Informacje z dróg

14.10.2019

07:28

Niewielki ruch panuje na razie na krajowej szóstce, na odcinku między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznacznych spowolnień można się spodziewać z Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Przybyło nieco aut na Szkolnej w Bolszewie. Natomiast w Wejherowie największe natężenie ruchu można zauważyć na ulicach Sobieskiego i Chopina. W Redzie zwalniamy na Puckiej, u wylot alei Lipowej i na Obwodowej, nieopodal skrzyżowania z Łąkową. W Rumi natomiast największe poruszenie o poranku panuje na Sobieskiego, w okolicach Galerii handlowej, na jezdni w stronę Gdyni. Jeśli chodzi o Gdynię, stopniowo przytykają się już główne ulice wiodące do centrum miasta, a więc Morska, Janka Wiśniewskiego i Hutnicza. Problemy może też sprawiać przejazd między Pogórzem a Obłużem. Większych utrudnień o poranku nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta, z wyjątkiem końcowego zjazdu na Chyloni. Tutaj jest możliwy około półkilometrowy zator. Lepiej też omijać zjazdy z ekspresówki, przede wszystkim ulice Chwaszczyńską w Gdyni i Spacerową w Gdańsku. Spowolnień można się spodziewać na trasie z Rewy, przez Mosty, do Pierwoszyna. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 216-stka umożliwia sprawną jazdę, a nieznaczne spowolnienie jest możliwe przed skrzyżowaniem w Celbowie. Może lekko przytykać się dojazd ulicą Gdańską do Władysławowa. Redukcja prędkości przyda się też przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.

11.10.2019

09:27

Nie ma już poważniejszych utrudnień na krajowej szóstce w Rumi. Ulicami Grunwaldzką i Sobieskiego można sprawnie poruszać się w obu kierunkach. Utrudnienia są jeszcze możliwe na ulicach Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni problemy na Morskiej mogą występować tylko na wysokości Cisowej. Poza tym można w miarę płynnie dotrzeć tą ulicą do centrum. Coraz lepsze warunki do jazdy są też na Hutniczej i Janka Wiśniewskiego. Na Obwodnicy Trójmiasta nadal wolniej pojedziemy w okolicach Osowej i Chwarzna, na jezdni w stronę Gdyni. W kierunku bramek na autostradzie A1 można podróżować całkiem płynnie. Stopniowo stabilizuje się sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki, choć wyjątkiem jest Spacerowa w Gdańsku, która jest zatłoczona od Osowej do Oliwy. Całkiem przyzwoite warunki do jazdy panują już na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Nieznaczne spowolnienia są możliwe tylko w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie także nie można narzekać na niespodziewane utrudnienia w ruchu. Najwięcej pojazdów da się dostrzec na Sienkiewicza, Świętego Jana, Rzeźnickiej i Chopina. W Redzie natomiast może się korkować Pucka, od alei Lipowej do Kazimierskiej. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne. Niewielkie spowolnienia mogą się pojawić między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. Większego natężenia ruchu można się spodziewać przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu. Problemów z płynnością ruchu nie ma natomiast na wojewódzkiej 216-stce, od Pucka, przez Władysławowo, aż do Helu.

08:28

Do około kilometra zwiększył się korek na krajowej szóstce między Gościcinem a Bolszewem. W samym Bolszewie całkiem solidnie korkuje się już Zamostna, od ronda do zjazdu na krajówkę. W Wejherowie największego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie centrum – na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Zwalniamy też na Chopina i Rybackiej. Większych utrudnień nie ma za to na krajowej szóstce w mieście. W Redzie można nieznacznie przytykać się skrzyżowanie Łąkowej z Gdańską. W Rumi natomiast utrzymuje się spore poruszenie przy zjeździe z wiaduktu w ciągu krajowej szóstki na Sobieskiego. Wolniej pojedziemy też Starowiejską i Dąbrowskiego. W Gdyni najpoważniejszego nasilenia ruchu na Morskiej należy się spodziewać na Cisowej oraz między Leszczynkami a Grabówkiem. Wolniej pojedziemy też Hutniczą w stronę estakady. Spore, około trzykilometrowe spowolnienie uformowało się na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w stronę Gdyni, między Karwinami a Chwarznem. Kilometrowy zator jest też możliwy przy końcowym zjeździe z ekspresówki na Chyloni. Utrzymuje się spowolnienie na ulicy Morskiej w Rewie. Miejscowe utrudnienia są też możliwe na Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. W Pucku wolnej pojedziemy ulicą Wojska Polskiego, a w Gnieżdżewie – Dworcową.

07:27

Nie ma już utrudnień na ulicy Grunwaldzkiej w Rumi, gdzie około godziny 6:00 doszło do zderzenia busa i motocykla, nieopodal skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Spowolnień w mieście można się spodziewać przede wszystkim na Sobieskiego, w okolicach galerii handlowej, na jezdni w stronę Gdyni. Coraz więcej aut przemierza też ulice Dębogórską, Dąbrowskiego i Starowiejską. W Redzie redukcja prędkości przyda się przed głównym skrzyżowaniem, a więc Gdańskiej z Pucką, a także na Gniewowskiej i Obwodowej. W Gdyni natomiast utrudniony może być przejazd Płk. Dąbka z Pogórza do Obłuża. To samo dotyczy Morskiej, Hutniczej i Janka Wiśniewskiego w stronę centrum. Bez poważniejszych przeszkód można na razie poruszać się Obwodnicą Trójmiasta w obu kierunkach. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, lepiej unikać Chwarznieńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. W miarę sprawnie można przejechać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Ruch nieznacznie zwalnia w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. Poranek daje się już we znaki kierującym na Szkolnej w Bolszewie. Z kolei w Wejherowie najmocniej korkują się ulice Sobieskiego, Strzelecka, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnicka. Wolniej pojedziemy ulicami Gdyńską i Morską między Mostami a Rewą. To skutek rozpoczęcia modernizacji pierwszej z tych ulic. W Pierwoszynie zwalniamy na Kaszubskiej, a w Kosakowie – na Żeromskiego. Póki co, poranny spokój panuje na ulicach Pucka i Władysławowa.

10.10.2019

09:28

Utrzymują się kilkusetmetrowe utrudnienia na ulicy Zamostnej w Górze. Przypomnijmy – to skutek porannego zderzenia dwóch pojazdów. Zalecamy ostrożność na tym odcinku. Wspomniana Zamostna może sprawiać też problemy kierującym w Bolszewie – od ronda do krajowej szóstki. Uspokoił się nieco ruch na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. Z miejscowymi utrudnieniami trzeba się liczyć w Kębłowie i Gościcinie. Dość sprawnie można przejechać tranzytem przez Wejherowo w obu kierunkach. Utrudnienia mogą za to występować na ulicach Sobieskiego, Strzeleckiej, 3 Maja i Roszczynialskiego. Większych problemów z płynnością ruchu nie ma na krajowej szóstce w Redzie. Te mogą pojawić się przede wszystkim w pobliżu skrzyżowania z ulicą Łąkową. Przejazd przez Rumię może być jeszcze utrudniony na Sobieskiego, w pobliżu galerii handlowej i na wysokości przystanku SKM Janowo. Poza tym tłoczno jest u zbiegu na skrzyżowaniu Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Spokojniej niż przed godziną jest na Hutniczej i Morskiej w Gdyni. Tutaj utrudnienia pojawiają się tylko miejscowo. Około półkilometrowe spowolnienie uformowało się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Na szczęście, nie ma innych problemów na pomorskiej ekspresówce. Względny spokój panuje na głównych drogach powiatu puckiego. W samym Pucku przytykają się ulice Wojska Polskiego, Helska i Wejherowska. Wolniej pojedziemy też Dworcową w Gnieżdżewie. Wojewódzka 216-stka między Puckiem a Władysławowem jest w pełni przejezdna. To samo da się powiedzieć o nadmorskiej 215-stce.

08:25

Kilkusetmetrowe utrudnienia na ulicy Zamostnej w Górze to skutek porannego zderzenia dwóch pojazdów. Zalecamy ostrożność na tym odcinku. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem z najpoważniejszymi utrudnieniami trzeba się liczyć przy zjeździe z Górki Gościcińskiej, gdzie zator liczy obecnie ponad kilometr. Przez Wejherowo można w miarę sprawnie przejechać tranzytem. Natomiast wzrasta ruch na ulicach Sobieskiego, 3 Maja i 12 Marca. W Redzie coraz więcej pojazdów można napotkać na Puckiej i na Gdańskiej w okolicach wylotu Łąkowej. W Rumi natomiast coraz trudniej jest pokonać krajową szóstkę w stronę Janowa. Przytyka się też skrzyżowanie Starowiejskiej z Dąbrowskiego. Obie główne arterie Gdyni, które prowadzą w stronę centrum, czyli Hutnicza i Morska, cieszą się sporym powodzeniem wśród kierujących o poranku. Poza tym utrudniony może być zjazd z Pogórza w stronę Obłuża. Spowolnienie na Obwodnicy Trójmiasta obejmuje przede wszystkim południowy odcinek tej trasy, między węzłami Karczemki i Południe. Korkować się może też końcowy zjazd z ekspresówki w Chyloni. Poranne spowolnienia są możliwe na Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Niewielkie utrudnienia na wojewódzkiej 216-stce są prawdopodobne w Sławutówku i Celbowie. Spory ruch o poranku panuje na ulicy Dworcowej w Gnieżdżewie i na Żwirowej we Władysławowie.

08:09

Zderzenie dwóch aut na ulicy Zamostnej w Górze. Możliwe utrudnienia w ruchu.

09.10.2019

16:24

Spory korek za to na obwodnicy trójmiasta. Zaczyna się od strony Wejherowa tuż przed zjazd z estakady i ciągnie się prawie trzy kilometry do Chwarzyna. Ci, którzy estakadą próbują się dostać na obwodnicę stracą sporo czasu, Kwiatkowskiego stoi w od Obłuża w kierunku Demptowa.

14:20

Zderzenie dwóch samochodów na krajowej szóstce, na szczycie Górki Gościcińskiej. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:28

Do kolizji samochodu i ciągnika doszło na trasie między Zamostnem a Rybnem. W tym rejonie możliwe są utrudnienia w ruchu. Godziny porannego szczytu komunikacyjnego nie odpuszczają jeszcze na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Zamostnej w Bolszewie. Kilkusetmetrowy zator utrzymuje się też przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Wejherowa. Może nieznacznie przytykać się dojazd do Wejherowa od strony Bolszewa. Wzmożony ruch utrzymuje się też na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Wolniej pojedziemy też Chopina. W Redzie wolniej pojedziemy Pucką, zwłaszcza na wysokości przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast utrzymują się utrudnienia na Starowiejskiej i przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Spokojniej niż przed godziną jest na północy Gdyni, na ulicach Płk. Dąbka i Unruga. Utrudnienia mogą się jeszcze utrzymywać na Hutniczej i na Morskiej, w pobliżu granicy z Rumią. Po niespokojnym poranku, ustabilizowała się już sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. Tą trasą można się już sprawnie przemieszczać w obu kierunkach. Trwa spokojny poranek na drogach powiatu puckiego. Niewielkich utrudnień można się spodziewać na odcinku między Rekowem, Połchowem i Mrzezinem. Nieznacznie może się przytykać dojazd do Pucka od strony Celbowa. Z kolei we Władysławowie zwalniamy na Drodze Chłapowskiej i Żwirowej.

07:26

Poranek nie rozpoczął się pomyślnie dla kierowców przejeżdżających przez Wejherowo. Przed godziną 6:00 doszło do zderzenia osobówki z autem dostawczym w rejonie skrzyżowania Puckiej z krajową szóstką, na pasie w stronę Redy. Nadal są jeszcze możliwe utrudnienia na tranzytowej trasie w mieście, które zaczynają się w okolicach Ronda Solidarności, a kończą dopiero na wysokości przystanku SKM Nanice. Poza tym przybywa już aut na Sobieskiego i 12 Marca. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największych utrudnień trzeba się spodziewać między Kębłowem a Gościcinem, gdzie zator przekracza kilometr. Coraz więcej pojazdów pojawia się też na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Redzie może nieco przytykać się Gdańska w okolicach wylotu Szkolnej. W Rumi natomiast najbardziej daje się we znaki remontowana Starowiejska. Tłoczno może być też na skrzyżowaniu Sobieskiego i Sabata. Spore zaburzenia w płynności ruchu występują na północy Gdyni, co dotyczy przede wszystkim ulic Płk. Dąbka i Unruga. Zwiększa się też natężenie ruchu na Hutniczej i Morskiej na Cisowej, a także między Leszczynkami a Grabówkiem. Po kolizji na Obwodnicy Trójmiasta mogą korkować się okolice Węzła Matarnia na odcinku około trzech kilometrów, na jezdni w stronę Gdyni. Inne fragmenty ekspresówki są w pełni przejezdne. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są przejezdne. Miejscowe utrudnienia są możliwe na Pomorskiej w Dębogórzu, na Żeromskiego w Kosakowie i na Kaszubskiej w Pierwoszynie. W Pucku natomiast zwalniamy na Helskiej i Wojska Polskiego. Redukcja prędkości będzie konieczna przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu i na Puckiej w Mieroszynie.

08.10.2019

11:17

TIR najechał na osobówkę na krajowej szóstce w Wejherowie, na wysokości skrzyżowania z ulicą Chopina. Obyło się bez poszkodowanych, ale zablokowany jest lewy pas w kierunku Redy.

09:28

W miarę spokojnie można już poruszać się ulicami Redy. Sprawniej niż przed godzinę temu można też przejechać tranzytem przez Rumię. Spowolnienia są możliwe w okolicach skrzyżowań z ulicami Ceynowy i Sabata. Nadal zatłoczone jest skrzyżowanie u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni w miarę sprawnie można już poruszać się ulicą Morską w stronę centrum, a nieznaczne przestoje są jeszcze możliwe na Cisowej i Grabówku. Stopniowo odpuszczają też korki na Hutniczej. Podobnie jak przez cały poranek, praktycznie żadnych utrudnień nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Jeśli chodzi o zjazdy z ekspresówki, nadal lepiej unikać ulicy Spacerowej, która wciąż jest zakorkowana od Osowej aż do Oliwy. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa spowolnień można się spodziewać w Kębłowie i Gościcinie. Tłoczono jest też na Zamostnej w Bolszewie, od ronda do zjazdu na krajówkę. Natomiast w Wejherowie poważniejszy ruch utrzymuje się na ulicach śródmieścia – na Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Pucku poranne utrudnienia da się jeszcze odczuć na ulicy Wojska Polskiego. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie i na Rumskiej w Piewoszynie. Może lekko przytykać się wojewódzka 216-stka w Swarzewie oraz 213-stka, w Kłaninie i Starzynie.

08:28

Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem utrzymuje się spore poruszenie w Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Kębłowo, to zwalniamy na ulicy Chłopskiej, a w Luzinie – na Wilczka. Trudno mówić o niespodziankach na ulicach Wejherowa. Redukcja prędkości będzie konieczna przede wszystkim na Chopina, na wysokości szpitala, Sobieskiego, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie dość mocno korkuje się Pucka niemal na całej długości, od zjazdu z Górki Rekowskiej aż do Gdańskiej. W Rumi nieco płynniej niż przed godziną można przejechać krajową szóstką, choć spowolnienie ciągle obowiązuje na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Podobnie jest na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. W Gdyni przytyka się już Hutnicza na całej długości. Problemy z płynnością ruchu utrzymują się też na Morskiej, na Cisowej, Chyloni i Grabówku. Podobnie jak przed godziną, nie trzeba się obawiać utrudnień w ruchu na Obwodnicy Trójmiasta. Spowolnienia nie da się za to uniknąć na rondzie w Chwaszczynie, u zbiegu wojewódzkiej 218-stki i krajowej 20-stki. Wszystkie główne drogi powiatu puckiego są w pełni przejezdne, jednak możliwe są lokalne utrudnienia. To dotyczy m.in. odcinka między Połchowem a Mrzezinem. W Kosakowie zwalniamy na Żeromskiego, a w Pierwoszynie – na Rumskiej. W Pucku poranne poruszenie da się odczuć na Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:28

Względny spokój panuje na razie na ulicach Wejherowa, choć wzmożonego ruchu można się już spodziewać na ulicach Sobieskiego i 3 Maja, a także w pobliżu przejazdów kolejowych, czyli na Batalionu Morskiego, Sienkiewicza, Puckiej i 12 Marca. Może się nieco korkować dojazd do miasta od strony Bolszewa. A jeśli chodzi o inne odcinki krajowej szóstki z Lęborka do Wejherowa, największej liczby pojazdów trzeba się spodziewać przy zjeździe z Górki Gościcińskiej. W Redzie najbardziej uciążliwy może być przejazd ulicą Pucką. W Rumi natomiast całkiem solidnie korkuje się już krajówka w stronę Gdyni. Problemy z płynnością ruchu zaczynają się w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ceynowy. Nieco sprawniej można się poruszać dopiero na Janowie. Poza tym w cierpliwość trzeba się uzbroić na ulicach Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni największy tłok panuje obecnie na Płk. Dąbka i Unruga. Stopniowo zagęszcza się też ruch na Hutniczej i Morskiej, zwłaszcza na Cisowej i przy dojeździe do estakady. Zmianę świateł można stracić na końcowym zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Chyloni, ale poza tym nie ma większych utrudnień na ekspresówce. Gorzej jest ze zjazdami do poszczególnych dzielnic Gdyni i Gdańska. W korku można utknąć, zmierzając w stronę Witomina, Karwin, Oliwy i Wrzeszcza. W Kosakowie spory korek uformował się na ulicy Żeromskiego, w stronę Pogórza. Poranne poruszenie nie omija też ulicy Rumskiej w Pierwoszynie. Poza niewielkim spowolnieniem w Celbowie, całkiem sprawnie można poruszać się wojewódzką 216-stką na północ regionu. Redukcja prędkości będzie konieczna przed głównym skrzyżowaniem w Łebczu.