Informacje z dróg

12.05.2020

07:27

Dość sprawnie można przejechać krajową szóstką przez Wejherowo, gdzie ruch wstrzymuje przede wszystkim sygnalizacja świetlna. Większe natężenie ruchu da się zauważyć w pobliżu zjazdów na krajówkę: na Chopina, Ofiar Piaśnicy czy 12 Marca. Zwalniamy też na Sobieskiego, w okolicach jednostki wojskowej. Niewielki ruch panuje za rogatkami miasta, na trasie z Lęborka do Wejherowa. Redukcja prędkości będzie konieczna głównie przed światłami w Kębłowie i Gościcinie. Póki co, nie ma znaczących utrudnień na ulicach Redy. W Rumi natomiast korkuje się Starowiejska, a także zjazd z wiaduktu w ciągu krajowej szóstki, w stronę Janowa. Na północy Gdyni wolniej pojedziemy ulicami Arciszewskich i Śmidowicza w pobliżu Portu Wojennego. Na razie zarówno Morską, jak i Hutniczą można się poruszać całkiem sprawnie w obu kierunkach. Janka Wiśniewskiego nieznacznie przytyka się przy dojeździe do Ofiar Grudnia 70. Praktycznie żadnych utrudnień nie ma na razie na całej długości Obwodnicy Trójmiasta. Poranne poruszenie da się już zauważyć na odcinku z Darzlubia do Połczyna. Lekko zwalniamy też na wojewódzkiej 218-stce w Piaśnicy i przy dojeździe do ronda w Krokowej. Sporo aut porusza się już po ulicy Żeromskiego we Władysławowie. Na wojewódzkiej 216-stce wzdłuż Półwyspu Helskiego warto zdjąć nogę z gazu w Jastarni.

11.05.2020

16:27

Ciężki los tych, którzy próbują się przedostać przez Gdynię. Blisko dwu kilometrowy korek rozciąga się przed zjazdem z Obwodnicy. Nie ma Szans na płynny przejazd Estakadą Kwiatkowskiego. Stoi też stare Obłuże i Hutnicza. Po zjeździe z Obwodnicy trasa do Rumi będzie się dłużyła, aż do zjazdu z wiaduktu w Rumi gdzie trochę się rozbije. Nie na długo, bo o ile ruch w centrum Rumi wygląda na spokojny, to im dalej w kierunku Redy, tym gorzej korkować się będzie ulica Gdańska. Wolniej pojedziemy aż do głównej krzyżówki. Ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras jest już nieprzejezdna. Najspokojniej jest jeszcze o tej porze w Wejherowie, gdzie na krajowej 6-stce nie powinniśmy stracić zbyt dużo czasu, a ruch w okolicach Gościcina się nam nieco uspokoił. W powiecie puckim w dalszym ciągu widać spowolnienia na wysokości Darzlubie, przez zablokowaną drogą i objazdy w tym miejscu.

15:27

Spory ruch w Gdyni na Estakadzie i Janka Wiśniewskiego, podobnie jak przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta. Spore przystanki czekają na zmotoryzowanych na zjeździe SKM Janowo w obu kierunkach. Tam, dla kierowców nie będzie też taryfy ulgowej. Dąbrowskiego stoi w korku, nieciekawie jest też w okolicach ronda przy Dębogórskiej i Kosynierów. Trasa do Redy będzie się punktowo przytykać, zwłaszcza na wysokości osiedla Przy Młynie. Ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras wygląda o tej porze na przejezdną. Patrząc na Wejherowo to dość sporo samochodów na krajowej 6-stce, ale bez niespodzianek, przynajmniej w mieście. Za Wejherowem w kierunku Lęborka spore utrudnienia na wysokości Górki Gościcińskiej w obu kierunkach jezdni. W powiecie puckim spore utrudniania w Darzlubiu z powodu zamknięta drogi, objazd od Połczyna w kierunku Wielkiej Piaśnicy prowadzony jest przez Świecino i Połchówko. Poza tym ruch widać także w gminie Kosakowo.

11:37

Na wysokości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, na ulicy Morskiej, doszło do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego i samochodu ciężarowego. Wstępnie wiadomo, że ucierpiały trzy osoby, korkuje się jezdnia w stronę centrum miasta.

09:24

Zagęścił się nieco ruch na wojewódzkiej 215-stce między Władysławowem a Jastrzębią Górą, przede wszystkim na wysokości Chłapowa. W samym Władysławowie zwalniamy na Drodze Chłapowskiej i Żeromskiego. Jadąc przez półwysep w stronę Helu, zwalniamy w Jastarni i Juracie. W Pucku poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Może też korkować się odcinek między Darzlubiem a Połczynem. Podobnie jak przez cały poranek, dość dobra sytuacja drogowa panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. Utrzymuje się jeszcze poranne poruszenie na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Może się przytykać dojazd do Wejherowa od strony Gowina. W samym mieście nie ma poważniejszych utrudnień, choć redukcja prędkości przyda się na ulicach Sucharskiego, Sobieskiego i Roszczynialskiego. W Redzie zwalniamy na Łąkowej i Wejherowskiej u wylotu Drogowców. W Rumi natomiast przytyka się dojazd do skrzyżowania ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Spokojniej niż przed godziną jest już na północy Gdyni, choć nadal trzeba się liczyć z utrudnieniami na Płk. Dąbka i Kwiatkowskiego. Sporo pojazdów przemierza też ulice Pucką i Hutniczą. Utrudnień nie trzeba się za to obawiać na całej długości Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

Może nieznacznie przytykać się dojazd do Wejherowa ulicą Szkolną od strony Bolszewa. W samym mieście jest dość spokojnie. Tranzytowa szóstka może się korkować na odcinku od Chopina do Rybackiej. Zwalniamy też na Sobieskiego i Roszczynialskiego. Zagęścił się ruch na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Względny spokój panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Większe spowolnienie jest odczuwalne jedynie między Kębłowem a Gościcinem. W Redzie, podobnie jak przed godziną, nie ma poważniejszych utrudnień w ruchu. Redukcja prędkości na pewno przyda się na Gniewowskiej. W Rumi natomiast najwięcej aut da się dostrzec na Sobieskiego, u wylotu Sabata. W Gdyni utrzymuje się spore poruszenie na Hutniczej, przede wszystkim na jezdni w stronę estakady. Dość sprawnie da się dojechać do śródmieścia zarówno ulicą Janka Wiśniewskiego, jak i Morską. W centrum największe poruszenie panuje na ulicach Władysława IV i Jana z Kolna. Spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie poza spowolnieniem przy zjeździe na wspomnianą Morską w Chyloni nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Może przytykać się trasa między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Na wojewódzkiej 213-stce zwalniamy przede wszystkim w Połczynie. Natomiast w Pucku największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie przybyło pojazdów na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej.

07:26

Stopniowo gęstnieje ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Coraz więcej pojazdów można dostrzec w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Poranek drogowy na dobre zaczął się też na Leśnej w Bolszewie. Póki co, dość spokojnie jest w Wejherowie. Tradycyjnie już o tej porze, największego zagęszczenia ruchu trzeba się spodziewać na Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. Na razie w miarę sprawnie można przejechać tranzytem przez Redę. Problemy sprawia za to pokonanie Puckiej, przede wszystkim w okolicach przejazdu kolejowego. Z kolei w Rumi redukcja prędkości będzie konieczna na Starowiejskiej i Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej. Na północy Gdyni największych utrudnień trzeba się spodziewać na ulicach Płk. Dąbka i Śmidowicza. Stopniowo zwiększa się też liczba aut na Hutniczej, przede wszystkim na odcinku między Pucką a estakadą. Nie najgorsza sytuacja panuje na razie na Morskiej w stronę centrum. Miejscowe spowolnienia utrudniają jazdę na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Poważniejszych zakłóceń w płynności ruchu nie ma też na Obwodnicy Trójmiasta. Może się przytykać ulica Żeromskiego w Kosakowie. Podobnie jest z Kaszubską w Pierwoszynie. Na wojewódzkiej 216-stce miejscowe punktowe opóźnienia są możliwe w Rekowie i Celbowie. W Pucku zwalniamy przede wszystkim na ulicach Wojska Polskiego, 10 Lutego i Helskiej. Może nieznacznie przytykać się dojazd do ronda w Krokowej od strony Żarnowca.

08.05.2020

16:25

Bez większych utrudnień można pokonać krajową szóstkę pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem, natomiast tłoczno robi się na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W samym Wejherowie ruch odbywa się płynnie. Spory zator natomiast tworzy się na ulicy Gdańskiej w Redzie, tam trzeba uzbroić się w cierpliwość. Coraz więcej samochodów pojawia się także na ulicy Puckiej. W Rumi z kolei musimy zwolnić przy dojazdach do wiaduktu na ulicy Jana II Sobieskiego, podobnie jak na ulicy Morskiej w Gdyni Chyloni i Estakadzie Kwiatkowskiego.

15:20

Coraz więcej samochodów jedzie krajową szóstką z Wejherowa w kierunku Lęborka. W Wejherowie na razie nie napotkamy większych utrudnień. Ruch rośnie na ulicy Gdańskiej w Redzie w kierunku Półwyspu, oraz na ulicy Puckiej w obu kierunkach. W Rumi zwalniamy w okolicach wiaduktu na Jana III Sobieskiego oraz na ulicy Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, to biegi redukujemy na ulicy Hutniczej oraz Morskiej przy dojazdach do zjazdu na Obwodnicę Trójmiasta. Korkuje się też Estakada Kwiatkowskiego w obu kierunkach.

09:36

Nieco większe poruszenie na 216 w kierunku morza. Tu nogę z gazu ściągniemy na wysokości Sławutówka i Celbowa, podobnie jak korkować się może objazd Mrzezinem, Smolnem i Żelistrzewem. Widać też spory ruch w Jastrzębiej Górze i Karwi. Przekłada się to z kolei na zmniejszony ruch w powiecie wejherowskim. Bez problemów przejedziemy przez Redę i Rumię. W Rumi czekać nas będzie tylko przystanek na wiadukcie i przy krzyżówce z Dąbrowskiego i Starowiejską. W Gdyni nieco nam się ten ruch rozłożył, ale wciąż poczekamy dłużej na przejazd Hutniczą i widać spowolnienie na estakadzie u wlotu na Obwodnicę. W Kierunku Lęborka od Wejherowa spore zamieszanie na Górce Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie w obu kierunkach jazdy.

08:25

Zagęścił się nieco ruch w Wejherowie na krajowej 6-stce. Przybyło też aut w centrum Wejherowa. Najwięcej możemy się spodziewać na Przemysłowej, Sobieskiego i 12 Marca. Podobnie jak przed godziną nogę z gazu ściągniemy na wysokości Górki Gościcińskiej na krajowej 6-stce w kierunku Lęborka. W Redzie nie będzie problemu z płynnym przejazdem, punktowe spowolnienia czekają zmotoryzowanych na Puckiej i na wysokości krzyżówki z nią. Poranne poruszenie widać tez w Rumi, zwłaszcza w centrum gdzie wolniej przejedziemy Starowiejską i Sobieskiego na wiadukcie. W Gdyni podobnie jak przed godziną spore zamieszanie na zjeździe z Obwodnicy i na Hutniczej.

07:25

Ruch na drogach o poranku dosyć spokojny. Większego poruszenie nie widać jak na razie w Rumi w centrum i na głównej drodze. Podobnie jak spokojnie o tej porze na ulicach w Redzie. Punktowe spowolnienia czekają nas jedynie na Łąkowej i Puckiej w kierunku zjazdu na Wejherowo. Spokojny poranek zapowiada się też w Wejherowie, gdzie niespodzianek nie zastaniemy na krajowej 6-stce, podobnie jak i centrum miasta. Tam przytykać może się nieznacznie Sobieskiego, Przemysłowa i 12 Marca. Okolice Górki Gościcicńskiej – tam również możemy spotkać sporą ilość samochodów. Poza tym na drogach powiatu cisza i spokój. W powiecie puckim panuje podobna, senna sytuacja, nogę z gazu ściągniemy jedynie na wysokości Pucka, Połczyna czy Mostów. W Gdyni korkuje się za to zjazd z Obwodnicy na Morską i widać już punktowe spowolnienie na Hutniczej.

07.05.2020

16:22

Przybywa samochodów na krajowej szóstce na wysokości Gościcina w kierunku Lęborka. Tłoczno też robi się na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Po ulicach Wejherowa nadal poruszamy się płynnie, postać nam przyjdzie jedynie na czerwonych światłach . Spory ruch odbywa się na ulicy Gdańskiej w Redzie w obu kierunkach. Zwolnić też trzeba na ulicy Jana III Sobieskiego w Rumi w okolicach wiaduktu, biegi redukujemy także na Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, to sznur samochodów napotkamy na ulicy Hutniczej na pasach w kierunku ulicy Puckiej, stoi także Estakada Kwiatkowskiego na całej długości w stronę Obłuża.

15:19

Na drogach regionu jest w miarę spokojnie. Spokojnie jest na ulicach Wejherowa. Płynnie jedziemy wzdłuż krajowej szóstki, z wyjątkiem pasa ulicy Gdańskiej prowadzącej w kierunku Pucka w Redzie. Tam tworzy się zator. Nie rozpędzimy się natomiast na ulicy Dąbrowskiego w Rumi. Lepiej również omijać ulicę Hutniczą w Gdyni, gdzie korki tworzą się na pasach prowadzących w kierunku ulicy Puckiej. Samochodów przybywa także na Estakadzie Kwiatkowskiego.

09:35

Ruch w naszym regionie stopniowo maleje. Większej ilości samochodów możemy się jeszcze spodziewać na Hutniczej w Gdyni, ale zdecydowanie uspokoiła nam się sytuacja na trasie prowadzącej do centrum i na zjeździe z Obwodnicy na Morską. W Rumi bez problemów przejedziemy wiadukt, a nogę z gazu ściągniemy jedynie punktowo w centrum na Starowiejskiej, Kosynierów czy Dąbrowskiego. Spokój też w Redzie i na Puckiej. Tak spokojnie dojedziemy do Wejherowa gdzie krajowa 6-stka będzie nas spowalniała na światłach i w okolicach Górki Gościcińskiej. W powiecie puckim utrudnienia jedynie przy zjeździe na Celbowo.