie można swobodnie przejechać, podobnie jak na Łąkowej czy Puckiej. Cenny minuty jednak przydadzą się w Rumi na wysokości wiaduktu, choć zdecydowanie mniej w tym miejscu samochodów niż przed godziną. To samo można powiedzieć o przejezdnej już Hutniczej i korkach, które odpuściły na Starym Obłużu. Zwolnimy tylko przez wjazdem na Obwodnicę Trójmiasta a na niej z kolei pamiętajmy o zablokowanym zjeździe na wysokości Wielkiego Kacka.

08:23

Korek w Rumi rośnie, podobnie jak na Pomorskiej i Hutniczej. Gęściej także na Starym Obłużu na wlocie przy estakadzie. Dojazd do Gdyni Głównej utrudniony także na wysokości Grabówka. W Rumi z wyjątkiem DK6 nogę z gazu ściągamy także na Dębogórskiej i Ceynowy. Spokój i cisza w Redzie. Redukcja biegów przyda się jedynie przed główną krzyżówka. Wejherowo: Bez problemów na Dk6, ale w centrum nieco wolniej na Sobieskiego, Sienkiewicza i 12 Marca.

07:22

Największe utrudnienia tradycyjnie już na Sobieskiego w Rumi, jeżeli kierowcy jeszcze nie przywykli to przypominamy o remoncie w Janowie i zachęcamy do objazdów miastem, bo póki co tam bez korków na Dąbrowskiego ale Pomorska i wlot na Hutnicza od strony Rumi będzie się już zdecydowanie bardziej przytykał. W Gdyni to jedyne spowolnienie po godzinie 7:00. Bez kłopotów wjedziemy ns Obwodnicę i estakadę. W Redzie bez porannych problemów na trasie, śmiało przejedziemy główną krzyżówkę i Pucką od strony nadmorskich tras. Podobnie z ruchem w Wejherowie. Do szkoły i pracy, póki co, nie ma mowy o spóźnianiach, patrząc na sytuacje drogową. Be kłopotów na DK6 i centrum miasta, tam redukcja biegów przyda się jedynie na Sobieskiego, 12 Marca, czy Sienkiewicza.