Informacje z dróg

24.07.2020

16:26

Nadal z bardzo dużymi utrudnieniami mamy do czynienia na Obwodnicy Trójmiasta na pasie prowadzącym do Gdyni. Korek ciągnie się już od Otomina do samej Chylonii. W Redzie bez zmian - cierpliwość przyda się na ulicy Gdańskiej w stronę Półwyspu, na ulicy Morskiej, nie rozpędzimy się również na ulicy Puckiej. W Wejherowie lepiej omijać ulicę Rzeźnicka i Sienkiewicza. Jeśli chodzi o drogę krajową numer 6 to coraz więcej samochodów jedzie z Wejherowa do Lęborka, ta trasa przytyka się na wysokości Gościcina. Tłoczno jest też na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Kosakowie nadal przybywa pojazdów na ulicy Żeromskiego jadąc w stronę Pierwoszyna. Sporo też czasu zajmie nam powrót z Półwyspu Helskiego - coraz większa kolejka ustawia się na drodze nr 216 na wjeździe do Władysławowa, dodatkowo w tym mieście postoimy na ulicy Żeromskiego.

15:27

Z bardzo dużymi utrudnieniami mamy do czynienia na Obwodnicy Trójmiasta na pasie prowadzącym do Gdyni. Sznur samochodów ustawia się już od Osowej do samej Chylonii. Nie rozpędzimy się też na drodze krajowej nr 6 od Gdyni do Rumi, tam zator sięga wiaduktu na ulicy Jana III Sobieskiego. W Redzie cierpliwość przyda się na ulicy Gdańskiej w stronę Półwyspu, na ulicy Morskiej, postoimy też na Puckiej. Jeśli chodzi o zachodni odcinek krajowej szóstki to redukcja biegów czeka nas pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem na wysokości Gościcina. W Kosakowie z kolei przybywa pojazdów na ulicy Żeromskiego jadąc w stronę Pierwoszyna. W żółwim tempie wracamy też z Półwyspu Helskiego, kolejka ustawia się na drodze nr 216 na wjeździe do Władysławowa. Wzmożony ruch napotkamy również na ulicy Rozewskiej w Jastrzębiej Górze.

08:22

Nieco gęściej w okolicach Redy na gdańskiej, choć Łąkowa i Pucka będą jeszcze przejezdne. Nie będzie problemów z płynnym przejazdem przez Rumię, choć dojazd do niej od strony Redy może nas nieco spowalniać, głównie a światłach. W centrum Rumi Dąbrowskiego, Dębogórska i Starowiejska będą pozwalały na swobodny przejazd. Zagęścił się ruch po godzinie 8:00 na Hutniczej, ale tam nie będziemy długo czekać w korkach. Odrobinę wolniej niż zazwyczaj przejdziemy Morską na wysokości Cisowej. Obwodnica może się też delikatnie przytykać, kiedy wjedziemy na nią od estakady w kierunku Gdańska. Nie utkniemy w korkach w piątkowy poranku w Wejherowie – w centrum miasta Szkolna, Rzeźnicka i Roszczynialskiego mogą się nieco przytykać. Na morzem bez szału. To dobra informacja dla tych, którzy się tam dzisiaj wybierają. Na 216- stce w kierunku morza zwolnimy na wysokości Celbowa, Pucka i Gnieżdżewa.

07:17

Piątek na drogach bardzo powoli budzi nam się do życia. Zdecydowanie swobodnie przejedziemy okolice Gdyni zarówno na odcinkach obwodnicy jak i na estakadzie czy Hutniczej. Nie inaczej o poranku jest w Rumi, gdzie problemem po godzinie 7:00 nie będzie ani wiadukt ani centrum miasta, jedynie między Redą a Rumią czeka nas tylko kilka punktowych spowolnień. W samej Redzie bez redukowania biegów przejedziemy Pucką i Łąkową. 216 w kierunku nadmorskich tras przejezdna, ale na 218 to w stronę Wielkiej Piaśnicy nieco większa ilość samochodów w kierunku Krokowej. Cisza i spokój także w samym Wejherowie, gdzie jedynie w centrum trzeba będzie na chwilę ściągnąć nogę z gazu na Sobieskiego, 12 Marca czy Rzeźnickiej.

23.07.2020

16:27

Uspokaja się sytuacja na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem, nadal tą trasą podróżuje sporo samochodów ale już zatorów nie napotkamy. Nadal jednak korkuje się ulica Pucka w Redzie, podobnie jak Gdańska w stronę Półwyspu. Warto też omijać ulicę Morską. W Rumi hamujemy na dojazdach do wiaduktu na ulicy Jana III Sobieskiego. W Gdyni nadal stoi ulica Hutnicza i Estakada Kwiatkowskiego w stronę Obłuża. Z kolei w Kosakowie coraz większy korek tworzy się na ulicy Żeromskiego i Derdowskiego w stronę Pierwoszyna. Cierpliwość przyda się kierowcom jadącym z Helu, przy wjeździe do Władysławowa, i tym, którzy zamierzają przejechać ulicą Rozewską w Jastrzębiej Górze.

15:44

Cierpliwość kierowcom przyda się na krajowej szóstce na trasie między Wejherowem i Lęborkiem, kolejka samochodów ustawia się od Gościcina. Podobnie spokój i opanowanie przyda się na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Sporo samochodów i to w żółwim tempie zmierza ulicą Pucką w Redzie w stronę Półwyspu, taka sama sytuacja na ulicy Gdańskiej. Kilkaset metrów korka napotkamy jadąc z obu stron w kierunku wiaduktu na drodze krajowej nr 6 w Rumi. W Gdyni lepiej nie planować przejazdu ulicą Hutniczą, a na postój w podróży trzeba przygotować się na Estakadzie Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża. W Kosakowie również – niewesoło, stoi ulica Żeromskiego w kierunku Pierwoszyna.

09:20

Wzmożony ruch o poranku widać już tylko w niektórych miejscach. Mowa o ulicy Puckiej w kierunku nadmorskich tras, która stoi w obie strony czy o zjeździe z Obwodnicy na Morską w Gdyni, to już mowa o Trójmieście. Poza tym w Redzie widać już spokój na drogach. Uspokoiła się też sytuacja w Rumi gdzie nogę z gazu ściągniemy jedynie na wiadukcie. Powracając do Gdyni to widać jeszcze poranne poruszenie na Hutniczej, chociaż korki zdają się powoli odpuszczać. W Wejherowie sporo samochodów znów kręci się w okolic Górki Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie, ale poza tym na DK6 zwalniać będziemy jedynie na światłach. W centrum miasta redukujemy biegi na Strzeleckiej i Rzeźnickiej. W powiecie puckim wolniej na 215-stce od Władysławowa po Jastrzębią Górę i na 216-stce w Chałupach.

08:18

Korkuje się ekspresówka przed Karwinami w kierunku Gdańska. Korek jednak jest niewielki i po minięciu zjazdów z obwodnicy na węźle, ruch na trasie odbywa się płynnie. Gęstnieje ruch na Hutniczej, poza tym dość płynnie przejedziemy Morska w kierunku Gdyni. Rumia: nieco gęściej na wiadukcie, ale będziemy mogli tam swobodnie przejechać. Więcej samochodów widać tez po większych skrzyżowaniach. Po godzinie 8:00 wolniej przejedziemy też główną krzyżówkę. Pucka w kierunku nadmorskich tras będzie przejezdna. W Wejherowie dość spokojnie, podobnie jak przed godziną, Nie stracimy zbyt dużo czasu na DK6, zarówno w mieście jak i w okolicach Górki Gościcińskiej. 216-stka całkowiecie przejezdna, podobnie jak 218-stka przez Piaśnicę.

07:32

Do piątku (24 lipca) w godzinach 8:30 – 14:30 będzie zamknięty jeden pas ruchu na ul. Unruga (kierunek ul. Pucka), na wysokości Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni. Będą tam prowadzone prace naprawcze uszkodzonego spodu konstrukcji Estakady.

07:26

Zaczynamy od Trójmiasta gdzie widać małe spowolnienia samochodów na Owocnicę w kierunku Gdyni na wysokości Chwarzna. Przytykać się też będzie zjazd z obwodnicy na Morską. Poza tym kilka mniejszych przystanków czeka nas już o poranku na Hutniczej i Starym Obłużu na Dąbka. W Rumi w miarę spokojnie, po godzinie 7:00 zwiększoną ilość samochodów widać jedynie na Starowiejskiej, a trasa między Redą a Rumią pozwoli nam delikatnie przycisnąć nogę na gaz. Nie spóźnimy się także jadąc główną krzyżówka w Redzie i Pucką od strony nadmorskich tras. W Wejherowie w czwartkowy poranek nie będzie dużego ruchu na DK6, jedynie w okolicach Górki Gościcińskiej. W centrum nieco więcej samochodów na Sobieskiego, 12 Marca czy Przemysłowej.

22.07.2020

09:24

Widać większe zamieszanie nad morzem. Ruch widoczny już na 215-stce we Władysławowie i też w Chałupach na 216-stce. W Redzie w miarę spokojnie wygląda Pucka i Gdańska choc nieco przytyka się przy krzyżówce z Łąkową. W Rumi widać wciąż poruszenie na wiadukcie, ale także na Ceynowy i Dębogórskiej. Gdynia: Spore zamieszenia na wysokości Cisowej w kierunku Gdyni Głównej. Pucka w Gdyni też zakorkowana, ale poza tym, poranne poruszenie powoli się kończy w okolicach Trójmiasta. W Wejherowie, jak przez cały poranek, cisza i spokój. Zarówno n a DK6 w mieście i w kierunku Lęborka, ale też w centrum, gdzie jedynym spowolnieniem dla kierowców będzie 12 Marca, Sikorskiego czy Roszczynialskiego.

08:26

Większe zamieszanie w Gdyni, gdzie podobnie jak przed godziną, korkuje się nam zjazd z Obwodnicy Trójmiasta. Widać już większe poruszenie na Hutniczej, zwłaszcza pod estakadą. Punktowe przystanki czekają kierowców też na wysokości Cisowej. Po godzinie 8:00 gęsto w centrum Rumi na Kosynierów, Starowiejskiej i Partyzantów. Między Redą a Rumią przybyło nam samochodów, ale powinniśmy punktualnie mimo wszystko dojechać na czas. Nogę z gazu ściągniemy na Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Krajowa 6-stka w Wejherowie bez większego porannego poruszenia, za to w centrum miasta wolniej przejedziemy na 12 Marca, Przemysłowej i Roszczynialskiego. W powiecie puckim zdecydowanie cisza i spokój, p oki co nawet i nad samym morzem.

07:21

Poranek na Nordzie bardzo spokojny. Nie widać utrudnień w Wejherowie po godzinie 7:00, zarówno w na krajowej 6-stce jak i w centrum miasta. Nieco wolniej o poranku przejedziemy Sobieskiego – i to by było na tyle, pozostałe ulice jeszcze o tej porze świecą pustkami. Spokój panuje też na ulicach Redy, tutaj nie widać jeszcze porannego poruszenia na Puckiej czy Gdańskiej. Nieco gęściej będzie w Rumi, gdzie większa ilość samochodów napotkać można na wiadukcie i w centrum na Sobieskiego i Kościuszki. W Gdyni uważajmy na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską i na ulicę Północną. Poza tym, nie będzie korków ani problemów dla zmotoryzowanych o poranku.

21.07.2020

09:25

Wtorek na drogach zrobił się dość nerwowy. To widać zdecydowanie na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, która dość solidnie o tej porze przytyka się w obu kierunkach. Poza tym odcinki 216-stki na wysokości Rekowa, Celbowa czy Pucka będą dla kierowców małym problemem. Na dłużej postoimy także w Rumi na wiadukcie i na Grunwaldzkiej. W centrum miasta wolniej na Dąbrowskiego i Kosynierów. Dość spokojnie zrobiło się w okolicach Gdyni, choć wciąż widać poranne poruszenie na Hutniczej czy na wysokości Cisowej. Bez większych utrudnień jest o tej porze w Wejherowie na DK6. Uspokoiła nam się też nieco sytuacja w centrum miasta. Czego nie można powiedzieć o okolicach morza. Dla tych, którzy w tamtym rejonie będą się znajdować, będą musieli uzbroić się w cierpliwość, a o ile są na wakacjach to dobrze, a jak w pracy – to będą mogli pooglądać widoki w korku we Władysławowie, Chałupach i Jastrzębiej Górze.

08:25

Gęściej na krajowej 6-stce w Wejherowie, a większy ruch widać też w centrum na Sobieskiego czy 12 Marca. W Redzie widać większą ilość samochodów na głównej krzyżówce i Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Z kolei trasa z Redy do Rumi, bez zmian w porównaniu do sytuacji sprzed godziny, są punktowe spowolnienia. W Rumi redukujemy biegi na wiadukcie i Kosynierów, a im bliżej Gdyni tym więcej samochodów na Hutniczej, W Cisowej i na Północnej i Puckiej. Po godzinie 8:00 estakada i obwodnica będą przejezdne. W powiecie puckim nieco uspokoiła się sytuacja nad morzem. Wciąż jednak zwalniamy na 215-stce w okolicsch Karwi, Jastrzębiej i Chłapowa.