Informacje z dróg

16.08.2018

09:25

Podobnie jak przez cały poranek, sprawnie można pokonać krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa, z niewielkim przestojem w Gościcinie. W samym Wejherowie zagęścił się nieco ruch w centrum, czyli na Sobieskiego i końcowym odcinku 3 Maja. Nie rozpędzimy się również na Chopina, od szpitala do krajówki. W Redzie większe natężenie ruchu da się dostrzec w okolicach skrzyżowania Gdańskiej z Pucką. W Rumi natomiast z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć na Dąbrowskiego, Dębogórskiej i Sobieskiego, w pobliżu przystanku SKM Janowo. W Gdyni tłoczniej niż godzinę temu jest na Hutniczej, od Puckiej do estakady. Utrzymują się też punktowe spowolnienia na Morskiej, od Cisowej do Chyloni i na Grabówku, w stronę centrum. Około kilometrowy korek uformował się przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Wolniej pojedziemy też ekspresówką od Kowali do Matarni na jezdni w stronę Gdyni. Na północy regionu nieco większe poruszenie da się zauważyć od Mieroszyna do Jastrzębiej Góry. Nad samym morzem spory ruch panuje na wysokości Karwi, Ostrowa i Cetniewa. Korkuje się lekko dojazd do ronda we Władysławowie od strony Swarzewa. Nadal dość sprawnie da się pokonać drogę do Helu, choć przybyło nieco pojazdów w okolicach Chałup, Kuźnicy i Jastarni.

08:25

Prawdziwy horror zgotowali drogowcy przejeżdżającym przez Gdańsk główną trasą, a więc aleją Grunwaldzką. Od granicy z Sopotem do Przymorza kierowcy stoją w wielokilometrowych korkach, których przyczyną jest modernizacja przelotówki. Zmieniła się też organizacja ruchu. Zalecamy objazd alei Grunwaldzkiej tzw. dolnym tarasem albo Obwodnicą Trójmiasta, na której panują dobre warunki drogowe. Podobnie jak przed godziną, sprawnie można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, a ewentualny dłuższy przestój jest możliwy tylko w Gościcinie. W Wejherowie również nie ma powodów do narzekania na korki. Te są możliwe tylko na remontowane ulicy Chopina – od szpitala do krajówki. Nadal niewielki ruch panuje w Redzie, choć przybyło aut na Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego. W miarę spokojnie da się też przejechać przez Rumię, z krótkim postojem przy zjeździe z wiaduktu w stronę Janowa. W Gdyni natomiast największe problemy może sprawić pokonanie ulicy Morskiej na Grabówku, w stronę śródmieścia. W powiecie puckim spory ruch panuje na trasie między Łebczem a Gnieżdżewem. Nadal sprawnie można przejechać wojewódzką 216-stką z Pucka do Swarzewa i Władysławowa. Również trasa do Helu jest w pełni przejezdna. Nieco tłoczniej jest na nadmorskiej 215-stce, zwłaszcza na wysokości Cetniewa, Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi.

07:28

Trwa spokojny poranek na drogach regionu. Krajowa szóstka na odcinku z Lęborka do Wejherowa przytyka się jedynie punktowo w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Bolszewie coraz więcej pojazdów przemierza Zamostną, od ronda do krajówki. W samym Wejherowie najwięcej problemów może sprawiać pokonanie remontowanej ulicy Chopina, ale to z zasadzie jedyne poważniejsze spowolnienie w mieście. Bez trudu pokonujemy ulice Redy i Rumi w stronę Gdyni. Dopiero tutaj można się liczyć z zatorem na ulicy Morskiej, od Cisowej do Chyloni. Wolniej pojedziemy z Pogórza do Obłuża. Korkuje się też zjazd z Obwodnicy Trójmiasta na Morską, gdzie prawdopodobnie doszło do stłuczki. Poza tym na ekspresówce panuje niewielki ruch na całej długości tej trasy. W miarę sprawnie można też pokonać krajową 20-stkę od Gdyni do ronda w Chwaszczynie. Spokojnie jest także w powiecie puckim. Nieco większą liczbę pojazdów da się dostrzec przy dojeździe do Karwi od strony Kawieńskich Błot. Nad samym morzem wolniej poruszamy się wojewódzką 215-stką, od Jastrzębiej Góry do Chłapowa. Na nadmierny ruch nie można też narzekać na 216-stce z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu.

14.08.2018

13:20

Po zderzeniu na wojewódzkiej 216-stce na odcinku Celbowo–Puck wprowadzono ruch wahadłowy.

12:56

Utrzymują się utrudnienia na krajowej szóstce w Wejherowie. To skutek zderzenia samochodu osobowego z motorowerem, do którego doszło około godziny 12:30, na wysokości centrum handlowego. Jezdnia w kierunku Redy jest zakorkowana już od Ronda Solidarności.

11:34

Samochód uderzył w drzewo w Tłuczewie (gm. Linia). Możliwe są utrudnienia w ruchu na leśnym odcinku.

11:31

W Redzie na ulicy Wejherowskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Torową zderzyły się cztery pojazdy. Możliwe są utrudnienia w ruchu.

09:26

Przybyło nieco aut w Rumi, zwłaszcza na Sobieskiego, od Janowa do wiaduktu, a także na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni utrzymują się spowolnienia na Morskiej, od Cisowej od Chyloni, i dalej – na Grabówku, w kierunku śródmieścia. Około półkilometrowy zator nadal obowiązuje przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na wspomnianą Morską. Na szczęście, jest to jedyne poważniejsze utrudnienie na ekspresówce. Wolniej dojedziemy za to do ronda w Chwaszczynie na krajowej 20-stce, zwłaszcza od strony Miszewa, gdzie korek liczy około dwóch kilometrów. Takich problemów nie ma natomiast na krajowej szóstce, na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Punktowe spowolnienia są możliwe w Luzinie, Gościcinie i Bolszewie. Korkują się lekko dojazdy do Wejherowa zarówno od strony Pieleszewa, jak i Bolszewa. Całkiem sporo aut przemierza ulice śródmieście, zwłaszcza Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Tłoczno jest też na remontowanej Chopina. W Redzie natomiast najpoważniejsze spowolnienie utworzyło się na ulicy Puckiej, od Rekowa aż do zjazdu na ulicę Gdańską. Nad morzem nadal jest względnie spokojnie. Wojewódzką 215-stkę wzdłuż linii brzegowej da się pokonać bez poważniejszych problemów. We Władysławowie przytykają się okolice ronda. Droga do Helu przytyka się między Kuźnicą a Jastarnią. Ciasno jest też na wojewódzkiej 216-stce między Swarzewem i Puckiej.

08:28

Sytuacja na drogach regionu jest stabilna i przypomina tę sprzed godziny. Nadal niewielki ruch panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Punktowe spowolnienia na tym odcinku są możliwe w Strzebielinie, Luzinie i Gościcinie. W Wejherowie nie rozpędzimy się na remontowanej Chopina, a także w obrębie centrum, na końcowym odcinku 3 Maja i Sobieskiego. W Redzie większe poruszenie można zauważyć w okolicach skrzyżowania Puckiej z Gdańską. W Rumi nadal jest spokojnie, a nieco większy ruch można zaobserwować jedynie w pobliżu wiaduktu, na jezdni w stronę Janowa. Na północy Gdyni przybyło aut na Hutniczej, na odcinku od Puckiej do estakady. Utrzymują się też spowolnienia na Morskiej w stronę centrum, przede wszystkim na Grabówku. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, na odcinku około pół kilometra korkuje się zjazd na ulicę Morską. Wolniej pojedziemy też przy dojeździe do Chwarzna na jezdni w stronę Gdyni. Na północy regionu stopniowo korkuje się centrum Pucka. Podobnie jest w przypadku dojazdu do ronda we Władysławowie. Bez większych problemów pokonamy trasę przez Półwysep w kierunku Helu. Na nadmorskiej 215-stce na razie nie ma uciążliwych korków, choć większe nasilenie ruchu da się zaobserwować w okolicach Cetniewa, Chłapowa i Jastrzębiej Góry.

07:27

Przypominamy, że dzisiaj, a także w najbliższy czwartek i piątek zamknięty będzie tunel pod torami kolejowymi i krajową szóstką w Wejherowie, przy dworcu PKP. Ma to związek z budową parkingu przy nowo powstającym Węźle Kwiatowa. Na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa na razie panuje znikomy ruch, który nieznacznie się nasila między Kębłowem a Gościcinem. W samym Wejherowie z najpoważniejszymi spowolnieniami trzeba się liczyć na ulicy Chopina. Tranzytowa szóstka przytyka się punktowo na odcinku od Ronda Solidarności do wylotu ulicy 12 Marca. W Redzie, mimo dość wczesnej pory, można już zauważyć zwiększone nasilenie ruchu przy zjeździe z Puckiej na Gdańską. Większych problemów komunikacyjnych nie ma natomiast w Rumi. Można na nie natrafić dopiero w Gdyni, na Morskiej, począwszy od granicy z Rumią aż do skrzyżowania z obwodnicą, i dalej – na Grabówku, na wysokości Akademii Morskiej. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, przytyka się lekko zjazd z tej trasy na wspomnianą Morską. Wolniej pojedziemy w kierunku Gdyni od Kowali do Karczemek oraz od Wielkiego Kacka do wjazdu na Estakadę Kwiatowskiego, a także przy podjeździe do Demptowa, na jezdni w stronę Gdańska. Trwa spokojny poranek drogowy na północy regionu. Zwalniamy na wojewódzkiej 213-stce między Krokową a Starzynem. To samo dotyczy odcinka z Darzlubia do Połczyna. Nad samym morzem nieco większą liczbę pojazdów da się zauważyć tylko na drodze wojewódzkiej nr 215, na wysokości Chłapowa.

13.08.2018

09:28

Nasila się ruch na wojewódzkiej 216-stce między Celbowem a Puckiem. W samym centrum Pucka również nie ma mowy o płynnej jeździe, zwłaszcza na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Dalej na północy zwalniamy przed rondem w Gnieżdżewie i przy dojeździe do ronda we Władysławowie, gdzie korek rozciąga się od wylotu Drogi Chłapowskiej. Z utrudnieniami trzeba się też liczyć na Starowiejskiej na wysokości portu, a więc przy wjeździe na Półwysep. Droga do Helu na razie nie jest szczególnie oblegana, choć z koniecznością redukcji biegów trzeba się liczyć w Chałupach, Jastarni i Juracie. Zdecydowanie większy ruch utrzymuje się na 215-stce między Władysławowem a Jastrzębią Górą, zwłaszcza w Cetniewie i Chłapowie. Lekko utrudniony może być też dojazd od południa do Karwieńskich Błot i Karwi. Na drodze krajowej nr 6 między Lęborkiem a Gościcinem utrzymują się punktowe spowolnienia w Luzinie, Kębłowie i Gościcinie. Jeśli chodzi o Wejherowo, przybyło nieco pojazdów w obrębie Trójmiasta, przede wszystkim na Sobieskiego, 3 Maja i Świętego Jana. Tłoczno jest też na Chopina. W Redzie nie odpuszcza korek na Puckiej, od Rekowa aż do skrzyżowania z Gdańską. Nieco lepiej jest na samej Gdańskiej w stronę Rumi. Tutaj zwalniamy na wiadukcie, na jezdni w stronę Janowa, oraz na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Dość poważnie przytyka się Morska w Gdyni-Grabówku, w kierunku śródmieścia. Zator liczy tam ponad pół kilometra. Utrzymuje się też korek przy zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta na Morską w Chyloni. Poza tym ekspresówka przytyka się od Kowali do Karczemek i na wysokości Osowej, na jezdni w stronę Gdyni. W kierunku bramek na autostradzie A1 podróżujemy bez poważniejszych utrudnień.

08:29

Coraz większy ruch panuje na Obwodnicy Trójmiasta. Tłoczno jest na odcinku od Węzła Południe do Węzła Karczemki, na jezdni w stronę Gdyni. Z kolei w przeciwnym kierunku, czyli bramek na autostradzie, wolniej pojedziemy na Osowej. Niewielki zator uformował się przy zjeździe na ulicę Morską w Chyloni. Jeśli chodzi o Gdynię, nadal przytyka się wspomniana Morska od Cisowej do Chyloni. Przybywa też aut na Hutniczej, od Puckiej do estakady. W Rumi zagęścił się ruch na Sobieskiego, przy zjeździe z wiaduktu, a także w okolicach skrzyżowania Dąbrowskiego ze Starowiejską. W Redzie natomiast coraz ciaśniej jest na Puckiej, przede wszystkim od zjazdu ze strony Rekowa do przejazdu kolejowego. W Wejherowie, podobnie jak przed godziną, problemy występują przede wszystkim na ulicy Chopina. Zwalniamy też na I Brygady Pancernej w okolicach centrum handlowego. Na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem przybyło aut przede wszystkim w Kębłowie i Gościcinie, gdzie korkuje się również dojazd od strony Bolszewa. W powiecie puckim korkuje się 213-stka z Sulicic do Starzyna i Połczyna. Nad samym morzem przytyka się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. Trasę do Helu nadal można pokonać bez większych perturbacji. Nadmorska 215-stka lekko korkuje się w Cetniewie, Chłapowie i na wysokości Ostrowa. Bez większych problemów można dojechać do plaży w Dębkach.

07:26

Po niespokojnym weekendzie na drogach, mamy nadzieję na znacznie spokojniejszy poniedziałek. I na razie wiele wskazuje na to, że taki scenariusz ziści się o poranku. Na głównych trasach regionu nie występują utrudnienia w ruchu. Spokojnie można pokonać cały odcinek Obwodnicy Trójmiasta, od Chyloni aż do bramek na autostradzie A1. Większych problemów nie ma też na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa, a nieco większy korek jest możliwy tylko w Gościcinie, w stronę Bolszewa. Jeśli chodzi o Wejherowo, na razie niespiesznie rozkręca się szczyt komunikacyjny w mieście. Nieco więcej pojazdów da się dostrzec na remontowanej Chopina i przy wjeździe do Śmiechowa od strony Redy. W Redzie przytyka się lekko skrzyżowanie Gdańskiej z Obwodową. W Rumi natomiast widać trochę większe poruszenie w okolicach zbiegu ulic Dąbrowskiego, Starowiejskiej oraz Żwirki i Wigury. Morska w Gdyni korkuje się punktowo do Cisowej do skrzyżowania z obwodnicą oraz na Grabówku, w kierunku centrum. Spowolnienie jest też możliwe na Płk. Dąbka, od Pogórza do Obłuża. Spokojnie jest również na drogach powiatu puckiego. Większe nasilenie ruchu panuje między Darzlubiem a Połczynem. Wojewódzka 216-stka na razie umożliwia płynną jazdę z Pucka do Władysławowa i dalej – do Helu. Z kolei na 215-stce poważniejszego poruszenia można się spodziewać w pobliżu Chłapowa, Jastrzębiej Góry i Karwi.

12.08.2018

11:53

Podobnie jak wczoraj, największy ruch na drogach regionu panuje na nadmorskich trasach. Zatłoczona jest wojewódzka 216-stka między Władysławowem a Puckiem. Wolniej pojedziemy też w kierunku Helu i 215-stką z Władysławowa do Karwi.

11.08.2018

20:50

Zablokowany jeden pas ul. Marynarki Wojennej w Wejherowie po zdarzeniu z udziałem samochodu osobowego. Na miejscu pracują służby.