Informacje z dróg

08.01.2020

08:28

Przybyło pojazdów na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim Gościcina, gdzie zator liczy kilkaset metrów. Inne odcinki wspomnianej arterii są jednak przejezdne. Spore zagęszczenie ruch da się też dostrzec na ulicach Chłopskiej w Kębłowie oraz Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie przybyło pojazdów na ulicy Chopina, przede wszystkim na wysokości szpitala, a także na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. W Redzie punktowo mogą się przytykać Gdańska i Pucka. W Rumi natomiast zwalniamy na Dąbrowskiego i Sobieskiego u wylotu Towarowej. Na północy Gdyni utrzymuje się duże poruszenie przy zjeździe z Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. To samo dotyczy skrzyżowania Hutniczej i Puckiej. Zakłócenia w płynności ruch na Morskiej w stronę centrum występują przede wszystkim na Cisowej, Leszczynkach i Grabówku. Z kolei na Obwodnicy Trójmiasta jedyny zator, o długości ponad kilometra, można napotkać przy dojeździe do Wielkiego Kacka od strony Osowej. Może przytykać się odcinek między Darzlubiem a Połczynem. Można sprawnie poruszać się nadmorską 215-stką, a większe natężenie ruchu jest możliwe tylko na wysokości Cetniewa. We Władysławowie przytyka się Gdańska u wylotu Drogi Chłapowskiej. Spory ruch panuje też na Dworcowej w Gnieżdżewie i Wejherowskiej w Pucku.

07:28

Na razie poranny spokój panuje na ulicach Wejherowa. Nieznacznie może się przytykać dojazd do miasta od strony Białej. W samym mieście, tradycyjnie o tej porze, najpoważniejszych zakłóceń w płynności ruchu można się spodziewać na ulicy Sobieskiego. Na korki nie można, póki co, narzekać też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe utrudnienia są możliwe przed przejazdem kolejowym w Bożympolu, a także w Kębłowie i Gościcinie. Na razie całkiem płynnie można się poruszać ulicami Redy. Nieco większy ruch da się już zauważyć w Rumi, co dotyczy przede wszystkim Sobieskiego w okolicach dojazdu do skrzyżowania z Ceynowy i wiaduktu, zwłaszcza jezdni w stronę Janowa. Na dobre rozpoczął się już drogowy poranek na północy Gdyni, a to oznacza utrudnienia na Płk. Dąbka, Kwiatkowskiego i Unruga. Stopniowo zagęszcza się też ruch na Morskiej w stronę centrum i Hutniczej. Spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta. Jedynie w okolicach Węzła Wielki Kack trzeba zdjąć nogę z gazu – można tam napotkać pracujących drogowców. Poranne poruszenie może dawać się we znaki na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu, Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie oraz Kaszubskiej w Pierwoszynie. Poranny spokój panuje na razie na ulicach Pucka i Władysławowa. Natomiast wojewódzka 216-stka może nieznacznie korkować się w Celbowie i Sławutówku. Wolniej pokonamy też odcinek z Mieroszyna do Strzelna i Łebcza.

07.01.2020

16:24

W Gdańsku zwalniamy na wysokości Galerii Bałtyckiej, zderzak w zderzak jedziemy al. Żołnierzy Wyklętych w kierunku Niedźwiednika. Al. Grunwaldzka przytkana jest w stronę centrum. Kierowcy stoją na Kartuskiej od strony Kokoszek.Nie zmienia się sytuacja w Gdyni: zakorkowana jest Chwaszczyńska, Hutnicza (w obu kierunkach) i Estakada Kwiatkowskiego - w kierunku Dąbka. Rumia – niestety też bez zmian, poczekamy na Dąborskiego i Dębogórskiej, a w Redzie nie będzie już spokojnie jak przed godziną. Korkuje się główna i Łąkowa a także krzyżówka i ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie jakby w innej galaktyce, na głównej w miarę spokojnie, ale jak spojrzymy na ulice dojazdowe to będzie szybki powrót na ziemię. Całkowicie zablokowana jest Rzeźnicka, Świętego Jana, Sobieskiego, Chopina i 12 Marca. Sytuacja na Górce Gościcińskiej też się nie poprawiła, a większej ilości samochodów możemy się też spodziewać na Zamostnej w Bolszewie.

15:25

Trójmiasto będzie dawało się we znaki tym, którzy próbują z niego się wydostać, w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Najciężej będą mieli Ci, którzy znajdują się w okolicy Grabówka i na Estakadzie Kwiatkowskiego. Podobnie trudna sytuacja na drogach panuje na Hutniczej, która nie wybiera i korkuje się w obie strony. Poza tym, Obwodnica Trójmiasta, jej zjazd na Morską i reszta odcinka od Gdyni do Rumi – w miarę przejezdna. Zjazd SKM Janowo będzie nam się przytykać, ale o tej porze sytuacja nie wygląda najgorzej. Źle z kolei jest na Dąbrowskiego i podobnie na Dębogórskiej. Na szczęście im bliżej Redy tym spokojniej na drogach. Uważajmy jedynie na Pucką w kierunku nadmorskich tras, na których z kolei cisza i spokój, do Pucka. W mieście powiatowym pojedziemy nieco wolniej niż na wspomnianej przed chwilą 216-stce. Wejherowo – tutaj spokojnie na krajowej 6-stce, i wolniej jak o tej porze na Sobieskiego, Rzeźnickiej, Chopina, 12 Marca. Górka Gościcińska będzie nam sprawiała już o tej porze problemy, podobnie jak na Zamostnej w Bolszewie.

09:27

Niewielkie utrudnienia w ruchu mogą utrzymywać się na trasie łączącej Szemud z Częstkowem. Powodem jest zdarzenie drogowe z udziałem ciężarówki, która wpadła do rowu. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Miejscowe spowolnienia są możliwe w Strzebielinie i Gościcinie. Nadal sporo aut można napotkać na ulicach Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Kębłowie, choć sytuacja drogowa poprawia się tu z każdą minutą. Tranzytowa szóstka w Wejherowie może nieznacznie przytykać się na Śmiechowie, w pobliżu Węzła Zryw. Poza tym zwalniamy na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Większych utrudnień nie ma na ulicach Redy. Wzmożonego ruchu można spodziewać się jedynie na Łąkowej, Obwodowej i Gdańskiej w okolicach dworca. Sprawniej niż przed godziną można już przejechać krajową szóstką przez Rumię w stronę Gdyni, niemniej spowolnień trzeba się spodziewać w okolicach wylotu Ceynowy i na wiadukcie. Poranne utrudnienia nie odpuszczają też jeszcze na Dąbrowskiego. W miarę sprawnie można już dotrzeć ulicą Morską do centrum Gdyni. Wzmożony ruch utrzymuje się jeszcze na całej długości Hutniczej. Niewielki ruch panuje na Obwodnicy Trójmiasta, a jedynie na Wielkim Kacku można się spodziewać nieco większego poruszenia. Punktowe spowolnienia mogą się pojawić na trasie z Rewy, przez Mosty do Pierwoszyna. W Pucku przybyło pojazdów na ulicach Wejherowskiej, 10 Lutego i Wojska Polskiego. Wojewódzka 216-stka może nieznacznie przytykać się w Swarzewie. Natomiast we Władysławowie zwalniamy przede wszystkim na Żwirowej.

08:51

Jak informuje p. Michał, słuchacz Norda FM, na trasie Szemud – Częstkowo TIR wypadł z drogi. Występują lekkie utrudnienia w ruchu.

08:26

Zagęścił się ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, co dotyczy przede wszystkim odcinka między Kębłowem a Gościcinem. Poranne utrudnienia nie odpuszczają też na ulicach Chłopskiej w Kębłowie, Wilczka w Luzinie i Zamostnej w Bolszewie. Krajowa szóstka w Wejherowie może się przytykać przede wszystkim w okolicach Węzła Zryw. Poza tym zwalniamy na ulicach Sobieskiego, 12 Marca i Chopina, w pobliżu szpitala. W Redzie redukcja prędkości przyda się na Gdańskiej, na wysokości dworca kolejowego. W Rumi natomiast utrzymuje się wzmożony ruch na Sobieskiego, od skrzyżowania z Ceynowy do galerii handlowej. Wolniej pojedziemy też równoległą Towarową. Sporo aut można napotkać na Płk. Dąbka między Pogórzem a Obłużem. Na dobre korkuje się już Hutnicza, przede wszystkim na odcinku od Puckiej do estakady. Wolniej pojedziemy też Morską w stronę centrum, głównie na Cisowej i Grabówku. Ponad dwukilometrowy zator utrzymuje się na Obwodnicy Trójmiasta, od zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego do Chwarzna. Przytyka się też leśny odcinek między Osową a Karwinami. Miejscowe spowolnienia są możliwe na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Kaszubskiej w Pierowszynie. Może się przytykać dojazd do Pucka od strony Żelistrzewa. W Pucku poranne poruszenie da się dostrzec na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. Z kolei na wojewódzkiej 215-stce zwalniamy przy dojeździe do Sławoszyna.

07:26

Rośnie ruch o poranku na ulicach Wilczka w Luzinie oraz Leśnej i Zamostnej w Bolszewie. W miarę spokojnie jest za to na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Największego natężenia ruchu można się spodziewać, tradycyjnie o tej porze, w Gościcinie, u wylotu ulicy Szerokiej. O niespodziankach drogowych nie ma też mowy w Wejherowie. Najwięcej pojazdów da się zauważyć na ulicach Sobieskiego i 12 Marca. Poważniejszych utrudnień nie trzeba się też obawiać na ulicach Redy, a wyjątkiem może być dojazd do przejazdu kolejowego na Puckiej. W Rumi natomiast coraz bardziej korkuje się krajowa szóstka w stronę Gdyni. Ponad półkilometrowy zator uformował się przy zjeździe z wiaduktu, na jezdni w kierunku Janowa. W Gdyni tłoczno jest w północnych dzielnicach. Zwalniamy zatem na Płk. Dąbka, Unruga, Bosmańskiej i Śmidowicza. Stopniowo przytyka się też Hutnicza na całej długości, a Morska może sprawiać najwięcej problemów na odcinku od Cisowej do Chyloni. Większych przeszkód w płynności ruchu nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Coraz więcej pojazdów przemierza ulicę Żeromskiego w Kosakowie. Niewielkie spowolnienia są prawdopodobne na wojewódzkiej 216-stce między Celbowem a Puckiem. Podobnie jest na 213-stce w Połczynie i Kłaninie. Spokojnie na razie jest na ulicach Pucka i Władysławowa.

03.01.2020

16:37

Sytuacja nam się zaostrzyła. Zwłaszcza w okolicy Grabówka, Cisowej a później im bliżej Małego Trójmiasta Kaszubskiego, tym niestety wcale nie lepiej. Zakorkowany i to dość solidnie jest zjazd SKM Janowo, podobnie jak Dąbrowskiego, Dębogórska i Kosynierów. Uważajmy też na rondo Morskiej i Obwodowej w Redzie. Na głównej wcale nie będzie lepiej, podobnie jak z utrudnieniami trzeba się liczyć o tej porze na ulicy Puckiej. W Wejherowie, nie będzie problemów z płynnym przejazdem krajową 6 ale na ulicach dojazdowych stracimy sporo czasu. Mowa tutaj o ulicy Świętego Jana, rzeźnickiej Sobieskiego i 12 Marca. W stronę Lęborka w okolicach Górki Gościcicńskiej też dość gęsto ale zdaje się powoli uspokajać. Na nadmorskich trasach, na 216 zwolnimy w okoli Sławutówka i Celbowie.

09:25

Wygląda na to, że poranny szczyt na drogach już za nami. Uspokoiła się sytuacja na ulicach w Bolszewie, gdzie można podróżować bez przeszkód. Spokojnie pojedziemy też krajową szóstką, z wyjątkiem odcinka tej drogi w Redzie, gdzie zwalniamy jadąc w kierunku Rumi. Jeśli chodzi o to miasto, to nie rozpędzimy się na ulicy Starowiejskiej. Mniej niż godzinę temu samochodów czeka na zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na ulice Morską w Gdyni, luźno zrobiło się tez na Janka Wiśniewskiego i na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Unruga.

08:24

Przybywa samochodów na krajowej szóstce, zwalniamy na wysokości Gościcina. W Bolszewie tłoczno robi się na ulicy Leśnej i Szkolnej. Sporo samochodów napotkamy w centrum Wejherowa, m.in, na ulicy Rzeźnickiej, Świętego Jana i Sobieskiego. W Redzie i Rumi cierpliwość przyda się na drodze krajowej numer 6, gdzie kolejki pojazdów stawiają się na światłach. Biegi redukujemy też w Rumi na Starowiejskiej i Gdańskiej. W Gdyni tradycyjnie czekamy na swoją kolej przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta i na Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Estakady Kwiatkowskiego. Tłoczno jest też na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Unruga.

07:18

Bez większych kłopotów jedziemy drogą krajową numer 6 przez Wejherowo, Rumię i Redę, jedynie na wjeździe do Gdyni napotkamy większy tłok na drodze. W Wejherowie przybywa samochodów na ulicy Szkolnej, Sobieskiego i Chopina. W Rumi coraz więcej pojazdów pojawia się na drogach w okolicach wiaduktu, m.in, na Towarowej i Starowiejskiej. Jeśli chodzi o Gdynię, to postoimy przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską, zwalniamy na Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Estakady Kwiatkowskiego i na Pułkownika Dąbka od strony Pogórza. Spory ruch jest również na ulicy Pomorskiej w Dębogórzu.

02.01.2020

16:24

Hutnicza o tej godzinie zablokowana już w dwie strony, ciężko też o płynny przejazd Morską od Chyloni po Cisowę. Będzie też korkować nam się Estakada i Janka Wiśniewskiego. Znacznie więcej samochodów widać też na odcinku SKM Janowo, Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Kosynierów w Rumi. Do Redy będzie już problem o płynny przejazd zwłaszcza przy Szkolnej, Spokojnej i Łąkowej. Pucka, jak przed świętami całkowicie zatłoczona i w Wejherowie zrobiło się tłoczno. Zwłaszcza w okolicach Rzeźnickiej, Świętego Jana, 12 Marca i Sobieskiego.

15:47

Ruch po Nowym Roku wrócił na swoje tory. Poruszenie widać na Hutniczej w obie strony i w okolicach zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Podobnie z ruchem jest w Rumi, gdzie wolniej przejedziemy odcinek między SKM Janowo, a krzyżówką z ulicą Ceynowy. Większej ilości samochodów należy się także spodziewać na krzyżówce Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Popołudniowy ruch widać także na rondzie przy Dębogórskiej. Do Redy dojedziemy bez większych problemów, te możemy za to napotkać przy Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie panuje jeszcze względny spokój, ale za to sytuacja w centrum wróciła do normy sprzed świąt – niestety. Uważajmy na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnicką, 12 Marca i Chopina. Na krajowej 6 widać również, że to prawie klasyczne czwartkowe popołudnie patrząc na wzmożony ruch w okolicy Górki Gościcicńskiej i Zamostnej w Bolszewie.

09:24

Sporo samochodów jedzie z Wejherowa w kierunku Lęborka drogą krajową numer 6. Zwalniamy na wysokości Gościcina. Tłoczno jest tez na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Trochę spokojniej zrobiło się na ulicach Wejherowa, choć trzeba przyhamować na ulicy Sobieskiego i Świętego Jana. W Rumi redukcja biegów czeka nas na ulicy Starowiejskiej i Towarowej. Nadal sporo samochodów jedzie w kierunku centrum Gdyni, w tym mieście zwalniamy na ulicy Morskiej, cierpliwość przyda się też przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta oraz na skrzyżowaniu Kwiatkowskiego i Pułkownika Dąbka.