Informacje z dróg

22.10.2019

09:28

Na odcinku około 5 kilometrów utrzymują się utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w kierunku Gdyni. Dotyczy to odcinka między Węzłem Kowale a Matarnią. W stronę bramek na autostradzie A1 można się poruszać bez przeszkód. Spokojniej niż przed godziną jest już na ulicach Gdyni. W miarę płynnie da się przejechać Morską w kierunku centrum. Spowolnienie na Hutniczej odejmuje przede wszystkim region skrzyżowania z Pucką. Względny spokój panuje też już na krajowej szóstce w Rumi. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe na wysokości galerii handlowej. Poza tym nogę z gazu warto zdjąć na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Redy. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne na Gniewowskiej i Puckiej. W Wejherowie także bez niespodzianek – największe zagęszczenie ruchu utrzymuje się na Sobieskiego, 3 Maja i Przemysłowej. Bez większych trudności da się przejechać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie zatory są możliwe w Strzebielinie i Gościcinie. Nadal jednak utrzymuje się spory ruch na Zamostnej w Bolszewie. Wolniej pojedziemy wojewódzką 213-stką z Połczyna do Starzyna. W Pucku nieznacznie może się przytykać skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego. Bez trudu można pokonać trasę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu. Nieco większe zagęszczenie ruchu da się jeszcze odczuć na ulicy Żeromskiego w Kosakowie.

08:28

Utrzymuje się co najwyżej umiarkowany ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieco większe spowolnienie obejmuje tylko zjazd z Górki Gościcińskiej w stronę Bolszewa. W samym Bolszewie tłoczno jest już na Szkolnej i Zamostnej. W Wejherowie korkują się ulice Sobieskiego, Przemysłowa, Chopina i Sikorskiego. W Redzie natomiast utrzymuje się spory ruch na Puckiej. Jeśli chodzi o Rumię, nadal problemy sprawia przejazd przez miasto krajową szóstką, od skrzyżowania z ulicą Ceynowy do zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. Redukcja prędkości będzie też konieczna na ulicach Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Na północy Gdyni problematyczny może być zjazd z ulicy Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. Problemy z płynnością ruchu utrzymują się też na całej długości Hutniczej, a także na Morskiej, na Cisowej i Grabówku w stronę centrum. To samo dotyczy Janka Wiśniewskiego. Utrzymuje się ponad dwukilometrowy zator na Obwodnicy Trójmiasta, na wysokości Matarni, na jezdni w stronę Gdyni. W przeciwnym kierunku korkuje się odcinek od Węzła Karczemek do Kowali. Ze spowolnieniami trzeba się liczyć na ulicach Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie. W Pucku zagęścił się ruch na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej. We Władysławowie wolniej pojedziemy Starowiejską i Drogą Chłapowską. Nieco bardziej na południe regionu – może się przytykać dojazd do ronda w Krokowej.

07:27

Coraz więcej aut pojawia się na odcinku między Robakowem a Luzinem. Podobnie jest na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Szkolnej w Bolszewie. Z kolei na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największe nasilenie ruchu da się dostrzec w Gościcinie. W Wejherowie zagęszcza się ruch na Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. W Redzie natomiast, mimo dość wczesnej pory, problemy może sprawiać płynne pokonanie Puckiej, od wylotu Kazimierskiej do alei Lipowej. W Rumi krajowa szóstka może się korkować w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ceynowy, a także na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Poza tym zwalniamy na Kosynierów i Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, stopniowo przytyka się już Hutnicza na całej długości. Podobnie jest w przypadku Morskiej na Cisowej, Chyloni i Grabówku, na pasie w stronę śródmieścia. Około dwukilometrowe spowolnienie obejmuje odcinek Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w kierunku Gdyni. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Gorzej jest z ulicami zjazdowymi z obwodnicy, co dotyczy przede wszystkim Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Problemy może sprawiać przejazd między Kosakowem a Pogórzem. Podobnie jest w przypadku odcinka między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Wojewódzka 216-stka może się przytykać przy dojeździe do Celbowa. Spokojnie jest na razie na ulicach Pucka i Władysławowa. Bez utrudnień można też przejechać trasę wzdłuż półwyspu, w stronę Helu.

21.10.2019

19:29

Zablokowana główna droga w Gowinie.

09:27

Po porannych, gigantycznych utrudnieniach poprawiła się nieco sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. Obecnie około dwukilometrowy zator utrzymuje się już tylko na odcinku od Węzła Karczemki do Matarni. Inne fragmenty ekspresówki są w pełni przejezdne. Nie najgorsza sytuacja panuje też na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Większe spowolnienie jest możliwe tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Bolszewa. W samym Bolszewie odpuszczają już korki na Szkolnej i Zamostnej. Na poranne utrudnienia nie można też narzekać w Wejherowie. Większe poruszenie jest możliwe tylko na Sobieskiego, Przemysłowej i Ofiar Piaśnicy. W Redzie utrzymuje się niewielki zator przy dojeździe do przejazdu kolejowego na Puckiej. Podobnie jest w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. W Rumi natomiast zwalniamy przede wszystkim na krajowej szóstce, w pobliżu galerii handlowej, oraz na Dąbrowskiego. Sprawniej niż przed godziną można już podróżować ulicą Morską w Gdyni, w stronę centrum. Poważniejsze utrudnienia utrzymują się tylko na odcinku od Cisowej do Chyloni. Poprawia się też sytuacja na Hutniczej, gdzie zwalniamy przede wszystkim w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Trwa spokojny poranek na głównych drogach powiatu puckiego. W samym Pucku nieznacznie może się korkować skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego. Redukcja prędkości na pewno przyda się na wojewódzkiej 213-stce, przed główną krzyżówką w Połczynie. Lekko może przytykać się trasa między Łebczem a Strzelnem. Bez problemów można za to poruszać się wojewódzką 216-stką na północ regionu. Również na 215-stce nie ma utrudnień, od Władysławowa do Karwi.

08:27

Utrzymują się ogromne problemy komunikacyjne na Obwodnicy Trójmiasta. Zakorkowany jest odcinek od Chwarzna do Karwin, na jezdni w stronę autostrady. Inne utrudnienia w tym samym kierunku to ponad kilometrowe spowolnienie od Szadółek do Kowali. Jeszcze gorzej jest w przeciwną stronę, czyli na jezdni do Gdyni. Trasa korkuje się już przy dojeździe do Matarni, a zator kończy się dopiero za Wielkim Kackiem. W Gdyni przytyka się Morska w stronę centrum od Chyloni do Grabówka. Na Hutniczej wolniej pojedziemy w okolicach skrzyżowania z Pucką. W Rumi nie odpuszczają spowolnienia w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie, co dotyczy przede wszystkim jezdni w stronę Janowa. W miarę sprawnie można za to poruszać się ulicami Redy. Spowolnienia są możliwe na Puckiej, Łąkowej i Obwodowej. Niespodziewanych utrudnień nie ma obecnie na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nogę z gazu zdejmujemy w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się duże poruszenie na Sobieskiego, a także na 3 Maja i Sienkiewicza. Względny spokój panuje na głównych trasach powiatu puckiego. Spowolnień należy się spodziewać między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. To samo dotyczy dojazdu do skrzyżowania w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. W Pucku przybyło pojazdów na Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:28

Mgły i zamglenia mogą utrudniać gdzieniegdzie jazdę o poranku. Zalecamy więc ostrożność, zwłaszcza na leśnych odcinkach dróg. Ponad godzinę temu doszło do kolizji na Obwodnicy Trójmiasta, na wysokości Karwin. Skutkiem jest zakorkowana jezdnia w stronę Gdyni – zator rozciąga się w tej chwili od Matarni aż do Chwarzna. Korek, choć znacznie mniejszy jest też możliwy między Chwarznem a Karwinami, na jezdni w kierunku Gdańska. Całkiem spory ruch panuje już na ulicy Zamostnej w Bolszewie, na odcinku od ronda do zjazdu na krajową szóstkę. Na samej krajówce między Lęborkiem a Wejherowem na razie jest dość spokojnie, choć coraz więcej aut da się dostrzec w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie największej liczby pojazdów trzeba się spodziewać na ulicach Sobieskiego i Wniebowstąpienia. W Redzie zagęszcza się ruch na Puckiej. W Rumi natomiast najbardziej intensywnie jest oblegana ulica Sobieskiego, od zjazdu z wiaduktu do przystanku SKM na Janowie. Zwalniamy też na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni problemy może sprawiać przejazd z Pogórza do Obłuża ulicą Płk. Dąbka. Spore poruszenie panuje też na Unruga, Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Spory ruch o poranku panuje na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 216-stka między Redą a Puckiem może się przytykać w Rekowie. Dość spokojnie jest na razie na ulicach Pucka. Z kolei odcinek w stronę Władysławowa przytyka się w Swarzewie.

18.10.2019

16:28

Coraz większy ruch panuje na krajowej szóstce między Bolszewem a Gościcinem. Zator w tym miejscu liczy już obecnie ponad kilometr. Jadąc w stronę Lęborka, z utrudnieniami trzeba się też liczyć w Kębłowie i Strzebielinie. Popołudniowy korek nie odpuszcza też na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie utrzymuje się spore poruszenie w obrębie centrum, zwłaszcza na Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Krajówka w mieście może się przytykać na wysokości Węzła Zryw. W Redzie nadal największe problemy sprawia pokonanie Puckiej na całej długości tej ulicy. Wolniej pojedziemy też Gdańską, co szczególnie dotyczy dojazdu do Łąkowej. Duży ruch panuje też na Morskiej i Obwodowej. Zdecydowanie przybyło pojazdów na krajowej szóstce, od zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta aż do centrum Rumi. Równoległa Hutnicza w Gdyni korkuje się przede wszystkim na odcinku od estakady do skrzyżowania z Północną. O płynnej jeździe nie ma też mowy na Morskiej, od śródmieścia aż do Grabówka, a także na Estakadzie Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża. Całkiem spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowe spowolnienia są możliwe na jezdni w stronę autostrady, w okolicach Demptowa i Matarni. Na korki nie da się też narzekać na głównych drogach powiatu puckiego. Lekko przytyka się główne skrzyżowanie w Łebczu. Nieznaczne spowolnienie jest też prawdopodobne na wojewódzkiej 213-stce w Starzynie i Kłaninie. Niewielki zator jest także możliwy przy dojeździe do ronda w Krokowej. Poważniejszych utrudnień nie ma za to na wojewódzkiej 216-stce.

15:23

Coraz większe problemy może sprawiać dotarcie do północnych dzielnic Gdyni. Estakada Kwiatkowskiego stoi w korku już od zjazdu z ulicy Janka Wiśniewskiego. Solidnie korkuje się już również Morska, od Grabówka do Chyloni. Na płynną jazdę nie ma też szans na Hutniczej. Na tym tle dość dobrze wygląda sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. Niewielkich spowolnień trzeba się spodziewać tylko w pobliżu zjazdu w stronę lotniska. Znacznie większe utrudnienia występują na krajowej szóstce, przy podjeździe pod Górkę Gościcińską od strony Bolszewa. Inne odcinki krajówki w stronę Lęborka są w pełni przejezdne. Bardzo zatłoczona jest za to ulica Zamostna w Bolszewie. Jeśli chodzi o Wejherowo, największy ruch panuje w obrębie śródmieścia, zwłaszcza na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. W Redzie mocno zakorkowany jest zjazd ulicą Pucką z Górki Rekowskiej. W Rumi natomiast mocno przytyka się Sobieskiego, od Janowa aż do wiaduktu. Problemów nie da się też uniknąć na Dąbrowskiego. Poważniejszych utrudnień nie ma za to na głównych drogach powiatu puckiego. W samym Pucku wolniej pokonamy ulice Wejherowską, Wojska Polskiego i 10 lutego. Wojewódzką 216-stką sprawnie można przejechać w stronę Władysławowa, i dalej – aż do Helu.

10:03

Uwaga na powalone drzewa!

Powalone dwa drzewa w Redzie na ulicy Lipowej, brak przejazdu droga zablokowana. Na miejsce jedzie straż pożarna.

09:25

Poranny ruch zdaje się już uspokajać, Przejazd od Gdyni w stronę Małego Trójmiasta Kaszubskiego odbywa się bez większych problemów. Pulsacyjne zwolnimy w Grabówku, dość płynnie przejedziemy przez Chylonię i Cisowę aż do wiaduktu w Rumi, znacznie się też zatyka zjazd z Obwodnicy Trójmiasta. W Rumi wolniej pojedziemy przez Dębogórską i Dąbrowskiego, ale główna jest jak najbardziej przejezdna. Przypominamy o incydentach na przejazdach kolejowych, otrzymaliśmy kilka niepokojących sygnałów odnośnie rogatek w Redzie oraz w Rumi, ustalamy co się stało. W drodze do Redy zwolnimy przed zjazdem na Obwodową, a później bez większych utrudnień dostaniemy się do Wejherowa. Pucka, przy głównym skrzyżowaniu w Redzie nieco się uspokoiła, a w samym Wejherowa zalecamy uważać w okolicy ronda Św. Leona i ulic Sienkiewicza Świętego Jana. Poranny ruch jest jeszcze widoczny na Zamostnej i Górce Gościcińskiej.

08:27

Coraz większy ruch panuje na ulicach Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Patrząc na krajową 6 coraz więcej aut w okolicy Górki Gościcińskiej i ulicy Zamostnej w Bolszewie. Przytyka się też krzyżówka Ludowej z Wiejską w Kębłowie. Głowna w Wejherowie przytyka się najbardziej na krzyżówce z Kochanowskiego. Z kolei z ulic dojazdowych poranne oblężenie widać na 12 Marca, Puckiej, Chopina, Rzeźnickiej czy Sienkiewicza. Głowna krzyżówka w Redzie bez większego ruchu z kolei ten widać na Puckiej. Główna w Redzie korkuje się przy łąkowej i spokojnej a dalej w stronę wiaduktu jest spokojnie. Aut z kolei przybyło za wiaduktem na Dąbrowskiego, i Dębogóskiej zwłaszcza w okolicy ronda Jana Pawła II. DO Trójmiasta dojedziemy z niewielkimi przystankami w Cisowej, spokojnie już w Chyloni i Grabówku. Poranne poruszenie widać już za to dość solidnie na Hutniczej. Korkuje się też Pomorska w Debogórzu i poranne korki widoczne są także w Rewie.

07:19

Piątkowy poranek powoli budzi się do życia. Od strony trójmiasta największe utrudnienia będą w Cisowej w kierunku Trójmiasta. Dalej w miarę spokojnie przejedziemy przez Rumie, zwalniając na wysokości wiaduktu. Poranny ruch widać nieznacznie w okolicy ronda u zbiegu Gdańskiej i Pomorskiej. W drodze do Redy spowalniać nas będą światła, chwile możemy stracić na krzyżowce z Łąkową i spokojną, z kolei na głównej krzyżówce – bez większy problemów. Drogi powiatu puckiego przejezdne od Puckiej począwszy, z małym przystankiem w Celbowie. Na ulicach Wejherowa panuje względny spokój. Większej liczby aut można się spodziewać na Strzeleckiej, Jana III Sobieskiego, 12 Marca. Dalej nogę z gazu ściągniemy przy wlocie Zamostnej w Bolszewie i przy Górce Gościcińskiej. Przytykać nam się będą ulice w okolicach Pogórza, Kosakowa i Dębogórza.

17.10.2019

09:28

Nie ma już większych utrudnień w ruchu po porannej stłuczce na krajowej szóstce, w okolicach Węzła Zryw w Wejherowie. Większość ulic miasta także umożliwia płynną jazdę. Zwalniamy przede wszystkim w ścisłym centrum, a więc na końcowym odcinku Sobieskiego i 3 Maja. Krajowa szóstka między Lęborkiem a Wejherowem może się przytykać przy podjeździe pod Górkę Gościcińską od strony Bolszewa. Poza tym miejscowe spowolnienia na wspomnianej trasie są możliwe w Kębłowie i Strzebielinie. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma poważniejszych przestojów na ulicach Redy. Spokojniej niż przed godziną jest też w Rumi. Tutaj z utrudnieniami trzeba się jeszcze liczyć na Sobieskiego, przy galerii handlowej, a także na skrzyżowaniu u zbiegu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W miarę sprawnie można już poruszać się ulicą Morską w stronę centrum Gdyni. Poranne utrudnienia są jeszcze możliwe na Hutniczej, przede wszystkim na odcinku od Puckiej do estakady. Obwodnica Trójmiasta może się korkować w okolicach Karwin, na jezdni w stronę Gdyni. Inne odcinki ekspresówki są w pełni przejezdne. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Tłoczno jest też na remontowanej Morskiej w Rewie. W Pucku miejscowe spowolnienie uformowało się przed skrzyżowaniem Żarnowieckiej z Helską. W Gnieżdżewie spory ruch da się dostrzec na Dworcowej. Nadal spokojnie jest nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce. Nieco bardziej na południe regionu, może przytykać się dojazd do ronda w Krokowej od strony Lisewa.

08:28

Godziny porannego szczytu komunikacyjnego widać dość dobrze na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się około kilometrowe spowolnienie przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. Inne odcinki tej trasy są przejezdne. Na nadmierne utrudnienia w ruchu nie można narzekać w Wejherowie. Więcej pojazdów można napotkać przede wszystkim w śródmieściu, czyli na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Krajówka w mieście może lekko się przytykać na wysokości Węzła Zryw. W Redzie przybyło aut na Gniewowskiej oraz skrzyżowaniu Łąkowej i Obwodowej. Duże spowolnienie uformowało się na krajowej szóstce w Rumi, na jezdni w stronę Gdyni. Utrudnienia zaczynają się na wysokości skrzyżowania z ulicą Ceynowy i utrzymują się aż do galerii handlowej. Nieco sprawniej przez miasto można przejechać ulicami Cegielnianą i Towarową. W Gdyni utrzymują się utrudnienia na Morskiej w stronę centrum, od Chyloni do Grabówka. Podobnie jest na Janka Wiśniewskiego. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta nie odpuszczają utrudnienia od Węzła Południe do Węzła Karczemki. Spowolnień nie da się uniknąć na ulicy Morskiej w Rewie. Korkować się może odcinek między Połchowem a Mrzezinem. W Pucku przybyło aut na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Może też korkować się dojazd do Pucka od strony Gnieżdżewa. Redukcja prędkości przyda się też przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.