Informacje z dróg

23.10.2019

11:46

Zderzenie motocykla z osobówką w centrum Rumi

W Rumi na ulicy Sabata, w okolicach galerii handlowej, doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:27

Spokojniej niż przed godziną jest na krajowej szóstce w Rumi. Przez miasto można już przejechać sprawnie tranzytem w obu kierunkach, a niewielkie spowolnienie jest możliwe tylko przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. Na nadmierne utrudnienia nie można też narzekać w Redzie. Zwiększony ruch w mieście da się odczuć przede wszystkim na ulicach Puckiej i Łąkowej. W Gdyni sprawnie można już przejechać z Pogórza do Obłuża. Nie odpuszcza jeszcze korek na Hutniczej, zwłaszcza w pobliżu skrzyżowania z Północną. Za to utrudnienia na Morskiej w stronę centrum mają już tylko charakter punktowy. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych spowolnień na Obwodnicy Trójmiasta. Stopniowo stabilizuje się też sytuacja na ulicach zjazdowych z ekspresówki. Dość dobra sytuacja drogowa panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieznacznych opóźnień można się spodziewać w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie, ale nigdzie nie ma uciążliwych korków. Względny spokój panuje też na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie największego ruchu można się spodziewać przy dojeździe do ronda u zbiegu Sobieskiego i 3 Maja. Niewielkie spowolnienia są też możliwe na Rzeźnickiej i Roszczynialskiego. Wszystkie główne trasy powiatu puckiego są przejezdne. Niewielkie utrudnienia są prawdopodobne na odcinku z Połchowa do Mrzezina. Podobnie jest na wojewódzkiej 213-stce przy dojeździe do Połczyna. W Pucku nadal zwalniamy na Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a w Gnieżdżewie – na Dworcowej. Bez zbędnych przestojów można pokonać wojewódzką 216-stkę w stronę Władysławowa. Utrudnień nie ma też nad samym morzem, na 215-stce.

08:27

Na krajowej szóstce między Kębłowem a Gościcinem utrzymuje się ponad kilometrowe spowolnienie. Inne odcinki trasy z Lęborka do Wejherowa są w pełni przejezdne. Tłoczno jest także na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie zwalniamy przy dojazdach do przejazdów kolejowych na Batalionu Morskiego, Puckiej i 12 Marca. Poza tym dość duży ruch da się odczuć na Sobieskiego, 3 Maja i Przemysłowej. W Redzie przybyło pojazdów przede wszystkim na Puckiej i Łąkowej. W Rumi natomiast utrzymuje się spowolnienie w pobliżu wiaduktu na krajowej szóstce, a także na Dębogórskiej, Kosynierów i Dąbrowskiego. W Gdyni na płynną jazdę nie ma szans, jeśli chodzi o dwie główne ulice prowadzące w stronę centrum, czyli Morką i Hutniczą. Korkuje się też Janka Wiśniewskiego w okolicach Węzła Ofiar Grudnia 70. Poważniejszych utrudnień nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Te mogą się pojawić tylko na południowych odcinkach ekspresówki, w okolicach Matarni i Szadółek. Wolniej pokonamy odcinek między Rekowem, Połchowem i Mrzezinem. W Pucku przybyło pojazdów na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. W Gnieżdżewie wolniej pojedziemy na Dworcowej, a we Władysławowie – na Starowiejskiej. Wojewódzka 216-stka można nieznacznie się przytykać w Swarzewie. Punktowe spowolnienia są możliwe także na wojewódzkiej 213-stce między Żarnowcem a Krokową.

07:28

Utrudnień na trasie z Lęborka do Wejherowa trzeba się spodziewać na odcinku z Kębłowa do Gościcina. To skutek zderzenia, do którego doszło na wysokości wylotu ulicy Szerokiej. Zator w tym miejscu liczy już obecnie około dwa kilometry. W Kębłowie utrudnienia mogą występować na ulicy Chłopskiej, a w Bolszewie – na Szkolnej i Zamostnej. W Wejherowie stopniowo gęstnieje ruch na Sobieskiego i 12 Marca. W Redzie natomiast na razie nie ma większych przestojów. Jeśli chodzi o Rumię, spowolnienia trzeba się spodziewać przede wszystkim przy zjeździe z wiaduktu w ciągu krajowej szóstki, w stronę Janowa. Zwalniamy też na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. W Gdyni zaczyna już mocno korkować się Hutnicza na całej długości. Płynna jazda jest także utrudniona na Morskiej w stronę centrum, co dotyczy przede wszystkim Cisowej, Chyloni i Grabówka. Tłoczono jest również na Płk. Dąbka na Obłużu. Spory, bo około kilometrowy zator uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską w Chyloni. Spowolnienia na ekspresówce można się też spodziewać w pobliżu Węzła Południe. Jeśli chodzi o ulice zjazdowe z obwodnicy, największy tłok panuje obecnie na Spacerowej w Gdańsku, która jest zakorkowana od Osowej aż do Oliwy. Redukcja prędkości przyda się na pewno na odcinku między Dębogórzem a Kosakowem. Zwolnić warto również na Kaszubskiej w Pierwoszynie i Morskiej w Rewie. Wojewódzka 216-stka może lekko się przytykać w Rekowie. Względny spokój panuje na razie na ulicach Pucka i Władysławowa.

07:15

Zderzenie na DK nr 6 w Gościcinie

Dwa auta zderzyły się na wysokości skrzyżowania DK nr 6 z ulicą Szeroką w Gościcinie. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

22.10.2019

16:26

Od Gdyni punktowe spowolnienia czekają nas od Grabówka przez Chylonię i Cisowę zarówno w stronę Trójmiasta jak i Wejherowa. W Rumi dalej postoimy przy zjeździe SKM w stronę Redy a w centrum korkuje się Dąbrowskiego z jednej i z drugiej strony ronda Solidarności, Dębogórska niedaleko MOSiRu i krzyżówka z Kosynierów. Spory ruch w okolicy ronda przy aquaparku. W samej Redzie do głównego skrzyżowania jest w miarę spokojnie. Pucka już o tej godzinie nieprzejezdna począwszy od samego – już dość solidnie zakorkowanego – skrzyżowania do wylotu z Redy. Na ulicach powiatu puckiego panuje względny spokój z wyjątkiem ronda przed samym Władysławowem, tam droga w stronę Półwyspu Helskiego będzie sporym wyzwaniem, aż do wyjazdu z Władysławowa. Poza tym popołudniowy ruch widać w samym mieście powiatowym i w Celbowie. W Wejherowie z kolei spory ruch na odcinku krajowej 6 od krzyżówki z Rybacką do Chmielewskiego w kierunku Redy. Dalej sporo aut na Świętego Jana, Jana III Sobieskiego czy rzeźnickiej i na pewno we znaki da się Zamostna w Bolszewie i Górka Gościcińska w obu kierunkach,

15:24

Spory ruch w okolicach Grabówka w stronę Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Punktowe spowolnienia odczuwalne będą na dalszych odcinkach w Chyloni i Cisowej. Tradycji stało się zadość, bo hutnicza już stoi w obie strony. Dalej postoimy przy wiadukcie z Rumi. Przed zjazdem na główna od strony SKM Janowo. Nogę z gazu ściągniemy też na Dąbrowskiego, Derdowskiego i Dębogórskiej. Później bez większych problemów dojedziemy do Redy, gdzie główne skrzyżowanie już zaczyna się korkować. Podobnie jak ulica Pucka. W Wejherowie głównie będą nas spowalniać światła, ale za to postoimy na Roszczynialskiego, Strzeleckiej, Świętego Jana, Dworcowej i Jana III Sobieskiego. Spory, popołudniowy ruch widać także na krajowej 6 na wysokości Zamostnej w Bolszewie i Górki Gościcińskiej.

13:18

Potrącenie mężczyzny w Rumi

Po godzinie 13:00 doszło do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy na ulicy Dąbrowskiego w Rumi. Na miejscu są już służby, potrącony 75-latek jest przytomny.

09:28

Na odcinku około 5 kilometrów utrzymują się utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w kierunku Gdyni. Dotyczy to odcinka między Węzłem Kowale a Matarnią. W stronę bramek na autostradzie A1 można się poruszać bez przeszkód. Spokojniej niż przed godziną jest już na ulicach Gdyni. W miarę płynnie da się przejechać Morską w kierunku centrum. Spowolnienie na Hutniczej odejmuje przede wszystkim region skrzyżowania z Pucką. Względny spokój panuje też już na krajowej szóstce w Rumi. Nieznaczne spowolnienie jest możliwe na wysokości galerii handlowej. Poza tym nogę z gazu warto zdjąć na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Poważniejszych utrudnień nie ma na ulicach Redy. Miejscowe spowolnienia są prawdopodobne na Gniewowskiej i Puckiej. W Wejherowie także bez niespodzianek – największe zagęszczenie ruchu utrzymuje się na Sobieskiego, 3 Maja i Przemysłowej. Bez większych trudności da się przejechać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Niewielkie zatory są możliwe w Strzebielinie i Gościcinie. Nadal jednak utrzymuje się spory ruch na Zamostnej w Bolszewie. Wolniej pojedziemy wojewódzką 213-stką z Połczyna do Starzyna. W Pucku nieznacznie może się przytykać skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego. Bez trudu można pokonać trasę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu. Nieco większe zagęszczenie ruchu da się jeszcze odczuć na ulicy Żeromskiego w Kosakowie.

08:28

Utrzymuje się co najwyżej umiarkowany ruch na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nieco większe spowolnienie obejmuje tylko zjazd z Górki Gościcińskiej w stronę Bolszewa. W samym Bolszewie tłoczno jest już na Szkolnej i Zamostnej. W Wejherowie korkują się ulice Sobieskiego, Przemysłowa, Chopina i Sikorskiego. W Redzie natomiast utrzymuje się spory ruch na Puckiej. Jeśli chodzi o Rumię, nadal problemy sprawia przejazd przez miasto krajową szóstką, od skrzyżowania z ulicą Ceynowy do zjazdu z wiaduktu w stronę Janowa. Redukcja prędkości będzie też konieczna na ulicach Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Na północy Gdyni problematyczny może być zjazd z ulicy Płk. Dąbka na Kwiatkowskiego. Problemy z płynnością ruchu utrzymują się też na całej długości Hutniczej, a także na Morskiej, na Cisowej i Grabówku w stronę centrum. To samo dotyczy Janka Wiśniewskiego. Utrzymuje się ponad dwukilometrowy zator na Obwodnicy Trójmiasta, na wysokości Matarni, na jezdni w stronę Gdyni. W przeciwnym kierunku korkuje się odcinek od Węzła Karczemek do Kowali. Ze spowolnieniami trzeba się liczyć na ulicach Żeromskiego w Kosakowie i Kaszubskiej w Pierwoszynie. W Pucku zagęścił się ruch na ulicach Wojska Polskiego i Wejherowskiej. We Władysławowie wolniej pojedziemy Starowiejską i Drogą Chłapowską. Nieco bardziej na południe regionu – może się przytykać dojazd do ronda w Krokowej.

07:27

Coraz więcej aut pojawia się na odcinku między Robakowem a Luzinem. Podobnie jest na ulicach Chłopskiej w Kębłowie i Szkolnej w Bolszewie. Z kolei na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem największe nasilenie ruchu da się dostrzec w Gościcinie. W Wejherowie zagęszcza się ruch na Sobieskiego, 12 Marca i Chopina. W Redzie natomiast, mimo dość wczesnej pory, problemy może sprawiać płynne pokonanie Puckiej, od wylotu Kazimierskiej do alei Lipowej. W Rumi krajowa szóstka może się korkować w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ceynowy, a także na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa. Poza tym zwalniamy na Kosynierów i Dąbrowskiego. Jeśli chodzi o Gdynię, stopniowo przytyka się już Hutnicza na całej długości. Podobnie jest w przypadku Morskiej na Cisowej, Chyloni i Grabówku, na pasie w stronę śródmieścia. Około dwukilometrowe spowolnienie obejmuje odcinek Obwodnicy Trójmiasta, na jezdni w kierunku Gdyni. Inne odcinki ekspresówki są przejezdne. Gorzej jest z ulicami zjazdowymi z obwodnicy, co dotyczy przede wszystkim Chwaszczyńskiej w Gdyni i Spacerowej w Gdańsku. Problemy może sprawiać przejazd między Kosakowem a Pogórzem. Podobnie jest w przypadku odcinka między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Wojewódzka 216-stka może się przytykać przy dojeździe do Celbowa. Spokojnie jest na razie na ulicach Pucka i Władysławowa. Bez utrudnień można też przejechać trasę wzdłuż półwyspu, w stronę Helu.

21.10.2019

19:29

Zablokowana główna droga w Gowinie.

09:27

Po porannych, gigantycznych utrudnieniach poprawiła się nieco sytuacja na Obwodnicy Trójmiasta. Obecnie około dwukilometrowy zator utrzymuje się już tylko na odcinku od Węzła Karczemki do Matarni. Inne fragmenty ekspresówki są w pełni przejezdne. Nie najgorsza sytuacja panuje też na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Większe spowolnienie jest możliwe tylko przy zjeździe z Górki Gościcińskiej w stronę Bolszewa. W samym Bolszewie odpuszczają już korki na Szkolnej i Zamostnej. Na poranne utrudnienia nie można też narzekać w Wejherowie. Większe poruszenie jest możliwe tylko na Sobieskiego, Przemysłowej i Ofiar Piaśnicy. W Redzie utrzymuje się niewielki zator przy dojeździe do przejazdu kolejowego na Puckiej. Podobnie jest w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Łąkową. W Rumi natomiast zwalniamy przede wszystkim na krajowej szóstce, w pobliżu galerii handlowej, oraz na Dąbrowskiego. Sprawniej niż przed godziną można już podróżować ulicą Morską w Gdyni, w stronę centrum. Poważniejsze utrudnienia utrzymują się tylko na odcinku od Cisowej do Chyloni. Poprawia się też sytuacja na Hutniczej, gdzie zwalniamy przede wszystkim w pobliżu skrzyżowania z Pucką. Trwa spokojny poranek na głównych drogach powiatu puckiego. W samym Pucku nieznacznie może się korkować skrzyżowanie Helskiej i 10 Lutego. Redukcja prędkości na pewno przyda się na wojewódzkiej 213-stce, przed główną krzyżówką w Połczynie. Lekko może przytykać się trasa między Łebczem a Strzelnem. Bez problemów można za to poruszać się wojewódzką 216-stką na północ regionu. Również na 215-stce nie ma utrudnień, od Władysławowa do Karwi.

08:27

Utrzymują się ogromne problemy komunikacyjne na Obwodnicy Trójmiasta. Zakorkowany jest odcinek od Chwarzna do Karwin, na jezdni w stronę autostrady. Inne utrudnienia w tym samym kierunku to ponad kilometrowe spowolnienie od Szadółek do Kowali. Jeszcze gorzej jest w przeciwną stronę, czyli na jezdni do Gdyni. Trasa korkuje się już przy dojeździe do Matarni, a zator kończy się dopiero za Wielkim Kackiem. W Gdyni przytyka się Morska w stronę centrum od Chyloni do Grabówka. Na Hutniczej wolniej pojedziemy w okolicach skrzyżowania z Pucką. W Rumi nie odpuszczają spowolnienia w pobliżu węzła drogowego na wiadukcie, co dotyczy przede wszystkim jezdni w stronę Janowa. W miarę sprawnie można za to poruszać się ulicami Redy. Spowolnienia są możliwe na Puckiej, Łąkowej i Obwodowej. Niespodziewanych utrudnień nie ma obecnie na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Nogę z gazu zdejmujemy w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie utrzymuje się duże poruszenie na Sobieskiego, a także na 3 Maja i Sienkiewicza. Względny spokój panuje na głównych trasach powiatu puckiego. Spowolnień należy się spodziewać między Rekowem, Połchowem a Mrzezinem. To samo dotyczy dojazdu do skrzyżowania w Celbowie na wojewódzkiej 216-stce. W Pucku przybyło pojazdów na Wejherowskiej i Wojska Polskiego, a we Władysławowie – na Żwirowej i Drodze Chłapowskiej.

07:28

Mgły i zamglenia mogą utrudniać gdzieniegdzie jazdę o poranku. Zalecamy więc ostrożność, zwłaszcza na leśnych odcinkach dróg. Ponad godzinę temu doszło do kolizji na Obwodnicy Trójmiasta, na wysokości Karwin. Skutkiem jest zakorkowana jezdnia w stronę Gdyni – zator rozciąga się w tej chwili od Matarni aż do Chwarzna. Korek, choć znacznie mniejszy jest też możliwy między Chwarznem a Karwinami, na jezdni w kierunku Gdańska. Całkiem spory ruch panuje już na ulicy Zamostnej w Bolszewie, na odcinku od ronda do zjazdu na krajową szóstkę. Na samej krajówce między Lęborkiem a Wejherowem na razie jest dość spokojnie, choć coraz więcej aut da się dostrzec w Strzebielinie, Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie największej liczby pojazdów trzeba się spodziewać na ulicach Sobieskiego i Wniebowstąpienia. W Redzie zagęszcza się ruch na Puckiej. W Rumi natomiast najbardziej intensywnie jest oblegana ulica Sobieskiego, od zjazdu z wiaduktu do przystanku SKM na Janowie. Zwalniamy też na Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Na północy Gdyni problemy może sprawiać przejazd z Pogórza do Obłuża ulicą Płk. Dąbka. Spore poruszenie panuje też na Unruga, Hutniczej i Morskiej w stronę centrum. Spory ruch o poranku panuje na ulicach Pomorskiej w Dębogórzu i Żeromskiego w Kosakowie. Wojewódzka 216-stka między Redą a Puckiem może się przytykać w Rekowie. Dość spokojnie jest na razie na ulicach Pucka. Z kolei odcinek w stronę Władysławowa przytyka się w Swarzewie.