Informacje z dróg

28.08.2020

09:26

W Wejherowie wzmożony ruch widać na ulicy Jana III Sobieskiego, korkuje się ulica Rzeźnicka. Sporo samochodów napotkamy tez na ulicy Chopina. Sznur samochodów ustawił się na ulicy Puckiej w Redzie, tam przyda się sporo cierpliwości. Hamujemy też na Dąbrowskiego, Żwirki i Wigury oraz Starowiejskiej w Rumi. We Władysławowie nie rozpędzimy się dojeżdżając do ronda głównego oraz na ulicy Żeromskiego. Spowolnienie czeka nas także na drodze nr 216 w Chałupach i Jastarni.

08:27

Coraz więcej samochodów jedzie drogą krajową szóstką, hamulec przyda się na wysokości Gościcina. Nie rozpędzimy się także na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie nogę z gazu ściągamy na Granicznej, Strzeleckiej, 3 Maja oraz Ofiar Piaśnicy. W Rumi przytyka się ulica Towarowa, tłoczno jest także na Żwirki i Wigury. W Gdyni cierpliwość przyda się na drodze krajowej nr 6 na pasie prowadzącym do Gdańska w Cisowej. Biegi redukujemy w Kosakowie na ulicy Żeromskiego, z kolei na nadmorskich trasach nr 215 i 216 ruch odbywa się płynnie.

07:27

Spokojnie bez utrudnień jedziemy całym regionalnym odcinkiem drogi krajowej nr 6, kto wybiera się do Gdańska bez kłopotu może wybrać trasę przez Obwodnicę Trójmiasta – tam również ruch odbywa się póki co płynnie. Przeszkód nie napotkamy także na nadmorskich trasach powiatu puckiego, a więc na drogach nr 215 i 216. W Rumi zwolnić trzeba na ulicy Żwirki i Wigury, a w Redzie tłoczno robi się na ulicy Łąkowej, przytyka się Gniewowska. W Wejherowie coraz więcej pojazdów pojawia się na ulicach Rzeźnickiej, Chopina oraz Ofiar Piaśnicy i Jana III Sobieskiego.

27.08.2020

16:23

Paraliż podobnie jak przed godziną widoczny jest w Redzie i Rumi bez szans na płynny przejazd w kierunku Wejherowa. Korek ciągnie się od zjazdu z Obwodnicy w Gdyni. Zalecamy objazdy Towarową, Cegielniana i Leśną. Nie pojedziemy też ani szybko, ani prawie wcale Pucką w kierunku nadmorskich tras. Patrząc dalej w kierunku Pucka na 216-stce zrobimy sobie kilka przystanków. Zdecydowanie gęściej w Wejherowie na DK6, kilkukilometrowe korki czekają nas na Górce Gościciskiej, a kilka minut stracimy także przez główna krzyżówka w Redzie od strony Wejherowa. Pogoda spowolniała tez 218-stkę na której czekając nad punktowe, ale na szczęście drobne spowolnienia. Patrząc jeszcze na okolice trójmiasta to widać ruch na obwodnicy od wyjazdu z estakady aż po Karwina, Osową, a nawet Kowale.

15:22

Obwodnica będzie jeszcze o tej porze przejezdna. Nie można tego powiedzieć o estakadzie i Janka Wiśniewskiego. Podobnie zakorkowana jest Hutnicza i Pucka. Punktowo spowolnienia czekają nas przy wlocie na Obwodnice Trójmiasta na Morską w Gdyni. Zderzak w zderzak pojedziemy przez Rumię od Janowa po wiadukt. Podobnie gęsto na Dąbrowskiego. Paraliż w Redzie na Gdańskiej w kierunku zjazdu na Puck. Korkuje się tez i to solidnie Pucka w kierunku nadmorskich tras. W okolicach Wejherowa gęsto na DK6 na wysokości Górki Gościcińskiej. Sporą ilość aut widać także w Bolszewie na Zamostnej. W centrum Wejherowa korki w okolicy ronda Leona i 12 marca.

09:28

Zwalniamy na drodze krajowej numer 6 na wysokości Gościcina. W Wejherowie nie rozpędzimy się na ulicy Partyzantów, Pomorskiej i Granicznej. Tłoczno też jest w okolicach ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. W Redzie stoi ulica Pucka w obu kierunkach, nogę z gazu ściągany także na ulicy Gdańskiej, podobnie jak na Jana III Sobieskiego w Rumi w okolicach wiaduktu nad torami kolejowymi. Niższe biegi wrzucamy również we Władysławowie na Drodze Chłapowskiej i na Władysławowskiej w Chłapowie.

08:28

Nadal bez większych kłopotów można podróżować nadmorskimi trasami czyli drogami nr 215 i 216 – jedynie w centrach kurortów nadbałtyckich, jak Jurata czy Władysławowo powoli ruch się wzmaga. Nadal potężne utrudnienia napotkamy na Obwodnicy Trójmiasta na pasie w kierunku Chyloni, korek sięga już Dąbrowy. W Rumi przytyka się ulica Żwirki i Wigury oraz Kosynierów, a kolejka samochodów ustawia się na ulicy Puckiej przed skrzyżowaniem z ulicą Gdańską w Redzie. W Wejherowie nogę z gazu ściągamy na Rybackiej, Chopina, Ofiar Piaśnicy i Jana III Sobieskiego. Sporo pojazdów jedzie też z Wejherowa do Lęborka, spiętrzenie napotkamy na wysokości Gościcina.

07:28

Sporo samochodów napotkamy na ulicy Jana III Sobieskiego w Wejherowie, podobnie jak na 3 Maja. Kolejki pojazdów ustawia się także na Ofiar Piaśnicy i Chopina przy zjeździe na drogę krajową nr 6. Powoli wzmaga się ruch na ulicy Puckiej w Redzie oraz Dąbrowskiego i Żwirku i Wigury w Rumi. Bardzo dużo cierpliwości przyda się kierowcom, którzy zamierzają do Gdyni dojechać Obwodnicą Trójmiasta – sznur samochodów ustawia się już od Demptowa do samej Chyloni. Jeśli chodzi o głównej trasy powiatu puckiego, czyli nadmorskie drogi nr 215 i 216 to tam nie napotkamy przeszkód ani zatorów.

26.08.2020

16:24

Widać w dalszym spore korki w okolicach Trójmiasta, Zaczynają się od zjazdu estakadą. Wciąż spore utrudnienia na Hutniczej i Janka Wiśniewskiego. Korki paraliżują także Rumię, stoimy praktycznie od zjazdu z Obwodnicy na morską aż po sam wiadukt. Podobnie w Redzie w okolicach skrętu na remontowaną obwodową aż po główne skrzyżowanie. Ulica Pucka w kierunku nadmorskich tras nieco odpuszcza, ale wciąż stracimy tam nieco więcej czasu niż zwykle. Nieco rozluźniła się sytuacja w samym Wejherowie, zarówno na DK6 jak i w centrum miasta. Nad morzem dość swobodnie, korki czekają nas jedynie we Władysławowie.

15:27

Widać już poruszenie w Gdyni. Choć Obwodnicy z wyjątkiem kilku przystanków na trasie w kierunku Gdańska i sporych korków na Osowej, jest przejezdna, to problemy zaczynają się na estakadzie, Janka Wiśniewskiego czy Hutniczej. Kłopotliwy może być tez dojazd do Małego Trójmiasta kaszubskiego. Widać spore korki w Rumi. Zderzak w zderzak pojedziemy wiaduktem. Niemiła niespodzianka czeka zmotoryzowanych po 15:00 w Redzie do łącznika z Łąkową. Pucka w kierunku nadmorskich tras – ciężko w tym miejscu o płynny przejazd. Nieco lepiej sytuacja wygląda w Wejherowie. DK6 najbardziej przytyka się na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum miasta wolniej na Świętego Jana, Rzeźnickiej, Sobieskiego.

09:27

Nadal sporo samochodów jedzie z Wejherowa do Lęborka droga krajową nr 6, hamulec trzeba naciskać na wysokości Gościcina, podobnie jak na ulicy Zamostnej w Bolszewie na pasie prowadzącym w kierunku krajowej szóstki. W Wejherowie z kolei nogę z gazu ściągamy na ulicy Strzeleckiej i 3 Maja, a także Dworcowej i Rzeźnickiej. Aut przybywa też na Ofiar Piaśnicy i Chopina. Korek pojawił się na ulicy Puckiej w Redzie, a w Rumi cierpliwość się przyda na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Sporo pojazdów napotkamy na drodze nr 216 na wysokości Pucka oraz w okolicach Kuźnicy i Jastarni na Półwyspie Helskim.

08:28

Na drodze krajowej nr 6, na wysokości Gościcina robi się tłoczno. W Wejherowie swoje odczekać trzeba na dojazdach do szóstki na Chopina, Rybackiej i 12 Marca. Nie rozpędzimy się także na Rzeźnickiej i 3 Maja w kierunku ronda. Samochodów przybywa też na ulicy Puckiej w Redzie, podobnie jak na Dąbrowskiego i Kamiennej w Rumi. Wzmaga się także ruch we Władysławowie, coraz więcej pojazdów pojawia się w okolicach ronda głównego. Zwalniamy także na ulicy Rozewskiej w Jastrzębiej Górze i na trasie nr 216 w Juracie i Jastarni.

07:33

Bez przeszkód można podróżować regionalnym odcinkiem drogi krajowej nr 6, jedynie w okolicach wiaduktu w Rumi trzeba nieco przyhamować. Z kolei przybywa samochodów w Redzie na ulicy Puckiej, podobnie jak w Wejherowie na ulicy Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Spokojnie i przejezdnie jest także na nadmorskich trasach powiatu puckiego, czyli na drogach nr 215 i 216.

25.08.2020

16:27

Mocno korkuje się w dalszym ciągu zjazd z Estakady Kwiatkowskiego w kierunku Gdańska od Starego Obłuża. W dalszym ciągu nie ma tez szan na płynny przejazd Hutniczą w obu kierunkach i Pucką. Zderzak w zderzak pojedziemy do Rumi i wcale nie lepiej wygląda sytuacja w Redzie przed głównym skrzyżowaniem stoi też Morska i Kosynierów. Plusy? Pucka wygląda jeszcze na przejezdną i nieco swobodniej w Wejherowie na DK6 z wyjątkiem Górki Gościcińskiej. Nad morzem najtrudniej o płynny przejazd przez Władysławowo, ale 216-stka i 218-stka będą przejezdne.

15:25

Od wczesnych godzin popołudniowych mocno korkuje się obwodnica za zjazdem z Estakady Kwiatkowskiego aż za Karwiny. Widać tez coraz więcej samochodów na Hutniczej i Puckiej. W Rumi utrzymują się cały czas w okolicach wiaduktu i o ile prze Rumię przejedziemy w miarę spokojnie, to przed Redę już nie. Spore korki, ze względu na remontowaną Obwodową. Póki co nie widać utrudnień na Puckiej ani problemów na głównej krzyżowce. W Wejherowie popołudniowe poruszenie widać jedynie na Dk6 w okolicach Gościcina. Poza tym w centrum miasta uważajmy na Sobieskiego w okolicach ronda Leona.