Informacje z dróg

03.01.2020

08:24

Przybywa samochodów na krajowej szóstce, zwalniamy na wysokości Gościcina. W Bolszewie tłoczno robi się na ulicy Leśnej i Szkolnej. Sporo samochodów napotkamy w centrum Wejherowa, m.in, na ulicy Rzeźnickiej, Świętego Jana i Sobieskiego. W Redzie i Rumi cierpliwość przyda się na drodze krajowej numer 6, gdzie kolejki pojazdów stawiają się na światłach. Biegi redukujemy też w Rumi na Starowiejskiej i Gdańskiej. W Gdyni tradycyjnie czekamy na swoją kolej przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta i na Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Estakady Kwiatkowskiego. Tłoczno jest też na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Unruga.

07:18

Bez większych kłopotów jedziemy drogą krajową numer 6 przez Wejherowo, Rumię i Redę, jedynie na wjeździe do Gdyni napotkamy większy tłok na drodze. W Wejherowie przybywa samochodów na ulicy Szkolnej, Sobieskiego i Chopina. W Rumi coraz więcej pojazdów pojawia się na drogach w okolicach wiaduktu, m.in, na Towarowej i Starowiejskiej. Jeśli chodzi o Gdynię, to postoimy przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską, zwalniamy na Janka Wiśniewskiego przy dojeździe do Estakady Kwiatkowskiego i na Pułkownika Dąbka od strony Pogórza. Spory ruch jest również na ulicy Pomorskiej w Dębogórzu.

02.01.2020

16:24

Hutnicza o tej godzinie zablokowana już w dwie strony, ciężko też o płynny przejazd Morską od Chyloni po Cisowę. Będzie też korkować nam się Estakada i Janka Wiśniewskiego. Znacznie więcej samochodów widać też na odcinku SKM Janowo, Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Kosynierów w Rumi. Do Redy będzie już problem o płynny przejazd zwłaszcza przy Szkolnej, Spokojnej i Łąkowej. Pucka, jak przed świętami całkowicie zatłoczona i w Wejherowie zrobiło się tłoczno. Zwłaszcza w okolicach Rzeźnickiej, Świętego Jana, 12 Marca i Sobieskiego.

15:47

Ruch po Nowym Roku wrócił na swoje tory. Poruszenie widać na Hutniczej w obie strony i w okolicach zjazdu z Obwodnicy Trójmiasta na Morską. Podobnie z ruchem jest w Rumi, gdzie wolniej przejedziemy odcinek między SKM Janowo, a krzyżówką z ulicą Ceynowy. Większej ilości samochodów należy się także spodziewać na krzyżówce Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Popołudniowy ruch widać także na rondzie przy Dębogórskiej. Do Redy dojedziemy bez większych problemów, te możemy za to napotkać przy Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie panuje jeszcze względny spokój, ale za to sytuacja w centrum wróciła do normy sprzed świąt – niestety. Uważajmy na Sobieskiego, Świętego Jana, Rzeźnicką, 12 Marca i Chopina. Na krajowej 6 widać również, że to prawie klasyczne czwartkowe popołudnie patrząc na wzmożony ruch w okolicy Górki Gościcicńskiej i Zamostnej w Bolszewie.

09:24

Sporo samochodów jedzie z Wejherowa w kierunku Lęborka drogą krajową numer 6. Zwalniamy na wysokości Gościcina. Tłoczno jest tez na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Trochę spokojniej zrobiło się na ulicach Wejherowa, choć trzeba przyhamować na ulicy Sobieskiego i Świętego Jana. W Rumi redukcja biegów czeka nas na ulicy Starowiejskiej i Towarowej. Nadal sporo samochodów jedzie w kierunku centrum Gdyni, w tym mieście zwalniamy na ulicy Morskiej, cierpliwość przyda się też przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta oraz na skrzyżowaniu Kwiatkowskiego i Pułkownika Dąbka.

08:26

W Wejherowie zwalniamy na ulicy Szkolnej, Zachodniej, Świętego Jana i Sobieskiego. Sporo samochodów jedzie drogą krajową numer 6, ale poza postojami na czerwonym świetle, ruch odbywa się płynnie. W Rumi redukujemy biegi na ulicach w okolicy wiaduktu, tłoczno robi się też na Starowiejskiej. Sporo samochodów jedzie też z Rumi do centrum Gdyni, zwalniamy na ulicy Morskiej. W cierpliwość również trzeba się uzbroić przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta, oraz na ulicy Pułkownika Dąbka w Gdyni jadąc od strony Pogórza.

07:22

Podróżując drogami regionu nie sposób nie zauważyć, że to już koniec okresu świąteczno-noworocznego. Co prawda jeszcze większych zatorów na ulicach nie napotkamy, jednak ruch jest większy niż w ciągu ostatniego tygodnia. Na przykład zwolnić trzeba w Wejherowie na ulicy Sobieskiego, 12 Marca czy Bolesława Prusa. Nie rozpędzimy się tez na krajowej szóstce zarówno w Wejherowie jak i Redzie i Rumi. Sporo samochodów jedzie też ulica Pułkownika Dąbka w Gdyni od strony Pogórza w kierunku centrum miasta. Tłoczno tez robi się na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Unruga.

31.12.2019

15:24

Na ulicach Trójmiasta wygląda o tej porze pusto. Może to być jednak cisza przed burzą. Delikatne, punktowe spowolnienie będą czekały na nas jedynie na trasie w kierunku Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Zjazd SKM Janowo będzie o tej porze wyglądał bez przeszkód, podobnie jak ulice samej Rumi. Małe zamieszanie pojawia się jedynie w okolicy ulicy Ceynowy przy głównej. Do Redy dojedziemy z jednym dłuższym przystankiem przy Łąkowej. Widać więcej samochodów na Puckiej ale jest ona o tej porze przejezdna. Zamieszania z kolei nie widać na ulicach powiatu puckiego. Zerknijmy jeszcze na Wejherowo. Tutaj też spokój, nawet na ulicach dojazdowych. Wzmożony ruch po południem widać jedynie na Rzeźnickiej, Chopina i 12 Marca. Na krajowej 6-stce wygląda też spokojnie.

11:39

Na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i Orzeszkowej w Wejherowie doszło do stłuczki.

09:24

Coraz tłoczniej robi się na drogach regionu. Zwalniamy na wysokości Gościcina na drodze krajowej nr 6. W Wejherowie sporo samochodów jest na ulicy Rzeźnickiej, 12 Marca oraz Chopina. Nie rozpędzimy się na ulicy Puckiej w Redzie w stronę centrum miasta, cierpliwość też przyda się na krajowej szóstce w tym mieście, podobnie jak w Rumi w okolicach wiaduktu. Natomiast spokojnie zrobiło się w Gdyni, gdzie jeszcze niedawno zatłoczoną Hutniczą i Janka Wiśniewskiego możemy jechać bez kłopotów.

08:26

Co prawda coraz więcej samochodów pojawia się na drodze krajowej numer 6, ale póki co nie napotkamy większych zatorów. Również w centrum Wejherowa nie natrafimy na większe spowolnienia. Natomiast na hamulec naciskamy przy wyjeździe z Redy na krajowej szóstce w stronę Wejherowa. Z kolei w Rumi ciasno jest na ulicy Starowiejskiej. W Gdyni zwalniamy tradycyjnie na ulicy Hutniczej, Janka Wiśniewskiego i w okolicach skrzyżowania Unruga i Kwiatkowskiego.

07:25

Bez utrudnień można jechać drogą krajową numer 6. Trochę więcej samochodów pojawia się w Wejherowie, np. na ulicy 12 Marca, gdzie przyda się hamulec. W Redzie jeśli postoimy, to tylko na czerwonym świetle, podobnie jak w Rumi. Nieco więcej pojazdów spotkamy na ulicach Gdyni, zaczyna być gęsto na ulicy Hutniczej i Janka Wiśniewskiego, a także Kwiatkowskiego i Unruga.

30.12.2019

16:39

Dalej gęsto w okolicy Trójmiasta. Podobnie jak przed godziną trudno o płynny przejazd Grabówkiem, w okolicy zjazdu z Obwodnicy na Morską i w Cisowej. Sporo samochodów widać również na Hutniczej w obu jej kierunkach. Coraz większe korki można napotkać w Rumi, tutaj zjazd z SKM Janowo jest już w opłakany stanie. W dalszym ciągu większej ilości samochodów można się spodziewać na Kosynierów, Dębogórskiej i Dąbrowskiego. W Redzie uważajmy na główna, tutaj zalecamy kierować się objazdem Obwodową w kierunku Pucka i Gniewowska w kierunku Wejherowa. Na krajowej 6-stce dalej spokój, a zamieszania możemy się spodziewać na Świętego Jana, 12 Marca. Na koniec i dobra i zła wiadomość. Dobra jest taka, że zator na Górce Gościńskiej odpuszcza ale za to nieciekawie sytuacja wygląda na Zamostnej w Bolszewie.

15:24

Popołudnie w Trójmieście zaczyna wyglądać na zakorkowane, Taka sytuacja jest w Grabówku, przez Estakadą Kwiatkowskiego, a później sporą ilość samochodów odczujemy przez zjazdem na Morską z Obwodnicy Trójmiasta. W Rumi korkować nam się będzie zjazd SKM Janowo, Dębogórska, Dąbrowskiego i Kosynierów, z kolei główna będzie przejezdna. Czego nie można powiedzieć o Redzie, tutaj od krzyżówki z Obwodową, do samego skrzyżowania z Pucką, stracimy dłuższą chwilę. Poruszenie zaczyna być widoczne również na wspomnianej Puckiej. W Wejherowie spore zamieszanie na ulicach dojazdowych: Świętego Jana, Rzeźnicka, 12 Marca i Chopina. Patrząc na krajową 6 spory zator w okolicach Górki Gościcicńskiej.

08:23

Coraz więcej samochodów pojawia się na drodze krajowej nr 6, szczególnie na trasie w kierunku Gościcina. W Wejherowie postoimy na ulicy Generała Hallera, a w Redzie na Łąkowej. W Rumi biegi redukujemy na ulicy Kościuszki. Jeśli chodzi o Gdynię, to przytyka się zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na ulicę Morską, coraz tłoczniej jest na Hutniczej i na Estakadzie Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża.